• Advertisement

Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Мнениеот satbradar » 25 Януари 2007, 19:17:54

sworn_enemy написа:
Пълни глупости, особенно за TUV i AU, не само, че не е задължително, ами и ти казват, да си го направиш там, откъдето ти е регистрацията, освен това независимо от кога си с адресна регистрация това няма ама абсолютно нищо общо с колата ти, последното нещо, което правят немските Кат като те спрат е да се обаждат и да правят справки от кога си в ДЕ, казвам го на базата на хиляди спирания, които съм чувал з хора още преди ЕС с над 100000 дни в немско. Освен това от 10 години съм в ДЕ например, но вчера идвам с кола за 1 път, къде е проблема- как ще докажат, Австрия нищо не записва, освен по преценка на самите митничари,..и все пак така беше досега, сега найстина може базата данни да стане обща и да се разбере кога си напуснал калотина например както и всички данни от бг КАТ, още обаче няма такъв случай, да те гонят да плащаш по данни от Бг компютрите, доколкото ги знам нашите юропейци ще мине време докато си настроят часовниците с немските служби, дотогава карайте без притеснения, а когато опре до данък ще се разчуе..

Сега като за себе си си ре6ил да я кара6 така и не си нагазил лука-каде е гаранцията 4е на другите сте се слу4и състто като и на тебе?
Мисля 4е на вси4ки е ясно 4е 100% си в нару6ение на законите на Де -тва поне е неоспоримо.

Твоите писания прили4ат на ръководство -как да нару6аваме закона и да не ни хванат. :) :) :)
:) Несто от сорта -абе аз прекарах 100 кила дрога през границата и не ме хванха така 4е деистваите.
Естествено 4е не вси4ки ги хвастат-ама пак на тия дето са ги хванали им плусти яко задника. :) :) :) -това е пак 100% сигурно.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот sworn_enemy » 25 Януари 2007, 20:23:06

също така казах и че 2 от 3-те точки, които си писал са пълни глупости,
съчинени от незнанието ти, хахахах освен това защо си мислиш, че като у твое село е така, и у наше е така,16 мини-държави са това, а това, че те спират преди да си влязъл в колата, може да има съвсем други причини, може да си имаш криминален face, и не ми говори в какво нарушение на закона съм, защото aмa нищо не разбираш, само за да се убедиш колко си зле ще те попитам..ако ме спрат и им обясня, че досега съм правил почивка във франция, испания, или където искам какво става с прословутите ти дни за престой, разбери, че в рамките на ЕС е недоказуемо и следователно ненаказуемо, почти цитирам закона , затова ще спра дотук, понеже по постовете ти разбирам, че си дървен философ.

п.с какво разбираш под "хващане", би ли пояснил :D :D :D ? Пример... :x
Аватар
sworn_enemy
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот Huligan » 26 Януари 2007, 14:43:14

mira_cle написа:Какви са последствията ако караме коли с БГ регистрация в De, сега като сме в EU?

Най много, Anzeige wegen Steuerhinterziehung което никък не е малко де ;)

mira_cle написа:Примерно досега никoй не ни търси да си плащаме глобите, това дали ще се промени с тази EU-база данни? :?

До миналата година не ги търсеха и на другите ЕУ членки, не знам дали нещо се е променило. Разбира се по това, че като те блицнат или те голбят за неправилно паркиране, си или не си получаваш глобата
Аватар
Huligan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот satbradar » 26 Януари 2007, 16:23:45

sworn_enemy написа:също така казах и че 2 от 3-те точки, които си писал са пълни глупости,
съчинени от незнанието ти, хахахах освен това защо си мислиш, че като у твое село е така, и у наше е така,16 мини-държави са това, а това, че те спират преди да си влязъл в колата, може да има съвсем други причини, може да си имаш криминален face, и не ми говори в какво нарушение на закона съм, защото aмa нищо не разбираш, само за да се убедиш колко си зле ще те попитам..ако ме спрат и им обясня, че досега съм правил почивка във франция, испания, или където искам какво става с прословутите ти дни за престой, разбери, че в рамките на ЕС е недоказуемо и следователно ненаказуемо, почти цитирам закона , затова ще спра дотук, понеже по постовете ти разбирам, че си дървен философ.

