• Advertisement

Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Мнениеот Silvio_Dante » 10 Януари 2007, 15:05:58

satbradar написа:
в отговора ми наистина може и да съм попрекалил с остротата на тона - vwpolo сорри- оба4е теми от рода на как да направим далвера и да не платим едикакво си .... аз ли4но не толерирам.
И на мене доста неста не ми харесват в немско - но доста от тях не могат да се избегнат за съжаление.
Специално в тоя слу4аи пак става дума за солени пари4ки и криминално деяния(поне с моя немски така си мисля 4е е квалифицирано непла6тането на данъци в Де )

Аз пък си мислех, че надиграването с данъчните е най популярния народен спорт в Германия. Не виждам нищо лошо в това, ако някой открие дупка в системата да го сподели с другите.
Аватар
Silvio_Dante
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот satbradar » 10 Януари 2007, 17:44:43

Silvio_Dante написа:
satbradar написа:
в отговора ми наистина може и да съм попрекалил с остротата на тона - vwpolo сорри- оба4е теми от рода на как да направим далвера и да не платим едикакво си .... аз ли4но не толерирам.
И на мене доста неста не ми харесват в немско - но доста от тях не могат да се избегнат за съжаление.
Специално в тоя слу4аи пак става дума за солени пари4ки и криминално деяния(поне с моя немски така си мисля 4е е квалифицирано непла6тането на данъци в Де )

Аз пък си мислех, че надиграването с данъчните е най популярния народен спорт в Германия. Не виждам нищо лошо в това, ако някой открие дупка в системата да го сподели с другите.

Скатаването на данъци е едно несто -въобсте не съм против обсъждането му-даже си има подфорум за това ама когато скатава6 данаци просто като не ги пла6та6 маи е друго.

Потребители благодарили на автора satbradar за мнението:
Stojan
Рейтинг: 4%

Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот vwpolo » 10 Януари 2007, 18:44:46

Limburger написа:Ами нали на Австрийската граница ти сканират паспорта и го вкарат в системата 4е си влязъл в територията на 6енгенските държави. Разликата 4е ве4е сме ЕУ е само 4е не ти слагат пе4ат в паспорта :(

ама нали в момента не напускаме евросъюза. Т.е. от БГ през румъния и нагоре на практика колата не напуска границите на ЕС? Тези въпросни 183 дни за какво се отнасят точно?
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот velingrad » 10 Януари 2007, 19:25:52

vwpolo написа:
Limburger написа:Ами нали на Австрийската граница ти сканират паспорта и го вкарат в системата 4е си влязъл в територията на 6енгенските държави. Разликата 4е ве4е сме ЕУ е само 4е не ти слагат пе4ат в паспорта :(

ама нали в момента не напускаме евросъюза. Т.е. от БГ през румъния и нагоре на практика колата не напуска границите на ЕС? Тези въпросни 183 дни за какво се отнасят точно?

Над тези 183 дни, трябва да я регистрираш по постоянно местоживеене.
Живееш (постоянно) в Германия - плащаш в Германия!
Живееш (постоянно) в България - плащаш в България!
На кръст не става или рискуваш Anklage wegen Steuerhinterziehung.
Ако ти стиска - карай я както си искаш :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот vwpolo » 11 Януари 2007, 00:03:10

добре бе пичове, убедихте ме :D

предстои тема за застраховките :)
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот satbradar » 11 Януари 2007, 12:53:32

vwpolo написа:добре бе пичове, убедихте ме :D

предстои тема за застраховките :)

vwpolo не в нисто не те убеждаваме- просто се изнасят факти -а ти дали сте ги вземе6 под внимание или не си е твои проблем. Все пак ако се набута6 ти сте си пла6та6 и сте се разправя6 в съда а не някои друг.Парите са си твои :) :) :) и може6 да си ги хар4и6 както ти иска6. :)

относно застраховките -тука и господ не може да ти помогнеако ти самия не си помогне6.
писал съм и преди - вси4ко е на пазарлък - ако 4е няма6 немски 6офиорски стаж и така нататака - пазарлъка му е лекарството.

Ако не се договори6 сам -не знам кои сте го направи вместо тебе.

