• Advertisement

Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Ще си караме ли колите с БГ номера в ДЕ безпроблемно?

Мнениеот VaskoLeon » 17 Декември 2008, 12:44:21

satbradar написа:Васко - предлагам ти 1 експеримент- взимаме 1 кола дето е на твое име -аз ще карам и ще ни блицнат -после ти няма да ме натопяваш -ще кажеш че дори не ме познаваш и ще видим дали ти няма да платиш глобата :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Както си го формулирал си направо в затвора,ако аз не те познавам,значи си откраднал моята кола! :mrgreen: :mrgreen:

Мои коли с немска регистрация са карали синът ми и зет ми, мислиш ли че са плащали немските глоби? [-X
След като законът ми дава право да мълча, би било глупаво да се разплямпам!

Тази възможност функционира перфектно и всеки който иска може да се възползва! Не виждам защо агитираш да не се прави?

Все пак бедните студенти не могат да си позволят собствена кола,нали! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 74 пъти
Благодарено: 61 пъти

Мнениеот vwpolo » 17 Декември 2008, 16:16:59

popwill написа:...
Казваш значи, че ако син ти [...] или мине на червено или го блицнат и кара твоята кола, никой няма да ти се обади да те пита кой ти карал колата?

Пращат ти писмо, за да те призоват като свидетел да кажеш кой е карал колата в този ден и час. Имаш право обаче ако е някой твой роднина или годеницата ти да не свидетелстваш срещу тях. Тогава те сами се оправят да доказват кой е бил зад волана. А понеже карам с бг-книжка, в писмото с глобата пишеше, че ще ми "бележат" колата с една точка.
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот vwpolo » 17 Декември 2008, 17:35:31

Виж какво съм цитирал :-k Или за всяка глоба да се жалвам на застрахователя :mrgreen: Естествено, че при тежки случаи процедурата ще е различна :)
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 17 Декември 2008, 19:10:22

popwill написа:
Казваш значи, че ако син ти блъсне някой или мине на червено или го блицнат и кара твоята кола, никой няма да ти се обади да те пита кой ти карал колата? И няма да те глобят теб?
Айде без смехории моля - че то това си е подсъдимо, пък за застраховката да не говорим как ще се почустват, че си даваш колата на хора, които не са описани в застраховката и не ги знаеш какви са...

Има едно основно правило при всяка демокрация, могат да те наказват само за това , което си направил лично ти! Ако някой друг ( роднини до 3 коляно,също и сватове) кара моя кола и направи каквото и да е, включително убийство по непредпазливост с нея, аз имам право да не казвам кой е управлявал колата ми! Когато е извършено убийство нямам опит,но при минаване на червено и т.н. получавам писмо ,но след като напиша, че отказвам да дам показание по членове ........ нищо не става. Единия път дойдоха полицай в къщи и казват : виждаме не сте вие, дали не е синът ви? Да, но може да е зет ми , отговарям аз! Ако до 3 месеца след прегрешението не се намери виновният, случаят се прекратява.
Ама кой не знае си пласта като поп,но затова е този форум тук, да си светкаме лампите!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот satbradar » 18 Декември 2008, 12:42:50

Да ...ясно значи ..да обобщя..в немско всеки се дигизира- влизат в деиствие перуки,очила,бради и кои каквото се сети -само да не си прилича с собственика на колата-- близват го ,минава на червено и въобще си нарушава закона както си иска... кат доидат полицаите ...отговора е готов - беше мои роднина но нали знаете закона немога да го изпея -оправяи те се.
Настъпва раи за всички дигизирани шофиори -те няма да плащат глоби никога по понятни причини .

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 19 Декември 2008, 21:08:41

satbradar написа:Да ...ясно значи ..да обобщя..в немско всеки се дигизира- влизат в деиствие перуки,очила,бради и кои каквото се сети -само да не си прилича с собственика на колата-- близват го ,минава на червено и въобще си нарушава закона както си иска... кат доидат полицаите ...отговора е готов - беше мои роднина но нали знаете закона немога да го изпея -оправяи те се.
Настъпва раи за всички дигизирани шофиори -те няма да плащат глоби никога по понятни причини .

