• Advertisement

Цолови номера - как и откъде?

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Мнениеот satbradar » 14 Март 2007, 11:00:21

bartokomus написа:да, то4но това имах пред вид. ако някой има информация дали това може да буде свършена от немското посолство, моля да пи6е.

А и суответно обратната ситуаци м интересува. Може ли с българските номера да отиде6 директно в стелето в Германия и да пререгистрира6 с немски номера.

мерси

Относно отписванео в Немското посолство в Бг -в слу4аи 4е не си успял да намери6 саита макар 4е го има в форума-е то го
http://www.sofia.diplo.de/Vertretung/so ... seite.html
дига6 телфона или маил или каквото си ре6и6 и ги пита6.

Да знам 4е форумите са да се дава инфо и тн-ама според мене пак когато инфото го има дадено - ползването на функцията търсене в форума е първата работа на търсе6тия инфо.

успехи.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот GLOBUL » 29 Март 2007, 02:38:21

Да си кажа и аз скромния опит в тази област. Ето какво направих аз засега.

Купих си кола края на Януари. Тъй като ще се прибирам чак началото на Април първо си отрегистрирах колата. Stillegen както се казва. Взеха ми 10 евр, оставих им немските номера и се прибрах.

Преди 2 седмици вече дойде време да си я регистрирам. Ползвах точно тази фирма в интернет защото там бяха най-евтини застраховките. Става дума за http://www.nondos.com/ За 15 дни е 45 евро, за 30 дни е 55 евро а за 2 месеца вече е 180 май ако не се лъжа. Аз си взех за 30 дни. На самата застраховка пише че е на Sparkase versicherung. Отидох до Zulasungsstelle-то оправихме набързо нещата. Взеха ми около 30 евро за номера, и 45 евро за новата регистрация. После човека вика ела да видим колата. Обаче аз нали нямам никакви номера и колата си беше пред нас и казвам да ама нямам номера и колата не е тук. Тогава той ми даде само застраховката и fahrzeugschein-a И каза ето ти номерата, иди до вас, сложи си номерата и ела пак тук за да сравним номерата на рамата и т.н. Направих всичко както ми каза, върнах се проверихме сичко и след няколко минутки вече си карах колата без проблеми.

Най-прясната случка. В събота ходихме на екскурзия приятелчета до Холандия и още като минахме границата и ни спряха пътните полицай за порверка. Носихмер си само личните карти и нямахме никакви проблеми. Провериха ни картите, видяха документите на колата и ни пожелаха приятен път.

Сега следващата седмица се надявам да нямам никакви проблеми и по пътя към България. Реших последно да мина през Румъния за да не си имам излишни проблеми. Не бързам много така че пътищата в Румъния не ме притесняват.

Това е от мен дано съм бил полезен с нещо.
Аватар
GLOBUL
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот deyan_g » 19 Април 2007, 00:43:57

А нужен ли е все още EURO 1 сертификата. Ако да ожете ли да ми кажете как се вади и колко време трае? Благодаря
Аватар
deyan_g
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот sturmvogel » 19 Април 2007, 08:58:01

Не!
Аватар
sturmvogel
Нов потребител
Нов потребител

eur1

Мнениеот radio » 30 Април 2007, 12:05:54

като казвате че не е нужен еур1 сте абсолютно сигурни нали

предполагам че и нищо друго не е нужно вече!

копуваш кола,праиш си номера, минаваш си нормално през сърбия и на БГ границата минаваш без никви оформяния на документи на самата граница и без никви плащания на границата или където и да е било....

чаак в КАТ вече като си правиш БГ номера...

така ли е?

P.С:
щото до сега все преди 01.2007 ми се е налагало да вкарвам за познати коли и ЕУР1 че и през Золламт за ВаренАуслиеферунгсчеин трябваше да се ходи

vel... :evil:
Аватар
radio
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот iv4obg » 30 Април 2007, 13:01:42

миналата седмица ходих да регистрирам една кола.вече не ти искат и колата да я гледат.носиш си талоните на колата,застраховката,вземаш си цоловите номера ,слагаш си ги и си пътуваш спокойно.даже има и хора които с временни номера за 5 дена вкарват кола в БГ.как става номера не знам.само знам че през Румъния минават.А и който слушам и пътува редовно по трасето БГ-Германия винаги през Дунав мост минава.Много се били очовечили румънците
Аватар
iv4obg
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот deyan_g » 30 Април 2007, 17:55:20

Днеска се върнах от BG. еур1 наистина не го искат никаде. Както каза radio купуваш си кола, ,праиш си номера, минаваш си нормално през сърбия (пътя е супер, та даже и на тунелите е чисто нов асфалта и полицаи веднъж не видях) и на БГ границата минаваш дезинфекция :lol: (2 евро), един митнически манифест (там ти казват къде, струва 8 евро) и тва е. даже и колата не гледаха. минах за 15 минути. Полицаи ме спряха чак в софия. 3 пъти!!! Ужаса почва в КАТ-София. Не знам по другите градове как е, но в софия чаках 2 дена. с превода на немските документи станаха 3 дена. преведох ги, отидох към 14:00 часа в кат, към 16:30 се премести за последен път опашката, зарязах там колата и отидох пак на следва6тия ден към 6:30 и до 11 бях готов. задължително се ходи по 2ма. единия се реди за документи другия мести колата. На всичкото отгоре дадоха само временен талон. Да минат колата първо през интерпол да не би да съм я гепил отнякъде (БМВ 316 компакт). все едно от бг да гепа жигула и да я внеса и аз незнам къде и да я минат през интерпол. както и да е. ако някои има въпроси да пита, докато са ми пресни спомените :)
If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito. "T. Gyatso"
Аватар
deyan_g
Нов потребител
Нов потребител

