• Advertisement

Zuwanderungsgesetz/ Двойно гражданство/ Немско гражданство

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Re: Нов Zuwanderungsgeset - Германия допуска двойно гражданство

Мнениеот Santio » 18 Ноември 2009, 03:05:49

satbradar написа:Santio
2 въпроса:
-по точка 3- какво искаха като доказателство - преди време си вадих1 док подобен нанашето свидетелство за съдимост-забравих как точно се казваше -това ли е?
-по точка 9- тук в Баден-Вюретмберг на няколко мои познати на са искали тоя док- в тая връзка да споделиш твоито деиствие къде се е развивало.

По точка 3 никакво доказателство не са ми искали- като се попълва формуляра, има една точка която те питат- осъждан ли си, подсъдим ли си и т.н. те после си проверяват където трябва и ако те хванат че лъжеш е кофти. ако преждевременно нещо се случи, трябва веднага да бъдат уведомени...

по точка 9- знам че в Берлин и в НРВ е задължително да се покаже оригинала и да се предаде преведено копие...
Аватар
Santio
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Santio » 18 Ноември 2009, 03:14:33

popwill написа:Santio,Ти си пребивавал в Германия 8 години със статут на студент и ти ги признаха всичките?
Това нова ли е, защото сме в Европейски съюз както с Daueraufenthalt?

Дали са ги признали всички или не не знам. както и не знам дали това е ново или не... но за всеки е индивидуално и се правят винаги изключения...
Аватар
Santio
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Silvio_Dante » 15 Декември 2009, 17:17:47

Бях на теста, направих го за 3-4 минути и си тръгнах първи. Останалите кандидат-германци бяха доста тъмни субекти.
Just When I Thought I was Out, They Pull Me Back In
Аватар
Silvio_Dante
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот prikazka » 15 Декември 2009, 22:49:46

е, и аз така.И дори резултатът дойде скоро- 33 верни отговора от 33 общо.
Тестът не е проблем. Проблем за мен е, че според моята сътрудничка 6 години не са само за знаене на немски, а за общополезна работа. И понеже аз нямам, ме отряза!
Някой има ли идея какво може да се направи по случая? Не ми се чака повече. А не ми стигат около 9 месеца до 8-те години.
Благодаря!

А ето и въпросите, ако някой не ги е намерил още:
http://oet.bamf.de/pls/oetut/f?p=514:1:2225167251736723
prikazka
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот satbradar » 16 Декември 2009, 12:03:56

prikazka написа:е, и аз така.И дори резултатът дойде скоро- 33 верни отговора от 33 общо.
Тестът не е проблем. Проблем за мен е, че според моята сътрудничка 6 години не са само за знаене на немски, а за общополезна работа. И понеже аз нямам, ме отряза!
Някой има ли идея какво може да се направи по случая? Не ми се чака повече. А не ми стигат около 9 месеца до 8-те години.
Благодаря!

А ето и въпросите, ако някой не ги е намерил още:
http://oet.bamf.de/pls/oetut/f?p=514:1:2225167251736723

Може да хванеш адвокат....ама то става дълга и широка.....а и тои кинти ще иска.....
В новия закон за гражданството пише че знанието на немски и тоя тест са едни от необходимите условия но изпълняването им не води до автоматично даване на гражданство....
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот spatzi » 4 Януари 2010, 22:31:07

Здравейте скъпи приятели,

днес говорх с Bürgerbüro в Каарст/NRW по темата Еinbürgerung. Казаха ми, че не мога да запазя българското си гражданство, понеже нямали споразумение с България. Тоест двойно гражданство за нас HE е възможно.

Какво мислите за това? Вярно ли е?
Какво мога да предприема сега?

благодаря и много поздрави.
Весела Нова Година!
spatzi
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Silvio_Dante » 5 Януари 2010, 11:06:00

Не е вярно! Като попълваш формуляра има въпрос дали искаш да си запазиш досегашното гражданство и на каква основа. Там трябва да цитираш едно EU Richtlinie, не мога точно да ти кажа кой номер - виж в google (stichwort: einbürgerung doppelte staatsangehörigkeit eu)
http://www.eu-info.de/eu-familienrecht/ ... t-eu/7505/
успех!
Just When I Thought I was Out, They Pull Me Back In
Аватар
Silvio_Dante
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот cocolino » 4 Февруари 2010, 20:19:46

Здравейте сънародници,

стоя пред дилемата дали да си подам документите за немско гражданство. Отговарям на изискванията, просто се чудя каква полза може да има човек от това. Единственото което ми хрумна е че не трябва да си вадиш виза за щатите примерно.
cocolino
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот estira » 4 Февруари 2010, 21:12:14

Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот cocolino » 4 Февруари 2010, 22:20:50

Ok, според тоя линк няма нищо повече от правата на нормален гражданин на ЕУ.

