• Advertisement

Dating-Ratgeber

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Dating-Ratgeber

Мнениеот asenbg » 18 Октомври 2012, 19:05:14

Форум Германия

Моля, всички които са имали взимане-даване с местните моми да постнат инфо.

Кое, как , какво е типично, сметката 50/50 се плаща и всичко друго малко или много важно :-)
asenbg

Re: Dating-Ratgeber

Мнениеот velingrad » 18 Октомври 2012, 20:29:43

Единственното, което мога да пиша (за сега) е, че зависи от възрастта (в която си или търсиш), качеството (социалното обкръжение), и какво си готов да жертваш :thumbleft: За жени винаги жертваме по нещо, макар и да си мислим обратното.
Питай по-конкретно, и се надявай че няма да те "налазят желаещи ти доброто" (тук в темата. ). :mrgreen:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот asenbg » 18 Октомври 2012, 22:59:39

прочетох няколко статии на немски, доста инфо като цяло за немските жени, но повече ми е нужно инфо от реакциите и развитията на нещата между нашенци и германките. 20-26, средно статистически индивид :-) , какво се жертва или някой е пожертвал? имам нещо на ум
asenbg

Мнениеот jamiemirror » 27 Октомври 2012, 02:13:14

Сметката да ти е проблема. Ще те юркат.
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот aleksandrinka » 27 Октомври 2012, 07:30:07

Извинете ме, че се намесвам в мъжкия ви разговор :D , но дали познавате жена, която не юрка?
И нещо къде да, къде не по темата:

http://www.youtube.com/watch?v=q5FT47kLZfs
"Мнението на хората зависи от времето, мястото и обстоятелствата." Франсоа Волтер
Аватар
aleksandrinka
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 82 пъти
Благодарено: 177 пъти

Мнениеот estira » 27 Октомври 2012, 13:49:12

Какъв е контекстът на "юркат" тук?
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот contraintuitive » 28 Октомври 2012, 22:16:59

@asenbg

Здрасти колега! Темата е супер! Най-сетне нещо ценно в този форум :mrgreen:

Мога да ти изложа в 9 точки какво е проработило за мене! Нещата, които ще изложа се отнасят за първия ти дейт с нея и важи като цяло за всички жени със светско възпитание. Не съществува точна рецепта или абсолютен ратгебър. Не ти и трябва според мене, защото във всеки мъж се таят уменията на истински Казанова. Проблемът е, че те трябва да се активират и практикуват.

Та без да се отклонявам повече започвам

Основно мое е правило е да се стремя да не правя или намаля грешките, които правят други мъже

1. Не и прави прекалено много комплименти и нея "четкай"?
Дръж се все едно, че се срещаш със 100 жени
Не и показвай, че много я харесваш и че ти е много интересна. Естествено всяка жена се радва на добри комплименти,
но моля те не я обсипвай с такива. Мадамата ще те помисли за адски загорял /не че не си - такива сме често всичкте
джентълмени и това е супер.../ или че държиш и тя да ти прави комплименти и ти липсва добро самочувствие и
увереност в себе си.

2. Не се опитвай да я впечатлиш с подаръци, плащане на сметки и др. материални неща
Изключението е ако имаш кинтите или държиш да го правиш защото ти прави удоволствие! Покажи и че си уверен в
себе си и че си личност. Нека тя да има чувството, че тя трябва да се бори за тебе, а не ти за нея! Жените се
интересуват повече от личността на мъжа и умението му да пораждат положителни чувства в тях, а не /толкова/
дебелината на портфейла. Не "купувай" вниманието и!

3. Избягвай теми за религия, болести, смърт, политика, твоите/нейните бивши
Добри теми за разговор с жени са отпуски/пътувания, нейните/твойте цели, хобита и други теми, на които тя може да се
смее.

4. Не отивай на срещата с нея все едно, че отиваш при колега да пиете по бира
Това включва добър външен вид, чисти дрехи и обувки, изкъпан, избръснат, подрязани нокти на ръцете и краката, свеж
дъх, добър марков парфюм. Всичко би трябвало да се подразбира!!! :mrgreen: но все пак...

5. Вземи я от тях!
Изхождам, че вече се познавате! При напълно непозната това може да е проблем.
Покажи и, че си джентълмен и че момичето действително те интересува!
Когато и се обаждаш да си уговорите среща или я каниш директно обикновено през главата ти минават куп други неща.
Не се заплитай в сложни обяснения, за това къде как и т.н. Няма дама, която не и харесва да бъде взета директно от
къщи.

6. Не се застоявай на едно място с нея.
Изхождам, че си достатъчно интелигентен мъж и пич и че предварително си се запознал с локейшъните - барове,
кафенета, ресторанти, паркове, инетересни забележителности и т.н. и че си си направил предварително план на поне 3
места където да я заведеш. Така ще създадеш впечатление в нея, че сте се видяли поне три пъти с нея и ще ти помогне
за т. 8 ;-)

7. Опитай се да я целунеш възможно най-скоро!
Много пичове отлагат този преломен момент, а няма за какво и в много случаи се отказват и го отлагат за следващата
среща, който няма да дойде. Няма нищо по-силно от това да я изненадаш с една целувка! Особено ако момичето ти е
дала сигнал, че иска да бъде целуната - тя е нервна, почервеняла и е гушката или деколтето, прави същите движения
които ти правиш, седи/стои както ти седиш/стоиш и тялото и е обърнато към твоето, дава ти да си играеш с косата и
или взима нещо за хапване с уста от твоите ръце, докосва /неволно/ ръцете и краката ти.

8. Не си приготвил секс-място
Не бъди наивен!
Това означава, че не си се погрижил за място където да се усамотите с нея, не си изчистил и подредил
стаята/жилището включително и банята или не си говорил с приятел да ти подсигури неговата квартира и място където
да сте сами с дамата. Не си подбрал тиха, приятна музика. Не си се погрижил за кондоми!!!

