• Advertisement

Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Мнениеот pim1985 » 9 Октомври 2006, 18:46:12

В какъв смисъл не се променя нищо за визите.Мисля,че вече няма да ходим да си ги подновяваме през 2,3 години и няма да плащаме.Така поне е при другите ЕУ-студенти.Е,ще има ограничение за работата,но те и немски студенти нямат право да бачкат,колкото си искат.Нека се изясни въпросът от някой по-компетентен от мен(като си удължавах ст.виза за 2 години преди няколко дена ,служителката каза,че няма ли още инфо какво да ни правят от 2007,но ще сме били вероятно като новоприетите членки от 2004)
pim1985
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот satbradar » 17 Октомври 2006, 15:30:29

pim1985 написа:В какъв смисъл не се променя нищо за визите.Мисля,че вече няма да ходим да си ги подновяваме през 2,3 години и няма да плащаме.Така поне е при другите ЕУ-студенти.Е,ще има ограничение за работата,но те и немски студенти нямат право да бачкат,колкото си искат.Нека се изясни въпросът от някой по-компетентен от мен(като си удължавах ст.виза за 2 години преди няколко дена ,служителката каза,че няма ли още инфо какво да ни правят от 2007,но ще сме били вероятно като новоприетите членки от 2004)

pim1985 -зна4и 4овека иска да каже 4е относно студентските виси не се променя нисто по отно6ение на колата-понеже з атова иде ре4.

И това е радостно з астудентите- нали се сеста6 - Студентската виса не епостоянно пребиваване в немско и съответно на студентите им даватда карат кола с друга регистрация.

Ако го променят- краи на гуве4а -сте тябва студентите да пла6тат по тука6ни тарифи з а застраховка и данък на кола. з а това иде ре4. :)
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот sworn_enemy » 17 Октомври 2006, 17:55:56

satbradar написа:
ElectricEye написа:А някой знае ли, дали нещо се променя от 01.01.2007?

Не. нисто ням да се промени. Които живее постояно в Немско- демек има адресана регистрация - му трябва кола с немски номера и съответните атрибути.

То си е записано ясно в закона - кола над 183 дена в немско -пла6та данак в немско.

инфо - мои колега поляк (с немски паспорт и адресна рег в Де ) иска6е да си регистрира колата в пол6а -отговора на друг поляка(работе6т тука от соц време в застрахователан фирма ) -проблема не е застраховката -полската важи -проблема е данака.
кола >183 дена в Де => немски данак - ако те хванат -отива6 в съда
за непла6тане на данък.

съвсем пресен слу4аи- в моита фирма 1 франсе се пренесе от Фр в Де да живее- и полу4и писамце от дан4ните (ба6 от кого не помня но официална служба ) да си пререгистрира колата и съответно да си пла6та по тука6ни тарифи.

Адресната регистрация не е критерий за постоянно живеене в немско,
а това за плащане на данъци след 183 дена го разправяй на друг..
Аватар
sworn_enemy
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот satbradar » 17 Октомври 2006, 20:23:59

sworn_enemy написа:
satbradar написа:
ElectricEye написа:А някой знае ли, дали нещо се променя от 01.01.2007?

Не. нисто ням да се промени. Които живее постояно в Немско- демек има адресана регистрация - му трябва кола с немски номера и съответните атрибути.

То си е записано ясно в закона - кола над 183 дена в немско -пла6та данак в немско.

инфо - мои колега поляк (с немски паспорт и адресна рег в Де ) иска6е да си регистрира колата в пол6а -отговора на друг поляка(работе6т тука от соц време в застрахователан фирма ) -проблема не е застраховката -полската важи -проблема е данака.
кола >183 дена в Де => немски данак - ако те хванат -отива6 в съда
за непла6тане на данък.

съвсем пресен слу4аи- в моита фирма 1 франсе се пренесе от Фр в Де да живее- и полу4и писамце от дан4ните (ба6 от кого не помня но официална служба ) да си пререгистрира колата и съответно да си пла6та по тука6ни тарифи.

Адресната регистрация не е критерий за постоянно живеене в немско,
а това за плащане на данъци след 183 дена го разправяй на друг..

А кое е критерии-ако не адресната регистация?

То тогава всеки от кадето си поиска може да каже 4е вживее в немско- за какво му е адресна регистрация ..... :)

Но все пак предполагам 4е знае6 4е ако те хванат едва ли в съда сте мине твоето твардение 4е няма6 постояно местожителство в немско а пък има6 адресна регистрация .

