• Advertisement

Личната ми карта бе открадната

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Личната ми карта бе открадната

Мнениеот Долзи » 20 Септември 2019, 17:05:49

Здравейте,

Преди по-малко от 2 часа установих че съм станал жертва на кражба, липсва ми портфейла с личната карта, кредитни карти и тн. до момента съм се погрижил за банковите ми сметки и за всичко останало. Сега остава да разбера какво ме чака с въпроса с личната карта. За пръв път ми се случва да остана без документ за самоличност (нямам шофиорска книжка). Веднага след злополуката отидох на място и се свързах с полицията в околноста но за съжаление бях изпратен с препоръката да изчакам до Понеделник, защото според думите на ченгето, имало голяма вероятност портфейла да бъде върнат или при тях или в бургерамт-а. Сега аз не съм сигурен тия дали ме имат за малоумен или си играят с мен, или и двете но така или иначе беше очебийно че конкретно на това ченге което ме обслужи изобщо не му се вършеше работа. В последствие реших да изчакам и в понеделник ще отида в полицейското вахе в града в който живея и отново ще опитам да подам ферлуст анцайге. Преди 20-тина минути написах и изпратих имейл до консулството във Франкфурт и до тук.

Много бих се зарадвал ако някой би могъл да съдейства по въпроса #-o
Долзи
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Re: Личната ми карта бе открадната

Мнениеот andrian99 » 21 Септември 2019, 07:18:25

Това е стандартна процедура да се изчака. Как разбра, че не му се работи ? Казал ти го е от опит, че много често документите биват връщани.
andrian99
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Stojan » 21 Септември 2019, 10:42:01

Действително стандартна процедура е. А джебчиите не се заимават и с кредитни карти. Най-вероятно е да се намерят заедно с опразненото портмоне. Така ми откраднаха портфейла в парижкото метро. Взели парите и хвърлили всичко в пощенска кутия - с кредитните карти, личната карта... Намериха се.
Друг е въпросът с българската лична карта - тя се търгува. Но щом е in Fahndung - също може да се намери.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот itzo » 22 Септември 2019, 08:10:11

Наистина се случва, наскоро донесоха в бургерамта намерена банкова карта на мой колега. Но хората обикновено се притесняват покрай модата за вземане на бързи кредити или друг подобен вид злоупотреба с лична карта.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 227 пъти

Мнениеот Stojan » 22 Септември 2019, 11:28:48

С българска лична карта одма идва някой турчин или кюрд от същата боя - рус, тъмен, кестеняв - според случая. Затова българска лична карта струва до към 5.000 евро на черно.
На времето германските късни преселници от Казахстан и Русия, първата им работа като им издадяха германски документи беше да си продадат личните карти на молдовци, украинци и пр. - и тия се заселваха по ЕС (без Германия). Хеле БКА-то им дойде дохаки.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itzo » 23 Септември 2019, 09:23:11

Странно. По едно време Шкембе Войвода & Со продаваха истинското българско гражданство по- евтино. Самолетът за София е винаги пълен с албаноговорящи "българи" :)
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Долзи » 23 Септември 2019, 09:29:48

Stojan написа:С българска лична карта одма идва някой турчин или кюрд от същата боя - рус, тъмен, кестеняв - според случая. Затова българска лична карта струва до към 5.000 евро на черно.
На времето германските късни преселници от Казахстан и Русия, първата им работа като им издадяха германски документи беше да си продадат личните карти на молдовци, украинци и пр. - и тия се заселваха по ЕС (без Германия). Хеле БКА-то им дойде дохаки.

През целия уйкенд слушам подобни приказки от приятели и колеги, тия във Франкфурт, се едно че не съществуват, не знам какво да правя, а трябва по най-бързия начин да обявя картата за невалидна, проблема е че не намирам кои освен Франкфурт са отговорни по въпроса. Дали да не потърся и посолството в Берлин? или да звъня на България? ](*,)
Долзи
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Stojan » 23 Септември 2019, 11:00:53

Не знам кои са "тия във Франкфурт", но ако става дума за полицията - точно при тях трябва да се направи Verlustanzeige, с което вече ще отидете във вашето консулство за нов личен документ. Не знам как сте им обяснили, както и не знам какво са ви казали, но ако са ви казали да изчакате няколко дена и тогава да отидете пак, то сега е вече време да отидете и да питате дали не е предадена някъде личната ви карта и съответно да поискате да съставят Verlustanzeige (или каквото там ще му бъде името на формуляра). Консулството няма да направи нищо без документ от полицията за загуба или кражба.
Още по-добре ще е, ако имате фотокопие на личната си карта за да им кажете номера. Но и да нямате - няма пречки.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Мнениеот itzo » 23 Септември 2019, 13:47:52

Мисля че не изискваха непременно документ от полицията, когато преди години имах някаква работа в консулството в Мюнхен и изкарах известно време на опашката с група" изгубили" документите си наши...ъъъ... съграждани, които чакаха за издаване на временни паспорти. Та понаучих едно- друго :)
П.П. На мястото на автора щях да телефонирам. Комуникацията по мейл с БГ институции изисква дебели нерви и свободно време.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот onufriy » 24 Септември 2019, 08:39:08

Stojan написа:С българска лична карта одма идва някой турчин или кюрд от същата боя - рус, тъмен, кестеняв - според случая. Затова българска лична карта струва до към 5.000 евро на черно.

Още ли? Аз си мислех,че откак въведоха единна електронна система този бизнес е позападнал...

Както и да е, по темата: Какво да предприемем при изгубване или кражба на документи за самоличност, от сайта на МВР, даже декларацията за попълване си я има вътре.

Долзи написа: написах и изпратих имейл до консулството във Франкфурт и до тук.

Ъъйй, верно ич не следя какви ги върши Татковината, откога имаме консулство във Франкфурт?

Stojan написа:Не знам кои са "тия във Франкфурт"

Изпитвам сериозни съмнения, че става върпос за въпросното консулство...
onufriy
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 169 пъти
Благодарено: 284 пъти

Мнениеот Долзи » 24 Септември 2019, 09:29:02

onufriy написа:

Още ли? Аз си мислех,че откак въведоха единна електронна система този бизнес е позападнал...

Както и да е, по темата: Какво да предприемем при изгубване или кражба на документи за самоличност, от сайта на МВР, даже декларацията за попълване си я има вътре.

Долзи написа: написах и изпратих имейл до консулството във Франкфурт и до тук.

Ъъйй, верно ич не следя какви ги върши Татковината, откога имаме консулство във Франкфурт?

Stojan написа:Не знам кои са "тия във Франкфурт"

Изпитвам сериозни съмнения, че става върпос за въпросното консулство...

Точно това имах предвид като казах "тия във Франкфурт никви ги няма" защото се 1 не съществуват, нито по телефона има кой да ти обърне внимание, нито на място, пълни ленивци. Нищо чудно човек да не знае за тях. След като Борисов затвори това в Кьолн поради недостиг на финанси, единственто консулствто за федералната провинция НРВ е това във Франкфурт и е пълен ад.

Днес ми изкараха от полицията въпросния ферлустбешайнигунг чрез който ще ми се издаде нова лична карта. От тук започва и филма с консулството. Ще опитам да ъпдейтвам поста редовно, за да могат в бъдеще хората в същата ситуация да имат няква бледа представа как се процедира.

Потребители благодарили на автора Долзи за мнението:
Mr.Bombastic
Рейтинг: 4%

Долзи
Нов потребител
Нов потребител

Назад към Документи