• Advertisement

8 наказ.точки от шоф.книжка

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: 8 наказ.точки от шоф.книжка

Мнениеот itzo » 3 Април 2020, 19:39:45

Еми обоснови се, моля на какво основание би обжалвала наказанието. На човека му е все едно де, след седмица все едно ще му върнат книжката. Само ако може в прав текст, недей като в другата тема.
Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 8 пъти
Благодарено: 248 пъти

Мнениеот ysmivka » 5 Април 2020, 10:09:15

itzo написа:Еми обоснови се, моля на какво основание би обжалвала наказанието. На човека му е все едно де, след седмица все едно ще му върнат книжката. Само ако може в прав текст, недей като в другата тема.

Обосновавам се когато има смисъл. Ти си цъкнал нещо на екрана си, аз ще се обосновавам? А каква е връзката със запитването от myaneva? По повод на другата тема, нали не искаш да кажеш, че лъжа, не съм германка и не си падам по подобни долни манипулации.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 100 пъти
Благодарено: 362 пъти

Мнениеот itzo » 5 Април 2020, 13:51:49

ysmivka написа:Обосновавам се когато има смисъл. Ти си цъкнал нещо на екрана си, аз ще се обосновавам? А каква е връзката със запитването от myaneva?

Написал съм, че немците МОГАТ да отнемат българско СУМПС за извършени нарушения и съм показал доказателство. Мога и още, между другото, познавам поне още трима нашенци с отнемани за определен срок книжки и част от документацията по въпроса прашасва някъде из мейлбокса ми :) А ти се държиш, ще ме извиниш за сравнението като жертва на ПМС и само подхвърляш отстрани язвителни забележки.

П.С. Впрочем по темата, да не излезе, че само си спамим:

Люди холопского звания — сущие псы иногда; чем тяжелей наказание — тем им милей господа.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 6 Април 2020, 10:50:51

itzo написа:Написал съм, че немците МОГАТ да отнемат българско СУМПС за извършени нарушения и съм показал доказателство. Мога и още, между другото, познавам поне още трима нашенци с отнемани за определен срок книжки и част от документацията по въпроса прашасва някъде из мейлбокса ми А ти се държиш, ще ме извиниш за сравнението като жертва на ПМС и само подхвърляш отстрани язвителни забележки.

Значи преклонена главица сабя не я сече. Немците могат да раздават "правосъдие" и за измислени или извършени от тях деяния. Мхого често ползват половинчати изманипулирани истини. Хората трябва да се научат да се защитават, да проверчват много внимателно всичко, да се информират, а не да се оставят да ги третират като стадо.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 6 Април 2020, 16:37:46

ysmivka написа:... Немците могат да раздават "правосъдие" и за измислени или извършени от тях деяния. Мхого често ползват половинчати изманипулирани истини. Хората трябва да се научат да се защитават, да проверчват много внимателно всичко, да се информират, а не да се оставят да ги третират като стадо.

Може и трябва. Но в конкретния казус "натрупани точки/ наказание" мястото за маневриране не е особено много. Виж ако подкарат споменатата от Стоян процедура "щом си с чужда книжка значи си без книжка" определено има много тинести места и възможности за противоречиво тълкуване на закона.
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 7 Април 2020, 09:58:16

itzo написа: възможности за противоречиво тълкуване на закона.

На кой закон, на немския, на българския или има общоевропейски закони? Аз имам немска книжка, могат ли от България да ми пратят глоба или каквото е там в Германия.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 7 Април 2020, 10:59:54

ysmivka написа:
itzo написа: възможности за противоречиво тълкуване на закона.

На кой закон, на немския, на българския или има общоевропейски закони? Аз имам немска книжка, могат ли от България да ми пратят глоба или каквото е там в Германия.

В конкретния случай- на немския. От България на теория могат да ти пратят, на практика мисля още не са успели да задействат системата поради най- елементарно нежелание/некадърност на отговорните за това лица. Виж глоби от ЕУ чужбина в България се получават вече, само редът за принудителното им събиране, ако не ги платиш никакъв го няма до момента, за добро или лошо :)
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Stojan » 7 Април 2020, 11:20:25

Законите действат единствено на териториите на страните.
Българската полиция може същото, което могат и германците, французите, австрийците, италианците, че и чехите напоследък - да пращат презгранични мандати за наказания, само че нямат ред в държавата си и явно още не им е до чужденците. Те явно още със собствените си нарушители не могат да се справят!
Но и това ще дойде.
Има, обаче, една друга трудност - германец/французин/англичанин/австриец/чех... се хваща трудно в нарушение, защото като отиде в България и вземе кола под наем - той просто си кара като германец/французин/англичанин/австриец/чех.... А и спийд-камерите в България са сложени на 35 км/ч над разрешеното, за разлика от в Германия 13 км/ч. Просто няма за какво да го хванеш. При две платна не кара от София до Бургас по лявото, не изпреварва по аварийното, не кара в обратна на движението посока по аварийното, не спира да се изпикае жена му на същото аварийно, не святка на предния да му направи път, че много бързал или му била бърза колата, включва си веднага телефона към хендсфрито на радиото на колата или си носи хендсфри (има ги от 20 евро), както правя аз специално в Гърция, а ако стане ПТП не напуска мястото на ПТП-то. За скоростта казах.
Едно е вярно: независимо в коя страна асоциалното поведение на пътя трябва да се наказва, защото всички сме шофьори и всички искаме да се прибираме в къщи живи и здрави. А конкретно в Германия при 48 милиона леки автомобили, ако всеки вземе да кара както му скимне - майко мила!
Апропо: на питащия му бяха дадени достатъчно съвети. Ще го понакажат, ще си плати, ще му мине. Не е убил човек, я!
Ще си извади заключения. Ако не - пак. Но затова пък следващия път ще е Wiederholungstäter, което е просто рецидивист. Изборът е единствено негов.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 264 пъти

Мнениеот itzo » 7 Април 2020, 12:16:54

Stojan написа:...Има, обаче, една друга трудност - германец/французин/англичанин/австриец/чех... се хваща трудно в нарушение, защото като отиде в България и вземе кола под наем - той просто си кара като германец/французин/англичанин/австриец/чех....

Принципно си прав с една уговорка: България (в отпуск съм сега, та зная :) ) е пълна с нашенци, които карат с немски/френски/австрийски/чешки книжки и частично автомобили с такива номера. И си карат в масовия случай като индианци, особено тия с чуждите номера понеже са установили, че нашите оргАни предпочитат да не си затрудняват мозъците и ръцете с несвойствена дейност...
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Stojan » 7 Април 2020, 12:21:56

Значи пак до вашенците опираме, а не до тъпите и алчни германци.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 264 пъти

Мнениеот ysmivka » 8 Април 2020, 09:44:18

Пропуснали сте другата им основна характеристика, постоянно творящи зло, те са като един огромен зъл организъм.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 8 Април 2020, 16:38:56

Kой това, огромният зъл организъм? :-k
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 9 Април 2020, 12:45:07

:) кое от написаното не им е ясно на немците, колективно зло по-добре ли звучи?
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот itzo » 10 Април 2020, 09:56:40

ЗА немците не зная, на мен не ми е ясно кой е тоя огромен зъл организъм или колективно зло или каквото там...?
itzo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот ysmivka » 10 Април 2020, 11:23:37

АКО ше се отклоняваме от темата, няма смисъл и да я продължаваме.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

ПредишнаСледваща

Назад към Документи