• Advertisement

Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Мнениеот Mr.Bombastic » 22 Февруари 2008, 12:50:53

Тук: Verkehrsamt.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 463 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот Silvio_Dante » 27 Февруари 2008, 11:34:09

Здравейте,

имам следния проблем - карам отскоро кола с бг номера в Германия, имам бг гражданска в Алианц.

Вчера от Алианц ми пращат на бг адрес писмо, в което ме молят за информация за произшествие, където съм бил причинил щети на 3то лице. Останах много учуден, защото нямам никакви премеждия с колата досега (чук чук) и им отговорих, че не ми е известно такова нещо. Та мисълта ми е, възможно ли е някой немчо да си е казал,
"ЯЯЯ ауслендер, дай да натовариме застраховката"

За каквато и да е щета не трябва ли полицията да направи протокол?
Just When I Thought I was Out, They Pull Me Back In
Аватар
Silvio_Dante
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Мнениеот donceci » 16 Ноември 2008, 18:49:37

Здравейте,имам следния въпрос : аз работя в ДЕ,т.е. постоянно пребивавам тук,
1. мога ли да карам кола тук със български номер без ограничения,но колата да не е на мое име,(в моя случай е на името на брат ми,който си е в БГ),т.е. никаде в документите на колата не се споменава моето име?
2. ще има ли разлика,ако колата не на името на мой роднина?

Мерси предварително.
Аватар
donceci
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dark » 17 Ноември 2008, 01:22:02

ако не е на твое име влизаш в т.1.1 от по-горния документ (т.е. чужденец с кола до една година) и си караш без проблем. винаги можеш да кажеш, че брат ти ти е на гости и си взел колата да си купиш бира от туума. познавам няколко работещи, които си карат така коли с .бг номера без проблем, както и познавам един студент, който му треснаха глоба за българските номера ;-) ама той като навремето не беше светнат, че не е нарушител, си плати като поп :)

P.S. @e_l: icu :P
have you ever been alone at night...
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Мнениеот donceci » 17 Ноември 2008, 02:36:04

dark написа:ако не е на твое име влизаш в т.1.1 от по-горния документ (т.е. чужденец с кола до една година) и си караш без проблем. винаги можеш да кажеш, че брат ти ти е на гости и си взел колата да си купиш бира от туума. познавам няколко работещи, които си карат така коли с .бг номера без проблем, както и познавам един студент, който му треснаха глоба за българските номера ;-) ама той като навремето не беше светнат, че не е нарушител, си плати като поп :)

P.S. @e_l: icu :P

ок,но след като мине тая една година,не биха ли могли лесно да проверят,че колата повече от 1 година е карана в ДЕ,примерно чрез преминаването на границите?
Значи в крайна сметка дори с кола на друго име след тая 1 година,пак се водя нарушител.А това,че имам пълномощно да я карам,играе ли някаква роля?
Аватар
donceci
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот dark » 17 Ноември 2008, 12:16:31

не мисля, че могат да проверят кога е влязла една кола в страната... евентуално могат да проверят, кога ти си влязъл, но и това не е сигурно защото проверки на паспортите има само на летището. а ако е на друг и си с пълномощно, просто казваш, че ти я караш само днес и толкоз.
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

Мнениеот gipk » 17 Ноември 2008, 12:19:39

на кои граници го записват? няма вече такива щуротии, да ти даде брат ти едно пълномощно нотариално заверено да се преведе и си карай спокойно
Аватар
gipk
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 1 път

Мнениеот BG_Baj_Ganjo » 17 Ноември 2008, 13:33:20

По границитена Шенген мисля, че не им е в правомощията да изискват информация, но могат да те проследят колко време е колата тук по глоби за неправилно паркиране и блицове по магистралите. Но това е само ако решат много да се заядат с теб. Относно камерите неможеш да си кажеш, че няма да те блицнат ако спазваш правилата, защото те са настроени по някой път да снимат всяка кола без значение дали е нарушител или не. А като те спрат веднъж за проверка можеш да измислиш всякаква лъжа, но вече им влизаш в черния списък и при второто спиране може да го загазиш. До момента знам за два варианта да си врамките на закона: Всяка година сменяш пълномощното и съответно номерата на колата или пък регистрираш колата на фирма в БГ и носиш със себе си договор, че работиш в тази фирма.
Keiner bleibt Jungfrau - das Leben fickt jeden
Аватар
BG_Baj_Ganjo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 26 пъти

Мнениеот donceci » 17 Ноември 2008, 15:44:20

BG_Baj_Ganjo написа:По границитена Шенген мисля, че не им е в правомощията да изискват информация, но могат да те проследят колко време е колата тук по глоби за неправилно паркиране и блицове по магистралите. Но това е само ако решат много да се заядат с теб. Относно камерите неможеш да си кажеш, че няма да те блицнат ако спазваш правилата, защото те са настроени по някой път да снимат всяка кола без значение дали е нарушител или не. А като те спрат веднъж за проверка можеш да измислиш всякаква лъжа, но вече им влизаш в черния списък и при второто спиране може да го загазиш. До момента знам за два варианта да си врамките на закона: Всяка година сменяш пълномощното и съответно номерата на колата или пък регистрираш колата на фирма в БГ и носиш със себе си договор, че работиш в тази фирма.