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ти си велик комбинатор и Остап Бендер може да се обърне в гроба....
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Кола с БГ номера - престой повече от 6 месеца в Германия?

Мнениеот vassita » 22 Декември 2008, 14:32:52

Здравейте!

Имам едно питане - някой знае ли как може да автомобил с БГ номера да има престой в Германия за повече от 6 месеца, без да се сменя регистрацията с немска? Само като идея - възможно ли е да се изведе колата извън Германия - например разходка до страна извън ЕС (например Швейцария). Изобщо - как се регистрира това, че колата е излизала извън Германия? Благодаря предварително!

Поздрави,

Васита
Carpe diem!
Аватар
vassita
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Фирмена кола с БГ номера в Германия

Мнениеот vassita » 23 Декември 2008, 23:40:46

Здравейте на всички!

Незнайно защо velingrad заключи темата, която бях започнала, с една не твърде полезна препратка към онази обширна и доста остаряла дискусия за колите с БГ номера, които се карат тук.

Имам следния проблем: имам на разположение кола, която е собственост на БГ фирма. Карам колата с пълномощно. Зная за онези 183 дни, в които няма проблем кола с БГ регистрация да се кара в Германия. Проблемът възниква с това, че няма да успея навреме да изляза от Германия с колата, за се зачете това, че колата е била в разрешеното време в страната и то не е просрочено (т.е. няма укриване на дължими данъци по немското законодателство). Въпросът ми беше - знаете ли дали има начин да се излезе някъде в околните страни, които не са в ЕС (напр. Швейцария) и после пак да се влезе в Германия и да започнат 183-те дни пак, без да има нарушения на немското право. Чували ли сте за такива варианти? Както и дали сте чували нещо по въпроса дали има някакви промени в тази посока, след като на границите в Швейцария вече отпаднаха проверките на физически лица от страни от ЕС.

Благодаря предварително!

Желая на всички ви весели празници!

Поздрав,

Васита
Carpe diem!
Аватар
vassita
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 25 Декември 2008, 20:07:24

vassita - излизането и влизането няма да те спаси .
Като излезнеш и влезнеш нищо не се променя -важното е колата дали е седяла в несмко над 6 месеца а не колко пъти е влезнала и излезнала.
Ако си мислиш че тва ще те спаси в съда -си на грешна посока -обикновено те не завеждат дело ако не са набрали добри доказателства - така че да им показваш -а видите ли тя колата вчера влезна от Швеицария ... едва ли ще мине.

Караи на късмет и тва е... виж тука от форума колко хора карат така.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Re: Фирмена кола с БГ номера в Германия

Мнениеот VaskoLeon » 25 Декември 2008, 21:59:11

vassita написа:Здравейте на всички!

Незнайно защо velingrad заключи темата, която бях започнала, с една не твърде полезна препратка към онази обширна и доста остаряла дискусия за колите с БГ номера, които се карат тук.

Имам следния проблем: имам на разположение кола, която е собственост на БГ фирма. Карам колата с пълномощно. Зная за онези 183 дни, в които няма проблем кола с БГ регистрация да се кара в Германия. Проблемът възниква с това, че няма да успея навреме да изляза от Германия с колата, за се зачете това, че колата е била в разрешеното време в страната и то не е просрочено (т.е. няма укриване на дължими данъци по немското законодателство). Въпросът ми беше - знаете ли дали има начин да се излезе някъде в околните страни, които не са в ЕС (напр. Швейцария) и после пак да се влезе в Германия и да започнат 183-те дни пак, без да има нарушения на немското право. Чували ли сте за такива варианти? Както и дали сте чували нещо по въпроса дали има някакви промени в тази посока, след като на границите в Швейцария вече отпаднаха проверките на физически лица от страни от ЕС.

