• Advertisement

За жените кариеристки

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Re: За жените кариеристки

Мнениеот jamiemirror » 1 Ноември 2012, 21:49:27

iniuta написа:
jamiemirror написа:Не е нужен етикет. Но ако жертва хората наоколо (и връзката си) заради кариера, бих я нарекъл така и ще звучи зле...

От връзка до връзка и от мъж до мъж разлика - огромна :)
А мъж, който направи това как ще наречеш и ще носи ли същия негативен смисъл?

Първо - ако една жена е зряла, тя прави всичко от свое име. Тогава няма разлика от връзка до връзка и от мъж до мъж, понеже тя участва също и прави връзки по своя вкус.

Второ - в Германия има еманципация в чист вид. Да, ще го нарека - и в същия негативен контекс. За мен хората са важните, почнат ли да страдат - броя го за погрешно.
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот Sinn » 21 Ноември 2012, 10:53:42

iniuta написа: .... към жените - определяте ли се като кариеристки и до колко желанието ви да сте добри в работата си ви пречи в отношенията с мъжете?

За кариеристка мога да говоря тогава, когато една жена / или пък мъж/ се стреми с цената на всичко да направи кариера. Всяко друго нещо извън това не ми се напасва към понятието кариеризъм. Има балансирани жени, които успяват и да направят нужната за тях кариера, и да имат семейство, дом, деца. И то не по- малко успешно. Честно написано- искрено им се възхищавам.
Не се определям като кариеристка, а като човек, отдаден на професията си, в момента като най- важна област за мен. Желанието ми да съм добра в работата си не ми пречи в отношенията, самата професия до известна степен е пречка откъм график и изисквания за отдаденост. Разбира се, пречка, относително написано, тъй като в крайна сметка всичко опира до характерите и взаимоотношенията между двамата.
Мога да отговарям само за това, което съм казала/ написала, не за това, как някой го е разбрал ...
Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот seli » 13 Май 2015, 15:32:44

Мили дами, понеже сте прагматични, без оправдания, можело...

Потребители благодарили на автора seli за мнението:
бонджорно'принчипеса
Рейтинг: 4%

Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 4 Октомври 2015, 00:56:37

Фитнесчистенето е много яко =D> . Майка ми така едно време играеше гимнастика, а ние лазехме по нея.

Не мисля, че жените с професия са по-калпави партньори от жените без професия...друг е въпросът, че за мен един добър партньор не е чистач, готвач и прислуга, а човек, с който се разбирате и хармонизирате. Според мен, проблем е единствено, когато някой е работохолик и от там няма време за пълноценен живот.

Аз свързвам кариеризма с желанието за лична изява. На някои хора това им носи драйв, да са добри в това, което правят. Изобщо не е свързано с пари. Не виждам нищо лошо в това. Но в днешно време няма таван за успеха, както и граници на експлоатацията, и човек може да получи сериозен срив, ако не е заземен... Според мен, семейството дава такава заземеност и баланс и помага на човек да се центрира.

Но има и друго. Дори и в Германия жената жертва повече от мъжа, когато има семейство. Даже и в СиВи , за мъже се препоръчва да пишат като хоби "обичам да играя с децата си" и да подчертават, че са семейни, а за жените се препоръчва да не пишат нищо особено за семейството си, защото по презумпция работодателят смята, че щом тя е семейна, значи ще отделя време за децата си и е по-рисков служител и ако тя подчетава колко много е involveната, това играе в неин минус. Поне това са ми обяснявали на разни уъркшопи за правене на CV. Така, че не е съвсем вярно за еманципацията.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот bknf » 4 Октомври 2015, 13:57:10

бонджорно'принчипеса написа:Аз свързвам кариеризма с желанието за лична изява

Въпрос на гледна точка. За някои други жени това означава - липса на секс, липса на желание за него, липса на партньор, и живеене единствено само за работата + ходенето на почивки , спорт, приятелки и т.н
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот Mony60 » 4 Октомври 2015, 16:21:57

bknf написа:
бонджорно'принчипеса написа:Аз свързвам кариеризма с желанието за лична изява

Въпрос на гледна точка. За някои други жени това означава - липса на секс, липса на желание за него, липса на партньор, и живеене единствено само за работата + ходенето на почивки , спорт, приятелки и т.н

Мисля, че не си съвсем прав bknf! Моите впечатления от жените- кариеристки са, че си имат партньор, секс, но се пазят от бременност като дявол от тамян ;-). Обикновенно партньорът/съпругът им е също кариерист, постигнал високо стъпало в службата с тенденция още по-нагоре. В една такава връзка или брак, едно дете би било само пречка за постигане на целите. Свободното си време прекарват наистина със скъпи видове спорт, луксозни почивки и партита със себеподобни за поддържане на необходимите връзки.
Който както я нареди!
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот katerinas » 5 Октомври 2015, 13:41:32

onufriy написа:
Antonia написа:Има жени който първо създават семейство, после градят кариера. :-k :pazar:

Добре де, на колко години ще я почнат тази кариера?

Сестра ми записа висше на 30,и то в Сан Диего,че и с две деца ;-) Последиците са,че вече има огромни сенки под очите,но пък мъжа и се научи да глади :mrgreen:

Потребители благодарили на автора katerinas за мнението:
бонджорно'принчипеса
Рейтинг: 4%

katerinas
Нов потребител
Нов потребител

Снимки: 4
Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Предишна

Назад към Всичко е любов