• Advertisement

Кога полицията има право да влиза в частен дом?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Кога полицията има право да влиза в частен дом?

Мнениеот itzo » 21 Септември 2017, 12:23:40

бонджорно'принчипеса написа:...И аз не мисля, че това да крещиш или псуваш е признак на проблем с психиката, по-скоро е разтоварване, което предпазва от сериозни проблеми. Заради това, някои от лудостите, които се срещат в немското общество, просто ги няма в България, където хората са по-естествени.

Еми радвай се, че си попаднала на ехтдойчер-полумазохист тогава. Един балкански мачо щеше набърже и с напълно щастливи и естествени шамари да ти избие от главата идеите за раждане в чужбина, за да не можел да си поиска детето някой ден
;-)
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
schachmatter
Рейтинг: 4%

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот onufriy » 21 Септември 2017, 15:08:00

бонджорно'принчипеса написа:И аз не мисля, че това да крещиш или псуваш е признак на проблем с психиката, по-скоро е разтоварване, което предпазва от сериозни проблеми. Заради това, някои от лудостите, които се срещат в немското общество, просто ги няма в България, където хората са по-естествени.

И моята жена така вика. Само че, понеже е даалийка, а аз съм тих и кротък банскалия, навеждам си главата и си мълча...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 168 пъти
Благодарено: 283 пъти

Мнениеот Митака ФУ » 21 Септември 2017, 20:38:16

onufriy написа:
бонджорно'принчипеса написа:И аз не мисля, че това да крещиш или псуваш е признак на проблем с психиката, по-скоро е разтоварване, което предпазва от сериозни проблеми. Заради това, някои от лудостите, които се срещат в немското общество, просто ги няма в България, където хората са по-естествени.

И моята жена така вика. Само че, понеже е даалийка, а аз съм тих и кротък банскалия, навеждам си главата и си мълча...

В град Гоце Делчев, май имаше една такава махала, на която за населението й се носеше лоша слава из този град-Даалийската махала...! Да не си я взел от там, жена ти..?
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 22 Септември 2017, 07:50:22

schachmatter написа:Принчипеса, не смятам, че българското общество е по-здраво от немското, по-скоро са еднакво зле ако може да има сравнение. Влезте само в фейсбуук групи на българи и вижте какво харесват, как се изразяват, как изобщо общуват по между си. И понеже падна тежката дума социум и после и "педерасТи"...значи като чужд елемент в немската среда сте принудена да се напаснете на общата картина, колкото и болезнена тя да изглежда за вас. Тук е такау, сиреч по нашенски - каквото повикало, такова се и обадили. В България се комуницира по нашенски, в Германия с полиция и служби, които са там, с определена цел - по немски, за да функионират нещата. Това трябва и за човек като вас парадираща с титли пред името, да е отдавна ясно.