А ина4е като ти е кеф и така нататка -караи си колата с Бг номера в немско-тва си е твои проблем -както му казваме в Бг -вси4ко може стига да не те хванат :D :D :D
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vwpolo » 17 Октомври 2006, 20:46:51

относно адресната регистрация : Може ли в такъв случай да покажеш договора за квартира на някой приятел и да кажеш, че живееш там? Това създава ли някакви усложнения?
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот lyubo65 » 17 Октомври 2006, 22:10:50

satbradar, ти говориш явно за живеещи в Германия на някакво друго основание,но не и студенти или хора с работни визи-за последните пререгистрацията на българската кола с немски номера не е задължителна.

За адресната регистрация в Дортмунд не е достатъчно да покажеш договора на приятеля ти, а трябва да има и анекс към договора с твоето име и подписа на наемодателя на приятеля ти.
Чувал съм, че в някои градове минавало и с договор между теб и приятеля ти, в който ти си унтермийтер, но лично аз не го вярвам.Обаче си заслужава да опиташ....
lyubo65
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот vwpolo » 17 Октомври 2006, 22:41:10

а не, нямам проблем с регистрацията. искам просто да си регна колата в село дюсел, защото искам на номера да ми има инициалите 8)

а пък и ми беше интересно де. аз като се регистрирах мацката в кметството почти не го погледна договора ми. видя само адреса и ми преписа имената от паспорта. и за да ви развеселя, ще ви разкажа че ми преписа името на кирилица - ctaheb 8O о свещена простота
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот satbradar » 18 Октомври 2006, 12:15:43

vwpolo написа:а не, нямам проблем с регистрацията. искам просто да си регна колата в село дюсел, защото искам на номера да ми има инициалите 8)

а пък и ми беше интересно де. аз като се регистрирах мацката в кметството почти не го погледна договора ми. видя само адреса и ми преписа имената от паспорта. и за да ви развеселя, ще ви разкажа че ми преписа името на кирилица - ctaheb 8O о свещена простота

приятел тва да не е Бг -колата се регистрира по местоживеене-а не кадето иска6.
Веднага ти обяснявам засто- като иде6 да си прави6 застраховка- застрахователя пита ВИНАГИ с какви номера е колата-застото за всяко населено място си има така наре4ения индекс- като наи скъпо е да кажем в Мöнхен ,Берлин и пове4ето
големи градове-а наи евтино по затантени села -и то е ясно засто .
так 4е например аз бих искал да си направа рег на колата в некое село -така сте пла6там поне с 100 евро по малко застраховка ама не може.
и друго -ако стане катастрофа например -про4ети си договора с застрахвателя ам а не вярвам да е несто по разли4но от моя например- застрахователя може да ти откаже да плати -стто си го излагал каде е регистрирана колата и тои не ти е взел необходимите пари . нали зацепва6 за какво иде ре4?
а в твоя слу4аи погледни в интернет- има 1 мил застрахователи -само сменяи номерат ана колат ав графата и сте лъсне каде е по скъпо но доколкото знам Дусел селото е по голямо от Вупертал и сте те обраснат пове4е така 4е сте се набута6 според мене .
успехи
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот perekli » 18 Октомври 2006, 12:53:38

леко допълнение: някои глоби се получават по пощата и ако не живееш там , където е регистрирана колата от Verwarnung за 15 € става Bussgeld за 35 €, защото имаш време от една седмица за реакция.

За \"Данъчно\" установяване важат печатите от влизане и излизане в паспорта, но ако работите някъде е в силата на финанзамт да види, че имате престой. да знаите, че за финанзамт 10 години в този случай не е срок на давност. Особено ако от лицето, на което се води колата е получило Steuerbescheid für Einkommensteuererstattung
Аватар
perekli
Редовен писач
Редовен писач

Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Мнениеот vwpolo » 9 Януари 2007, 00:36:35

Я дайте да го изчистим тоя въпрос. Изчетох всички теми по въпроса, ама не става ясно, защото трябва масов ъпдейт след като сме вече "ойропейци".

И така :
БГ Гражданска отговорност = около €50 годишно
БГ Винетка = около €40 годишно
къде е 90 къде е 900 :roll:

Ще имаме ли проблеми да си докараме чистак бързак новите голф двойки (тва го казвам на майтап, тея дето нямат ЧзХ да мълчат) със регистрация СА и да си ги караме колкото ни душа иска и колкото ни Свети Джоб и Свети Портфейл разрешат?
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Re: Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Мнениеот satbradar » 9 Януари 2007, 16:25:43

vwpolo написа:Я дайте да го изчистим тоя въпрос. Изчетох всички теми по въпроса, ама не става ясно, защото трябва масов ъпдейт след като сме вече "ойропейци".

И така :
БГ Гражданска отговорност = около €50 годишно
БГ Винетка = около €40 годишно
къде е 90 къде е 900 :roll:

Ще имаме ли проблеми да си докараме чистак бързак новите голф двойки (тва го казвам на майтап, тея дето нямат ЧзХ да мълчат) със регистрация СА и да си ги караме колкото ни душа иска и колкото ни Свети Джоб и Свети Портфейл разрешат?

