• Advertisement

Анмелдунг

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Анмелдунг

Мнениеот lchan » 8 Март 2019, 02:27:08

Здравейте! Честит празник на дамите!

Досега живеех в моя квартира, но от няколко месеца я освободих и в момента живея при мои близки. Проблемът е, че тук не мога да си направя анмелдунг (адресна регистрация), хазяйката е възрастна жена и моите близки живеят тук от няколко години и тя не е съгласна да се регистрирам тук за периодът, в който ще остана при тях. При напускането на моята квартира дадох и документът за адресната регистрация на наемодателя при приключване на взаимоотношенията ни. Сега нямам адресна регистрация и не мога да започна работа. Единствената алтернатива, за която разбрах е да си направя адрес в Caritas или АWO, както съветват тук. Въпросът ми е: тази регистрация пълноправен анмелдунг ли е, получавам ли документа, който показва моя адрес и който ми е нужен да започна работа...защото май - не, а друга алтернатива няма.
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 15 пъти
Благодарено: 3 пъти

Re: Анмелдунг

Мнениеот zlateto » 8 Март 2019, 10:26:00

schachmatter написа:Я натисна тая хазяйка малко, не може хем да касира наем от теб, хем да се противи за адресната регистрация. Не мога да си представя, че действа законно..имаш Mietvertrag от нея? Ако да, там трябва да стои адреса и и твоето име на наемател. С него в Einwohnermeldeamt и fertig

Проблем с разбирането на написаното ли има, що ли ... #-o

1. Никой нищо не касира от него!
2. Не, няма Mietvertrag!
3. Хазайката си е в правото да му откаже въпросното Vermieterbescheinigung!

@Ichan, ако смяташ, че AWO помагат, ей ти адреса, приемни часове, телефон, имейл, питай и после се върни в ЗАЕДНО да споделиш какво са те посъветвали. :thumbleft:

AWO München

Ivelina Petrova

Sonnenstraße 12a,
2. Aufgang, 1. OG

Mo. und Do.: 10-12; 14-16

Tel.: 089 - 5139 9827
Fax: 089 - 5139 9858
E-mail: ivelina.petrova@awo-muenchen.de
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1196 пъти

Мнениеот lchan » 8 Март 2019, 10:51:07

@schachmatter, както и Златето е уточнила, аз с тази хазяйка нямам никакви отношения. Договорът за наем и наематели са моите близки, а не аз. Чисто човешки - да, редно е да ми позволи да се регистрирам, чисто юридически - не е обвързана с нищо спрямо мен. Става дума за жена на над 60 години, германка, която притежава тази цялата кооперация и още няколко имота и практически и директно казано, въобще не ѝ пука и не иска да се занимава - толкова, ни повече, ни по-малко. И донякъде я разбирам, това не е Къкринското ханче да идвам тук за няколко месеца и да ме регистрира и после да ме отрегистрира. Жената си живее живота, даже го е изживяла, и дори до магазина не излиза - храна и продукти ѝ ги карат с кола и ѝ ги качват до вратата, тъй че и по стълбите не слиза. Описвам всичко това, за да се добие представа за какъв наемодател става дума. А, аз в крайна сметка съм един келеш на 27 години, който говори немски развалено, няма как да ѝ звънна на вратата и да ѝ говоря за човешки отношения и прочее. Колкото до линка, който си дам - не информацията в него е невярна, а това, което ти пишеш "доколкото си спомняш". Положението и законовата уредба за регистрациите е правилно, точно и добре описано в линка, в него обаче информацията за временен постоянен адрес и поща от АВО и Каритас е само в едно изречение и не е разяснена.

Злате, адресите на Каритас и АВО ги знам, просто преди да се вдигна до Мюнхен исках Вашето мнение. Аз съм в Дахау в момента. Все пак ще позвъня и ще ги попитам. Но сега се сещам, че имам един познат, който е тук отскоро, от една година, и си има квартира - една стаичка, но е без регистрация. Той се регистрира именно в Каритас и там му идва пощата и му е практически адреса и си работи. Което ме обнадеждава, значи би трябвало да може с този адрес да започна работа. Лошото е, че изгубихме контакт с него и няма как да го питам. Другия вариянт е да платя на някой за регистрацията, но това първо, че е незаконно, второ е неудобно и тн.
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 8 Март 2019, 11:04:36

Живееш при познати, защото не можеш да си намериш квартира или не можеш да си позволиш в момента?
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот zlateto » 8 Март 2019, 11:13:31

schachmatter написа:Пък послушай ако искаш Златата и се примоли на АВО.

Хапчетата ли не си си пил тая сутрин :mrgreen:

За такива безобразия трябва eвтаназия ... :-"
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот itzo » 8 Март 2019, 11:20:18

schachmatter написа:
lchan написа:[b], както и Златето е уточнила, аз с тази хазяйка нямам никакви отношения. Договорът за наем и наематели са моите близки, а не аз. Чисто човешки - да, редно е да ми позволи да се регистрирам, чисто юридически - не е обвързана с нищо спрямо мен.