Благодаря предварително!

Желая на всички ви весели празници!

Поздрав,

Васита

Аз карах такава кола в Германия повече от 4 години! Повярвайте,няма никакъв проблем. Това правило за 6 месеца е валидно само за личните автомобили. За коли на фирми няма подобни ограничения. Някой предпочита да създава психоза,ей богу не мога да намеря разумен мотив!Дори заплашва със затвор!Нямам думи за този всезнайко!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот satbradar » 26 Декември 2008, 22:07:13

Васко -предполагам че може да четеш и да разбираш немски. А сега иди на страничката дето е описано кое и как и ми намери текста с които ако колата е на фирма -значи няма нарушение.....

Ти може и 10 години да си прекарвал по 10 кг хероин и да е нямало проблеми -спор за това няма ,но преди да даваш съвети дали има проблеми или не прочети какво пише в закона - законите в немско не ги пиша аз .

Когато някои селски тарикат е нарушавал закона и не са го хванали - от тоя факт не значи че няма да хванат никои.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Mr.Bombastic » 26 Декември 2008, 22:44:38

Васко, той няма предвид теб споменавайки "селски тарикат". Така се изразява. :mrgreen: Да не се сбиете и вие, че е Коледа.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 463 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот VaskoLeon » 27 Декември 2008, 00:26:47

Той не само в тази тема застъпва подобни позиции. От него би излязло добър прокурор в една друга България. Аз не само 4 години съм карал БГ фирмена кола. Тази фирма имаше още 3 автомобила,които бяха паркирани на една и съща улица. Нямаше никакъв проблем,макар че всеки ден минаваха патрулки от полицията. Но Германия не е полицейска държава. Сега,когато сме част от Европа,подобни въображаеми проблеми биха били с 0.00001 процент вероятност. За фирмите важат други правила,например за изпълнение на услуги в коя да е страна от ЕС. Та кой и как би доказал,че една кола е стояла повече от 6 месеца? Защото Германия не е бананова ребуплика и те трябва да го докажат,а не каращият!
Това не е тарикатстване,това се казва да използваш глобализацията за свой нужди!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот kalan3 » 13 Януари 2009, 00:49:15

искам и аз да кажа може да вие полезно.Значи миналата година отидох в Германия с цел да остана да живея там.Бях с личната ми кола с бг номер и всички български застраховки.Поради това че не можах да си извадя всичките им документи за работа трябваше да се върна в бг бяха минали 7-8месеца.Преди да се прибера в бг продадох колата си на един турчин познат с българските застраховки и номерата и уговорката ни беше че всяка година ще му пращам зелената карта. Но преди 15дни получих покана от Булстрад да се явя в офиса им защото с моя кола е станала катастрофа на територията на Германия.Това което ми обясниха застрахователите е че нашата гражданска покрива абсолютно всякакви щети на територията на еу независимо кой е карал колата трябва само да има валидна книжка.Този агент ме порица как съм могъл да отавя така колата с моето име в чужбина.Аз му обясних че съм имал уговорка с шофьора преди да изтече ГО да дойде в БГ и да му прехвърля колата и това беше всичко.Колкото до тия 183 дни мога да кажа че съм сниман 4-5 пъти и не съм получавал глоби в БГ нито в Германия а там имах адрес и регистрация.Надявам се да съм ви бил полезен.
Аватар
kalan3
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот annderson » 26 Март 2009, 11:15:30

Здравейте на всички!
Имам следния проблем: имам на разположение кола, която е собственост на друг човек- инвалид .Карам колата с пълномощно и не мога да си я прехвьрля на мое име до август месец тази година.Предстои ми престой в DE за повече от 6 месеца.Нужно ли ми е пълномощно на немски език и за преминаване през границите на Сьрбия, Хьрватска и Словения какви документи са нужни ?

Благодаря предварително!
annderson
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Документи