няма нужда да ми поправяте псувните, чудесно знам как се пише "педераст". умишлено го пиша по "разговорен" начин. еми какво значи напасване към немската реалност в случая? Аз не съм нарушила никакъв закон и не съм извършила нищо нередно. Това не пречи на някакви взели се наасериозно пикльовци да пишат срещу мен рипорт. Аз не съм в казарма и мога да си живея както си искам в собственото си жилище, каквито са немските закони. Другото е целенасочено правене на проблеми и дискриминация. Според югендамт полицията била писала, че съм сама жена, дезориентирана, в немебелиран (?) апартамент, че не били сигурни дали си следя бремеността (?), не съм била купила още нищо за детето (това вече според югендамт) при положение, че сме взели количка, а аз не мога да обзавеждам бременна. Също така, въпреки че изрядно си следя бремеността, аз изобщо по закон не съм длъжна. Тоест какво имаме, някакви нещастници се правят на интересни със смешни оплаквания ей така да има нещо. После идват лелки, да ми казват, че не било цветно за да се стимулира детенце, че ми трябва еди каква си трета лелка за да ми каже какво точно да купувам за детето си. Разбирам, че и простите хора с хуманитарни измислени специалности трябва да имат работа, но да ходят да подбират цветовете на някои по-проблематични майки.
След като адвокат е сигурен, че аз нарушение на закон нямам, другото е просто безсмислено нападане на жена, които те смятат, че е сама и без социална подкрепа и няма как да се защити. За щастие в моя случай това е грешка в тяхната преценка. Лекарката ми също се изуми от това, което се е случило. Каа, че това с раждането, което можело да стае във всеки момент е пълна глупост, има си признаци за ранно раждане, скъсена шийка на матката, слизане надолу на бебето, засилване на контракциите и тн и тн. Дори и недай си боже да станело нещо, съм щяла да звънна на болницата и да си отида. Тоест и тя намира за безумие "загрижеността" на полиция и югендамт. Адвокатът, с когото се консултирах, ми каза, че нито полицията има право да ми разглежда нещата, нито югендамта има право да ми гледа мутерпаса, и, че в югендамт са разни социални работнички, които си въобразяват, че са всесилни и се чудят как и към кого да си прикачат антуража от безполезни лелки.Защото е много по-лесно да ходиш да консултираш кой какви цветове неща да си купи за бебето, и да натрапваш непожелана помощ на уязвими хора, за да си подобряваш работната статистика, вместо да свършиш нещо наистина полезно.

не ме интересува никаква смешна "немска" реалност, към която да се напасвам, още повече , че не може изискванията да са различни към арийските немци и към унтерменшите.Точно това е ксенофобия и дискриминация и, доколкото ми е известно, е нелегално в Германия. Има закони и, щом човек не ги нарушава, е свободен да прави каквото си иска. Това е и работата на полицията, а не да избива комплекси. Като ще се отнасят с мен като с презряно малцинство (извинявам се на циганите), тогава аз ще потърся немския вариант на хелзинския комитет, както е модерно. :mrgreen:

Потребители благодарили на автора бонджорно'принчипеса за мнението:
rikiking

бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 22 Септември 2017, 07:54:15

и още нещо, по цял свят хората, учили хуманитарни специалности, са опасни за обществото и се занимават с директен или косвен тормоз, налагайки измишльотините си. като почнем от сейф спейсес и стигнем до декориране, курсове за добри родители и тн итн. Това е и в Америка и в Германия, и съм сигурна, че не само.

Потребители благодарили на автора бонджорно'принчипеса за мнението:
onufriy

бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Митака ФУ » 22 Септември 2017, 08:42:23

Ох, Принцесо..!

Тук стана като турска сапунка, с елементи от евроатлантически ценности и флеър.
Аз по-горе, бях изложил едни мои мисли и предположения ( и се моля, да не съм прав), но светът продължава да си съществува, независимо от това, какви неща Ви се случват!
Концентрирайте се върху нещо положително, като бъдещото Ви дете! Оставете този негативизъм, защото само ще се натрупват подобни изживявания-не се шегувам!

На останалите зрители (читатали) в този сериал, пожелавам много щастие и добро настроение...

Хубав ден на всички ВИ
Аватар
Митака ФУ
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 107 пъти
Благодарено: 46 пъти

Мнениеот onufriy » 22 Септември 2017, 09:00:09

Митака ФУ написа:
onufriy написа:

В град Гоце Делчев, май имаше една такава махала, на която за населението й се носеше лоша слава из този град-Даалийската махала...! Да не си я взел от там, жена ти..?

Начи, по учебника за четвърти клас от оседемдесетте, даалиите са сводолюбиви българи, непризнаващи властта на султана и перманентно гонени от турския аскер. По-разговорно казано, даалиите са християнските кърджалии, освен това обединени по родово-махленски принцип. Изселвани от всички част на империята, накрая закотвени по чукарите около Папаз Чаир, съответно първа дестиниация за преселване у град - Бате Гоце Дельчев, втора - Благоевграда, града голЯма, трета Софето, Филибьето и прочие салати...

