Анмелдунг

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Анмелдунг

Мнениеот schachmatter_ » 14 Март 2019, 00:10:31

zlateto написа:Винаги съм, за разлика от теб, но това си е твой проблем. И не, не е длъжна хазайката.

*одеве

e, какво да те направя, явно немски не разбираш....

*хазяйката[/quote]
Последна промяна schachmatter_ на 14 Март 2019, 00:19:04, променена общо 1 път
schachmatter_
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот zlateto » 14 Март 2019, 00:14:23

Продължавай напред бре, има кой да ме направи хахаха Поздрави на Immowelt-Redaktion :mrgreen:
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Статии: 1
Благодарил: 133 пъти
Благодарено: 1193 пъти

Мнениеот schachmatter_ » 14 Март 2019, 00:20:17

zlateto написа:Продължавай напред бре, има кой да ме направи хахаха Поздрави на Immowelt-Redaktion :mrgreen:

Абе не те "направя" добре...щот си такава повръщата, пенибeлна и цикава...дерзай, да не става по-лошо...иначе много лейдилайк :-#
schachmatter_
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 14 Март 2019, 00:26:16

*ХАЗАЙКА

:arrow: Речник на българския език

:arrow: Правописен речник

И твоето е вярно де, дублетни форми са, затова не съм те поправила хахаха
Последна промяна zlateto на 14 Март 2019, 00:34:28, променена общо 1 път
Когато държавата препотвърждава себе си като местопрестъпление, остава да влезе Фортинбрас и да каже това, което винаги казва: „Изнесете труповете!”
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот schachmatter_ » 14 Март 2019, 00:33:25

Стига ма Како хахаха

*ХАЗЯЙКА

:arrow: Правописен речник

*ХАЗЯЙКА

:arrow: как се пише с една постоянно мила пъца

И двете форми са вярни, вЕрвай ми.
schachmatter_
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 14 Март 2019, 00:39:22

Написала съм горе дублетни форми, какво ме повтаряш. #-o
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот schachmatter_ » 14 Март 2019, 00:42:30

zlateto написа:Написала съм горе дублетни форми, какво ме повтаряш. #-o

Аааа не-не-не-не, първо ми се репчиш, после чекваш, виждаш, че несправедливо се репчиш и се поправяш, после мажеш...не тези на мене, не ми минават :mrgreen:
schachmatter_
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот zlateto » 14 Март 2019, 00:47:27

Ти си по мазането. Остави правописа, ще го преживеем. Чекни тук !
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот schachmatter_ » 14 Март 2019, 00:52:34

zlateto написа:Ти си по мазането. Остави правописа, ще го преживеем. Чекни тук !

Ми госпожице, прати ми моля те, и-мейла ми с който съм регнал schachamatter и тогава ще си пиша само от ника, от който пиша и в работно време, демек първия ми ник. И ми го прати до 22ри мерц, че тогава ми идва новия компютър в работата и първия schachmatter отива и той зян, демек след 22ри си оставам на тоя с чертата (schachmatter_)...едно от двете си избери и няма нужда да си полираш егото с мене повече.
schachmatter_
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот ivo75 » 14 Март 2019, 04:47:19

schachmatter_ написа:Нищо друго не казах освен, че оная дъртата фръцла немкиня е длъжна да даде на Ичхана попълнен Wohnungsgeberbestätigung

Дуднеш, но ти друго и не можеш. Не си казал, а си изпискал, докато бекенефенцето си свърши работата. После се замий, защото наистина си
schachmatter написа:...контра-смрадлив...
Колкото и нови акаунта да си направиш, вонята си върви с теб...

Наемодателят, в твоя случай "дъртата фръцла", не е длъжна, каквото и да било, защото питащият не е страна в договора за наем. Но то и немският ти е явно, като българския, едно си прочел, две не си разбрал, три и четири и си измисляш, както на теб ти е удобно. Но си и социален, за катуна, от който идваш, мислиш. Бекенефенцето подписва договор за наем, после се нанасяш ти с колекцията ти от надуваеми приятелки, после max, палите грила и правите, там между вас си, каквото ви се отдава. Но наемодателят трябва да издава регистрации на цялата дружинка, защото контра-смрадлив така е казал :mrgreen:

П.П. И не го ревнувай бекенефенцето:
schachmatter написа:няма ли капитан на борда да ни спаси от плуващите във форума scheisse-та?.

каквото и да прави с pan85cake, пак при теб в твоя бардак ще се върне. Старата любов ръжда не хваща и бекенефенцето, след толкова молби от твоя страна няма да те (на)пусне :mrgreen: Виж само, как те подкрепя в смрадливия ти поход,...изотзадзе ;-)
Аватар
ivo75
Майстор на перото
Майстор на перото

Снимки: 0
Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 211 пъти

Мнениеот itzo » 14 Март 2019, 05:39:21

schachmatter_ написа:
zlateto написа:Ти си по мазането. Остави правописа, ще го преживеем. Чекни тук !

Ми госпожице, прати ми моля те, и-мейла ми с който съм регнал schachamatter и тогава ще си пиша само от ника, от който пиша и в работно време, демек първия ми ник. И ми го прати до 22ри мерц, че тогава ми идва новия компютър в работата и първия schachmatter отива и той зян, демек след 22ри си оставам на тоя с чертата (schachmatter_)...едно от двете си избери и няма нужда да си полираш егото с мене повече.

