• Advertisement

Анулирано заявление за лична карта!

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Анулирано заявление за лична карта!

Мнениеот Хайван0707 » 1 Април 2021, 12:44:31

Здрасти на всички! Проблема ми е следния:
Абсолютно недоглеждане от моя страна за изтекла лична карта още средата на декември 2020! При опит да направя онлайн заявление за нова лична карта автоматично се анулира заявлението с обяснение -" липса на биометрични данни " . Какво трябва да се направи в случая. Да звъня зан термин в консулство в Мюнхен или мейли да се пращат. Кой начин ще е по продуктивен. Благодаря на всички за отделеното внимание!
Хайван0707
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Анулирано заявление за лична карта!

Мнениеот vwbeetle » 2 Април 2021, 08:47:09

Февруари си направих първия възможен термин онлайн,който беше август месец в посолството в Мюнхен.Сега сигурно са ноември или декември свободните дати...Термин се прави само онлайн.По телефон и меил е невъзможно да направите термин.
Проверете,към кое консулство сте.Аз първо се пробвах да направя термин във Франкфурт,че ми е по близо,но системата ме отхвърляше.

Потребители благодарили на автора vwbeetle за мнението:
Хайван0707
Рейтинг: 4%

vwbeetle
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот Хайван0707 » 3 Април 2021, 21:56:12

vwbeetle написа:Февруари си направих първия възможен термин онлайн,който беше август месец в посолството в Мюнхен.Сега сигурно са ноември или декември свободните дати...Термин се прави само онлайн.По телефон и меил е невъзможно да направите термин.
Проверете,към кое консулство сте.Аз първо се пробвах да направя термин във Франкфурт,че ми е по близо,но системата ме отхвърляше.

Успях след доста опити. Благодаря. Сега проблема е изтеклия срок на л.к. Какви евентуални проблеми да очаквам и как да се предпазя. Знам че имаше удължаване на валидността с 6 месеца от българска страна. Дали обаче Германците го знаят това?!
Хайван0707
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 6 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот vwbeetle » 4 Април 2021, 08:10:57

Моят проблем е идентичен,че и на синът ми.Коментирал съм със колеги германци,при проблем отговора е локдаун,корона криза имам термин за нова л.к. след 6 месеца...Удължаването на срока на документите,мисля че е за цяла Европа. Tя и шофьорската книжка ми беше малко с поизтекъл срок от мое недоглеждане,но нея бързо я смених в кметството с немска,всичко стана по пощата за една седмица - корона криза :)
Интересно ми е,за кой месец ви дадоха термин за нова л.к.
vwbeetle
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Назад към Документи