• Advertisement

Продажба на кола с БГ номера в Германия

Информация за удължаване на международен паспорт, тарикатлъци със шофьорските книжки и др.

Продажба на кола с БГ номера в Германия

Мнениеот Jorko007 » 25 Март 2009, 23:55:21

Здравейте,
Искам да попитам дали някои досега е правил това, а именно да си продаде колата с БГ номера в Германия. По точно ме интересува дали изобщо е възможно, какви документи трябва да се попълнят от купувача, как да процедирам по нататък в България относно отрегистрирането или бракуването на колата. Става въпрос за един Голф 4 които изобщо не ми се връща към България, а и не ми се занимава да го продавам там. Искам тук да го продам и да си спестя ходенето до БГ.
Трябва ли колата да мине ТÜV, че да може да се изкара от Германия? Ще съм благодарен на всякаква информация от хора, които вече са го правили.
Благодаря ви!
Аватар
Jorko007
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Re: Продажба на кола с БГ номера в Германия

Мнениеот VaskoLeon » 26 Март 2009, 01:23:12

Два пъти съм продавал. Трудна работа, небългарите това много ги стряска. Ако се намери мераклия, то той трябва да се грижи за техническия преглед. Но може би вече признават този от БГ,информация дават от Цуласунгстеле по телефона.
Първо продадох кола с блокирал двигател, купи я Шротхендлер, после аз в БГ я бракувах.
След години трябваше да се отърва от ударен автомобил, но тогава моргите около Любек не искаха да я купят заради номерата/регистрацията. След около месец я продадох на украинец, но трябваше да му дам номерата и служебната книжка, иначе не можел да я вкара в Украйна. Взех му 500 евро гаранция и след 10 дена друг украйнец ми върна документи и номера, а аз му върнах гаранцията. Този автомобил също го бракувах след време.
Като пускаш обявата непременно пиши за българските номера. Определено ще има интерес от България или от студенти или работещи в Германия. Използвай дори този сайт, има раздел Продавам.
Успех!
Аватар
VaskoLeon
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 66
Благодарил: 59 пъти
Благодарено: 50 пъти

Мнениеот Jorko007 » 26 Март 2009, 09:12:28

Благодаря Васко.
Значи разбирам го по следния начин - аз я продавам на някои чужденец тука в Германия, но той за да я изкара се нуждае от моите документи и от номерата, т.е. аз му давам колата и той без да прави нищо в Германия си я изкарва, като след което я регистрира в своята страна ми връща документите и номерата и аз със документите и номерата си я бракувам в България.
Правилно ли разбрах?
А какъв договор за продажба на колата трабва да се подпише - обикновен немски или някакъв друг?

А за продаване на германец хич и не си мисля, защото коли по стари от 3 години за да бъдат допуснати в Германия им трябва задължително TÜV, вече питах.
Аватар
Jorko007
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот radner » 13 Март 2010, 16:04:02

Здравейте , имаме подобен проблем и не ми става ясно какъв е реда да си продадем колата в Германия ,която е с БГ регистрация. Молия , за съвети към днешна дата - благодаря.
radner
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот izaki69 » 14 Март 2010, 16:28:08

Здравейте,съжалявам ако въпроса които задавам е обсъждан вече,но ми трябва спешно информация.На 1 май трябва да съм в Германия.Имам кола на лизинг купена в България.Още не съм я изплатил нацяло.Ще имам ли проблеми да я карам в Германия с българските номера и с пълномощното от лиз.компания.Престоя ми в Германия ще е мин.за 1 година
izaki69
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 3 пъти

Мнениеот deyan » 14 Март 2010, 16:35:08

izaki69 написа:Здравейте,съжалявам ако въпроса които задавам е обсъждан вече

http://zaedno.eu/forums/viewtopic.php?f=32&t=4146
deyan
Роден писач
Роден писач