Или както пее народът: "Идат кърджалии, даалии..."

бонджорно'принчипеса написа:и още нещо, по цял свят хората, учили хуманитарни специалности, са опасни за обществото и се занимават с директен или косвен тормоз, налагайки измишльотините си. като почнем от сейф спейсес и стигнем до декориране, курсове за добри родители и тн итн. Това е и в Америка и в Германия, и съм сигурна, че не само.

Дето викаше един мой преподавател: филологии, култорологии и всички други óгии.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rikiking » 22 Септември 2017, 09:15:43

бонджорно'принчипеса написа:и още нещо, по цял свят хората, учили хуманитарни специалности, са опасни за обществото и се занимават с директен или косвен тормоз, налагайки измишльотините си. като почнем от сейф спейсес и стигнем до декориране, курсове за добри родители и тн итн. Това е и в Америка и в Германия, и съм сигурна, че не само.

Хуманитарни специалности е доста общо понятие - и медицината е хуманитарна специалност все пак.
По-скоро говорим за разните му в по-голямата си част ниско квалифицирани некадърници,упражняващи паразитни и непотребни професии, отнасящи до разни социални и културни взаимотношения и контрол, обществени дейности и овластени натрапници като Югендамт,Орднунгсамт и т.н.

Навремето като бях луд и млад и дивеех във Вюртемберг и аз имах еднократна, но близка среща от третия вид с подобен нещастник. Един съсед ми беше пратил някакъво заекващо недоразумение със силен диоптър от орднунгсамта, да ми се кара че като съм пушел пури на балкона много смърдяло на тютюн, пък той идвал на Луфткурорт да диша чист въздух...Недоразумението размахваше и някакъв кочан с розови бележки за глоба и се пенявеше да съм му давал 50 марки кръвнина, задето съм одимявал съседа.И то при положение че пушенето в сградата беше абсолютно разрешено.

Не искам да изказвам конкретно какво стана после, въпреки изминалото оттогава време , но само ще отбележа че резултатът беше доста трагикомичен за натрапника от Орднунгсамта . След като успя да си тръгне, ми прати след половин час двама страшни полицаи да ме разпитват за агресията ми и обидното ми държание спрямо общински служител. Естествено с херувимски вид отрекох всичко многократно,казах им че този от Орднунгсамта е бил полуадекватен и най-вероятно пиян, даже ги поканих вътре накрая,жена ми потвърди че тоя е бил ненормален и даже каза че се е опитал той първи да ми посяга, после се разговорихме за коли и новите атракции в района. Накрая полицаите казаха, че им писнало да се занимават с тия от Орднунгсамта и повече им пречели, отколкото им помагат и това беше. Даже и анцайге не ми спретнаха, комшията се спомина след няколко години въпреки чистия въздух , кривогледият като ме срещна един път на улицата избяга на другия тротоар, а аз продължих да си пуша пурите по балконите и дворовете и през следващите двадесет и пет години. :mrgreen:
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот onufriy » 22 Септември 2017, 11:06:49

rikiking написа:
Хуманитарни специалности е доста общо понятие - и медицината е хуманитарна специалност все пак.
Масса съм Рики, ти нещо са обръкá, хуманната медицина нийе хуманитарна нáука. Те, чéти:
Прородо-математически нáуки.
Хуманитарни нáуки.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Мнениеот rikiking » 22 Септември 2017, 12:45:53

onufriy написа:
rikiking написа:
Масса съм Рики, ти нещо са обръкá, хуманната медицина нийе хуманитарна нáука. Те, чéти:
Прородо-математически нáуки.
Хуманитарни нáуки.

