• Advertisement

Цолови номера - как и откъде?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

номера 2

Мнениеот Lyubo_79 » 2 Март 2007, 23:25:24

а за 1 месез струва 55 евро а не 80. просто иди в някой по - голям автопаркинг. там всеки втори циганин прави зелена карта. успех и лек път
Аватар
Lyubo_79
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот velingrad » 2 Март 2007, 23:37:12

Ausfuhrkennzeichen
Изображение
или
Изображение
* Für Export und Überführungsfahrten ins Ausland.
* Vorraussetzungen: Haftpflichtversicherung, gültige Betriebserlaubnis, Vorführung des entsprechenden Fahrzeuges bei der Zulassungsstelle.
* Die Gültigkeitsdauer ist rechts angegeben und kann bis maximal 1 Jahr beantragt werden.
* Die kosten Variieren je nach Dauer. Kann für drei Monate von der Steuer befreit werden.
Gebühr:

33,30 EUR, hinzu kommen die Kosten für die Kennzeichenschilder,

evtl. Kosten für die endgültige Abmeldung des Fahrzeugs.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот deyan » 3 Март 2007, 00:37:26

Това "endgültige Abmeldung" тук струва около 5 евро. Ако щелето, от което се отписва колата, и щелето, което издава документите за износ, са различни, отписването струва малко повече от 5 евро (най-много 10 да е).

"Kosten für die Kennzeichenschilder" - тук взимат около 30 евра.
deyan
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Жълти Номера?

Мнениеот bercata » 6 Март 2007, 11:16:30

Здравейте,

някои може ли да ми каже какво се прави, ако колата няма TÜV и дали може да се кара с жълти номера, а не с червени, ако се минава през Румъния, разбора се?
Аватар
bercata
Нов потребител
Нов потребител

Re: Жълти Номера?

Мнениеот Rince » 6 Март 2007, 12:07:26

bercata написа:Здравейте,

някои може ли да ми каже какво се прави, ако колата няма TÜV и дали може да се кара с жълти номера, а не с червени, ако се минава през Румъния, разбора се?

Мога да ти отговоря само на въпроса за жълтите номера. С тях можеш да пътуваш САМО в Германия :!: Извън нея нямаш застраховка и е голям риск да го правиш. Има хора, които се връщат с тях до България, но тогава задължително се минава през Румъния, защото се пътува само през ЕУ и останалите държави или не са много запознати или се правят, че не знаят. В Румъния обаче бъде готов да "почерпиш" митничарите, защото почти със сигурност ще си поискат като те видят с тези номера. Сам трябва да си предцениш дали си заслужава риска и дали в крайна сметка ще спестиш нещо като пресметнеш евентуалните разходи за "почерпки" на различни митничари :? :wink: .
Иначе аз вчера си взех червени номера от Мюнстер за един месец - 195,40€ 8O :( :)
За TÜV нека някой запознат да ти каже процедурата!

Успех!
Аватар
Rince
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот velingrad » 6 Март 2007, 13:41:16

Без TÜV не можеш я мръдна и метър. Впрочем можеш, но не е разрешено.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

дам

Мнениеот TAPTOPA » 6 Март 2007, 20:56:57

жълти номера-РУМЪНИЯ-10 евро в паспорта за влизане, толкова и за излизане :)
ферибот БЕчЕТ-ОРЯХОВО-20Е-КОЛА,3Е на човек+9е некфа си такса румънска и в БГ задължително в първия град/примерно МИЗИЯ/ гражданска отговорност.

!!! пътищата в рУмъния- АД
Аватар
TAPTOPA
Нов потребител
Нов потребител

жълти номера

Мнениеот Lyubo_79 » 6 Март 2007, 22:21:58

отиди в някоя автокъща. купи си днежни номера за 28 евро. те са бели с червени цифри. закарай колата до най - близкото тюф щелле и да ти я минат. става за 15 мин. струва около 45 евро
Аватар
Lyubo_79
Нов потребител
Нов потребител

Re: жълти номера

Мнениеот satbradar » 8 Март 2007, 12:50:09

Lyubo_79 написа:отиди в някоя автокъща. купи си днежни номера за 28 евро. те са бели с червени цифри. закарай колата до най - близкото тюф щелле и да ти я минат. става за 15 мин. струва около 45 евро

я обясни какви са тия -днежни номера- какви са тия -да не би да са дневни номера?

ина4е относно тия номера -поне тия дето са на бял фонд с 4ервени цифри- ме съмнява да дадат на 4есно лице.
Сег аможе да има несто дето не знам -но ето какво знам за тия 4ервнеи номера:

ползват ги авто фирмите - издават ги на определна фирма- на тях има само стемпле на града от които са ги издали.
С тия номера се ползват за времено преместване на кола само.
понеже могат са се сложат и на трабант и на ферари -т.е застрахователя не знае каква коласте се транспортира -застраховката им е дебела.