Нисто не си про4ел стом пак пита6.
Упдеита се налага стот данака пла6тан в Бг не влиза в немската каса.
Толкоз ли е трудно да се проумее?
В немско може6 да кара6 кола с всякаква регистрациа като толкова държи6 на номерата - стига тя да е с :

1 - нужната застраховка(изпалнено -Бг застраховка важи и из ЕУ - друг е вапроса колко покрива)
2- платен местен немски данак(за колата над 183 дена престои )
3- орговаряста на НЕМСКИТЕ стандарти за безопасност и изгорели газове-(демек минала през TÜV i AU )

10 пати ли трябва да се повтори за да се разбере 4е ако те гепнат -е много лесно да проверят 4е има6 постояно местожителство в Де и да докажат 4е колата е била пове4е от 183 дена в немско - аха ма тоя не е платил данак - следва дело сресту тебе за непла6тане на данаци в което само може6 да оцени6 6анса ти да го спе4ели6.

състото се слу4ва и с Англи4анин , и с Французин и Испанец ,и така нататка...... не важи само за Бг ако те успокоява тоя факт.

а това 4е в БГ застаховката е 90 а не 900 е ясно - то може и без застраховка да кара6 .
Сте ти дам 1 пример и приклу4вам -ти си прави изводи и ре6енията са си твои естествено.

с 90 или пак била 200 евро бг застраховка -сумата което сте покрие Бг застраховка е да кажем 100 000 евро- е да ма ако с твоя голф2 недаи си боже бласне6 някои и пострадалия лежи в несмка болница -100 000 сте стигнат за 5-10 дена макс- останлото с сте го плати6 ти от твоито джоб4е- няма никакав проблем да те осъдят за това .

отделно Бг застраховател има вероятност да проу4и дали си постояно изван Бг -и тогава по всяка вероятност няма да плати ни6то.

Аз ли4но се съмнявам 4е някоя БГ застрхователна компания сте застрахова Бг кола или каквато е кола ако знае 4е тая кола е изван Бг постояно-може и да я застрахова но поне не на 90 евро естествено -нужно ли е д а обяснявам засто?

Та vwpolo сега ясно ли е засто по законовия на4ин далверата не става ?

към вси4ки -горе изложеното -поне относно застраховки, данъци и техни4еска изправност са факти.Ако на някои не му харесват и не му изнася - не нужно да ми обяснява как може ло да се заобиколи едкиакво си - наи малкото 4е сте се полу4и ръководство как да се заобиколи закона в немско.

ето саита на съответното министерство - следва 4етене от заинтересованите.
http://www.bmvbs.de/

успехи

Потребители благодарили на автора satbradar за мнението:
Stojan
Рейтинг: 4%

Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vwpolo » 9 Януари 2007, 22:16:59

мерси сатбрадар за инфото и за назидателния ти тон. всъшност аз цялата тая информация я бях чел в друг форум, но реших да пусна отделна тема, за да е всичко на едно място и да е ясно - ДА или НЕ за всеки!
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот satbradar » 10 Януари 2007, 12:13:10

azbuk написа:
vwpolo написа:мерси сатбрадар за инфото и за назидателния ти тон

уфф, абе с него все така. но ако си преглътнеш порцията морал, е полезен... трябва да се вземе предвид и Preis-/Leistungsverhältnis.

охх засърбяха ме пак пръстите, след мъъъничко го изтривам тва :D

Ти несто ми има6 заб маи откакто казах .....(пи6и го бегал ......... ) :) ?

в отговора ми наистина може и да съм попрекалил с остротата на тона - vwpolo сорри- оба4е теми от рода на как да направим далвера и да не платим едикакво си .... аз ли4но не толерирам.
И на мене доста неста не ми харесват в немско - но доста от тях не могат да се избегнат за съжаление.
Специално в тоя слу4аи пак става дума за солени пари4ки и криминално деяния(поне с моя немски така си мисля 4е е квалифицирано непла6тането на данъци в Де )

Потребители благодарили на автора satbradar за мнението:
Stojan
Рейтинг: 4%

Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот vwpolo » 10 Януари 2007, 12:41:37

а откъде ще разбере хер флик (полицая), че колата е била повече от 183 дена в немско?
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Limburger » 10 Януари 2007, 13:22:15

Ами нали на Австрийската граница ти сканират паспорта и го вкарат в системата 4е си влязъл в територията на 6енгенските държави. Разликата 4е ве4е сме ЕУ е само 4е не ти слагат пе4ат в паспорта :(
Аватар
Limburger
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Документи