УнУфри,швабите сЪ са изказвали неподготвени в Уики-мики-тики и прочие и са тъ Фкарали пак в заблуждение.
Ха сИЯ чИти, ко се съобщава У биографията на самйо Ректор на МА-София първо:

Проф. д-р Виктор Борисов Златков, дм
1980- висше образование, МА-ВМИ-София, хуманитарна медицина
http://www.mu-sofia.bg/node/1223

И ощИ(туй е твоят източник):
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0 ... &section=2
Обучението по хуманитарна медицина в България се извършва в 6 висши училища:
Медицински университет – София;
Софийски университет „Св. Климент Охридски“;
Медицински университет – Пловдив;
Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“ – Варна;
Медицински университет – Плевен;
Тракийски университет, Стара Загора

И кат последна инстанция , естествено Американите :
http://www.iahm.org/eng/home_medicinaumanitaria.htm
International Association for Humanitarian Medicine
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan
Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 1
Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 22 Септември 2017, 13:27:04

rikiking написа:

Навремето като бях луд и млад и дивеех във Вюртемберг и аз имах еднократна, но близка среща от третия вид с подобен нещастник. Един съсед ми беше пратил някакъво заекващо недоразумение със силен диоптър от орднунгсамта, да ми се кара че като съм пушел пури на балкона много смърдяло на тютюн, пък той идвал на Луфткурорт да диша чист въздух...Недоразумението размахваше и някакъв кочан с розови бележки за глоба и се пенявеше да съм му давал 50 марки кръвнина, задето съм одимявал съседа.И то при положение че пушенето в сградата беше абсолютно разрешено.

Аз съм в Баден, може да е нещо регионално? Даже не знам каква е ролята на орднунгсамта...наистина ли има И такъв амт? Мен ме хваща клаустрофобия вече. Не е възможно до такава степен да регулираш живота на хората и те да останат нормални и да не избие някъде. Не може да се живее така, бе. Brave New World. Според мен, всичко идва от това, че имат прекалено много пари и финансират подобни супер важни експерти. В България първо, че няма пари да храни тази паплач, второ, че хората на държавна работа са мързеливи и предпочитат да си чоплят носа и лафят на чаша кафенце, вместо да ходят да тормозят народа за оплакване. И това си има и плюсове. Немците са много старателни и изпълнителни и явно системата изисква активност от тях и тормозят хората с хъс.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот onufriy » 22 Септември 2017, 13:32:58

бонджорно'принчипеса написа:
rikiking написа:

Аз съм в Баден, може да е нещо регионално? Даже не знам каква е ролята на орднунгсамта...наистина ли има И такъв амт? Мен ме хваща клаустрофобия вече. Не е възможно до такава степен да регулираш живота на хората и те да останат нормални и да не избие някъде. Не може да се живее така, бе.

Да не е Фрайбург? Там като се сетя какви проблеми с акта за раждане на големия си имах...

@Мбвана Кубва: хуманитарната медицина се отнася за humanis generi, за разлика примерно от ветеринарната такава. Въпреки това е ЕСТЕСТВЕНА нáука...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 22 Септември 2017, 14:45:12

ivo75 написа:Значи бъдещата майка, по собствени признания не е успяла да докара "херувимски вид",
поведение тип ангелче небесно пред полицаите, които от своя страна абсолютно незаконно
са нахлули в жилището и през нощта...и недоволни от гостоприемството и, я клепат нататък
по веригата, също незаконно(ако е вярно, това, което се представя тук), защото лъжат.

Има два начина, или ги гони до дупка с адвокат, или забравя за случая.
Второто е за предпочитане, заради състоянието и в името на бъдещето.

Но всеки си знае за себе си и най-добре за околните(както установяваме с темата), които пък въобще не се притеснява
да кФалифицира. Личният опит е безценен, истории много, но всеки случай си е индивидуален.

Истината е(личен опит) трябва да ти стиска(време, нерви и пари) за да се разправяш с полицията
и разните му служби. И се случва и да си прав(при мен често).

