• Advertisement

Zuwanderungsgesetz/ Двойно гражданство/ Немско гражданство

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Мнениеот Mottor » 9 Ноември 2007, 23:50:36

gina, честито. Кажи малко повече. Какви документи ти искаха, колко години престой имаш, по кой параграф ти го дадоха :)
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път
Благодарено: 16 пъти

Мнениеот Pizho » 14 Ноември 2007, 16:57:38

А какви са преимуществата на немския? ... Освен, че вече глобите ще трябва да се плащат и в някоя друга страна се ходи или работи без виза ?
Pizho
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот satbradar » 14 Ноември 2007, 19:23:43

Pizho написа:А какви са преимуществата на немския? ... Освен, че вече глобите ще трябва да се плащат и в някоя друга страна се ходи или работи без виза ?

То глобите и с Бг паспорт пак сте ги пласта6.
А тва да се ходи насам натам без виса си е далавера.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот giospo » 15 Ноември 2007, 09:46:03

На 9 ноември 2007,аз и жена ми(българка) също получихме немско гражданство,като запазваме и българското. Подадохме си документите в Гемейндето , за персо и рейссе пас. Дадохме отпечатъци и снимки,платихме общо 134 eu и сега чакаме да ги получим.Сега имаме и двете,без да полагаме интервю. В БГ по български, в Германия по немски..в Рим по римски,както казваше покойния ХРИСТО КАЛЧЕВ..
Аватар
giospo
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот satbradar » 15 Ноември 2007, 12:04:57

към giospo и gina - 4естито оба4е даите малко пове4е инфо......
по кои параграф алинея и тн. колко години сте тук .....
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот gina » 23 Ноември 2007, 18:44:58

Здравейте,
поради мнoгoто запитвания реших да се върна тук , в Заедно.
Итака, описвам моя случай.
Аз съм тук от 1994, но ми признаха престой 0т март, 2002, защото бях отрегистрирана преди това за няколко месеца. Съпругът ми итал. гражданин и първоначалната идея беше да се подаде молба само за него и за синът ни Давид. Бератерат обаче ни каза че има смисъл и аз да си подам, защото през 2007 и за мен ще има двойно гражданство. И наистина, оказа се прав. Аз последвах неговите съвети без капчица надежда че и мен ще огрее двойното гражданство. Направихме Familienantrag, т.е. аз и синът ни за Мiteinbürgerung. Поискаха 8 години Aufenthalt на съпруга ми, на мен покрай него 4 години бяха достатъчни,; документ за доход, тук няма строги граници, достатъчно е да докажер6 че можеш да живееш без помощи, желателно е да не си съден или подсъдимостта е регулирана и в новия сакон(не забравяйте, че ако са ви глобявали strafrechtlich и това се смята, несе отнася за Busgeld). що се отнася до познанията по езика, аз имах DSH- Zeugnis от UNI-Frankfurt, а съпругът ми при подаването на документите трибваше да прочете една кратка статия от Frankfurter Neue Presse (наум) и да я прерзкаже с няколко думи. ( тази статия беше за една маймуна, която избягала от зоологическата градина в Bad Nauheim и как пожарната я прибрала обратно), т.е за деца от детската градина. Това е в об6ти линии. Тук искам да кажа, че аз не работя от Ноември 2003, т.е. сам в Erziehungsurlaub (две деца), беше достатъчен само доходът на съпруга ми.
Най важното в цялата процедура е подаването на документите. После се 4aка около 9 месеца през, които ни накараха още веднъж да изпратим последните три фиша от заплатата. Преди да направят уркундетата, изпращат писма да си платиш ( 255 € за erwachsen и 55 € за minderjährig).

Много се учудих, че в някои провинции искат високо ниво на познания по езика, тук в Hessen (до въвеждането на теста) може да се мине с минимални познания т.е. само с allgemeines Verständnis der Sprache.
Не съм наясно с актуалните промени на закона по отношение на тия интегразии и т.н. Но мисля, че това се отнася за хора, за коito behördeto ще прецени, че имат нужда от това.
Навсички, които искат да опитат искам само да кажа, че е много важно да се запознаете с новия закон, за да можете да се аргументирате,; не защото с behördeto може да се спори, но за да имате силни позиции още когато се представяте.
Моето лично впечатление, е че никoй не искаше да ни направи спънка, точно напротив, чувствахме се много, много поощрени. Хората бяха изключително любезни и ни се усмихваха и бяха много търпеливи (дори по телефона).
Не забравяйте, че този Einbürgerung е въведен, защото немската страна иска нови bürgeri, и особено млади хора (потенцялни семейства и steuerzahler) са добре дошли.
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing."
Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Mottor » 23 Ноември 2007, 19:38:36

gina, благодаря за разясненията. Моите желания взеха да се сбъдват :)
Аватар
Mottor
Роден писач
Роден писач

