• Advertisement

Кога полицията има право да влиза в частен дом?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Кога полицията има право да влиза в частен дом?

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 18 Септември 2017, 17:59:16

zlateto написа:
бонджорно'принчипеса написа:... но каза, че нищо не сме били купили за бебето ...

Кажи ѝ, че сме abergläubisch - нищо не се купува преди да се роди; до навършване на 40-тия ден не се показва; за бременност се оповестява след 3-тия месец ... :mrgreen: ;-)

тя майка ми точно това каза!!! бях я помолила да ми купи една тениска за бебенце много нърдска с разни квантови уравнения и мама щеше да я купува, но после ми се обади и ми каза, че говорила с някаква жена, на която първото бебенце починало при раждане, всичко били накупили, а на второто вече нищо не посмели. Та тя от суеверие нищо не смее да купи. Но с немския прагматизъм и рационалност, ако им го кажа това и другите екстравагантни идеи на майка ми, сигурно ще ме вкарат в някоя институция :)

ох, много ме изморява такъв вид живот. просто честно не искам никого да обиждам, но как се живее така? много демотивирана се чувствам. много са им тесни рамките.

Да добавя за всяка жена, която прочете тази тема. Аз съм на 1000% убедена, че ако бях самотна майка ауслендърка в подобна ситуация щеше да е супер страшно. така, че всеки да си опича акъла, защото това общество е толерантно само към определени етикетчета, толерантността е наложена отвън, а не следствие на гъвкавост на мисленето и съпричасност.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 18 Септември 2017, 19:15:21

ivo75 написа:
бонджорно'принчипеса написа:.... така, че всеки да си опича акъла, защото това общество е толерантно само към определени етикетчета, толерантността е наложена отвън, а не следствие на гъвкавост на мисленето и съпричасност.

А, добро утро, както казваме у наше село...

абе, педераси са си...и българите сме зле, но по съвсем различен начин. сега да видим как да се оттървем. Тази и с мъжа ми успя да се прави на интересна...
аз, че си се връщам си се връщам, но ми се иска да ги разкарам тези по някакъв законов път.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 18 Септември 2017, 20:45:38

itzo написа:Ах този болкан темперамент. Семейство далечни познати се изнесоха в САЩ. В първите месеци от пребиваването си спретнали обичайния балкански шумен семеен скандал с ошамарване на булката като последен аргумент. Да, ама съседите извикали полиция, нашенците си разказали чистосърдечно кое-как(не отбирали твърде от американски закони)... шест месеца кауш и след това екстрадиция за балканския съпруг. Балканската съпруга се омъжи за американец, май. ;-)

Това в Северна КараЛАЙна ли е било ? :mrgreen: Или мейби Калифорн`я ? [-o<
Щото У Тенеси,Алабама или ЛуизиЕна нещата са доста по-различни.Дори и в Тексас все още.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот itzo » 18 Септември 2017, 21:14:16

rikiking написа:...Това в Северна КараЛАЙна ли е било ? :mrgreen: Или мейби Калифорн`я ? [-o<
Щото У Тенеси,Алабама или ЛуизиЕна нещата са доста по-различни.Дори и в Тексас все още.

Колорадо. А за южните щати зная :laughing6:
Прикачени файлове
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 19 Септември 2017, 05:17:22

добре, че в Германия да биеш мъжа си е обществено прието :mrgreen: .

Аз от всичко случило се,стигнах до извода, че мъжът ми е виновен с егоизма си за тази ситуация.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 19 Септември 2017, 08:52:58

бонджорно'принчипеса написа:Аз от всичко случило се,стигнах до извода, че мъжът ми е виновен с егоизма си за тази ситуация.

А колко % е твоята лична, вина?
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот rikiking » 19 Септември 2017, 16:27:09

бонджорно'принчипеса написа:добре, че в Германия да биеш мъжа си е обществено прието :mrgreen: .

:hilej:

А така, БРАВОС булка. Винаги си ме кефила максимално. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот zlateto » 20 Септември 2017, 13:55:42

bknf написа:А колко % е твоята лична, вина?

