• Advertisement

Книжка от БГ!

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Книжка от БГ!

Мнениеот novia » 25 Март 2018, 22:26:07

Пак казвам - мое лично мнение е че немския полицай те гледа с друго око като види немска книжка.
Аватар
novia
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 212 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот Lanti » 25 Март 2018, 23:43:47

Защо да не е редно и законно? Имаш българско гражданство, проблем е, ако се немец и живееш в Германия и отидеш специално, за да си изкараш книжката в друга държава - Чехия, Полша, България и т.н.
Участвах по неволя и в инцидент, не по моя вина, показах талона на колата и българската ми шофьорска книжка, нямаше проблем.
Lanti
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 3 пъти
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот zlateto » 26 Март 2018, 09:23:56

ivo75 написа: ... книжката се преиздава по местоживеене. Сигурен съм на към 95%.

Да ги направим 100% ;-)

Ако се преместите в друга страна от ЕС и срокът на валидност на вашето свидетелство за управление на МПС изтича, трябва да го подновите в страната, в която пребивавате обичайно.

Обичайно пребиваване = повече от 185 дена в годината живеете там поради лични или професионални връзки.

https://europa.eu/youreurope/citizens/v ... dex_bg.htm

Към молбата за издаване на немска шофьорска книжка трябва да се приложат следните документи:

- официален документ за самоличност на подаващия молбата (лична карта или задграничен паспорт),
- адресна регистрация от Службата за адресна регистация,
- по-нова снимка в съотвествие с разпоредбата за паспорти,
- оригиналът на чуждестранната национална шофьорска книжка.

Освен това в отделни случаи Службата за шофьорските книжки може да поиска представянето на Свидетелство за съдимост. При издаването на немска шофьорска книжка чуждестранната шофьорска книжка се изземва и се изпраща обратно на службата, издала книжката.

За категориите C, C1, CE, C1E (камион) и D, D1, DE, D1E (автобус) Вие трябва да представите медицинско удостоверение за Вашето здравословно състояние и удостоверение за достатъчно добро зрение.

http://www.sofia.diplo.de/contentblob/3 ... chland.pdf
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
novia
Рейтинг: 4%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот rikiking » 27 Март 2018, 16:57:36

ivo75 написа: Аз съм с немска книжка...

Явно твоята е само B категория, щото за С в Германия се ходи на доктор ... :mrgreen:

Издава се по местоживеене. Струваше 38 Евро в Германия. Петнайсет години валидност или в някои провинции дори безсрочно за B категория, за С се ходи на очен /около час прегледи и тестове на петнайсетина апарата, очи, реакции, периферно зрение итн./ и преглед + пълна кръвна картина и урина при общ лекар. При наличен диабет,сърдечни болести,психични заболявания, че дори и много вискоко кръвно - забравете за други категории освен В.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот bknf » 27 Март 2018, 17:38:00

rikiking написа:
ivo75 написа: Аз съм с немска книжка...

Явно твоята е само B категория, щото за С в Германия се ходи на доктор ...

И в България - също. Както и B категория е безсрочна, докато С - не е. ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Предишна

Назад към Документи