И мене в на4алото искаха д аме хлазнат с 240 % -ама след 1-2 седмици званене и уговорки и така нататка- по4нах от 100%

ако ми сотане малко врем сте спретна 1 гаид- покупка на кола -регистрация-док - застраховки -и неста от сорта - но сега ми е напе4ено и нямам време.

успех

Stojan

Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот kukla » 11 Януари 2007, 14:43:35

vwpolo написа:предстои тема за застраховките :)

Имам какво да кажа за медицинските
застраховки от България, цел туризъм.
Горчив опит от миналата година обаче.
Сега вече знам защо вратовете на
застрахователите са толкова дебели.
Аватар
kukla
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Huligan » 24 Януари 2007, 18:56:39

Като студент няма грижи да си караш с БГ регистрация. Можеш да си извадиш документ от данъчното и си перкаш, щото като студент се предполага че нямаш доходи, т.е. нямаш данъци. Другия варянт е колата да не е на твое име, ама тука пак малко се влиза в зоната на здрача, общо-взето като попаднеш на някой/някоя дето не са му/й пуснали сутринта, майка плаче. Както каза satbradar, отделен е въпроса какво ти покрива БГ застраховка, ама няма страшно, всеизвестно е, че човек си пати най-много от собствения тарикатлък
Аватар
Huligan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 24 Януари 2007, 23:34:42

Huligan написа:Като студент няма грижи да си караш с БГ регистрация. Можеш да си извадиш документ от данъчното и си перкаш, щото като студент се предполага че нямаш доходи, т.е. нямаш данъци.
тука си в гре6ка

Другия варянт е колата да не е на твое име, ама тука пак малко се влиза в зоната на здрача,

не в зоната на здра4а ами...... след кат сме в ЕУ -базата данни с Бг коли е на разполжение на де полиция -и познаи какво става после...
общо-взето като попаднеш на някой/някоя дето не са му/й пуснали сутринта, майка плаче. Както каза satbradar, отделен е въпроса какво ти покрива БГ застраховка, ама няма страшно, всеизвестно е, че човек си пати най-много от собствения тарикатлък

Stojan

Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Huligan » 25 Януари 2007, 13:34:03

satbradar написа:
тука си в гре6ка

Хващам се на бас, че като студент имаш право да притежаваш тука кола с чужда регистрация, ама сложи нещо, такаче разкарването до данъчното да има смисъл :D
За базата данни, теоретически е така, ама както е казал полицая, едно е на теория и практика, съвсем друго в действителност.
Аз лично не бих се замислил като студент да си регистрирам колата в БГ, карах 4 години кола на мое име в ДЕ, с БГ книжка, с БГ регистрация. За това време и са. 70 000 км са ме спирали точно 3 пъти и само веднъж от тях имаше неква дискусия за книжките, което мина без последствия. Сегашната ми кола е с немска регистрация само по причината, че нямаше да има време да я регистрирам от 01.01.07 в БГ

P.P.продължавам да си карам с българската кинжка

Кво става с баса? :D :D :D
Аватар
Huligan
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот mira_cle » 25 Януари 2007, 13:44:06

Какви са последствията ако караме коли с БГ регистрация в De, сега като сме в EU? Примерно досега никoй не ни търси да си плащаме глобите, това дали ще се промени с тази EU-база данни? :?
И ако реша да си регистрирам колата в De, каква е процедурата, някой знае ли? Би трябвало да е по-лесно за EU-граждани...
Аватар
mira_cle
Тукашен
Тукашен

Мнениеот BG_Baj_Ganjo » 25 Януари 2007, 16:28:03

ако колата е на твое име можеш да я караш с БГ (респ. чужди ЕУ) номера до една год от дата която си се регистрирал, че живееш в ДЕ. Ако не е на твое име и я караш с пълномощно вече като сме в ЕУ не би трябвало да правят проблеми. Е да винаги могат да се заядат ако те спрат, защото е повече от ясно, че си с БГ регистрация за да спестиш някое друго евро, но разбира се винаги може да се измисли някоя тлъста лъжа за оправдание.
vwpolo сорри- оба4е теми от рода на как да направим далвера и да не платим едикакво си .... аз ли4но не толерирам.