п.с какво разбираш под "хващане", би ли пояснил :D :D :D ? Пример... :x

Много ме кефят такива гении кат тебе -особено кат ги накалъпят в съда- как до един момент са се мислели за недосегаеми и после подсмър4ат и хълцат като трябва да се бръкнат в джоб4ето и да платят.
:) :)

та сле дкато аз съм зле а ти си много напред с матеряла все пак да те светна-
ти им казваи 4е си бил и на луната-тва си е твоея работа- в съда сте ти наврат пред о4ите ония док дето пи6е 4е живее6 постояно в Де -дето се регистрирал в обстината-за тях тва е доказателство 4е живее6 в Де а ако сте и 1 4ас да не си бил в Де - тва си е твои проблем.

А относно колата -за доказателство 4е е била пове4е от 183 дена в Де -бяха 10 снимки с дата и 4ас . Та възоснова на тия док -съдията се произнесе и един такв тарикат кат тебе го отнесе. :)
И тои опитва6е да разправя локуми -ама........ :) :) :)
верно 4е тва бе6е преди 3 години -ама не вярвам сега да са станали по милостиви.

всъстност засто ли ти обяснявам-на тебе не ти трябва мнението на дървени философи - ти си много отворен и тебе няма да те хванат-ти сте се измакне6 от всяка ситуация -какво те засяга.

:) :) :)

Потребители благодарили на автора satbradar за мнението:
Licht
Рейтинг: 4%

Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот sworn_enemy » 26 Януари 2007, 16:51:35

ясен ми стана, пак не каза нищо конкретно, а общи приказки,
като те гледам само киснеш по съдилища :D :D :D
Говориш за някой, който са го нарочили, по принцип не би
трябвало да има проблем да се измъкнеш, ако се вслушаш малко оттук-
оттам, главно те разчитат, че ще си кажеш майчиното мляко и ще бъдеш честен, за да те накарат да плащаш, ако за тебе да кажеш, че нямаш еди си колко дни в ДЕ е
тарикатлък, сигурно далаверите с Lohnsteuerkarte са равни на доживотен затвор :D
Аватар
sworn_enemy
Тукашен
Тукашен

Мнениеот satbradar » 26 Януари 2007, 17:24:17

sworn_enemy написа:като те гледам само киснеш по съдилища :D :D :D

Ами какво да направя -слу4вало ми се е - ама по добре като свидетел отколкото кат подсъдим. :)
А ина4е за наро4ването - стига 1 от твоите съседи да каже в съда 4е тоита кола е в немско пове4е от 6 месеца - пак сте гризне6 дравцето- пак може да им разправя6 4е си бил в Франция колкото си иска6. :) :) :)

Потребители благодарили на автора satbradar за мнението:
Licht
Рейтинг: 4%

Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Wiguru » 26 Февруари 2007, 13:23:17

Е, тук е ясно , че конструктивно решение на проблема не е известно. Аз смятам да си карам бг-колата докато съм студент, после ще си купя немска. В края на краищата хората са си преценили колко да струва, не че не храниш още 10 маймуни с твойта застраховка, но поне с времето процента пада.
Кой с какви табелки кара си е собствено решение , зависи колко си risikofreudig. Мой приятел германец се вози една година без карта за градкси транспорт и плати само една глоба от 40 ЕУРО, другите си купуват карти за по 1700 ЕУР ...
Така че, успех на всички и дано никой няма проблеми.
Аватар
Wiguru
Тукашен
Тукашен

Мнениеот velingrad » 26 Февруари 2007, 18:42:40

Wiguru написа:Е, тук е ясно , че конструктивно решение на проблема не е известно. Аз смятам да си карам бг-колата докато съм студент, после ще си купя немска. В края на краищата хората са си преценили колко да струва, не че не храниш още 10 маймуни с твойта застраховка, но поне с времето процента пада.
Кой с какви табелки кара си е собствено решение , зависи колко си risikofreudig. Мой приятел германец се вози една година без карта за градкси транспорт и плати само една глоба от 40 ЕУРО, другите си купуват карти за по 1700 ЕУР ...
Така че, успех на всички и дано никой няма проблеми.