Аман, беим. Тая история със забравените имейл адреси започва да става системна ...и досадна. Записвайте си бре, като забравяте 8-[
П.С. ХазАЯйката(мир да има :mrgreen: ) колкото е длъжна да даде бещетигунг толкова и може да даде несъгласие въпросният някой си да живее там ...и да предприеме съответните мерки . Тогава какъв акъл ще му дадем?
В главите на хората трябва непрекъснато, до втръсване, да се набиват незначителни факти. Тогава те ще имат чувство за динамика, без въобще да помръдват. И ще бъдат щастливи!
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот ivo75 » 14 Март 2019, 06:02:23

itzo написа:....
П.С. ХазАЯйката(мир да има :mrgreen: ) колкото е длъжна да даде бещетигунг толкова и може да даде несъгласие въпросният някой си да живее там ...и да предприеме съответните мерки . Тогава какъв акъл ще му дадем?

бекенефенцето ще го покани на грил, а контра-смрадливият ще го подслони и ще му издаде регистрация. Само трябва да си пази гърба..
Аватар
ivo75
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот zlateto » 14 Март 2019, 10:04:56

schachmatter_ написа:Ахахаах, одеве повръщаше ...

Когато "ниво" е само тъп Floskel, lasse ich meinen Gefühlen freien Lauf ...

schachmatter_ написа:... и няма нужда да си полираш егото с мене повече.

Wach auf, в някъв много страшен филм си ...

И, за да се върнем в темата, избери си едно Bürgerbüro, звънни и питай: Ist der Vermieter verpflichtet für einen Dauergast Wohnungsgeberbestätigung auszustellen?
Аватар
zlateto
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот ivo75 » 14 Март 2019, 10:39:24

Злате, какво се занимаваш с това Ку-ку? Ichan го написал, подробно, разбираемо и вярно:

lchan написа:@schachmatter, както и Златето е уточнила, аз с тази хазяйка нямам никакви отношения. Договорът за наем и наематели са моите близки, а не аз. Чисто човешки - да, редно е да ми позволи да се регистрирам, чисто юридически - не е обвързана с нищо спрямо мен. Става дума за жена на над 60 години, германка, която притежава тази цялата кооперация и още няколко имота и практически и директно казано, въобще не ѝ пука и не иска да се занимава - толкова, ни повече, ни по-малко. И донякъде я разбирам, това не е Къкринското ханче да идвам тук за няколко месеца и да ме регистрира и после да ме отрегистрира. Жената си живее живота, даже го е изживяла, и дори до магазина не излиза - храна и продукти ѝ ги карат с кола и ѝ ги качват до вратата, тъй че и по стълбите не слиза. Описвам всичко това, за да се добие представа за какъв наемодател става дума. А, аз в крайна сметка съм един келеш на 27 години, който говори немски развалено, няма как да ѝ звънна на вратата и да ѝ говоря за човешки отношения и прочее. Колкото до линка, който си дам - не информацията в него е невярна, а това, което ти пишеш "доколкото си спомняш". Положението и законовата уредба за регистрациите е правилно, точно и добре описано в линка, в него обаче информацията за временен постоянен адрес и поща от АВО и Каритас е само в едно изречение и не е разяснена....

Човекът се изразил ясно, няма никакви отношения с наемодателката, която вероятно не е наясно с пребиваването му в жилището. Позволих си да копирам още веднъж, да не би някой да подлъже по акъла на перкото. Надявам се Ichan да намери, работа и някой, който да му направи услуга с регистрацията.
Аватар
ivo75
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот schachmatter_ » 15 Март 2019, 14:36:23

ivo75 написа:Злате, какво се занимаваш с това Ку-ку? Ichan го написал, подробно, разбираемо и вярно:

lchan написа:@schachmatter, както и Златето е уточнила, аз с тази хазяйка нямам никакви отношения. Договорът за наем и наематели са моите близки, а не аз. Чисто човешки - да, редно е да ми позволи да се регистрирам, чисто юридически - не е обвързана с нищо спрямо мен. Става дума за жена на над 60 години, германка, която притежава тази цялата кооперация и още няколко имота и практически и директно казано, въобще не ѝ пука и не иска да се занимава - толкова, ни повече, ни по-малко. И донякъде я разбирам, това не е Къкринското ханче да идвам тук за няколко месеца и да ме регистрира и после да ме отрегистрира. Жената си живее живота, даже го е изживяла, и дори до магазина не излиза - храна и продукти ѝ ги карат с кола и ѝ ги качват до вратата, тъй че и по стълбите не слиза. Описвам всичко това, за да се добие представа за какъв наемодател става дума. А, аз в крайна сметка съм един келеш на 27 години, който говори немски развалено, няма как да ѝ звънна на вратата и да ѝ говоря за човешки отношения и прочее. Колкото до линка, който си дам - не информацията в него е невярна, а това, което ти пишеш "доколкото си спомняш". Положението и законовата уредба за регистрациите е правилно, точно и добре описано в линка, в него обаче информацията за временен постоянен адрес и поща от АВО и Каритас е само в едно изречение и не е разяснена....

Човекът се изразил ясно, няма никакви отношения с наемодателката, която вероятно не е наясно с пребиваването му в жилището. Позволих си да копирам още веднъж, да не би някой да подлъже по акъла на перкото. Надявам се Ichan да намери, работа и някой, който да му направи услуга с регистрацията.

Ам значи мислех, че си изразих на бъгарски, не мога да разбера какво ми спорите и какво не разбирате...в правото няма вакуум и контрахентите са сключили устен договор за наем, не зависимо, че не знаят, не разбират или не могат и не искат да разберат защо. От този договор за наем произтичат права и задължения. Немската фръцла за обещетение по устен договор за наем и задължение да осигури регистрация на наемателя, съответно на ичхана - да се погрижи за регистрацията си и да плати договорено възнаграждение.

Иначе излиза, че Ичхана живее там неканен и безнанието на немската фръцла, което също е подсъдимо и незаконно.
schachmatter_
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Документи