Само мога да те светна драги, че с твоята хазяйка сте скючили юридически безсрочен устен договор за наем, от където произтичат нейни и твои задължения. Ти живееш в нейната къща, значи произтича нейн аншпрух за наем, от твоя страна твой аншпрух за адресна регистрация. Няма вакуум в тези отношения..

Има вакуум ако се води само някакъв временен гостенин на роднините и/или квадратурата на жилището не позволява в него да бъде регистриран още един наемател. Непрепоръчително е да се влиза в конфликти с наемодателя за такива дреболии.
Последна промяна itzo на 8 Март 2019, 11:22:54, променена общо 1 път
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот lchan » 8 Март 2019, 11:23:53

zlateto написа:Живееш при познати, защото не можеш да си намериш квартира или не можеш да си позволиш в момента?

В момента не мога да си позволя собствена квартира. Но мога да остана тук, колкото поискам, затова искам да почна работа и да си събера пари.

Колкото до Каритас - в грешка си, Шахмастер, те помагат на всички, които се обърнат към тях и не ти искат нищо да им доказваш, за тях е ясно, че щом си стигнал и опрял до тях, значи не ти е добре положението. Много българи в тежко положение получават помощ от там, така че един път пишеш по спомени и позволи ми да ти подчертая, че това, което е написано от юристите в сайта, който съм дал си е точно и второ пишеш вече без да си запознат как процедират Каритас и АВО, но и искрено ти пожелавам да не опираш до тях. Въпроса ми е не дали ще ми помогнат, а дали тази помощ, която предлагат за адреса на мен ще ми е от полза. Всичко, което съм имал да кажа и да питам съм го написал ясно. Не е коректно да седиш и да драскаш постове в тема, в която някой е задал конкретни въпроси и очаква помощ с информация. Ще те помоля да спреш дотук и все пак ти благодаря за включването - мисля, че освен да си начешеш клавиатурата, ще ми се да вярвам, си бил воден и от някакво желание да помогнеш.
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот itzo » 8 Март 2019, 11:37:23

schachmatter написа:
itzo написа:
schachmatter написа:
lchan написа:[b]
Има вакуум ако се води само някакъв временен гостенин на роднините и/или квадратурата на жилището не позволява в него да бъде регистриран още един наемател. Непрепоръчително е да се влиза в конфликти с наемодателя за такива дреболии.

А нали плаща/плащат Nebenkosten в повече и той не е влезнал да живее неканен в това жилище? Какъв конфликт? Човекът има право и задължение да се погрижи за адресна регистрация.

Конфликтът възниква когато се опитваш да накараш някого, от когото ти зависи нещо(в случая пребиваването) да направи нещо, което не иска. Ние тук не можем да знаем всички подробности по случая, за да даваме подобен акъл а и въпросът на автора не беше "как да накарам хазяйката на близките ми да ми даде Wohnungsgeberbescheinigung", струва ми се.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.

Потребители благодарили на автора itzo за мнението:
lchan
Рейтинг: 4%

itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот lchan » 8 Март 2019, 11:43:47

Въпросът на темата е: с регистрация и поща в Caritas или АWO мога ли да започна работа?
Аватар
lchan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот maxi_mix » 13 Март 2019, 19:39:55

По темата. Юридически погледнато, можеш да започнеш работа с т.нар. временна регистрация. Но на практика е вьзможно, точно това да не се хареса на потенциалния работодател. Просто изгежда някак несериозно. Зависи и каква работа тьрсиш.
maxi_mix
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти

Мнениеот zlateto » 13 Март 2019, 19:44:15

@Maxi_mix, би ли разяснилa каква e тази временна регистрация и ако може линк към съответното rechtliche Grundlage.
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот maxi_mix » 13 Март 2019, 20:01:58

Това като заяждане ли да го приема. Имам предвид това с Каритас.
maxi_mix
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 13 Март 2019, 20:06:54

maxi_mix написа:Това като заяждане ли да го приема.

Не.
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот maxi_mix » 13 Март 2019, 20:08:54

Jemand wohnt kostenlos bei Freunden – wer muss die Wohnungsgeberbestätigung ausfüllen?

In diesem Fall verhält es sich nicht anders als wenn jemand zur Untermiete oder bei seinen Eltern wohnt. Wer einen Bekannten kostenfrei bei sich wohnen lässt, ist der Wohnungsgeber und damit auch in der Pflicht, die Wohnungsgeberbestätigung auszufüllen . Unabhängig vom Bundesmeldegesetz muss der Hauptmieter der Wohnung aber den Vermieter um Erlaubnis fragen, ob er jemanden bei sich wohnen lassen darf.

Bundesmeldegesetz - November 2015
maxi_mix
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот schwanzspitze » 13 Март 2019, 20:24:41

Здравейте .Искам да регистрирам пет деца в Германия. Какво ми е нужно ? Lg
schwanzspitze
Нов потребител
Нов потребител