• Advertisement

Писмо от Finanzamt, 3 години след като напуснах Германия

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Писмо от Finanzamt, 3 години след като напуснах Германия

Мнениеот Highfiv3 » 19 Ноември 2018, 08:55:38

Здравейте!

Не живея в Германия, но преди 3 години работих за 4 месеца във Франкфурт. Причината да пиша тук е, че днес получих писмо от Finanzamt, където пише че трябва да трябва да пратя декларация общ доход за 2017, но не виждам никаква логика - защо? След като се прибрах в Бг през 2015 си върнах данъците (lohnesteuer), като предоставих всички нужни документи на данъчната институция в Германия.
Сега обаче не доумявам какво е това, и защо го получавам.
Единственото, което ми идва на акъла е ако съм забравил да се дерегистрирам като съм напускал.
Ако е така, според вас за тези близо 40 месеца, какъв размер данъци да очаквам да платя?

И ако имате идея как да изляза от тази глупава ситуация, ще съм ви мнооого благодарен!

Линк към снимка на писмото: https://ibb.co/h0b4Ef
Highfiv3
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Re: Писмо от Finanzamt, 3 години след като напуснах Германия

Мнениеот onufriy » 19 Ноември 2018, 09:38:05

Вдигаш телефона и им се обаждаш, обясняаш каква е ситуацията и те ще ти кажат, дали имат нужда от още документи. По принцип трябва да те отметнат и с това да се приключи, но не мога да кажа, дали в последните години нещо се е променило. По принцип при напускане на страната трябва да се отрегистрираш, но не мисля че ще ти създават проблеми.

Потребители благодарили на автора onufriy за мнението:
Highfiv3
Рейтинг: 4%

onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот Highfiv3 » 19 Ноември 2018, 10:07:10

Много благодаря за тази информация!

Сега съм по-спокоен, вчера вечер видях писмото и не съм спал, тази сутрин писах на buergeramtstadt@mainz.de, да проверят дали съм се отрегистрирал, и ако да - да ми изпратят документът, но все мир не ми даваше.

Не съм бил толкова притеснен откакто се явявах на държавните в университета :D.

:cheers: :cheers: :cheers:
Highfiv3
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот onufriy » 19 Ноември 2018, 11:52:15

Разбирам ти притеснението, но немските данъчни не са като българските. Както вече казах, учудващо много неща се уреждат по телефона, не се осланяй на мейлите, понякога, а бе често, ги игнорират. Важното е, да не се обаждаш с настройката "така си го представях и така ще стане", а да си говориш с хората. Ако не се разберете не викаш, а оставаш учтив, благодариш, затваряш и се обаждаш на шефа му. Айде успех и пѝши какво сте се разбрали.
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Назад към Документи