• Advertisement

Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Мнениеот velingrad » 12 Март 2007, 18:22:22

bartokomus написа:
Четете:

http://www.finanzamt.bayern.de/informat ... kblatt.pdf

Ти хубаво го пусна тоя линк, ама това е за "zur kraftfahrzeugsteuerlichen Behandlung"
Zulassungsrechtlich e IntKfzVO и StVZO - сиреч, това което си пуснал е от Баварското Finanzministerium - steuerrechtlichen Seite.
Zulassungsrechtlich няма Ausnahme für Studenten
steuerrechtlichen Seite -
Hält sich die Person zur Ausführung eines zeitlich befristeten Auftrags (z.B. Arbeitnehmerentsendung) oder zum Besuch einer Universität oder Schule in Deutschland auf, so ist ihr Wohnsitz stets als im Ausland befindlich anzusehen mit der Folge, dass keine Kfz-Steuerpflicht besteht. In derartigen Fällen kann auch über ein Jahr hinaus Kfz-Steuerfreiheit gegeben sein.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот vankata » 20 Март 2007, 11:30:36

хммм :?
Изчетох ви мненията, не е като да няма противоречия :) .
Я да ви питам какво мислите за моя случай, не мисля, че нарушавам
немските закони базирайки се на горенаписаното от вас.

1. Студент съм, живея в ДЕ от има няма 3 години.
2. Докарах си кола преди 2 дена с БГ номер, БГ ГО, там както си е процедурата при нас.
3. Най-вероятно в края на Август ще ходя към Испания да карам една еразмус година там, което не превишава евентуалните разрешени 183 дена.

Не вярвам да имам проблеми в моя MV, 3ма българи си джиткаха преди мен (преди 3 години) с колите си с БГ номера и никога като са ги спирали не е ставало въпрос за данъци и такива работи. Един полицай като видял БГ номера и питал единия българин дали е от Белгия, така, че не искам да коментирам компетентността на някои от местните полицаи.

Иначе сте прави да пази гостпод от Унфал, че нашата застраховка не покрива нищо, но ако си имаш хафтпфлихт нали тя покрива издръжката в болница ако си бутнал някой. Това не е ли добра алтернатива :? ?
Аватар
vankata
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот satbradar » 20 Март 2007, 20:18:35

vankata

Може и да може да си направи6 хафтпфлихт на твоита кола с Бг номера при немска застраховка-но предполагам 4е няма да ти хареса цифрата дето сте ти предложат.
Но ако намери6 несто изгодно обади се да знаем и ние.
Ина4е засто студентите могат да не си пререгистрират колата е ясно -така 4е про4ети пак.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот vankata » 21 Март 2007, 00:37:57

Аз си имам хафтпфлихт, някъде 75 евро на година, но не знам дали се включва инцидент с кола, навремето ме питаха, но аз нямах тогава. Сигурно струва нещо и мисля в следващите няколко дни да отида да питам и после ще ви кажа.
Аватар
vankata
Тукашен
Тукашен

Мнениеот satbradar » 21 Март 2007, 18:35:29

vankata написа:Аз си имам хафтпфлихт, някъде 75 евро на година, но не знам дали се включва инцидент с кола, навремето ме питаха, но аз нямах тогава. Сигурно струва нещо и мисля в следващите няколко дни да отида да питам и после ще ви кажа.

Я уто4ни- хафтпфлихт 75Е на година пал6та6 на НЕМСКА застрахователна комапния за кола с Бг номера в немско?
Тва е 6,25 евро на месец - тва е супер изгодно- ама не ми се вярва да е така.

коя е тая компания?
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

КАТ ще преследва и за глоби в чужбина

Мнениеот satbradar » 21 Март 2007, 19:29:46

това го намерих днеска- просто го пускам тука-свързано е с темата .

копирам само първите изре4ения -

България ще трябва да наказва шофьорите, които не са платили санкции за нарушения на пътя в страна-членка на ЕС

Българските шофьори, извършили нарушения по пътищата в ЕС, но неплатили глобите си, ще бъдат преследвани у нас.
Това следва от рамково споразумение на ЕС за взаимно признаване на наказанията за нарушения по пътищата на територията на страните-членки, което влиза в сила от утре.

останлото е тук:

http://www.segabg.com/online/article.as ... id=0000101
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот velingrad » 21 Март 2007, 21:26:37

Galgenfrist für Verkehrssünder
Ха честито....
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот BateRoro » 24 Май 2007, 10:32:59

Мерси на velingrad за изчерпателните информации (IntKfzVO ко знаех, ама другата информация относно IntKfzVO бе нова за мен).