Предполагам 4е на вси4ки е ясно 4е кола без застераховка в Немско не се движи по улиците -така 4е тука няма да споря с никои по тая тема.
поради по горната при4ина-имам познати дето имат автосервизи и са мои хора -искал съм на заем -само да прекарам 20 км кола-и ми отказаха -обяснението е 4е с тия номера даже и в фирмата могат да карат само определни хора.
Сега инфото ми е от преди 1 година -сте питам пак -но както казах ли4но мене ме съмнява да издадат на 4асно лице такива номера.

порових се из мрежата и ето лкакво открих за 4ервните номера:

Rote Kennzeichen [Bearbeiten]
Rote Nummern sind rot auf weißem Grund und bestehen aus Zulassungskürzel und einer Nummer, die mit „06“ oder „07“ beginnt.

Rote Kennzeichen mit der Folgenummer „06“ werden nur noch an Kfz-Betriebe oder Händler zum Zweck von Probe- und Überführungsfahrten ausgegeben. Sie sind nicht an ein Fahrzeug gebunden. Mittlerweile werden sie nicht mehr an jedermann ausgegeben, da zu viele unterschlagen oder missbraucht wurden. Privatpersonen können daher nur noch die Kurzzeitkennzeichen für Überführungen nutzen.

инфото е от тука
http://de.wikipedia.org/wiki/Kfz-Kennze ... eutschland)

има 1 думи4ка NUR no все пак пи6е 4е може да се ползват и от приват -ама трябва да се провери как то4но става ако ваобсте става-стото все пак изто4ника е енциклопедия -а не някоя немска официална служба.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

червени номера

Мнениеот Lyubo_79 » 12 Март 2007, 19:42:08

вече сам купувал 3 коли с такива номера за да си ги закарам до нас и като му дойде времето да си сложа цолови. взимам ги от посредника (продавача в импровизирания автосалон, нали си сещаш тези автопаркинги). в кой град си? може да те ориентирам някъде. иначе като подробност: слагат ми ги на колата и важат за един ден. пред мен пуишат застраховката, която струва 28 евро. вав Франкфурт миога да ти кажа веднага каде да отидеш
Аватар
Lyubo_79
Нов потребител
Нов потребител

добавка

Мнениеот Lyubo_79 » 12 Март 2007, 19:44:30

извинявай но последното сега го прочетох. може вече и да не ги дават, защото наистина се злоупотребява. другият изход е 75 евро за жълти номера. там няма проблем и са 5 дни

другия вариант е автовоз 400 евро и забравяш за всичко и колата ти я карат до БГ
Аватар
Lyubo_79
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 13 Март 2007, 11:36:54

Lyubo_79 - в Карлсруе съм -оба4е пробвал съм да искам 4ервени номера и в Бохум и в Дортмунд-там имам познати -и в Стутгарт-все не става.

Ина4е всякаква инфо е добре до6ла- Проблема ми е само -
Ако колата няма ТУФ - трябва по някякв на4ин да я закарам до ТУФ_а за да я прегледат и така наре4ения ТУФ за износ е по4ти без проблеми-гледат има ли спира4ки и светлини и нестата около волана да не са много зле.
После от ТУФ_а да я закарам до Стелето .
Та само отсе4ката -колата от местоположението си -до ТУФ и после стелето е проблема и то само на коли дето нямат ТУФ.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bartokomus » 13 Март 2007, 14:29:11

добре, а не е ли възможно с немските номера директно в България и тук вече в КАТ да се вземат директно български и после по служебен път да се отши6е колата от Германия. Или пък ти ли4но после да занесе6 немските табели обратно?
Аватар
bartokomus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 13 Март 2007, 17:06:14

bartokomus написа:добре, а не е ли възможно с немските номера директно в България и тук вече в КАТ да се вземат директно български и после по служебен път да се отши6е колата от Германия. Или пък ти ли4но после да занесе6 немските табели обратно?

Ако колата е на твое име с немски номера - става-кара6 до Бг -в Бг казва6 4е е без номера и би трябвало да стане . Тука в Стелето искат оригиналните номера за да я отпи6ат.
Едно време може6е да се отпи6е и в немското посолство в София ама сега не знам длаи може.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bartokomus » 13 Март 2007, 17:18:13

да, то4но това имах пред вид. ако някой има информация дали това може да буде свършена от немското посолство, моля да пи6е.

А и суответно обратната ситуаци м интересува. Може ли с българските номера да отиде6 директно в стелето в Германия и да пререгистрира6 с немски номера.

мерси
Аватар
bartokomus
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Документи