• Advertisement

Смесен брак бременност съвет

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Смесен брак бременност съвет

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 24 Май 2017, 16:10:23

Здравейте, бременна съм с първото си дете. Имам немско и бг гражданство, мъжът ми само немско. Постоянно чета ужасни истории за разводи и искам детето да е само с българско гражданство засега, за да си е повече мое и ако недай си боже се наложи, да си се прибера безпроблемно в България. Смятам да раждам в България, но после съм обратно в де. Има ли начин бебето засега да си е само българче?
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Re: Смесен брак бременност съвет

Мнениеот iniuta » 25 Май 2017, 07:52:35

Честито първо, леко и безпроблемно да мине всичко желая!

Бракът ви пресъставен ли е в България? Не любопитствам излишно, просто много хора пропускат тази стъпка и се оказват в някаква тотална административна бъркотия, която съвсем спокойно би могла да се спести. Ако не си подала документи за пресъставяне, е хубаво да го направиш, особено след като си решила да раждаш в България. Иначе таткото ще трябва да подписва декларация за припознаване.

Неговият подпис и съгласие обаче ще ти трябват в полицията за вадене на български паспорт.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Снимки: 256
Благодарил: 173 пъти
Благодарено: 202 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 25 Май 2017, 10:51:24

Не е пресъставен все още. Дали процедурата ще стане за 4-5 месеца? Ами аз много съм го мислила и всичко и съм щастлива с мъжа си, но ме е страх заради истории, които съм чувала. И като става дума за бъдещото ми дете, искам да имам една идея повече контрол аз. Той ме уверява, че каквото и да стане между нас, аз ще имам главната дума, но знае лли се. Колкото и гадно да звучи, не искам да завися оот нечия добра воля. Той казва, че гражданството на детето не му е важно, стига да сме с равни родителски права, и аз искам същото, но аз да съм с мъничко повече. Колкото и да е, сме си доста различни с него, ако си теглим майна, не искам после да съм в някаква драма в стил "не без дъщеря ми", както става в арабския свят.
Последна промяна бонджорно'принчипеса на 25 Май 2017, 11:09:47, променена общо 1 път
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот amatama » 25 Май 2017, 11:03:55

не му давай да припознава детето,в противен случай ще има толкова права върху детето колкото и ти . :thumbleft:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 25 Май 2017, 11:17:46

Е, това вече ще е съвсем брутално и той много би се обидил, а и не би се съгласил, а и ние сме женени все пак. Мисля, че българско гражданство ми е достатъчно да съм по-спокойна, защото в най-най лошият случай бих могла да се прибера с детето в България, щом то ще е български гражданин. Струва ми се, че ако детето е немски гражданин, тогава би било по-трудно, или не? Не искам да лишавам мъжа ми от бащинство, май ми е трудно да обясня какво искам, хаха.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот iniuta » 25 Май 2017, 11:28:21

бонджорно'принчипеса написа:Не е пресъставен все още. Дали процедурата ще стане за 4-5 месеца?

А, ти пък, бързо става, стига обаче да си се съобразила с всички изисквания на служба ЕСГРАОН по постоянния ти адрес в България.

Доколкото имам впечатления от теб оттук, ти си жена с добро образование, имаш си кариера, финансово независима си. Това е много важно, знаеш. И в случай, че нещата някога се объркат, ти дава допълнителна сигурност. А и мъжете обикновено внимават с такъв тип жени :)
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Мнениеот olga » 25 Май 2017, 11:47:28

Дете, родено в брак, получава автоматично бащинството на мъжа.
Дори и той да не е биологичният баща.
За какво припознаване става тук въпрос ?
Двамата родители имат равни права.
Иначе да не си се женила. За да е само "твое" детето.
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот bknf » 25 Май 2017, 13:55:25

бонджорно'принчипеса написа:Е, това вече ще е съвсем брутално и той много би се обидил, а и не би се съгласил, а и ние сме женени все пак. Мисля, че българско гражданство ми е достатъчно да съм по-спокойна, защото в най-най лошият случай бих могла да се прибера с детето в България, щом то ще е български гражданин. Струва ми се, че ако детето е немски гражданин, тогава би било по-трудно, или не? Не искам да лишавам мъжа ми от бащинство, май ми е трудно да обясня какво искам, хаха.

Ми то има и изкуствено оплождане, където жената няма нужда от мъж (баща на детето). Интересно обаче, такива хора - само с майка си и без баща ли са израстнали..
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 25 Май 2017, 15:45:14

iniuta написа:
бонджорно'принчипеса написа:Не е пресъставен все още. Дали процедурата ще стане за 4-5 месеца?

А, ти пък, бързо става, стига обаче да си се съобразила с всички изисквания на служба ЕСГРАОН по постоянния ти адрес в България.

