• Advertisement

Признаване на бг шофьорска книжка в Германия. Помогнете, моля ви .

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Признаване на бг шофьорска книжка в Германия. Помогнете, моля ви .

Мнениеот xansko123 » 9 Април 2016, 16:16:20

Така , при мен положението е следното на 17 години , 2 месеца в Германия и уча , така , училището ми свършва чак края на Септември и няма много лятна почивка (тъй като е Deutschkurs) а до Септември ще ми станат 7 месеца в Германия , обаче дочух , че ако живееш повече от 6 месеца в Германия после неможеш да караш шофиорска книжка в България(няма да ти я признаят тук)Това вярно ли е?И ще мога ли да я изкарам за около 1 месец ако отида в България преди 6-ия месец в Германия?За да не губя много от курса. Благодаря ви предварително ;-)
xansko123
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Важно!Помогнете моля ви .

Мнениеот veilet » 9 Април 2016, 17:13:25

Защо ти трябва да носиш две дини под една мишница- изкарай си първо езиковия курс и тогава се насочи към шофьорския. :-k
Аватар
veilet
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 44 пъти
Благодарено: 62 пъти

Мнениеот bknf » 9 Април 2016, 18:44:49

Не виждам причини да не се признава българска шофьорска книжка в Германия.
И 6 месеца да живееш - и 6 години.

Откъде си чул, или къде си го прочел това?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот zlateto » 9 Април 2016, 19:41:16

И аз така чух, ако пребиваваш повече от 185 дни (= oбичайно пребиваване) в дадена страна на ЕС, то шофьорската ти книжка трябва да е издадена от нея. Cъответно трябва да караш курсовете тaм. Това не важи за хората, които са дошли в ДЕ и са имали вече книжки.

При издаване на българско свидетелство за управление на МПС ce попълва декларация, че обичайното пребиваване не е в друга държава-членка на Европейския съюз, и че не притежава друго валидно свидетелство, издадено от държава-членка на Европейския съюз.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот max » 9 Април 2016, 20:17:00

Това, което аз съм чул е, че ако пребиваваш по-малко от 185 дни в чужда държава и там си изкараш книжката през това време, не ти се признава в Германия, защото се числи като фюрершайнтуризмус.
Е аз престоях само 3 месеца в България, докато си я изкарам, ама си карам в Германия с нея и не са ме хванали ;-)
max
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 50 пъти
Благодарено: 148 пъти

Мнениеот danieltomchev » 29 Юли 2016, 23:20:03

Много е лесно. Отиваш си в българия и си вадиш книжката без да казваш , че живееш в германия. После идваш си в германия и си я umschreib-ваш. В сайта има инфо как става това. След като имаш чуждестранна книжка една година след като си в германия е срока за умшрайбен. Може в различните бундес страни да е различно. Аз тръгнах в българия да им обяснявам че имам адрес в германия и започнаха да ми ги обясняват едни дълги та широки и просто си казах адреса в българия и това е
danieltomchev
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 2 пъти

Назад към Документи