нека обаче да поясним следните неща:
1. макс. срок е действително 1 година от датата на влизане на автомобила в ГЕР
=коментар=
на практика няма как да регистрират кога един автомобил влиза тук. Всяка EU-граница си има собствени механизми за контрол. Понякога дори изобщо не проверяват. Освен това влизане в EU не означава влизане в ГЕ. По немските граници така или иначе проверяват само "цивилките". С една дума няма как да докажат кога един БГ-автомобил е влязъл в ГЕР.

2. Престоят на автомобила тук трябва да е "необоснован" демек собственикът да няма постоянно местожителство тук.
=коментар=
че какъв е проблемът? Моето муле е регистрирано на името на майка ми а аз карам с пълномощно и не фигурирам в никакъв документ свързан с колата. "Колата просто е тук само за няколко седмици и после майка ми ще си я вземе обратно" :-)

3. Глобите
Глобите се събират из EU само ако надвишат сумата 70 евро! ПОд тази сума просто не си заслужават усилията. Ако се стигне до там, значи че човек сдраво е сгазил лука. "Обикновените" нарушения като "Blitz" или "Knöllchen" със сигурност не се изпращат в БГ.

Примери:
аз карам тук от 5 години (вече втора кола) и досега (чук-чук) не съм имал никакви проблеми. Един познат кара Кадет с Ловешки номера (от старите номера!!!) от десетина години и досега също няма проблем.

Цялата работа обаче си има и неприятните оттенъци:
Чести полицейски проверки по аутобана, нетолерантно поведение от страна на други шофьори (все пак за другите сме "EU-цигани"), неприятно чувство при евентуални проверки и т.н.

Всеки трябва сам да прецени за себе си!

За мен лично в момента плюсовете (и то няколко хиляди плюса) са повече!

ПП. Апропо всичките тези неща не важат за EU-държави членки на EWG а за това има само да си мечтаем :-)
Аватар
BateRoro
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bartokomus » 15 Юли 2007, 00:50:23

Ето вече и на практика го казвам не само оъ чул недочул - От KfZ-Stelle-то от Мюнхен имам документ в който черно на бяло стои че като студент имам право да си карам колата в ДЕ с БГ-регистрация и съм освободен от всякакви данъци докато имам студенски права.

Така че който прави като мен в ДЕ просто за да му е е по спокойно ако иска да си го извади този документ и спокойно да си кара!

Мисля че с това могат да се спрат вече всички различни тълкувания за текстове и т.н.
Аватар
bartokomus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pim1985 » 15 Юли 2007, 03:20:09

Я кажи как да си поискаме и ние такъв документ или най-добре кажи му името,че в скоро време съм намислил да докарам на дяда московеца :lol:
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bartokomus » 20 Юли 2007, 23:29:29

ами, както казах в Мюнхен има KFZ-Stelle и от там. За Мюнхен адреса мога да ти дам, но за други градове не знам. Значи особеното е че не е KFZ-Zulassungsstelle, а само KFZ-Stelle. Не мога да го намеря по интернет, от познати го научих и му имам адреса за Мюнхен
Аватар
bartokomus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот BG_Baj_Ganjo » 21 Юли 2007, 11:09:34

Можеш ли да пуснеш тук адреса. Ще е доста полезно. Даже най-добре ако ти се занимава може да го сканираш и да си изтриеш личните данни и да го пуснеш като мостра във форума.
Keiner bleibt Jungfrau - das Leben fickt jeden
Аватар
BG_Baj_Ganjo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 26 пъти

Мнениеот 6a6av » 21 Юли 2007, 17:54:58

Здравей,
само да питам за този документ ли говориш : Документ
Ако е друг документ имаш ли възможност да го сканираш, за да го видим.

Предварително благодаря :)
Аватар
6a6av
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот bartokomus » 21 Юли 2007, 23:28:19

Здравей, не не е това. Ами нямам скенер, но ще се опитам да направя нещо по въпроса.
Аватар
bartokomus
Нов потребител
Нов потребител

Anwohnerparkausweis

Мнениеот dinson_84 » 22 Февруари 2008, 11:35:32

Здравейте, мисля че въпроса ми е общо взето по тази тема - бих искал да помоля някои от вас,които знае от личен опит или просто е запознат да ми каже дали бих могъл да получа Anwohnerparkausweis за района,където живея (Дüселдорф Stadtmitte).

Проблем ли е че колата ми е с БГ номера? За съжаление всички улици около нас са платени през деня и просто без този документ не става. Ще направя запитване и в съответната служба,но първо исках да получа инфо от първа ръка,ако някой знае.

Мерси много!

P.S. колата не е на мое име,но имам пълномощно - това може ли да е още някакъв проблем?
Аватар
dinson_84
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Документи