• Advertisement

Завръщане в България - документи

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Завръщане в България - документи

Мнениеот Nikolinka » 20 Декември 2018, 15:29:01

Здравейте!
Искам да попитам :
Какви документи ми трябват при окончателно завръщане в България от Германия? Разбрах, че първо трябва да се отпиша от адресната регистрация. От там ще ми извадят документ с който тръгвам по всички институции - AOK,Finanzamt, Договора ми за електроенергия. А с данъка към ARD ZDF Deutschlandradio как да го прекратя? И трябва ли да имам подписан документ от моя наемодател за да се от регистрирам? Ако знаете по подробно какво точно трябва да направя ще съм благодарна да ме посъветвате.
Nikolinka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Завръщане в България - документи

Мнениеот zlateto » 20 Декември 2018, 17:09:44

:arrow: ARD, ZDF : Abmelden

:arrow: Vermieterbescheinigung: От 01.11.2016 отпадна изискването, в което наемодателят трябва да потвърди, че напускате.

:arrow: AOK: Изкарайте си Е104, с което да удостоверите в БГ осигурителните периоди в чужбина.

:arrow: Kindergeld: Уведомявате Familienkasse, за да не се наложи да връщате неправомернo взети детски надбавки

--> Veränderungsmitteilung + прилагате необходимите доказателства

:arrow: Интернет, договор телефон, банкова сметка ...

П.П. Как решихте въпроса с наемодателката?
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”

Потребители благодарили на автора zlateto за мнението:
Nikolinka
Рейтинг: 4%

Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот Nikolinka » 20 Декември 2018, 22:06:19

Здравейте! Благодаря за бързия отговор. Правилно ли Ви разбирам, че преди да сме подписали с нашата наемодателка споразумението за прекратяване на договора за наем можем да отидем с моя съпруг в общината и да се дерегистрираме? Понеже идват празници и почивни дни, а ние искаме да приключи всичко и да си ходим в България, а пък и тя твърди обратното. А пък и няма при кого да останем след като се изнесем.
Нямаме договори за телефон и Интернет, банковата сметка за сега ще си я оставя защото следващия месец ще чакам заплата.
След дълги часове четене из Интернет на немските закони и коментари на подобни случаи стигнах до извода, че законът на е на наша страна. Няма как да докажем, че не сме уведомени за срока на договора -нали сме се подписали. Ще й изплатим обещетението , калциона няма да ни го върне и всичко ще приключи. Всичко това ще ни излезе доста солено, ама следващия път много много ще внимавам и няма да се доверявам.Споделям моята история тук в форума за да могат повече хора да се информират и да не останат излагани като мен.
На всички пожелавам много здраве, много щастие и късмет и весели празници! !!
Nikolinka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот zlateto » 20 Декември 2018, 22:17:37

Най-рано 1 седмица преди може / най-късно 2 седмици след Auszug трябва (!) да се отрегистрирате. Попълва се формуляр + лична карта.

Къде точно се намирате в ДЕ?

Вашата наемодателка като твърди друго, ето тук съм цитирала закона.
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Назад към Документи