• Advertisement

Кога полицията има право да влиза в частен дом?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Кога полицията има право да влиза в частен дом?

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 11 Септември 2017, 22:52:11

ох темата накъде е кривнала. ще ме уморите :mrgreen: . значи засега получих следните съвети. Действително полицията е действала дискриминиращо и неправилно спрямо мен, което не е мое мнение а мнение и на адвоката, с който говорихме и на майката и брата на мъжа ми. Това, което ми препоръчаха като най-подходящо е да опишем всичко в документ, за да го имаме за справка, и при повторен подобен случай, вече да предприемем действие с адвокат. Но, като цяло не е правомерно подобно поведение от полицията.

Това, че можели да влезнат двама души крадци мен не ме плаши. Аз, както казах, не си заключвам вратата отваря се без проблеми и никога не съм се страхувала от нищо в Германия. Влезнаха ми не двама души, а доста повече, като даже не знам точна бройка, но според съседа отдолу заедно с пожарната са били към 8 човека.

Естествено и с мъжа си "разтоварвам". Самият той не смята, че е правилно да има подобна дискриминация и самият той смята, че има дискриминация. Друг е въпросът, че той комуникира много по-спокойно от мен, защото е друг тип темперамент, и това също помага в такива ситуации, така, че и от моето поведение си зависи.

Потребители благодарили на автора бонджорно'принчипеса за мнението:
Митака ФУ
Рейтинг: 4%

бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот onufriy » 13 Септември 2017, 16:28:58

Слушай, булка, знам че е фрустриращо и унизително, ама съвет за пет пари от мене: с полицай и военен патрул не се спори, с административна машина още по-малко.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 176 пъти
Благодарено: 296 пъти

Мнениеот amatama » 13 Септември 2017, 17:08:25

още един съвет: заключвай си вратата! тая германия не е оная Германия ! ;-)
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 08:15:01

Хора драмата продължава, и аз вече сериозно се притеснявам. То си е за адвокат ситуацията. Полицията е подала доклад в югендамт, но естествено, аз не знам за това. Без предупреждение (което явно е нормалната практика) идва югендамта в нас, за да огледа условията. Поговорихме си, това, което ме смути е, че ми поискаха мутърпаса, който аз показах, но не ми беше особено приятно. Поговорихме си, отново нищо конкретно не казаха и си тръгнаха. Аз съм абсолютно изрядна с всички изследвания и всичко, но продължавам да се притеснявам. Попитаха ме къде смятам да раждам, казах, че още не съм решила, но по-вероятно е в България и тн. Тези служби биха ли казали нещо, ако не им допада ситуацията? Изобщо има ли начин да разбера какво става? Не съм получила нищо писмено. Попитах ги какви са изискванията в Германия за отговорен родител, за да им намекна д ами кажат къде е проблема. Казаха ми, че нямало такива, била свободна държава и сякакви такива. Разпитах ги за педиатри ваксини и тн за бебчо,неща, които си ги знам, де, но все пак за допълнително информация.

В нас си беше чисто (бяхме чистили предния ден с мъжа ми). Не знам за какво биха могли да се заядат, но честно казано изкризвам. В дома няма абсолютно никакви забранени или легални дроги, не е мръсно, домът е голям по немските стандарти ...бих казала, че говорих спокойно и възпитано с тях, тъй като и те бяха много възпитани с мен....Виждам проблем, че съм сама, а мъжът ми е в Норвегия и, че нямаме много покупки за бебето, освен количка, защото все пак ще се ражда в България. Мисля си да кажа на мъжа си да вземе отпуска и да идва, да ходи да се обяснява с полиции, югендамтове и всички. Това би ли помогнало? Друг е вариантът просто да седи при мен от тук нататък до заминаването ни в България за да не се тревожа, не е приятно за неговата работа, но иначе не знам.

Биха ли ми казали от югендамта, ако не им харесва нещо? Или си пишат в мълчание берихтите и толкова? Има ли право адвокат да изиска доклада? ](*,) ](*,)
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 08:17:11

](*,)
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 17 Септември 2017, 08:46:44

бонджорно'принчипеса написа:Биха ли ми казали от югендамта, ако не им харесва нещо? Или си пишат в мълчание берихтите и толкова? Има ли право адвокат да изиска доклада? ](*,) ](*,)

Не няма да ти кажат ... дори ако смятат да предприемат нещо, съвсем ще си мълчат като риби, ще мигат на парцали, ще си пишат берихтите и ще те треснат когато най-малко очакваш.

