• Advertisement

Смесен брак бременност съвет

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Смесен брак бременност съвет

Мнениеот rikiking » 29 Май 2017, 18:40:47

itzo написа:
rikiking написа:...Престани да пишеш глупости и да цитираш текстове, които не са релевантни за случая - отвличане има тогава, когато дадено лице е принудено да пребибава на друго място или в помещение против волята си или против волята на настойниците - за малолетни.

В случая тя ражда в България и си живее честито с чадото в България.Така че отвличане няма.
А господин наследникът на Хабсбургите и Вестготите трябва първо бащинство.. .

A ти вземи да ги четеш докрай тия глупости, та да видиш, че пребиваването на единия родител с детето в друга държава против волята на другия родител се дефинира като Kindesentziehung.

И кой е казал че му е родител. Мути ли ?

Нали като роди в България с българския си паспорт и запише детето само с един родител/майка/ първоначално, немецът е дотам с бащинството и само може да подсмърча пред някоя българска адвокатска кантора,барабар с немската си адвокатска рода, защото няма да има никакво законно право над детето..... Дошъл някой си от Германия да претендира за дете, записано без баща от българска майка...Нали се сещаш как ще звучи в ушите на някой съдия в Дупнишкия окръжен примерно. :mrgreen:

И както вече ти написах-чети внимателно - роди ли в България, случаят е в юрисдикцията на българския съд, немски съд няма законно право и основание да се меси или произнася , ако ще да е убила детето след като го е родила. Подсъдно е в България,тъй като мястото на извършване е България.Вдена ли накрая?

Виж ако се излъже да роди в Германия, тогава е в ръцете и юрисдикцията на немското правораздаване и ....лошо.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот itzo » 29 Май 2017, 19:11:12

rikiking написа:
И кой е казал че му е родител. Мути ли ?

Нали като роди в България с българския си паспорт и запише детето само с един родител/майка/ първоначално, немецът е дотам...

И както вече ти написах-чети внимателно...

Айде пак да прочетем внимателно, че бъдещата майка не възнамерява да записва детето с неизвестен баща, както обикновено правят представителите на един твой любим етнос и възнамерява да се прибере и живее с него в Германия. Ку не знаеш освен това, дете, родено в законен брак автоматично получава законния съпруг на майката в графа бащинство. Двама мои колеги реваха като линейки по този параграф :mrgreen: :mrgreen:
Последна промяна itzo на 29 Май 2017, 22:02:31, променена общо 1 път
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 248 пъти

Мнениеот itzo » 29 Май 2017, 21:14:18

За нагледност- риъл ситюейшън. Съпруг гурбетчия/или експат, както обича да се титулува бвана М'зунгу :mrgreen: /, работата върви на дълъг развод, щото нали, обичайните житейски ситуации с тъпоъгълния триъгълник. Съпругата междувременно ражда, щастливият татко пикае газ пред родилното, защото собственото му отроче се записва като син на законния рогоносец на любовницата му. Който пък също пикае газ, защото в един момент се е сдобил със законен наследник без да вади инструмента от калъфа, също като Йосиф дърводелеца от оная двехилядигодишна библейска история. Оттам се почват едни дела за разсиновяване с последващо припознаване. Се ла ви, такъв е законът извън Африка.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
onufriy
Рейтинг: 4%

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 30 Май 2017, 05:21:02

Големи приказки , голЕмо нещо. И пак опираме до едно нещо - юрисдикцията.

Както вече казах и го повтарям - ако роди в България с българския си паспорт и запише детето като български поданик, дори и да се признае бащинството ако са в брак, случаят е под юрисдикцията на Българския съд. Никакво отвличане няма.Отвличане ще има , ако швабата изведе детето от България без съгласието на майката .Това е.Точка.
Питай и най-некадърния студент по право, да ти го потвърди.

Немски съд няма нищо общо в този случай, дори и бащата да е внук на Мути от първия брак на съпруга и.
Ангела Меркел живяла 18 години в прелюбодейство :mrgreen:
Последна промяна rikiking на 30 Май 2017, 05:26:37, променена общо 1 път
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 30 Май 2017, 05:26:37

Много си бос, Саше.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 30 Май 2017, 05:34:44

itzo написа:Много си бос, Саше.