хелпппп

Мнениеот ma3x » 13 Май 2007, 21:45:04

Молбата ми за помощ е към вси4ки Ви

Из4етох тук мннията и се обърках тотално а ми предстои покупка на кола от германия скоро

интересува ме някои ако може да ми каже в кои градове и суответно кога се органиьират тези "импровизирани автосалони " / навремето ходих до маннхеим и имаше такъв на един стадион в сряда , някои сеща ли се за друг град

Другото което ме вълнува :

Купувам колата и полу4авам Фахрцеигбриефа , това другото нещо като фахрцеугбаум -какво е , след това какво правя ,къде отивам и кое колко ще ми струва с номера и зелена карта за 14 дни

Надявам се да не съм нагъл но кажете ми :
1. горното колко ще ми струва ако не търся по ежтини вариантю
2. къде се плащат / и колко / винетки, магистрални такси ...

мерси много, раз4итам на отг. :?:
Аватар
ma3x
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 13 Май 2007, 22:00:52

ma3x, Форума е "нагъкан" с инфо - направи си труда да го прочетеш, моля.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот ma3x » 13 Май 2007, 22:25:40

offtopic /

как да ти го кажа та да ме разбереш , това което търся е информация в готов вид ...обикновенно хората / или тези в бугарско / които пишат по форумите пишат не за да трупат постове а за да си помагат и/или в другия слу4аи да дават линкове ако ве4е друг е помогнал но питащия не е уцелил то4ния раздел

самия аз модерирам един немалък форум и съм на ти с правилата, извинявам се ако не съм уцелил то4ното място къде да попитам или пък съм те засегнал с нещо,Но наистина инфото ми е спешно но не успявам да си го намеря с търса4ката

горния ми пост е валиден ако някои желае да ми помогне ...с нещо по то4но от ...."20-30 Еуро за номера не помня колко беше ...." - това някакси не ми върши работа
Аватар
ma3x
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот velingrad » 13 Май 2007, 23:47:57

"Колега",
падхвърли ни още веднъж, че тук не си помагаме и съм бесен!
"Готово" е инфото, ама не е "синтезирано" специално за теб. Малко, мъничко трябва да се потърси. Обаче не...

- Пазарите (някои) ти ги пуснах по-горе,
- винетки, разходи по пътя са тук,
- това ти е Fahrzeugschein и Fahrzeugbrief
- след това се отива в Kfz-Zulassungsstellen
Отписават ти/записват ти колата, на място можеш да си я застраховаш, номера да и вземеш, мяташ и се, пълниш бензин/дизел и беж за БГ.
Цялото удоволствие плюс/минус (без да съм точен) 100€ и си собственик.

Е дано сега, си мъничко поне доволен. Колата трябва сам да си купиш :wink: А до стотинка няма кой да ти даде точна информация.
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот ma3x » 13 Май 2007, 23:58:35

мога да кажа само 4е сега съм "wunschlos glüklich"

х100
Аватар
ma3x
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот annilein » 30 Май 2007, 10:09:36

И ние искаме да изнесем колата, която имаме (регистрирана в Германия) за България. Попитах в Zulassungsstelle-то дали можем да изнесем колата със сегашните и номера, да я регистрираме в България и после да я отпишем от Германия лично. Казаха, че най-лесно и изгодно било да вземем цолови номера, защото в България можело да ни задържат част от документи и чак след 2-3 месеца да сме ги получили. При това положение не сме могли да отпишем в Германия колата и сме трябвало да продължим да плащаме застраховките. Наистина ли в БГ задържат Brief-a или Schein-а (по новому Zulassungsbescheinigung Teil I und II) за някакво време? Защото ако не ги задържат, ще ни излезе по-евтино и с много по-малко занимавки да караме със сегашните номера, а не да прекараме половин ден в чакане за цолови номера.
Аватар
annilein
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 30 Май 2007, 11:40:31

annilein написа:И ние искаме да изнесем колата, която имаме (регистрирана в Германия) за България. Попитах в Zulassungsstelle-то дали можем да изнесем колата със сегашните и номера, да я регистрираме в България и после да я отпишем от Германия лично. Казаха, че най-лесно и изгодно било да вземем цолови номера, защото в България можело да ни задържат част от документи и чак след 2-3 месеца да сме ги получили. При това положение не сме могли да отпишем в Германия колата и сме трябвало да продължим да плащаме застраховките. Наистина ли в БГ задържат Brief-a или Schein-а (по новому Zulassungsbescheinigung Teil I und II) за някакво време? Защото ако не ги задържат, ще ни излезе по-евтино и с много по-малко занимавки да караме със сегашните номера, а не да прекараме половин ден в чакане за цолови номера.

про4ети от на4алото до края еи тук
http://www.zaedno.de/postt2294.html
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот annilein » 30 Май 2007, 13:37:28

Преди да пусна въпроса си, прегледах горната тема, но от нея става ясно как се процедира при цолови номера. Мен ме интересува, какво правят в КАТ с двата талона на колата. Унищожават ли ги? Би трябвало. Ако е така, какъв документ издават, за да може да се отпише колата от Германия?
Аватар
annilein
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Документи