Местоположение: Minga liegt af da obabayerischn Hochebene, ungefäah 50 km neadlich vo de Oipn
Благодарил: 1 път

Мнениеот satbradar » 24 Ноември 2007, 17:58:32

gina и аз благодаря за описанието.
В твоя слу4аи съпругът ти е прокарал пътеката.....
Все пак си остава субективизма от Бехиордето дали сте накарат основния кандидат да ходи на изпитпо немски или да 4ете само статиика от весника.
успехи.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Мнениеот nona » 24 Ноември 2007, 19:46:43

и какьв ви е проблема с немския като сте живели 8 г. тук и сте работили...е това не ми е ясно?! а и за всяка и....работа се иска поне Б2 или Ц1, то Ц2 е най....ама вие на какьв език работите?
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Mr.Bombastic » 24 Ноември 2007, 20:46:57

nona написа:и какьв ви е проблема с немския като сте живели 8 г. тук и сте работили...е това не ми е ясно?! а и за всяка и....работа се иска поне Б2 или Ц1, то Ц2 е най....ама вие на какьв език работите?

Аз ги научих на български и най-вече на вълшебните думички :). Но наистина, мисля всеки трябва да направи услието и да изкара един курс, ако не го е направил преди. Пък вече за гражданството е друг въпрос.
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 462 пъти
Благодарено: 309 пъти

Мнениеот gina » 24 Ноември 2007, 22:15:32

Най добрия съветник в случая е Бератунгстелле на място, там могат да се зададат всякакви въпроси. Ако не можете да се доверите на собствения си език, вземете някои приятел да ви е на помощ. Там можете да попитате и каk ще ви изпитват по езика. Може и да ви освободят, ако покажете че сте учили немски, бератерат ще ви каже коu документи се признават. Мисля че в това има много голям смисъл и е безплатно. Важното е че до въвеждането на големия тест през октомври 2008, сегашното изпитване в сравнение ще е било много елементарно. Вие можете да си подадете молбата и през септември 2008, дотогава може да отговаряте на всички условия и пак няма да ви искат теста. Важното е да сте подготвили всички изискани документи.
Успех.
Убедих се че наистина има големи разлики в изпитването в различните Länder, след като произволно прочетох това za Bayern:
landratsamt

Затова всеки да пита на място.
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing."
Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Акт за раждане оригинал с Апостилле

Мнениеот hrisi123 » 11 Август 2008, 14:44:01

Здравейте,
И аз отидох да питам как стои въпроса с немския паспорт. Освен, че ми искат хиляда документа ми искат и Акт за раждане оригинал с Апостиле. В мен имам само моя Акт за раждане на българси език. Някои има ли идея откъде освен от България мога да си го извадя?
Аватар
hrisi123
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот estira » 11 Август 2008, 23:59:52

От някоя фирма за легализация на документи, която ще ти го преведе.

http://adaptbg.com/info1.htm
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот hrisi123 » 12 Август 2008, 13:07:52

Мерси много...днес бях лично при господина, които това ми го каза по телефона...Аз съм омъжена тука от 1996 година. Та тогава ми искаха такива легализации и т.н. - които се пазят съответно тук, където живея в съответните институции. Оказа се, че можел и той да погледне тези мои документи и не ми трябва наново Акт за раждане с Апостил...Всичко става, само трябва май на место да се оправят нещата, а не по телефона...
Аватар
hrisi123
Нов потребител
Нов потребител

Re: Нов Zuwanderungsgeset - Германия допуска двойно гражданство

Мнениеот Balalayka » 9 Ноември 2008, 15:05:09

Аз пък искам да питам, какъв е смисълът да се продобие немско гражданство в момента, особено както нещата все повече се отварят ъа нас. От Януари 2009 примерно няма да прави вече т. нар. Vorrangsprüfung при канидатстване за работа. Не стигат ли едно безсрочно разрешително за работа и Freizügigkeitsbeschesinung за един нормален живот в Германия. И друг въпрос ме мъчи: бихте ли си изкарали немски паспорт, ако знаете със сигурност, че няма да седите още дълго в Германия, а ще се преместите в друга държава (не ЕС)? Би ли имало проблеми да се върне човек по-късно и отново да заработи?
Balalayka
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Документи