• Advertisement

Пълномощно за дете при пътуване до Б-я с единия родител

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Пътуване на сам родител с дете - документи

Мнениеот vania_pavlova » 12 Април 2010, 14:49:30

Здравейте,
моля някой да ми каже дали имим нужда от някакво пълномощно или нещо такова - Следващия месец с дъщеря ми, тя е с немски паспорт и е на 22 месеца, искам да пътуваме за 1 седмица до България. За съжаление мъжът ми, бащата на детето няма как да дойде с нас, а той е с немско гражданство. Аз съм с български паспорт. Трябва ли ми писмено разрешение от бащата, че е съгласен да пътувам сама с детето? Предполагам, че като сме в EU няма нужда, но ми е за първи път да пътувам сама с малката 8-[ .
Благодаря предварително за отговора
vania_pavlova
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Пътуване на сам родител с дете - документи

Мнениеот kejoloboko » 17 Май 2010, 22:20:25

Нйама нужда от пулномо6тно от ба6тата 6том не е и тои бьлг. гражданин. Такова изискват само на6ите паспортни служби по границите понйакога, но когато единийа родител е 4ужденец-нйамат основание! Много пъти съм пътувала в съ6тата конфигурацийа сама с децата. За сигурност носйа винаги копие от Geburtsurkunde на децата и копие от Heiratsurkunde, за6тото сме с разли4ни фамилни имена -рйадко се е налагало да ги показвам...Така 4е на добър път! Sorry са правописа-нйамам кирилица и е адска мъка....
Аватар
kejoloboko
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот daisymm » 21 Юли 2010, 08:21:50

Аз пък търся информация за обратния случай: пътуване на децата с майка им от България до Германия по суша (през Сърбия). Направих нотариално заверена декларация, че разрешавам на майка им да ги извежда от България, но не ми е ясно дали ще им я искат и на другите граници, освен на българската :-k

Налагало ли се е на някой да представя подобна декларация на чужда граница и по тази причина необходимо ли е да я превеждам (а може би и легализирам!?), например на английски език?
You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, butt you cannot fool all the people all the time (Abraham Lincoln)
Аватар
daisymm
Златен писач
Златен писач

Снимки: 9
Статии: 4
Благодарил: 1392 пъти
Благодарено: 585 пъти

Мнениеот CHBG » 21 Юли 2010, 10:27:44

****** написа:Аз пък търся информация за обратния случай: пътуване на децата с майка им от България до Германия по суша (през Сърбия). Направих нотариално заверена декларация, че разрешавам на майка им да ги извежда от България, но не ми е ясно дали ще им я искат и на другите граници, освен на българската :-k

Налагало ли се е на някой да представя подобна декларация на чужда граница и по тази причина необходимо ли е да я превеждам (а може би и легализирам!?), например на английски език?

Не е нужно да я превеждаш на друг език. Щом децата са с български паспорти, само българските власти са заинтересувани от това, децата да бъдат върнати при другия родител в България.
Аватар
CHBG
Роден писач
Роден писач

Снимки: 7
Статии: 1
Благодарил: 32 пъти
Благодарено: 119 пъти

Мнениеот dimi4ka » 5 Ноември 2010, 21:34:31

Някой ще ми помогне ли с малко инфо?Искам децата ми да дойдат в Германия при мен за Коледа.Баща им в Бг ще направи декларация,че е съгласен да летят сами Сф-Дортмунд.На 16 и 17г са.Какво трябва да направя аз от тука?Нотариус,посолство....5 човека ми казаха 5 различни неща:(
Für die Welt bist du irgend jemand, für irgend jemand bist du die Welt!
Аватар
dimi4ka
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот dimi4ka » 5 Ноември 2010, 23:07:53

От толкова мнения пак нямам отговор на въпроса ми.На 16 и 17г трябва ли някой да ги придружава?И как ще упълномощя стюардеса...като незнам коя и как....ит.н.И трябва ли ми заверено от нотариус пълномощтно,или е достатъчно да ида до Бон и да направя това в Бг посолството?
Аватар
dimi4ka
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот ChaotiX » 6 Ноември 2010, 08:58:09

Не трябва придружител, но е необходимо пълномощно и от ДВАМАТА родителите, че са съгласни децата да пътуват без придружител, извън пределите на страната за неограничен период от време.
Аватар
ChaotiX
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот dimi4ka » 6 Ноември 2010, 11:47:27

Много благодаря,ще се наложи да пътувам до Бон
Аватар
dimi4ka
Редовен писач
Редовен писач

Пътуване с дете - документи за пред немските власти

Мнениеот asenbg » 25 Юни 2011, 12:41:00

Здравейте,

някой може ли да даде инфо как точно се нарича документа с който таткото разрешава пътуването на детето задно с майката в чужбина или напускането на Германия?
Zustimmung,Erklaerung и тн потърсих в чичко гоогле, обаче не можах да оцеля нищо - основно информация за немските граждани и немското право.
Трябва ни за пред властите на летището когато майката ще пътува с бебето към България
asenbg

Мнениеот ChaotiX » 27 Юни 2011, 18:22:55

В Германия такива документи не са необходими, зная го от германци, информацията ми е от около 2 г., не зная дали нещо се е променили. В България обаче е необходимо.
Аватар
ChaotiX
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 5 пъти

Пътуване на малко дете само с единият родител.

Мнениеот Mr.DoubleD » 22 Юни 2013, 14:55:44

Здравейте,
Искам да попитам ще има ли проблем, ако дете (на 3 годишна възраст) се прибере само с единият родител от Германия към България. Има ли нужда от пълномощно от другия родител, и ако има, то трябва ли да е преведено на немски?
Ще идва цялото семейство, но просто майката и детето ще се прибират със самолет, а бащата с кола.
Благодаря Ви предварително за отговорите :)
Mr.DoubleD
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 3 пъти

Re: Пътуване на малко дете само с единият родител.

Мнениеот ljuba » 22 Юни 2013, 19:45:35

След като пътувате от Германия за България не ви трябва нищо.Само паспорт на детето разбира се ;-)
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята

Потребители благодарили на автора ljuba за мнението:
Mr.DoubleD
Рейтинг: 4%

Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот ysmivka » 22 Юни 2013, 22:49:19

Пълномощно ще ви трябва ако единият от вас извежда детето от България, предполагам детето е български гражданин.
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
Mr.DoubleD
Рейтинг: 4%

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот Mr.DoubleD » 23 Юни 2013, 14:58:46

ljuba написа:След като пътувате от Германия за България не ви трябва нищо.Само паспорт на детето разбира се ;-)

Благодаря много за отговора :)
ysmivka написа:Пълномощно ще ви трябва ако единият от вас извежда детето от България, предполагам детето е български гражданин.

Значи няма да ни трябва. Благодаря :)
Mr.DoubleD
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Gabinova » 23 Юни 2013, 16:28:11

Пълномощното е необходимо само и единствено при излизане на дете Бг гражданин от България. Не фиксирайте дата, а го направете така, че да се ползва многократно. Пригответе си копие на оригинала, който ще Ви вземат на Паспортния контрол, независимо дали със самолет или с кола ще пътувате.
Gabinova
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 68 пъти
Благодарено: 110 пъти

Следваща

Назад към Документи