Именно да обобщим:
- satbradar-а на никого не казва - "не може" или "може" - всеки си решава САМ!
- Българската застраховка е preiswert, ама докато не ти се "случи случка".
- карайте си с БГ номера, но не се учудвайте, ако излезе скъпо nachhinein.
- дори и немец, да се "цигани" и да се стиска, накрая пак ще врещи някой - "фанаха ме и ме глобиха, щот съм Българин".
И както каза Wiguru, "успех на всички и дано никой няма проблеми" :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот deyan » 26 Февруари 2007, 22:22:24

А какво правят хората, които не живеят тук? Имам впредвид тези, които (често) пътуват из страни като Германия с автомобили, регистрирани в бг. Логично тези хора също са изложени на голяма опасност затова, защото застраховката им покрива малки суми и едовременно с това няма как автомобилите им да са регистрирани не в бг, а другаде.
Има ли начин такива шофьори да си договорят застраховка ГО, която да е по-скъпа от стандартната за бг, ала и да е адекватна за тукашните стандарти, т.е. да покрива по-високи от тези в бг суми?
deyan
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот satbradar » 27 Февруари 2007, 12:59:17

deyan написа:А какво правят хората, които не живеят тук? Имам впредвид тези, които (често) пътуват из страни като Германия с автомобили, регистрирани в бг. Логично тези хора също са изложени на голяма опасност затова, защото застраховката им покрива малки суми и едовременно с това няма как автомобилите им да са регистрирани не в бг, а другаде.
Има ли начин такива шофьори да си договорят застраховка ГО, която да е по-скъпа от стандартната за бг, ала и да е адекватна за тукашните стандарти, т.е. да покрива по-високи от тези в бг суми?

deyan -тия хора нямат никакав пробелм.
И тука в немско а и не само в немско -има застрахователни компании дето сте ти застраховат и кола и самолети и кораб-каквото си иска6 -без съответното лицеи или вест да е стапвал в Немско.
оба4е сам се се6та6 4е не е евтино.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Re: Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Мнениеот solay » 7 Март 2007, 01:06:18

satbradar написа:
vwpolo написа:Я дайте да го изчистим тоя въпрос. Изчетох всички теми по въпроса, ама не става ясно, защото трябва масов ъпдейт след като сме вече "ойропейци".

И така :
БГ Гражданска отговорност = около €50 годишно
БГ Винетка = около €40 годишно
къде е 90 къде е 900 :roll:

Ще имаме ли проблеми да си докараме чистак бързак новите голф двойки (тва го казвам на майтап, тея дето нямат ЧзХ да мълчат) със регистрация СА и да си ги караме колкото ни душа иска и колкото ни Свети Джоб и Свети Портфейл разрешат?

Нисто не си про4ел стом пак пита6....

ни6то не си разбрал 6том така отговаря6 :)

и кви са тия 183 дена по кой закон за коя провинция, 6тот аз ходих в бецирксамта и ми казха една година дори си изкарах в кьолн анвонераусвеиз с БГ номер, но такова непознаване на проблема е типи4но за 4овек който говори по инерция за6тото се е минал да плати застраховката тука :)

поздрави и друг пьт питай
Аватар
solay
Роден писач
Роден писач

Мнениеот satbradar » 8 Март 2007, 13:02:04

solay -ако си горд 4е си скатал някое друго евро -твое право си е.
Но относно набутване пак за мене- все пак моите пари са си мои-така 4е си е мои проблем за какво си ги хар4а.

Това какво ти сте прави6 си е твои проблем- аз тука се опитвам да изясня тоя факт 4е пове4е от 183 дена кола с 4ужди номера си е нару6ение -а постапките на отделните лица -не са мои проблем.
оба4е от това 4е несто не ти харесва или пак е станло по едикаквав си на4ин-не променя факта.

Линка с 183 дена е от немското министерството на транспорта-не помня ве4е-но го има в форума-потарси го.