Упълномощен от тебе адвокат може да изисква всичко което касае тебе и интересите ти и в случая е крайно наложително да насъскаш някой отракан рехтсанвалт /естестено подплътено с подходящия хонорар/, да провери какво ти кроят. Иначе тия нахалници от разните му амтове щом са те захапали и са почнали да те наобикалят - чакай най-малкото писма, опити за вмешателство в семейния ти живот и прочие неприятности. На тях това им работата и ще я свършат по най-добрия за тях/не за тебе/начин.

Ако бях на твое място, да съм се абмелднал вече от адреса и в момента щях да ги пиша тия работи от България. ;-)
Освен това е добре да им се каже, че детето ще се ражда в България, ще е български поданик и няма да има нищо общо с Бундесрепубликата. Пък като се роди - води го където щеш,въпросът е да се откачиш от службите в момента и да ти затворят файла с преписката. И най-сигурното е,да не си им в ръцете на тяхна територия все пак. Иначе най-малкото ще те наобикалят постоянно, ще те следят ,ще събират информация, а ако решат може и да се задействат накрая и най-малко тебе ще питат какво искаш и защо го искаш.
Последна промяна rikiking на 17 Септември 2017, 09:08:04, променена общо 1 път
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 09:01:59

добре де те какво могат да ми направят докато се е родило детето? могат ли да ме задържат тук до раждането или нещо такова? вижда ми се супер абсрдно? все пак кои точно изисквания нарушавам, кои закони? имам дом, имам здравна, имам всичко, което се изисква от един родител. не е мръсно, не е опасно.следена съм от лекари, кооперирала съм, пускам всички в дома си. Да, забравила съм включена чешма, ок. Но от там нататък?
Последна промяна бонджорно'принчипеса на 17 Септември 2017, 09:02:53, променена общо 1 път
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 09:06:09

ivo75 написа:Това вече спокойно може да е продължение на 1984. Сега остава само да не ти разрешат да отлетиш за БГ, и
Пулицър- ът ти е в кърпа вързан. Прекалено едностранно и спестовно от към факти изложение, ако е и коректно
всеки треторазреден адвокат би ги побъркал....

ами и аз не знам фактите. те ми казаха, че полицията е пуснала срещу мен оплакване, но не казаха какво пише в това оплакване...Не знам каква информация биха събрали за мен. Аз наистина нямам никакви нарушения на закона...и боклука си сортирам даже :mrgreen:

в петък дойдоха от югендамт, утре ще отида при адвокат и ще видим. Между другото, и аз като позволя на въображението да се вихри, точно това си представям, да ме затворят някъде докато се роди детето и да ми го вземат, но ММ ме убеждава, че понеже баща му е бил съдия, човек го били затваряли в много крайни случаи, дори против лекарска експертиза се действало понякога.

Друг е въпросът, че той ме убеждаваше, че нямало как полицията да е сигнализирала на югендамт без да ни е предупредила писмено, че югендамта щели да ни пишат ако имало нещо и тн и тн. Нито едно от тези неща не стана така, както казваше той. Другото, което е, че немците имат много различни впечатления от немската система и си вярват в нейната справедливост. Аз обаче съм параноична, особено като стане дума за рожбичката ми.
Последна промяна бонджорно'принчипеса на 17 Септември 2017, 09:12:12, променена общо 1 път
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот pitcologne » 17 Септември 2017, 09:09:14

@riki, защо говориш против великите немски служби. Нали знаеш, че пацифистко-исламко-ивко ще ти се скара и ще те порицае "неоправданата критика"?

Шегата на страна, трябва вече юридически да действаш. Абсурден е фактът, че жена в такова състояние бива притестнявана от лицемерни чиновници. И не @исламко-ивко, те непроявяват загриженост за майката. Чудно ми е, ако беше някоя забрадка, дали ще правят такива номера.

Потребители благодарили на автора pitcologne за мнението:
rikiking
Рейтинг: 4%

pitcologne
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 83 пъти

Мнениеот rikiking » 17 Септември 2017, 09:12:04

бонджорно'принчипеса написа:добре де те какво могат да ми направят докато се е родило детето? могат ли да ме задържат тук до раждането или нещо такова? вижда ми се супер абсрдно? все пак кои точно изисквания нарушавам, кои закони? имам дом, имам здравна, имам всичко, което се изисква от един родител. не е мръсно, не е опасно.следена съм от лекари, кооперирала съм, пускам всички в дома си. Да, забравила съм включена чешма, ок. Но от там нататък?

