• Advertisement

Документ удостоверяващ трудов стаж

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Документ удостоверяващ трудов стаж

Мнениеот martin_sz » 6 Май 2018, 22:10:40

Здравейте,
немците имат ли документ аналогичен на българската трудова книжка, където да е посочено къде и колко време си работил?

Става въпрос за признаването на трудовия стаж в чужбина във връзка с изплащане на допълнителното възнаграждение за придобит трудов стаж и професионален опит, т. нар. “класове”

Трябва ми нещо от сорта
"За тази цел лицата подават заявление до работодателя, към което прилагат: акт за възникване и за прекратяване на правоотношението и/или документи, издадени от работодателя и/или от компетентната институция съгласно законодателството на съответната държава, за обстоятелствата или за някои от тях, които дават основание за признаване на трудов стаж.

Самите документи могат да са акт за назначаване, трудов или аналогичен договор, акт за прекратяване на правоотношението, акт, удостоверяващ продължителността и вида на извършваните дейности и др.

Достатъчно е от предоставените документи да може да се определи началото, края и характера на извършваната работа."

Трудов договор имам, но не бих искал да го предоставям, тъй като има информация за заплатата.
Имам още и Zeugnis от немския работодател - вътре има посочен период и кратко описание на дейностите. Дали ще свърши работа?
martin_sz
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 13 пъти

Re: Документ удостоверяващ трудов стаж

Мнениеот itzo » 7 Май 2018, 08:41:43

Формуляр Е-104 би трябвало да свърши работа. В НОИ го ползват при изчисляване на осигурителен стаж от друга държава на ЕС.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Назад към Документи