• Advertisement

Zuwanderungsgesetz/ Двойно гражданство/ Немско гражданство

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Zuwanderungsgesetz/ Двойно гражданство/ Немско гражданство

Мнениеот gina » 27 Август 2007, 16:24:19

Добра новина за всички които искат да кандидатствуват за немско гражданство и не искат да загубят билгарското - с приемането на новия Zuwanderungsgesetz,и ние българите имаме право безусловно да запазим българското си гражданство, т.е. няма да се изисква освобождаването от него, за да се вземе немското. Законът е приет, но все още не е влязъл в сила, това ще стане всеки момент. Това касае и всички, които искат да визстановят бг. си гражданство.
Промените все още не са побликувани вив Bundesgesetzblatt, информацията е от Regierungspresidium - Darmstadt, с която телефонирах днес вив връзка с обработването на моята молба.
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Mottor » 27 Август 2007, 17:52:28

Днес май взе да ми идва много. Като се вземе предвид и:
2000 евро заплата, ако знаеш немски,
Меркел вдига бариерата за наши инженери
Ще взема да получа някой сърдечен удар. Отивам да ударя едно малко да се успокоя. :D
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Re: Нов Zuwanderungsgeset - Германия допуска двойно гражданство

Мнениеот nikolandotcom » 27 Август 2007, 18:15:14

gina написа:Добра новина за всички които искат да кандидатствуват за немско гражданство и не искат да загубят билгарското - с приемането на новия Zuwanderungsgesetz,и ние българите имаме право безусловно да запазим българското си гражданство, т.е. няма да се изисква освобождаването от него, за да се вземе немското. Законът е приет, но все още не е влязъл в сила, това ще стане всеки момент. Това касае и всички, които искат да визстановят бг. си гражданство.
Промените все още не са побликувани вив Bundesgesetzblatt, информацията е от Regierungspresidium - Darmstadt, с която телефонирах днес вив връзка с обработването на моята молба.

не може ZuwandG да регулира спогодби за отпадане на признаване на двойното гражданство?

Ако ще има такава отмяна, то тя трябва да се регулира от друга разпоредба насочена директно към двустраните спогодби, а не към ZuwandG.

не искам да раздувам темата. нека да се изясни и ще коментираме по-нататък
Аватар
nikolandotcom
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Re: Нов Zuwanderungsgeset - Германия допуска двойно гражданс

Мнениеот gina » 27 Август 2007, 21:43:35

nikolandotcom написа:
gina написа:Добра новина за всички които искат да кандидатствуват за немско гражданство и не искат да загубят билгарското - с приемането на новия Zuwanderungsgesetz,и ние българите имаме право безусловно да запазим българското си гражданство, т.е. няма да се изисква освобождаването от него, за да се вземе немското. Законът е приет, но все още не е влязъл в сила, това ще стане всеки момент. Това касае и всички, които искат да визстановят бг. си гражданство.

не може ZuwandG да регулира спогодби за отпадане на признаване на двойното гражданство?

Ако ще има такава отмяна, то тя трябва да се регулира от друга разпоредба насочена директно към двустраните спогодби, а не към ZuwandG.

не искам да раздувам темата. нека да се изясни и ще коментираме по-нататък

Тази промяна наистина базира на новия Zuwanderungsgesetz..Всякакви друстранни спогодби между германия и другите eu-страни отпадат, защото е премахнат принципа на Gegenseitigkeit.

"
3.4. § 12 Einbürgerung unter Hinnahme von Mehrstaatigkeit

Mit der Änderung wird die Aufnahme der Staatsangehörigen der Schweiz in die Ausnahmeregelung für EU-Staatsangehörige und Streichung des Begriffs der „Gegenseitigkeit“ in Absatz 2 vollzogen.

Der DGB begrüßt die Änderung, denn die Definition des Tatbestandsmerkmals „Gegenseitigkeit“ bei der Hinnahme von Mehrstaatigkeit hat in der Vergangenheit in den Fällen der Einbürgerung von EU-Staatsangehörigen sowohl rechtlich als auch praktisch Probleme bereitet. Die Abhängigkeit von der Auslegung und der Anwendung des ausländischen Staatsangehörigkeitsrechts hat sich insgesamt als nicht vorteilhaft herausgestellt."
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing."
Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Mottor » 28 Август 2007, 17:30:22

Погледни тук
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn

Мнениеот lubo_kranchew » 28 Август 2007, 18:48:22

Аз се чудя какъв е смисъла да си пазиш българското гражданство ако получиш немско. Дори и някой да реши да се върне в България след това, то няма ограничения за престой и работа за германци.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот Mottor » 28 Август 2007, 18:57:12

Ами хайде да праснем една анкета във форума със следната постановка:
Факт: Взимате немско гражданство.
Въпрос: Ще се откажете ли от българското, при положение че може да го запазите (разрешено двойно гражданство) ?

Моя отговор ще бъде: НЕ
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Мнениеот estira » 28 Август 2007, 19:01:17

И моят, затова и още не съм го взела. Българските закони изобщо не са благоразположени към небългарски граждани.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот nikolandotcom » 28 Август 2007, 19:10:39

lubo_kranchew написа:Аз се чудя какъв е смисъла да си пазиш българското гражданство ако получиш немско. Дори и някой да реши да се върне в България след това, то няма ограничения за престой и работа за германци.

Заради всичко от А до Я - което ти идва на ум! :arrow:

извън темата .. и то кво се получава: Tи с какво гражданство си - e kak с БГ=Б+Г
Аватар
nikolandotcom
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот lubo_kranchew » 28 Август 2007, 19:11:35

Mottor написа:Моя отговор ще бъде: НЕ

Много добре. Защо?

Аз се сещам за две неща като предимства: може човек да се измъкне от военна служба и да плаща по-малко, ако учи в български университет. Но и двете вече не ме касаят. :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот estira » 28 Август 2007, 19:37:34

Не съм Mottor, но аз бих започнала например от данъци и такси - наследствени, поземлени, данък сгради... всичко се дели на резиденти и нерезиденти (местни граждани и чужденци)!
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот gina » 29 Август 2007, 12:38:47

Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот gina » 9 Ноември 2007, 21:40:23

И така вече е факт, вече имам и немско гражданство, вчера си получih die Einbürgerungsurkunde и ми конфискуваха Aufenthaltserlaubnis - EU, бг - паспортът си го имам още слава богу.
:)
Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Babetka » 9 Ноември 2007, 22:24:38

И аз не мисля,че в България за чужденци всичко е лесно.Имам познати чужденци в България и те доста затруднения имат.
Аватар
Babetka
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Babetka » 9 Ноември 2007, 22:33:33

Тука могат да се прочетата няки неща.

http://bundesrecht.juris.de/rustag/BJNR005830913.html

Мисля че са важни следните точки:

§§ 8-10. In § 12 Abs 2

Kosten: 255€ zuzügl. Kosten für die Erstellung eines deutschen Passes