Доколкото имам впечатления от теб оттук, ти си жена с добро образование, имаш си кариера, финансово независима си. Това е много важно, знаеш. И в случай, че нещата някога се объркат, ти дава допълнителна сигурност. А и мъжете обикновено внимават с такъв тип жени :)

Мерси, а това, че той няма адрес в България проблем ли е?
За сигурност, дано да е така, наистина съм била дискриминирана тук. Това са си мои паранои, но просто ми се струва, че ролята на майката се неглижира в Германия и не искам мъжът ми да има повече права, защото е такъв и онакъв. Не им разбирам законите, но ако детето е с немско гражданство май трябва да се доказва връзка с България. Естествено, най-важно е да се разбираме, ние постоянно говорим, че каквото и да става винаги ще се отнасяме коректно един към друг. Но не мога да избегна усещането, че в Германия той е по-привилегирован. И всичко супер, но не искам някой идиот да реши, че аз като унтърменш не съм толкова добър родител колкото е той. Просто виждам разлика в отношението навсякъде, което е незаслужено. Явно съм мнителна. Абе, нероденият гаргалчо точно, но много ме гложди и се караме. Той е съгласен на каквото искам гражданство за детето, не му е важно, щом ще съм спокойна. Но аз например не бих се навила на негово място, защото знам, че в бългаски съд като майка с дете българче аз ще си имам повече права. Един колега година не е виждал дъщеря си, бившата му рускиня си е в Москва с детето и шансовете са малки. Изобщо искам да си подсигуря своите права като майка на детето си в една държава, в която аз не се чувствам равна на мъжа си (може би без основание), а аз много правя всичко да е подсигурено за това дете, и цялата ми рода го чака и се радва.

Относно изкуственото оплождане и децата без бащи, като че ли това са единствените деца без бащи...
Изобщо, сега ми се струва, че да правиш деца с човек от друга култура е голям риск. Имаме различни възгледи за някои неща и различни ценности. Вчера ми заяви, че не бил очаквал, че не мога да попълвам документи като хората. И си дадох сметка, че колкото и да е разчупен и тн, той си е един немец. Различни неща са ни важни в тоя живот.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот amatama » 25 Май 2017, 17:41:06

международното право е над националното така ,че детето ти каквото и гражданство да има ,той пак ще има права над него.единствения правилен ход е бил да имаш дете от него без брак и без припознаване-тогава имаш пълна Свобода,сега където и да идеш с детето ще трябва да искаш подпис от Мъжа си.колкото до расизма той в gермания никога не си е отивал,ако има възможност един германец винаги би яхнал на гръб един чужденец да го носи!те така са свикнали да лежат и да ядат.даже в ордата която им дойде на гости,виждам разплатата на съдбата за същия тоя расизъм.но недей да живееш живота си в страх,винаги става каквото трябва,винаги !
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот olga » 25 Май 2017, 18:14:28

Всичко това умишлено ли го питаш в Деня на Бащата в Германия ?
Аватар
olga
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 213 пъти
Благодарено: 173 пъти

Мнениеот amatama » 25 Май 2017, 18:20:12

тия имат ли ден на кучето ? :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот rikiking » 25 Май 2017, 20:03:43

amatama написа:тия имат ли ден на кучето ? :mrgreen:

Чакай сега, не меси кучетата. Аз лично считам моята белгийска овчарчица за далеч по-одухотворено и разумно същество,отколкото някои кривокраки и увити в черги индивиди, населили напоследък Бундесрепубликата.

Що се отнася до бременностите и бащинствата няма да се произнасям, че както съм го подкарал напоследък ,да не вземе вярно да ми се пръкне някое мулатче накрая... :mrgreen: :-k :-"
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот rikiking » 25 Май 2017, 20:48:41

ivo75 написа:А бъдещата майка, прекалено много се вкарва във филми, които и пожелавам
никога да не гледа, или поне в следващите 18 год.

Зависи, къде ще го гледа и къде ще се излъчва лентата...Иначе във филма отдавна се е вкарала. Все пак не режисираме от вчера :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот iniuta » 25 Май 2017, 21:08:48

Не, въобще не е проблем, че той няма адрес в България. Виж си на сайта на общината какви са им изискванията за пресъставяне, превод, легализация и там каквото още им е необходимо. Може и по консулски път да стане, ако ще ти е по-лесно.

Но ако родиш в България преди да ти е пресъставен брака, таткото ще трябва да подписва декларация за припознаване, към нея нотариално заверен документ, че всичко му е преведено и разбира какво подписва и изобщо все неща, които можете да си спестите.
Аватар
iniuta
Златен писач
Златен писач

Следваща

Назад към Документи