• Advertisement

Смесен брак бременност съвет

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Смесен брак бременност съвет

Мнениеот rikiking » 28 Май 2017, 19:25:06

бонджорно'принчипеса написа:
какво значи жената да е до рамото на мъжа? това зависи от височината на нефеминизирания мъж, в крайна сметка. За расовите атлетични жени си има 2метрови мъже и са си таман. Щом и за Серена Уилямс има кой да я носи на ръце. Височината на мъжа се мери като си е стъпил на портфейла така или иначе, де. :cheers:

Абсолютно правилно .Знаех си аз , че от теб човек ще стане.

Но за мъжът е най- добре да има и от двете, че италианците само на портфейлите си стъпват и стават големи майтапи понякога . Все пак да не е два метра, както казваш, но поне трябва да е 185 + съответните екстри... :mrgreen:
Със 160 см бейби, картинката става направо прекрасна в очите на приятелите и смърт за завистниците. ;-)
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 28 Май 2017, 20:24:20

хм май няма да съм сред завистниците. :mrgreen:
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот itzo » 29 Май 2017, 00:32:48

rikiking написа:... през акъла не ми е идвало да си водя жена от :laughing6: третия свят, за разлика от някои заможни реализирани немски мъже, които запълниха капацитета на бизнес класата на Луфтханза към Тайланд и Камбоджа за една година напред. :mrgreen:...

А нещо за заможните и реализирани немски лелки, които запълват самолетите към разни африкански и карибски дестинации под мотото die Größe ist doch wichtig? :laughing6:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 248 пъти

Мнениеот rikiking » 29 Май 2017, 05:34:24

itzo написа:
rikiking написа:... през акъла не ми е идвало да си водя жена от :laughing6: третия свят, за разлика от някои заможни реализирани немски мъже, които запълниха капацитета на бизнес класата на Луфтханза към Тайланд и Камбоджа за една година напред. :mrgreen:...

А нещо за заможните и реализирани немски лелки, които запълват самолетите към разни африкански и карибски дестинации под мотото die Größe ist doch wichtig? :laughing6:

Немските и американските лелки/баби/ вършеят двайсетгодишни чернокожи главно по Карибите, Африка им идва малко в повече и ги е шубе да се развяват много, като се изключат Кейптаун,Сао Томе и Найроби,където също се опитват да купуват свежа черна плът с обещания за брак, айнбюргерунг и някое друго евро- И горките момчета яко действат, пак по-добре отколкото да се давят около Малта...Картинката понякога е потресаваща, понякога трагикомична. На няколко пъти вещиците са се опитвали да псуват на немски,френски,английски и холандски, като съм се изхилвал директно в лицата им , явно много добре се усещат какво правят и за какво става въпрос.

Но то не е за чудене вече - нали си имаме Макарона президент, иначе Тръмп ви бил крив... :mrgreen:

Африка като цяло все още си остава запазена територия за нас - експатите. :mrgreen:

Както един стар мой танзанийски шофьор казваше като пристигнах пред много години - Бос, ще видиш че скоро ще имаш сто пъти повече пари и богатство, а и неща за които не си и сънувал, защото Африка е дала на почти всеки бял дошъл тук това, което Европа не му е дала и не може да му даде.:mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 29 Май 2017, 09:12:32

rikiking написа:... На няколко пъти вещиците са се опитвали да псуват на немски,френски,английски и холандски, като съм се изхилвал директно в лицата им , явно много добре се усещат какво правят...

Айде сега, какво пък толкова по- различно от теб правят? Само дето /може би/ не им предлагат черната мръвка на такива завишени цени- по 250 крави бройката :laughing6:
Оср@хме темата. Ако детето е само с БГ гражданство, а родителите с немско, стане някаква инфекция и майката си го прибере на въпреки в БГ, няма ли много голяма вероятност бащата да я осъди преспокойно и задочно в немски съд, Kindesentziehung щото, § 235 StGB и да си го вземе обратно, без никакво значение, че самото дете не е немски гражданин?
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 29 Май 2017, 10:03:46

itzo написа:
rikiking написа:... На няколко пъти вещиците са се опитвали да псуват на немски,френски,английски и холандски, като съм се изхилвал директно в лицата им , явно много добре се усещат какво правят...