Като не може обосновано да отговори, почва квалификации да слага....

ЛУЗЪРИ..... :-k :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 30 Май 2017, 06:11:08

ivo75 написа:
rikiking написа:Големи приказки , голЕмо нещо. И пак опираме до едно нещо - юрисдикцията.

Както вече казах и го повтарям - ако роди в България с българския си паспорт и запише детето като български поданик, дори и да се признае бащинството ако са в брак, случаят е под юрисдикцията на Българския съд. Никакво отвличане няма.Отвличане ще има , ако швабата изведе детето от България без съгласието на майката .Това е.Точка.
Питай и най-некадърния студент по право, да ти го потвърди.

Немски съд няма нищо общо в този случай, дори и бащата да е внук на Мути от първия брак на съпруга и.
Ангела Меркел живяла 18 години в прелюбодейство :mrgreen:

Нищо не се признава, априори чужденецът ще е бащата, защото те са бракувани. Бъдещата майка го
изясни, въпреки постоянните ти опити да игнорираш фактите. За да пробуташ някакви твои фантазии.
И колкото до любимата ти юрисдикция, нищо не гарантира, как и какво ще присъди един финансово
мотивиран български съд.....

А такааа,значи си признахме все пак че немският съд няма нищо общо в случая, щото ицо беше много убеден в обратното... А що се отнася до мотивацията на българския съд, то тя може да бъде формирана не само по подсказаният от теб начин, все пак има местни, регионални и национални особености, както и редица други фактори, които биха работили в полза на майката,при наличие на подходящите ресурси и компетентни юридически съветници. Докато един чужденец рискува да падне в лапите на някоя юридическа сто и осемдесет килограмова акула с кантора в Търговския дом, която под формата на тлъсти хонорари да ръфа кокалите му години наред, с обещания за светло семейно бъдеще с новороденото в Германия... :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот onufriy » 30 Май 2017, 09:50:37

бонджорно'принчипеса написа:Онуфри, повярвай ми, ще правя всичко възможно и невъзможно да се разбираме, но не искам да се чувствам принудена и изнудена в ситуация на конфликт.
Въпрос на виждания. Аз не бих го приел леко жена ми да застрашава интересите (моите и на децата) за сметка на своите собствени. Равнопоставеността, според мен, е основата на която могат да се градят отношения.
бонджорно'принчипеса написа:Разбирането винаги зависи от двама души и на мъжа ми му имам доверие, но все пак за мен той е чужд човек. Ни ми е майка ни ми е баща. Нагледала съм се на сума ти разводи и разбирателството е по-скоро рядкост. Обикновено е много нехигиенично. искам отсега да си имам ходовете, ако искам да си вдигна чуковете.
Де да знам. Моят собствен опит брои повече смейства, разрушени от доброжелатели, разбирай майка и баща, отколкото от преките участници, демек съпруг и съпруга. Накрая на деня, вие двамата трябва да се разберете. Ако мъжът ти е съгласен на отстъпки, било поради великодушие спрямо фобиите ти, било от незаинтересованост или малодушие, това е нещо, което вие двамата трябва да разрешите помежду си. Което не е необходимо лошо - точно кризите укрепват една връзка. Мое си мнение. Успех, пожелавам ти никога да не разбереш, дали постъпваш правилно.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот rikiking » 30 Май 2017, 11:36:20

ivo75 написа:Едното голо раждане в БГ няма да постави евентуални бъдещи делби под юрисдикцията
на български съд, независимо от желанията и твърденията кралски...

Точно ти игнорираш фактите , а те са че ако реши може да роди детето в България, да му издаде български акт за раждане с вписан само един родител, който също е българин. Също така да регистрира детето по местоживеене в България.

Ако ще дори да успее да заведе някакво дело в Германия, бащата не може да мръдне легално детето от България при горната ситуация. Както и обратното - ако го роди в Германия , решение на български съд едва ли ще и е от полза, пак ще се гледа накрая в немски съд.