само да дам един пример по повод на това изказване: 2/3 от мойте колеги ГЕРМАНЦИ както в училище , така и в работата карат колите си с пълномощно и са ги регистрирали по местоживеене на името на майка, баща, баба, дядо само и само защото застраховката в някое зачукано селце е по-малка от тази в големия град.
Немците са като цяло доста по-стиснати хора от нас и без значение имат ли пари или не ако може нещо да не се плати не го плащат. Ние ли сме тука най-големите паралии, че да вадим пачката от джоба без да се замисляме колко и за какво???
Аватар
BG_Baj_Ganjo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 26 пъти

Re: Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Мнениеот sworn_enemy » 25 Януари 2007, 17:16:28

1 - нужната застраховка(изпалнено -Бг застраховка важи и из ЕУ - друг е вапроса колко покрива)
2- платен местен немски данак(за колата над 183 дена престои )
3- орговаряста на НЕМСКИТЕ стандарти за безопасност и изгорели газове-(демек минала през TÜV i AU )

10 пати ли трябва да се повтори за да се разбере 4е ако те гепнат -е много лесно да проверят 4е има6 постояно местожителство в Де и да докажат 4е колата е била пове4е от 183 дена в немско

Пълни глупости, особенно за TUV i AU, не само, че не е задължително, ами и ти казват, да си го направиш там, откъдето ти е регистрацията, освен това независимо от кога си с адресна регистрация това няма ама абсолютно нищо общо с колата ти, последното нещо, което правят немските Кат като те спрат е да се обаждат и да правят справки от кога си в ДЕ, казвам го на базата на хиляди спирания, които съм чувал з хора още преди ЕС с над 100000 дни в немско. Освен това от 10 години съм в ДЕ например, но вчера идвам с кола за 1 път, къде е проблема- как ще докажат, Австрия нищо не записва, освен по преценка на самите митничари,..и все пак така беше досега, сега найстина може базата данни да стане обща и да се разбере кога си напуснал калотина например както и всички данни от бг КАТ, още обаче няма такъв случай, да те гонят да плащаш по данни от Бг компютрите, доколкото ги знам нашите юропейци ще мине време докато си настроят часовниците с немските служби, дотогава карайте без притеснения, а когато опре до данък ще се разчуе..
Аватар
sworn_enemy
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот satbradar » 25 Януари 2007, 18:54:14

Huligan -основанието на студентите да карат кола не с Де номера е 4е не се водят постоянно пребивавасти в Де а не 4е нямат доходи.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот satbradar » 25 Януари 2007, 19:04:50

mira_cle написа:Какви са последствията ако караме коли с БГ регистрация в De, сега като сме в EU? Примерно досега никoй не ни търси да си плащаме глобите, това дали ще се промени с тази EU-база данни? :?
И ако реша да си регистрирам колата в De, каква е процедурата, някой знае ли? Би трябвало да е по-лесно за EU-граждани...

специално за глобите даваха по ТВ-100вапроса за ЕУ- излезна 1 полицаи от тия с много то на6ивки-и 4овека каза -сега като те глобат в Де или дето и да е в ЕУ-колата ти има БГ номер-съответно собственик и так нататка -прастат му глобата и това е.
Специално тука в Де нали знае6 как е - с4итат 4е стом са ти пратили поканата да си плати6 зна4и за тях вси4ко е наред.не ги валнува дали си го полу4ил.

относно регистрацията на кола -предполагам 4е за еи тва пита6 :

Zulassung eines gebrauchten Fahrzeuges aus dem Ausland
ето ти и линк -тва е в Дуселдорф ама по логика требе да е и на останлите места така.

http://www.duesseldorf.de/kfz/zulassung ... ung6.shtml

единствената полза от тва 4е сме в ЕУ е 4е се скатава митницата
***Unbedenklichkeitsbescheinigung des Zollamtes (nicht erforderlich bei Fahrzeugen aus EG-Mitgliedsstaaten)

-което ваобсте не е малко.

оба4е само кат про4ета сто за док искат и така нататака и ....и за какпак идва еи тва

----Bescheinigung über Abgasuntersuchung (abhängig von jeweiliger Herkunft und Fahrzeugart, ggf. nachfragen)

което голям фактор да се откаже 4овек.

:) :) :)
Последна промяна satbradar на 25 Януари 2007, 19:27:21, променена общо 1 път
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

ПредишнаСледваща

Назад към Документи