Още една причина в плюс на немското гражданство е че нямаш ограничение за работа в коя да е друга страна от ЕУ.
cocolino
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот cocolino » 17 Февруари 2010, 15:56:49

Zdraveite,

v Stuttgart ne mi priznavat prevoda na Geburtsurkunde ot balgarskiat prevoda4. Darjat prevoda da e ne samo ot nemski prevodach, no i ot Baden-Württemberg zadaljitelno. Interesno, nali?

Niakoi moje li da mi preporacha prevodach v Stuttgart.

Blagodaria predvaritelno!
cocolino
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот Jochana » 28 Февруари 2010, 17:20:20

Здравейте,
променен ли е вече законът? Влязъл ли е вече в сила?
Не искам да се отказвам от българското гражданство, а желая да получа и немското.
Jochana
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот satbradar » 3 Март 2010, 13:00:35

Jochana написа:Здравейте,
променен ли е вече законът? Влязъл ли е вече в сила?
Не искам да се отказвам от българското гражданство, а желая да получа и немското.

Преди да питаш вземи прочети тоя топик от начало и ще разбереш.
Аватар
satbradar
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 16 пъти

Мнениеот Jochana » 11 Март 2010, 19:03:21

Здравейте,

имам следният проблем. Преди две седмици подадох молба за немско гражданство, при условие че мога да си запазя багарското гражданство. Kreis Recklinghausen Ausländeramt е институзията, която проверява документите ми. В молбата си написах, че iskam die Mehrstaatigkeit, таи-като с промяна на закона на 28.008.2007 това е възможно. Днес получих отговор, че "da mit Bulgarien kein Gegenseitigkeitabkommen besteht" трябва да се отказа от българското гражданство. Аз изцчетах целият форум и се питам, как сумаи нород получи двойното гражданство, а при мен в Recklinghausen das Ausländeramt си прави каквото иска. До 09.04. трябва да отговоря на писмото - кой закони да цитирам и какво да направя. Благодаря за помоща!!!
Jochana
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот gina » 11 Март 2010, 19:39:16

Пореден пример за некадърността или нежеланието на немските бюрократи. Законът си важи от 2007 без никакви особени условия.

http://bundesrecht.juris.de/rustag/__12.html

Staatsangehörigkeitsgesetz - § 12 , toчka 6.

Zitat:

Nichtamtliches Inhaltsverzeichnis
§ 12 (1) Von der Voraussetzung des § 10 Abs. 1 Satz 1 Nr. 4 wird abgesehen, wenn der Ausländer seine bisherige Staatsangehörigkeit nicht oder nur unter besonders schwierigen Bedingungen aufgeben kann. Das ist anzunehmen, wenn
1.das Recht des ausländischen Staates das Ausscheiden aus dessen Staatsangehörigkeit nicht vorsieht,
2.der ausländische Staat die Entlassung regelmäßig verweigert,
3.der ausländische Staat die Entlassung aus der Staatsangehörigkeit aus Gründen versagt hat, die der Ausländer nicht zu vertreten hat, oder von unzumutbaren Bedingungen abhängig macht oder über den vollständigen und formgerechten Entlassungsantrag nicht in angemessener Zeit entschieden hat,
4.der Einbürgerung älterer Personen ausschließlich das Hindernis eintretender Mehrstaatigkeit entgegensteht, die Entlassung auf unverhältnismäßige Schwierigkeiten stößt und die Versagung der Einbürgerung eine besondere Härte darstellen würde,
5.dem Ausländer bei Aufgabe der ausländischen Staatsangehörigkeit erhebliche Nachteile insbesondere wirtschaftlicher oder vermögensrechtlicher Art entstehen würden, die über den Verlust der staatsbürgerlichen Rechte hinausgehen, oder
6.der Ausländer einen Reiseausweis nach Artikel 28 des Abkommens vom 28. Juli 1951 über die Rechtsstellung der Flüchtlinge (BGBl. 1953 II S. 559) besitzt.
(2) Von der Voraussetzung des § 10 Abs. 1 Satz 1 Nr. 4 wird ferner abgesehen, wenn der Ausländer die Staatsangehörigkeit eines anderen Mitgliedstaates der Europäischen Union oder der Schweiz besitzt.(3) Weitere Ausnahmen von der Voraussetzung des § 10 Abs. 1 Satz 1 Nr. 4 können nach Maßgabe völkerrechtlicher Verträge vorgesehen werden.
"The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing."
Albert Einstein
]
Аватар
gina
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 5 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Документи