Айде сега, какво пък толкова по- различно от теб правят? Само дето /може би/ не им предлагат черната мръвка на такива завишени цени- по 250 крави бройката :laughing6:

Чаай сега , аз не съм първо нито на 60 , нито на 50 ..... Така че правя доста по-различни и напълно нормални неща.

А за мръвката по 250 крави - просто ти дадох индикация за пазарните цени :mrgreen:

А що се отнася до отнемането на детето - това което си написал е правилно, но само ако детето се намира на немска територия. Иначе нека дойде да иска отнемане на дете с български паспорт и майка българка пред българския съд.:mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 29 Май 2017, 10:05:54

Как може да го вземе, ако аз и детето сме с българско? Няма ли попечителство да се решава в български съд?
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itzo » 29 Май 2017, 10:42:38

rikiking написа:...

А що се отнася до отнемането на детето - това което си написал е правилно, но само ако детето се намира на немска територия...

бонджорно'принчипеса написа:Как може да го вземе, ако аз и детето сме с българско? Няма ли попечителство да се решава в български съд?

Ами, да речем ти си изнесла от Германия детето. Подава иск в немски съд и представя нежеланието ти да дадеш немско гражданство на детето като доказателство за умисъл да го отвлечеш в чужбина.

§ 235(1) Mit Freiheitsstrafe bis zu fünf Jahren oder mit Geldstrafe wird bestraft, wer

1. eine Person unter achtzehn Jahren mit Gewalt, durch Drohung mit einem empfindlichen Übel oder durch List oder
2. ein Kind, ohne dessen Angehöriger zu sein,
den Eltern, einem Elternteil, dem Vormund oder dem Pfleger entzieht oder vorenthält.
(2) Ebenso wird bestraft, wer ein Kind den Eltern, einem Elternteil, dem Vormund oder dem Pfleger

1. entzieht, um es in das Ausland zu verbringen, oder

2. im Ausland vorenthält, nachdem es dorthin verbracht worden ist oder es sich dorthin begeben hat.
(3) In den Fällen des Absatzes 1 Nr. 2 und des Absatzes 2 Nr. 1 ist der Versuch strafbar.

Някъде по- назад не спомена ли, че свекървището ти е адвокат? ;-)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот onufriy » 29 Май 2017, 10:50:30

Ми не задължително, детето има право на немско поданство и никой не може да попречи на бащата да го получи. Сега, следният сценарий може да ти звучи като horror, ма не ми звучи невъзможно: Коньо вече, е ушъл у ряката. Той си подава иск в немски съд, ти в български. Бюрократичните машини си комуницират по неизвестни канали и в един момент, ти не можеш да напуснеш Родината, щото срещу теб се води дело. Още по-добре, детето не може да излезе от страната, щото бащата не му е подписал декларация. И ако имаш някакви съмнения, разтърси се тука по форумите, как на една жена ѝ бил наложен запор, щото бившият ѝ съпруг имал дългове и починал, пък детето им му се явявало наследник...

Въпрос на философия. Аз лично нямам правна застраховка, защото съм убеден, че трябва да се разбираш с хората без посредници. И да, знам, че мога и да затъна с двата крака, просто изкушението, да приложа насилие, така се поохлажда. При тебе рибата още в морето, а ти вече се чудиш, как да го прецакаш, ако нещо не се разбирате. Твоя си работа, аз не мисля, че ще повлияе добре на брака ви...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 29 Май 2017, 11:06:54

И двамата му родители плюс брат са адвокати. Ами той е съгласен детето да е само с българско гражданство. Но дори да е така по немските закони, аз ще съм българка с българче в България. Той ще има достъп до детето, много ясно, просто в България. Това не знам как ще е отвличане, детето не е длъжно да седи в чужда държава. Абе, аз ще почна и аз да уча право накрая. Баща ми казва, че значение има само българският съд. Много често немски съд не връща деца американчета, с амер. Гражданство и даже ги дава на приемно семейство. Тоест, много е трудно срещу местните закони да се противодейства.