поздрави и на тебе и няма нужда да питам-просто про4итането на някои документи вар6и пове4е работа. :)
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bartokomus » 12 Март 2007, 15:58:11

Здравейте, за да се спре с този голям спор и на вси4ки да е ясно , ане да има разправии, нодоволни и убидени и въпреки това да не се изяснява на 100% въпроса, не може ли някой да сложи линк, кадето 4ерно на бяло да си пи6е условията при които е разрешено и до колко време шофирането с БГ номера в Германия.

Това което аз знам е, че до една година е позволено (със сигурност), след което е нужна пререгистрация. А другото което знам е че студентите са освободени от данъци, демек тази една година не важи за нас (аз съм студент с БГ номера) по силата на Женевската конвенция от 1956 година и на някакъв ДБА Абкоммен - (който не знам какъв е).

И нещо което бих искал да попитам. Четох друите теми, но не ми стана много ясно - ако решип да пререгистрира6 колата с БГ ноера в Германия, нужно ли е да и взима6 експортни номера от БГ, тоест да я абмелдне6 или направо там с българските отива6 и действа6?

И втори вапрос - има ли на4ин да да вземат предвид стажът от БГ като шофъор, за да не по4не6 от 340% или нещо такова. Ако имате предвид фирма която признава БГ стаж (имам предвид немска застрахователна) моля за информация. И савети съответно, защото съм 4увал 4е и това става!

Благодаря предварително! :)
Аватар
bartokomus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 12 Март 2007, 17:11:21

Това което аз знам е, че до една година е позволено (със сигурност), след което е нужна пререгистрация. А другото което знам е че студентите са освободени от данъци, демек тази една година не важи за нас (аз съм студент с БГ номера) по силата на Женевската конвенция от 1956 година и на някакъв ДБА Абкоммен - (който не знам какъв е).

а твоят сигурен линк къде е - дай го щом си сигурен
данъците на студента и данъците за кола - не са ли 2 различни неща?

Кой каквото иска да прави - негов проблем.
По закон е:
§ 1 IntKfzVO:

(1) Ausländische Kraftfahrzeuge und Kraftfahrzeuganhänger sind zum vorübergehenden Verkehr im Inland zugelassen, wenn für sie von einer zuständigen Stelle ein gültiger

a) Internationaler Zulassungsschein nach Artikel 4 und Anlage B des Internationalen Abkommens über Kraftfahrzeugverkehr vom 24. April 1926 (RGBl. 1930 II S. 1234) oder

b) ausländischer Zulassungsschein

ausgestellt und im Inland kein regelmäßiger Standort begründet ist.

Der Begriff "vorübergehend" ist in § 5 IntKfzVO definiert:

Als vorübergehend im Sinne des § 1 Abs. 1 gilt ein Zeitraum bis zu einem Jahr; der Zeitablauf beginnt

a) bei internationalen Zulassungsscheinen nach dem Internationalen Abkommen über Kraftfahrzeugverkehr vom 24. April 1926 mit dem Ausstellungstage,

b) bei ausländischen Zulassungsscheinen mit dem Tage des Grenzübertritts

Regelmäßig ist der Standort, von welchem aus das Fahrzeug seine Fahrten unternimmt (BayObLG, Urt. v. 28.10.1958)

"Vorübergehender Verkehr" ist dann zu bejahen, wenn ein Fahreugführer mit seinem ausländischen Fahrzeug im Transit durch Deutschland fährt oder sich kurzfristig zum Zwecke eines Messebesuches, Besuch einer Veranstaltung hier aufhält oder aus beruflichen, privaten oder sonstigen Gründen in Deutschland unterwegs ist.

