• Advertisement

Кога полицията има право да влиза в частен дом?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Кога полицията има право да влиза в частен дом?

Мнениеот itzo » 17 Септември 2017, 09:49:48

бонджорно'принчипеса написа:... При мен се случи да влезнат посред нощ заради протекла тръба в съседа отдолу...

бонджорно'принчипеса написа:... Да, забравила съм включена чешма, ок. Но от там нататък?

Кое от двете, все пак?

rikiking написа:...Абе ти си решаваш, аз само ти казвам че са редки нахалници и това им е работата. В момента са ти отворили файл с номерче и ще го ъпдейтват до дупка...

Анджак, за това говорим. Да остави онези, които са учили затова да си свършат работата. Преди време ми бяха тръснали Anzeige wegen Körperverletzung, за което не съм чувал повече, откакто подписах пълномощното на адвоката. Може и да си префърли § 1666 BGB и нататък след него. Искам да кажа, не е изключено напълно нормални за нашего брата неща, като високодецибелен семеен скандал с недотам обмислени реплики например да са предизвикали някаква реакция я у полиция, я у някой комшия.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 248 пъти

Мнениеот rikiking » 17 Септември 2017, 09:54:03

бонджорно'принчипеса написа: прибирането в България да ми е спокойно, както и връщането, тоест да го разреша това ако е възможно тук и сега. А не да съм окаян беглец.

Тогава си подмени и паспорта, защото много от българските издадени преди 2016 г. излизат като невалидни на автоматите на немските и холандските аерогари и може да се стресираш допълнително, като те заключи вратичката и докато чакаш добрия чичко да дойде да ти го провери ръчно и да те пусне ... :mrgreen:

itzo написа: Преди време ми бяха тръснали Anzeige wegen Körperverletzung..

Пак ли си бил жена си ? :laughing6:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 10:00:57

itzo написа:
бонджорно'принчипеса написа:... При мен се случи да влезнат посред нощ заради протекла тръба в съседа отдолу...

бонджорно'принчипеса написа:... Да, забравила съм включена чешма, ок. Но от там нататък?

Кое от двете, все пак?

rikiking написа:...Абе ти си решаваш, аз само ти казвам че са редки нахалници и това им е работата. В момента са ти отворили файл с номерче и ще го ъпдейтват до дупка...

Анджак, за това говорим. Да остави онези, които са учили затова да си свършат работата. Преди време ми бяха тръснали Anzeige wegen Körperverletzung, за което не съм чувал повече, откакто подписах пълномощното на адвоката. Може и да си префърли § 1666 BGB и нататък след него. Искам да кажа, не е изключено напълно нормални за нашего брата неща, като високодецибелен семеен скандал с недотам обмислени реплики например да са предизвикали някаква реакция я у полиция, я у някой комшия.

ами чешма беше включена и забравена. но тя си тече в мивката и у нас наводнение няма, нямаше вода по пода и се установи проблем с тръбите.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот itzo » 17 Септември 2017, 10:03:08

rikiking написа:...Пак ли си бил жена си ? :laughing6:

Не, този път пропуснах :mrgreen: На едни хора им било шумно през нощта. Тогава научих, че имало такова животно, като Кörperverletzung durch Lärm :mrgreen:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 11:06:26

и аз напоследък много викам ...
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itzo » 17 Септември 2017, 13:33:51

Не съм викал, м@@мустара :laughing6: Ставаше въпрос за индустриален шум и понеже при предишен подобен случай полицията беше записала моето име, направо решиха да ме прикоткат профилактично :laughing6: Ама ако имаш обичай и да побийваш мъжа си,загазила си яко. Geschlechtergleichstellung ;-)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 17 Септември 2017, 16:20:20

еми още не сме стигнали до бой, но ситуацията ескалира. :mrgreen: ух :( :( от два дена не мога да се успокоя, да ям да спя. егати грижите в тази Германия. с подобни грижи и убийци не им трябват.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 17 Септември 2017, 19:04:48

бонджорно'принчипеса написа:еми още не сме стигнали до бой, но ситуацията ескалира. :mrgreen: ух :( :( от два дена не мога да се успокоя, да ям да спя. егати грижите в тази Германия. с подобни грижи и убийци не им трябват.

Вече би следвало да си разбрала, че швабите са обсебени от патологичното желание да се бъркат постоянно и по всякакъв начин в чуждия живот и чуждата работа.И мрат да дават акъл и да си налагат мнението,без някой да им го е искал. :mrgreen:

То в тая държава една стабилна двуметрова ограда не разрешават да иззидаш около имота си,че да могат да надничат и да се натрапват кога си искат и кой си иска, ти ми говориш за privacy ;-)
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 17 Септември 2017, 20:58:50

Моето предположение е, че нахалните задници са се срещнали с една психично-нестабилна бременна, която не ги е посрещнала много одушевено в късният час.. Ауслендерка, без мъж в къщата...! А, бе е...си и ситуъейшъна е било, си представям!? Не може така тук....
Като нищо ще направи беля с това неродено дете! Да се обадим на югендамта, че да си изпълним дълга!