П.П. Ксенофобията и "любовта" към чужденците, и не дай боже расизмът, ние в БГ не сме много
по-различни от дойчетата в ДЕ, да не кажа и по-зле.

ами нищо човешко не ни е чуждо, но според мен, винаги се атакуват слабите, никога силните, и това , което ме притеснява е, че явно им изглеждам подходяща за подобно действие. Тоест аз тук съм еквивалент на милите роми в България.
Иначе ако беше само полицията, щях да напиша жалба за кофти отношение и доколкото е наказуемо преглеждането на вещи и тн, и от това да се оплача. Но с този югендамт просто си изкарах акъла и ще последвам съвета на адвоката, с който се консултирах, според когото най-добре е сега да си трая. Югендамтът щял да дойде сам при нашето завръщане, така, че по-добре е да се концентрирам върху това.

За сведение, югендамт бяха дошли без предупреждение и в разговора стана дума, че нямам хебаме и те ми казаха, че с мен ще се свърже жена, защото било много късно за хебаме вече хем ако съм имала въпроси, да ми помагала, нали все пак съм сама. Аз се съгласих, въпреки, че уточних, че ще раждам в България. Искам да уточня, че освен майка ми, мен ме е гледала и баба ми, която беше професор по педиатрия и детска диетология, а не хебамета-мебамета. Та затова са ме гледали като писано яйце, за да може, когато забременея аз сульо и пульо да ме подритва като улично кученце и дава акъл.

Та ми пише жена, която НЕ Е хебаме, а бератърка -социоложка за fruehe hilfe като на страницата на нейната агенция пише, че са за помощ на родители, които не са готови за родителство, и всякакви проблемни семейства.
Та тази жена ми пише, че ще дойдела в еди колко си часа у нас за да се запознаела с мен, без да съм я канила. Та като дойде и мъжът ми беше, макар и на скайп, и тогава тя почна да натиска за фамилиен хебаме , което се оказа, че е някакъв вид социален работник, а не медицинско лице. Тя щяла да ме консултира какво да купя за бебето, ако съм имала била негативни емоции,да ми помагала. Аз вече се бях подготвила и отговарях на всичко, че трябва да помислим, но много благодарим. И тя искаше да ми назначи втора среща след два дена, пак да се виждаме пак да говорим с нея. Помолих я да назначим среща другата седмица. Сама си намерих некво хебаме, нормално, не фамилиенхебаме, първото на което позвъних се нави. На следващия ден мъжът ми й се обади да откаже фамилиенхебамето учтиво да откаже и срещата с нея и да каже, че ако имаме нужда ще се свържем. Тя вече ни беше намерила сума ти курсове за родители, за раждане и какво ли не и го е поразпитала защо не искаме фамилиенхебаме.
Вчера получих от нея писмо с много флайери с курсове и тн отново. Не казвам, че не искам курсове, не казвам, че не са полезни, но мен лично такава свръхактивност към мен ме плаши.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itzo » 22 Септември 2017, 15:04:08

бонджорно'принчипеса написа:...Аз съм в Баден, може да е нещо регионално? Даже не знам каква е ролята на орднунгсамта...наистина ли има И такъв амт? ...

Има, има. И единствено в Баден-Вюртемберг ме навикаха от орднунгсамта, че не съм се регистрирал сам при тях, като притежател на един специфичен документ. Та може да е някаква местна швабска особеност.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот onufriy » 22 Септември 2017, 15:37:11

itzo написа:
бонджорно'принчипеса написа:...Аз съм в Баден, може да е нещо регионално? Даже не знам каква е ролята на орднунгсамта...наистина ли има И такъв амт? ...

Има, има. И единствено в Баден-Вюртемберг ме навикаха от орднунгсамта, че не съм се регистрирал сам при тях, като притежател на един специфичен документ. Та може да е някаква местна швабска особеност.

В Баден не са шваби, а алемани. Същите като в Елзас, Швейцария и Форалберг...
onufriy
Златен писач
Златен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Документи