Bknf, да не задълбаваме. Още старите французи са го казали: "Ако жена ти е сгрешила, иди ѝ се извини!" :flower:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот itzo » 20 Септември 2017, 14:03:16

бонджорно'принчипеса написа:...Аз от всичко случило се,стигнах до извода, че мъжът ми е виновен с егоизма си за тази ситуация.

Дано и той да е стигнал до същия извод. Инак ...май няма да му е лек животът :laughing6:
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 20 Септември 2017, 19:22:10

бях при адвокат по фамилиенрехт. той каза, че полицията нямала право изобщо да и разглежда апартамента. каза, че югендамтът се опитва да се залепи и , че най-важното е сега да отказваме всякаква помощ, коят се опитват да ни предложат. Изобщо сега да оформим всичко за бебето, и като се върнем в Германия да са ни изрядни имунизации, прегледи всичко. да имаме всичко от нас --ако ни трябва хебаме, ние да си я уредим, изобщо за всичко да им отказваме и да им казваме, че вече си имаме. Да не пиша никакви заявления и да не изисквам никакви протоколи, за да ги приспим.

Да не позволявам да идват без предупреждение, и да не ги пускам, ако няма термин. Каза, че тези социални работници се опитват да се лепват и предлагат и налагат все повече "помощ" и повече "помощ", докато става все по-зле и по-зле.

Имал е доста случаи, например жена която е имала проблем с алкохола преди години и мъжът й един път я е завел да поговорят със социален работник доброволно в югендамт. След това нищо, но след години някаква майка на приятелче на детето на тази жена я докладва за нещо друго и тогава пак изплува случая и почват да й налагат 4 месеца пдо наблюдение и какво ли не. И само с адвокат успяват да прекъснат тези неща. Изобщо хубаво е човек да се държи настрана от тази организация, особено сега след като към мен има отворен файл , доклад о тполицията и тн. Съдиите слушат югендамт 100% от времето и не вземат самостоятелно решение, а югендамт действа доста агресивно, защото ако не се намесят при някой тежък случай, носят голяма отговорност. изобщо е хубаво да нямаш вземане-даване с тях. Общо взето да повтарям, че всичко е супер и , че нямам нужда от тях, да дойдат да погледнат и да се махат. комуникация с тях само ако искат нещо официално е псимен вид. ако се опитват да наложат нещо , веднага адвокат.

Каза, че полицията в Германия получава малко пари, работата им става все по-опасна, има милион човека, които никой не ги знае какви са и какво правят, много от тях са престъпници в собствените си държави и тн и тн. От там са много подозрителни към всичко, действат примитивно, расистки и изобщо не им е леко и на тях.
Институциите в Германия ставали все по-агресивни, и хората са все по-агресивни към институциите и изобщо нещата не са на добре в Германия.

каза, че сега най най най добре е нищо д ане правя никакви заявления против полиции. аз мислих да се свързвам с неправителствени организации да се оплаквам, но той каза засега да си трая. по принцип можем да изискаме протокол, но по-добре да не го правим в момента, тъй като горе долу е ясно какво пише, според това, което югендамта са споделили. да не седя сама и да си сложа научната титла пред името на вратата :Д винаги да се представям с научната си титла.

Потребители благодарили на автора бонджорно'принчипеса за мнението:
onufriy
Рейтинг: 4%

бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 20 Септември 2017, 20:46:12

itzo написа:Дано и той да е стигнал до същия извод. Инак ...май няма да му е лек животът :laughing6:

много съм щастлива, че идва тази нощ да обзавеждаме за бебето и да му се карам ф2ф :cheers: :cheers: :cheers:

много ми е хубаво като се срещам с адвокати, имат много успокояващо въздействие, не става в Германия без тях. ако не бяха така скъпи бих ходила ежеседмично вместо психотерапевт да си побъбрим.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот rikiking » 21 Септември 2017, 08:14:10

бонджорно'принчипеса написа:
много ми е хубаво като се срещам с адвокати, имат много успокояващо въздействие, не става в Германия без тях. ако не бяха така скъпи бих ходила ежеседмично вместо психотерапевт да си побъбрим.