Така че бъдещата майка ако е решила да действа бащата германец или поне да показва характер и да бъде независима, просто да си хваща торбичката и в родилното на МА.А, забравих - и задължително българско име на детето. :mrgreen:

Нямам повече какво да коментирам, нито да повтарям по петнайсет пъти, ако познаваш някой студент първи курс право, питай го да ти обясни, под чия юрисдикция попада случая итн.
Последна промяна rikiking на 30 Май 2017, 11:42:47, променена общо 1 път
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 30 Май 2017, 11:41:19

rikiking написа:...
Като не може обосновано да отговори, почва квалификации да слага....

ЛУЗЪРИ..... :-k :mrgreen:

Аве, Цезаре, опитващите се да те просветят те поздравяват :mrgreen: (пия кафе на Палацо Коллосео, щото)Обосновано ти отговорих, че ако жената си тръгне с детето един ден от Германия без одобрението на бащата, каквото намерение пише, че има, това представлява нарушение на немския закон, за което бащата може да я съди в немски съд. Гражданството на детето в случая играе второстепенна роля. Колко крави струва при теб добър адвокат? Апропо, в ЕС има споразумение за взаимно признаване на съдебните решения.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 30 Май 2017, 11:49:08

Мисля че вече сто пъти точно това писах и това е същината на спора - а именно че трябва да роди в България, а не в Германия - но явно кафето е много късо и силно по италиански, та те е ударило в главата.
-------------------------
На въпроса - Тъдява само стойността на жените се обявява в крави, адвокатите обаждат хонорарите в гущери ...:mrgreen:
/ако въобще има останали живи след започване на спора,които да могат да се възползват от адвокатските услуги/
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 30 Май 2017, 11:59:37

Ако роди в България и по някакъв начин успее да скрие, че е омъжена(не си е сменила личната карта, да речем) и запише детето само с един родител, това представлява документна измама, за която българският Наказателен Кодекс предвижда до две години затвор, капиш? Като бонус към останалите екстри.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот rikiking » 30 Май 2017, 12:18:00

itzo написа:Ако роди в България и по някакъв начин успее да скрие, че е омъжена(не си е сменила личната карта, да речем) и запише детето само с един родител, това представлява документна измама, за която българският Наказателен Кодекс предвижда до две години затвор, капиш? Като бонус към останалите екстри.

Моля ??? Документна измама представлява когато се ползва умишлено документ с невярно съдържание.

Тя никакъв фалшив документ не ползва в случая.Това че не е попълнила графата за баща при регистрацията не е престъпление.Винаги може да каже, че не счита че той е бащата (или не знае кой точно е бащата :mrgreen: ) и затова го е направила.

.....................................

Аз съм дотук,че рискуваме да раздуем тази тема ,като оная с бежанците ..... Отивам на тръстиката да печеля гущери,че съм назад с осемдесет крави още и може някой по-заможен да ме изпревари.... :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Митака ФУ » 30 Май 2017, 12:54:33

[
.....................................

Аз съм дотук,че рискуваме да раздуем тази тема ,като оная с бежанците ..... Отивам на тръстиката да печеля гущери,че съм назад с осемдесет крави още и може някой по-заможен да ме изпревари.... :mrgreen:[/quote]

Моля, вземете ме и мен на тръстиката...! Шъ работь кът Изаура здраво...!

Потребители благодарили на автора Митака ФУ за мнението (общо 2):
rikikingschachmatter
Рейтинг: 8%

Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 30 Май 2017, 13:47:38

Ехо, не мога да не запиша мъжа си за бащата. Това ми е съвсем ужасно. Днес разбрах, че ще имам момченце, та не може сина ми с баща неизвестен. Според мен, 1. Детето ще прекарва много време в България и ще е регистрирано и там и тук. Второ, ако недай си боже нещо, тогава ще се местим в България и чак тогава ще се развеждам, нещо такова. Но не знам що, като разбрах, че ще е момченце и се успокоих.

Потребители благодарили на автора бонджорно'принчипеса за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Документи