Онуфри, повярвай ми, ще правя всичко възможно и невъзможно да се разбираме, но не искам да се чувствам принудена и изнудена в ситуация на конфликт. Разбирането винаги зависи от двама души и на мъжа ми му имам доверие, но все пак за мен той е чужд човек. Ни ми е майка ни ми е баща. Нагледала съм се на сума ти разводи и разбирателството е по-скоро рядкост. Обикновено е много нехигиенично. искам отсега да си имам ходовете, ако искам да си вдигна чуковете.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itzo » 29 Май 2017, 11:26:25

бонджорно'принчипеса написа:...Но дори да е така по немските закони, аз ще съм българка с българче в България. Той ще има достъп до детето, много ясно, просто в България. Това не знам как ще е отвличане, детето не е длъжно да седи в чужда държава...

Ще си българка с българче в България, обвинена в отвличане на дете от баща му , деяние извършено на територията на Германия и влизащо в компетенцията на германския съд.

http://www.konsularinfo.diplo.de/Vertre ... tenEU.html

Nach der Verordnung (EG) Nr. 2201/2003 (Brüssel IIa Verordnung), welche seit dem 01.03.2005 gilt und die Verordnung (EG) Nr. 1347/2000 ersetzt hat, werden alle Entscheidungen über die elterliche Verantwortung einschließlich der Maßnahmen zum Schutz des Kindes, ohne Rücksicht darauf, ob eine Verbindung zu einem Verfahren in Ehesachen besteht oder es sich um gemeinsame Kinder der Ehegatten handelt, in den anderen EU-Mitgliedstaaten (außer Dänemark) automatisch anerkannt, ohne dass es hierfür eines besonderen Anerkennungsverfahrens bedarf.
Die Verordnung gilt auch in den neuen EU-Mitgliedstaaten. Es gelten jedoch Übergangsvorschriften.

Eстествено, не съм адвокат и не гарантирам, че нещата стоят точно така. Но на твое място бих се замислил има ли смисъл да влизаш в такива схеми още преди да се е родило детето.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 29 Май 2017, 11:31:16

Ще обмисля и проуча още. Засега със сигурност ще раждам в бг и ще сме там и тримата първите месеци, докато се върна на работа.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 29 Май 2017, 13:10:43

itzo написа:
Ще си българка с българче в България, обвинена в отвличане на дете от баща му , деяние извършено на територията на Германия и влизащо в компетенцията на германския съд.

Престани да пишеш глупости и да цитираш текстове, които не са релевантни за случая - отвличане има тогава, когато дадено лице е принудено да пребибава на друго място или в помещение против волята си или против волята на настойниците - за малолетни.

В случая тя ражда в България и си живее честито с чадото в България.Така че отвличане няма.
А господин наследникът на Хабсбургите и Вестготите трябва първо бащинство да докаже, па чак после да си търси правата и то в Български съд, щото детето е родено в България, от майка юнашка българска и е с български паспорт . Немски съд няма юрисдикция по случая .
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 29 Май 2017, 14:10:26

rikiking написа:...Престани да пишеш глупости и да цитираш текстове, които не са релевантни за случая - отвличане има тогава, когато дадено лице е принудено да пребибава на друго място или в помещение против волята си или против волята на настойниците - за малолетни.

В случая тя ражда в България и си живее честито с чадото в България.Така че отвличане няма.
А господин наследникът на Хабсбургите и Вестготите трябва първо бащинство.. .

A ти вземи да ги четеш докрай тия глупости, та да видиш, че пребиваването на единия родител с детето в друга държава против волята на другия родител се дефинира като Kindesentziehung.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 29 Май 2017, 14:44:38

добре де, защо тогава има толкова случаи, в които детето е в Германия, а родителят му, ненемец го изисква в Америка/Англия, детето има или само американско или две гражданства и няма как да стане, Германия не го отсъжда за връщане, напротив, държи го в Германия дори при намеса на посолства.

Май е най-добре наистина да попитам адвокат, но засега поне е хубаво, че разбрах, че е много сложна материя. Доколкото разбирам, гражданството на детето играе някаква роля, но основното е къде би ставало действието, тоест където се развежда и живее човек, тамошните закони и съдебни решения важат. Като в Европа е прието така или иначе, че и двамата родители имат право да участват в живота на детето си. Нещо такова разбрах аз от цялата ситуация. Мерси много на всички, помогнали ми със съвет (или критика)!
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Документи