Щом като ти действат положително, вземи тръгни и по бератери - имат подобно въздействие и са почти толкова скъпи , колкото адвокатите. Аз като се видя с моята щоербератерка, после три дена нямам нужда да пия бира следобед :mrgreen:
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 21 Септември 2017, 11:09:22

бонджорно'принчипеса написа:...много съм щастлива, че идва тази нощ да обзавеждаме за бебето и да му се карам ф2ф :cheers: :cheers: :cheers: ...

Свали децибелите ф2ф. Инак някой комшия може да звънне в полицията "...оная лудата пак е вдигнала цялата къща..." и нататък ти е вече позната процедурата ;-)

P.S. Балканският манталитет наистина е голяма работа. Оня ден обяснявам на тъщАта, че човек, способен да повишава глас на третата дума по произволна тема има нужда от добър психиатър, а тя ми се обиди :laughing6: :laughing6: :laughing6:
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 21 Септември 2017, 11:51:36

schachmatter написа:Ех, тия хормони. Значи понеже се успокоявате от адвокати и мислите, че "организация" като Jugendamt са нахалници, които ви се бъркат в личния живот, лично аз бих се замислил доста върху себе си и живота ми.

Според мене, за да се ви се бърка Jugendamt и полицията има нещо, което не казвате и не знаем. И това не може да се обясни с аргумента, че са нахални или зле платени и заядливи и агресивни и нахални и точно на вас ви се бъркат, което ви сугерира вашият адвокат по Familienrecht. Ако беше правилен този аргумент, не би следвало даже да се занимават с Вас, понеже със сигурност има други приоритети полицията в момента.

ами според лекарката, която ми следи бремеността, няма никакви причини да се случва това и тя беше много изумена, когато й споделих. Каза, че дори това, че те използват, че съм сама жена вкъщи, не е аргумент, защото има много сами жени, които са бременни. вече какви са им съображенията, те си знаят, но все пак някой би ми казал нещо и преди това, ако нещо е извън норма. В крайна сметка, аз не живея в изолация, а съм с мъж, колеги, приятели, родители, роднини, следена бременност от различни специалисти (гинеколог, морфолог, нефролог, диабетолог и какво ли не). Айде със съседите наистина не общувам много, но от колеги и приятели често имам и гости, мъжът ми е при мен почти всеки уикенд или аз ходя при него. Тоест, ако нещо много неправилно, нелегално, странно, неприемливо има, бихме знаели...

Според мен, не можеш да живееш в някакъв социум и да не знаеш, че има нещо нередно, някой би ти казал нещо?
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 21 Септември 2017, 12:02:42

itzo написа:
бонджорно'принчипеса написа:...много съм щастлива, че идва тази нощ да обзавеждаме за бебето и да му се карам ф2ф :cheers: :cheers: :cheers: ...

Свали децибелите ф2ф. Инак някой комшия може да звънне в полицията "...оная лудата пак е вдигнала цялата къща..." и нататък ти е вече позната процедурата ;-)

P.S. Балканският манталитет наистина е голяма работа. Оня ден обяснявам на тъщАта, че човек, способен да повишава глас на третата дума по произволна тема има нужда от добър психиатър, а тя ми се обиди :laughing6: :laughing6: :laughing6:

ами, да ти кажа, че не смятам немците за по-психично здрави от българите, въпреки, че не повишават глас. За мен изобщо северните нации са тихи луди, и нездрави. При немците го има и някакъв страшен социален контрол нещата да са в определени рамки и постоянно доносничене и тн това, според мен, допълнително невротизира и води до липса на автентичност, спонтанност, дебели социални маски и какво ли не. За генетика няма да говоря изобщо. няма как ригиден и постоянно контролиран човек да е психически здрав. На балканите хората са щастливи, с големи семейства и близки връзки, тук изолация и семейството ти е разните амтове, които "загрижено" те инспектират за щяло и нещяло.

И аз не мисля, че това да крещиш или псуваш е признак на проблем с психиката, по-скоро е разтоварване, което предпазва от сериозни проблеми. Заради това, някои от лудостите, които се срещат в немското общество, просто ги няма в България, където хората са по-естествени.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Документи