Абе ти си решаваш, аз само ти казвам че са редки нахалници и това им е работата. В момента са ти отворили файл с номерче и ще го ъпдейтват до дупка.Най-малкото адвокат трябва да провери за какво иде реч и за какво са те наклепали.

pitcologne написа:Чудно ми е, ако беше някоя забрадка, дали ще правят такива номера.

Със сигурност нямаше, щото в момента поне пет соросоидни NGO-та щяха да правят манифестация пред югендамта в защита на правата и , ако беше ханъма. ;-)
Последна промяна rikiking на 17 Септември 2017, 09:14:28, променена общо 1 път
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 09:14:21

rikiking написа:
бонджорно'принчипеса написа:добре де те какво могат да ми направят докато се е родило детето? могат ли да ме задържат тук до раждането или нещо такова? вижда ми се супер абсрдно? все пак кои точно изисквания нарушавам, кои закони? имам дом, имам здравна, имам всичко, което се изисква от един родител. не е мръсно, не е опасно.следена съм от лекари, кооперирала съм, пускам всички в дома си. Да, забравила съм включена чешма, ок. Но от там нататък?

Абе ти си решаваш, аз само ти казвам че са редки нахалници и това им е работата. В момента са ти отворили файл с номерче и ще го ъпдейтват до дупка.Най-малкото адвокат трябва да провери за какво иде реч и за какво са те наклепали.

има ли право адвокат да изисква съдържанието на тези файлове и в какво съм обвинена точно и какво се води за мен и тн?
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 09:15:32

ivo75 написа:
бонджорно'принчипеса написа:
ivo75 написа:Това вече спокойно може да е продължение на 1984. Сега остава само да не ти разрешат да отлетиш за БГ, и
Пулицър- ът ти е в кърпа вързан. Прекалено едностранно и спестовно от към факти изложение, ако е и коректно
всеки треторазреден адвокат би ги побъркал....

ами и аз не знам фактите. те ми казаха, че полицията е пуснала срещу мен оплакване, но не казаха какво пише в това оплакване...

Всичко, което си им казала(видели у вас),така както те са го разбрали. Все пак се оказва, че причината въобще да
да се случи това си ти самата...

добре, но какво означава това?
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 17 Септември 2017, 09:17:32

бонджорно'принчипеса написа:
rikiking написа:

има ли право адвокат да изисква съдържанието на тези файлове и в какво съм обвинена точно и какво се води за мен и тн?

Има. Трябва да ги посети и да ги пита директно какво искат и защо са те притеснявали. Може и да се действа и направо с писмо от твое име.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 09:25:54

ivo75 написа:
pitcologne написа:@riki, защо говориш против великите немски служби. Нали знаеш, че пацифистко-исламко-ивко ще ти се скара и ще те порицае "неоправданата критика"?

Шегата на страна...

Шегата си ти самият, освободи ли комплексите, коментирайки неща, които не разбираш? :mrgreen:
НАСТРАНА кралят и е дал досега само и единствено полезни в нейния случай съвети....Само не разбирам,
защо още не ги последвала?

Ок, просто получих много различни сигнали от различни хора. Братът на мъжа ми ни посъветва да опишем всичко и ако се повтори или нещо такова, тогава да предприемем действия и беше казал, че според него полицията се е държала дискриминиращо и нагло.

Мъжът ми ме уверяваше, че нямало начин да има последици, ако не сме информирани с някакво обвинение писмено, тоест той наистина не осъзна, че това е сериозно, само беше негативен спрямо поведението на полицията. Аз си притъпих интуицията, защото ми се искаше да повярвам, че ей така ще се размине. Това ми е грешката, много съм инитуитивна, но не винаги ми изнася да си слушам собствения вътрешен глас.

Моля ви се не се разправяйте в тази тема, защото не ме интересуват нито мюсулмани, нито правата на човека, нито световната справедливост и равнопоставеност на расите. Да са живи и здрави всички, но на мен ми е важно как да се оправя с този кошмар.

ъмъжът ми пита по кой параграф щял адвоката да изисква тази информация от полицията/югендамта ?
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 09:42:28

ivo75 написа:
бонджорно'принчипеса написа:...
ъмъжът ми пита по кой параграф щял адвоката да изисква тази информация от полицията/югендамта ?

Не е нужно да му го сдъвквате на адвоката, той си знае, как, по кой параграф да получи информация.
Затова се плаща на адвокат.

да, но той иска да погледне закона, та ако някой знае, ще съм благодарна, иначе естествено ще отида.Просто за мен е много изгодно да си подредя нещата така, чр прибирането в България да ми е спокойно, както и връщането, тоест да го разреша това ако е възможно тук и сега. А не да съм окаян беглец.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Документи