... и са те натопили....

сега , само адвокат....
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот itzo » 18 Септември 2017, 11:44:09

Ах този болкан темперамент. Семейство далечни познати се изнесоха в САЩ. В първите месеци от пребиваването си спретнали обичайния балкански шумен семеен скандал с ошамарване на булката като последен аргумент. Да, ама съседите извикали полиция, нашенците си разказали чистосърдечно кое-как(не отбирали твърде от американски закони)... шест месеца кауш и след това екстрадиция за балканския съпруг. Балканската съпруга се омъжи за американец, май. ;-)

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Митака ФУ » 18 Септември 2017, 12:20:46

itzo написа:Ах този болкан темперамент. Семейство далечни познати се изнесоха в САЩ. В първите месеци от пребиваването си спретнали обичайния балкански шумен семеен скандал с ошамарване на булката като последен аргумент. Да, ама съседите извикали полиция, нашенците си разказали чистосърдечно кое-как(не отбирали твърде от американски закони)... шест месеца кауш и след това екстрадиция за балканския съпруг. Балканската съпруга се омъжи за американец, май. ;-)

ЦЦЦЦЦЦцц...Какви работи стават по света! :-#

Ми да е хайрлия на булката, и ,,новият" да има много пари и 30 см пищов у гащЕто .... O:) \:D/

Потребители благодарили на автора Митака ФУ за мнението:
schachmatter

Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 18 Септември 2017, 12:21:39

ох, да се смее ли да плаче ли човек.

Я кажете мнение. Мъжът ми се е обадил да говори с югендамт бератърката. Тя му е потвърдила, че е дошла, защото полицията е написала берихт ли е какво е, че обстановката е хаотична (той не можа да разбере дали за мен говорят или за апартамента) :mrgreen: . Нейните впечатления били, че няма нещо, което да представлява риск за едно бебе и засега не планирали други визитации. Доколко можем да им се доверим, че това наистина е така? биха ли ни казали ако смятат, че има риск или си кютат с години докато не намерят за какво да ни обвинят? можем ли да изискаме някакво потвърждение, че смятат, че нещата са добре, в писмен вид за всеки случай?
А, лошо впечатление й направило, че още нямам хебаме, което е така, но аз все пак в България ще раждам.
Уговорила съм си среща с адвокат, дано наистина да се махне това нещо. Майка ми е бясна, че ме тормозели и сме щели да ги съдим на международен съд. :mrgreen:

абе, каквото и да си говорим, това си е пандизджийска атмосфера. С този югендамт на какви ужасии се начетох по форумите, кое е истина, кое легенди -- не знам, но ...съседи пишат доноси, пък бивши един на друг си пишат доноси пак за югендамт, пък отнети деца.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот gencho » 18 Септември 2017, 13:10:12

Да се има в предвид че свекъри, свекърви, зетйове и снахи също може да ви докладват.

Потребители благодарили на автора gencho за мнението:
бонджорно'принчипеса

Аватар
gencho
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път
Благодарено: 13 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 18 Септември 2017, 17:42:13

така, мина срещата с втората бератърка от fruhe hilfe. тя похвали, че е много чисто (е аз наистина бях се подготвила), но каза, че нищо не сме били купили за бебето (то има два месеца до тогава при това аз ще си раждам в бг). и че къщата не била уютна за дете, било атмосфера за възрастни и нямало достатъчно цветове. Опитва се да ни натрапи някакви жени да ни дават съвети какво да купим и тн. Разкритикува много мъжа ми, че нищо не бил обзавел и тн и тн. наистина беше много разтревожена, че имало много работа за да подготвим покупките и стаята за бебето.

Опитваме се да се отвържем, защото това е уж доброволно...но не знаем дали няма да изглеждаме лоши родители ако се откажем. Да видим какво ще каже адвоката. Майка ми каза, да сме били кажели, че сме накупили супер музика за бебето.

Германия не спира да ме изненадва след толкова години. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Плюйте вие по България, но ние сме хора със свободен дух, въпреки всички диктатури и робства.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот zlateto » 18 Септември 2017, 17:55:21

бонджорно'принчипеса написа:... но каза, че нищо не сме били купили за бебето ...

Кажи ѝ, че сме abergläubisch - нищо не се купува преди да се роди; до навършване на 40-тия ден не се показва; за бременност се оповестява след 3-тия месец ... :mrgreen: ;-)
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1198 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Документи