Хм,тва с глобите е кофти,щото скоро ми треснаха една за паркиране :( , коеото автоматично значи,че съм вече в регистрите им.
А иначе всяка година да сменям номера и талони си е голяма играчка според мен,но идеяат с фирма в бг е добра-мерси.

Но най-голямия майтап е че вчера,точно след като писаха във форума,ме спряха ченгетата за проверка.Поискаха ми само шоф. книжка и талона на колата и след около 5 минути се върнаха,дадоха ми ги и ме пуснаха.Нито ме разпитваха,на кой е колата,нито от колко време я карам в ДЕ,нито пълномощно ми иксаха,нито нищо.Незнам или имах луд късмета,че не се заядоха или сега вече съм и в списъка и вече лесно могат да разберат коло време яа карам тук колата.
Аватар
donceci
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 19 Ноември 2008, 13:17:01

donceci - 1 съвет .Вземи прекарваи дрога например -по доходно е и да те хванат поне риска е оправдан.
Иначе лично за мене да се поемат рискове за нарушаване на законакоито свършват в съд за някви си 1000 евро на година е неоправдано.
И гледам тука пак се разсъждава по Бг ски- абе колата не е на мое име .....
Тука се съди тоя дет прави нарушението- в съдъ не ги интересува дали колата е на нарушителя или не,дали е под наем ,на фирма и т.н

Всички реват че в БГ било нямало закони , съдебната система не работела и т.н - та понеже тва в немско всичко работи- нарушителите ги шибат яко.

Ще си позвволя 2 ри съвет към всички - тия дет възнамеряват да газят лука -отворете и прочетете -как се класифицира неплащане на данък в немско и и какви са наказанията.....

Успехи.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот dark » 19 Ноември 2008, 15:53:50

хайде сега пак почнахме да се обиждаме на "българска работа".
1.ако има вратички в закона и не ти струва толкова време и усилия да минеш през тях, защо да не се възползваме???
2."някакви си 1000 евро на година" хич не са малко пари.

всеки си преценява сам за себе си времето, парите и евентуалния риск и взима крайното решение. идеята на тази тема е да информира хората за горепосочените неща...
Изображение
Аватар
dark
Роден писач
Роден писач

По въпроса с немските глоби и българския регистрационен номе

Мнениеот undead_scourg » 6 Декември 2008, 14:58:50

Здравейте!

Опитвам се да събера информация, какво се случва, когато една кола с българска регистрация, бъде blitz-ната или пък глобена за неправилно паркиране с онези летящи листчета, на които просто пише, ще ви изпратим размера на глобата ви...

Ще се радвам ако и някои ми даде сигурен link по въпроса, но личните ви преживявания също много ще ми помогнат!

Благодаря предварително!
Аватар
undead_scourg
Нов потребител
Нов потребител

Re: По въпроса с немските глоби и българския регистрационен номе

Мнениеот velingrad » 6 Декември 2008, 15:28:48

Как се изрази...
на които просто пише
??? ;-)
Прочети следното:
Knöllchen im Ausland können teuer werden
и си плати - личен съвет.
Е да, сега ще рипнат познавачите и ще ме наврът в... щото в линка България не е упомената :bigsmurf:
Неплащането на глоби, може да доведе до допълнителни неприатности. Влизаш в регистъра и при следващата среща с пазителите на реда, плащаш и глоба на глобата. Плати си, за да ти е мирна главата.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Re: По въпроса с немските глоби и българския регистрационен номе

Мнениеот VaskoLeon » 6 Декември 2008, 23:11:56

undead_scourg написа:Здравейте!

Опитвам се да събера информация, какво се случва, когато една кола с българска регистрация, бъде blitz-ната или пък глобена за неправилно паркиране с онези летящи листчета, на които просто пише, ще ви изпратим размера на глобата ви...

Ще се радвам ако и някои ми даде сигурен link по въпроса, но личните ви преживявания също много ще ми помогнат!

Благодаря предварително!

Линк по въпроса не мога да ти дам, но е просто велико при всяка снимка на радар да имаш чувството,че спестяваш минимум 20 евро! От началото на 2009 обаче, глоби над 70 евро ще ги събират и от БЪЛГАРИЯ. Но ако колата е регистрирана на ваш роднина, то съгласно немския закон този ваш роднина не е длъжен да ви натопява, така че при този случаи и в бъдеще нищо особено няма да се случва! Т.е. спестяването може да продължи.....
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 74 пъти
Благодарено: 61 пъти

Мнениеот satbradar » 17 Декември 2008, 11:37:07

Васко - предлагам ти 1 експеримент- взимаме 1 кола дето е на твое име -аз ще карам и ще ни блицнат -после ти няма да ме натопяваш -ще кажеш че дори не ме познаваш и ще видим дали ти няма да платиш глобата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Документи