Seit der Änderung des § 1 IntKfzVO zum 01.12.88 hat die in § 5 IntKfzVO normierte Jahresfrist für einen vorübergehenden Aufenthalt praktisch keine Bedeutung mehr. Denn eine weitere Voraussetzung für den vorübergehenden Verkehr ist nun, dass für das betreffende ausländische Fahrzeug im Inland kein regelmäßiger Standort begründet wurde. (Kommentar Lütkes/Ferner/Kramer zu § 1 IntKfzVO, Rd-Nr. 9)

И още:
Nach § 1 Abs. 1 Nr. 2 KraftStG unterliegt das Halten ausländischer Fahrzeuge zum Verkehr auf öffentlichen Straßen grundsätzlich der Kraftfahrzeugsteuer, solange sich die Fahrzeuge im Inland befinden. Ausgenommen von dieser Regelung sind ausschließlich für den Güterkraftverkehr bestimmte Kraftfahrzeuge und Fahrzeugkombinationen mit einem verkehrsrechtlich zulässigen Gesamtgewicht von mindestens 12 t, die nach der Richtlinie 1999/62/EG in einem anderen Mitgliedsstaat der Europäischen Gemeinschaft zugelassen sind.

Zusätzlich kommen für ausländische Fahrzeuge weitreichende Steuerbefreiungsvorschriften wie § 3 Nr. 13 KraftStG, Doppelbesteuerungsabkommen sowie das Genfer Abkommen vom 18.05.1956 in Betracht.

Die genannte Ausnahme von der Steuerpflicht sowie die einschlägigen Steuerbefreiungsvorschriften gelten jedoch nicht für die Fälle der widerrechtlichen Benutzung von Fahrzeugen (§ 1 Abs. 1 Nr. 2 Satz 2 i.V.m. § 1 Abs. 1 Nr. 3 KraftStG). Eine widerrechtliche Benutzung liegt nach § 2 Abs. 5 KraftStG vor, wenn ein Fahrzeug auf öffentlichen Straßen ohne die verkehrsrechtlich vorgeschriebene Zulassung benutzt wird.

Bei im Ausland zugelassenen Fahrzeugen liegt eine widerrechtliche Benutzung vor, sobald ein regelmäßiger Standort im Inland begründet wird. In diesem Fall wirkt sich die Befreiung des § 1 Abs. 1 IntKfzVO nicht mehr aus, die von einem vorübergehenden Gebrauch spricht. Die Begründung des regelmäßigen Standorts im Inland macht die verkehrsrechtlich vorgeschriebene Zulassung des Fahrzeugs erforderlich. Erfolgt diese nicht umgehend, ist der Tatbestand der widerrechtlichen Fahrzeugbenutzung erfüllt mit der Folge, dass Kraftfahrzeugsteuer zu bezahlen ist.

In diesem Zusammenhang ist ebenfalls noch § 3 Nr. 13 KraftStG von Bedeutung. Danach entfällt die Steuerbefreiung auch bei einem vorübergehenden Aufenthalt eines Fahrzeugs im Inland, wenn das Fahrzeug u.a. von Personen benutzt wird, die ihren gewöhnlichen Aufenthalt im Inland haben.

Auch in diesem Fall liegt eine rechtswidrige Benutzung des Fahrzeugs vor mit der Folge, dass eine Kfz-Steuerpflicht entsteht.

А иначе съвет от мен: "По-ниски от тревата, по-тихи от водата" - колкото по-малко се набивате на очи, толкова по-малко неприятности (с колата/с номерата). Има хора си карат колите по 20 години с "чужди" номера, но си и носят риска. При евентуален "случай-случка" може да се окаже, че дължите данъци на "Германско", да не говоримм, колко "приятно" е да сте замесени в катастрофа например и последствията.
Напълно е ясно, че всеки търси да спести някое евро, ама дали спестява на правилното място?
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот bartokomus » 12 Март 2007, 17:53:23

Така е! Кой каквото иска си прави. Аз се доверявам на Finanzamt-a.

Доста се порових, но се надявам с това да внеса веднъж за винаги яснота и същевременно то4ка по споровете!

Четете:

http://www.finanzamt.bayern.de/informat ... kblatt.pdf

P.S. вапроса за "пестенето на някое друго евро" няма да коментирам изобщо, защото това не е целта ми! Просто удобството и практи4ността и естесвеното по изгодните условия (за момента) на БГ регистрацията е неоспорима! А ако нещата се променят веднага бих си пререгистрирал колата.
Аватар
bartokomus
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Документи