9. Не и се нахвърляй като лешояд на мърша още от вратата.
За да се съгласи да дойде при тебе значи, че си и спечелил доверието, харесвате и е любопитна затова какво следва :mrgreen:
Ако не става въпрос за изпечена к***а то тогава момичето е преминало през тежката дилема да
прекрачи "добрите" социални порядки и нравствени ценности версус желанието и любопитството и към тебе и твоите
любовни умения. В този момент тя е несигурна и в главата и преминават какви ли не мисли. Дай и време да се опомни и
да се почувства сигурно насаме с тебе в твоето жилището. Предложи и питие, разположи се удобно с нея на дивана и
поддържай разговор с нея, не позволявай да настъпят скумфузни паузи.

Надявам се да съм ти бил с нещо полезен

contraintuitive
find your path and stay on it

Потребители благодарили на автора contraintuitive за мнението (общо 2):
Ichi GekiOrel_S_Oriz
Рейтинг: 8%

contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот vessy72 » 28 Октомври 2012, 22:44:48

Уау!! Не съм местна мома, но contraintuitive, ти много ме впечатли!! :eek: Трябва да си или ергенски консултант под прикритие, или професионален сваляч!
• “On ne voit bien qu'avec le cœur. L'essentiel est invisible pour les yeux.” Antoine de Saint-Exupéry
Не хранете форумните тролове
Истината за Антималигноцит
Аватар
vessy72
Роден писач
Роден писач

Снимки: 61
Статии: 2
Благодарил: 467 пъти
Благодарено: 329 пъти

Мнениеот makeno » 29 Октомври 2012, 16:40:24

Съгласен съм с contraintuitive. Спазвайте неговите правила и ще имате успех. Немкините не са като българките, прагматични са, не обичат да си мил и галантен с тях, дори и да им държиш вратата не обичат, защото считат, че всичко го правиш със задни помисли или че ти има нещо. За жалост или за късмет едно време нямаше степенувани тези правила във форума и всичко това се наложи да го разбера по сложния начин. :)
Просто моите 2 цента...
В българския език няма дума в множествено число, която да завършва на й.
Аватар
makeno
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 51 пъти
Благодарено: 118 пъти

Мнениеот ysmivka » 29 Октомври 2012, 21:16:49

При все, че нито съм имала вземане даване с местните моми, и съм нито местна и нито мома и даже не ми е много ясно какво точно се пита, пиша заради ето това изречение :
contraintuitive написа: В този момент тя е несигурна и в главата и преминават какви ли не мисли

Трудно ми е да си представя, че това е проумяно от праволинейна, първосигнална логика, но това не е важно. Ако някой се интересува от другата гледна точка, ключовата думичка е доверие, и тръгвайки от тук стигаме до отговора на жизнено важният за вас (незнайно защо) въпрос „колко съм добър“. И също до отговора на въпроса „какво ще е склонна да направи“.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот asenbg » 1 Ноември 2012, 01:30:39

@contraintuitive благодаря много за инфото. За инфо на другите - може просто дълго време да е живял тук :-)
Проблема както и за мен и сигурно и за много други е в културните различия - в БГ е по един начин, а тук в ДЕ по съсвем друг начин, учиш се да ходиш на ново.. прохождане, крачка, след 2-3 години тичане самостоятелно по права линия.

Аз почетох доста по техните форуми и останах изненадан от няколко неща - първата целувка , една се оплаква че човекът я целунал на 4тата среща направо по-устата... второ как да се заговори, и трето какво е искал да каже някой с един СМС или имейл и как да се интерпретира, кои стъпки са правилни или грешни и как може би ще реагира жената..

Истината е, че contraintuitive е доста напред с материала и доста добре информиран и развит, даже по-добре от местните мъже и може би бие 95% от местните..

Бях почти се отказал от темата тук, обаче след 10 дена взе че потръгна :-) и то доста добре.

@contraintuitive на лични ще ти драсна моята история, за да не се червя тука :-$ :mrgreen:
asenbg

Мнениеот jamiemirror » 1 Ноември 2012, 16:55:11

За юркането - питайте познатите ви немци (мъже) за основите във връзката - "Яволь Шатц!" \:D/
Ще видите интересни реакцийки!

А коя жена не юрка - ами зрялата, уверената. Тази която не разчита на мъжа да и тика нещата, а го прави сама.
Дори в двойката всеки се грижи за своето развитие - и самата двойка се получава при сходни по темпо и етап на развитие мъж и жена.
Което е реплика и към сваляческите постинги - защо да флиртувам след като немкините охвърлят флирта? Аз съм си аз, конктактувам с другите по свой вкус. Която ме харесва, ще си каже (българките нямат тоя навик, уви) :cheers:
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот contraintuitive » 7 Ноември 2012, 22:14:27

jamiemirror написа:А коя жена не юрка - ами зрялата, уверената. :cheers:

Jamiemirror, говориш от душата ми! Такава жена е злато. Това е жена, която има всичките добри предпоставки - стабилно и здравословно семейство, богат приятелски кръг, широк кръг от интереси, хобита и работа, които я правят щастлива, висок статус. Такава жена е Предизвикателството. Жена, която всеки иска да има до себе си.
Последна промяна contraintuitive на 7 Ноември 2012, 22:52:43, променена общо 1 път
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот asenbg » 7 Ноември 2012, 22:19:50

contraintuitive написа:..Такава жена е Предизвикателството.

Аз нямам много опит за да коментирам, но само мога да кажа: респект! contraintuitive играе във висшата лига :-)

asenbg

Мнениеот jamiemirror » 7 Ноември 2012, 22:34:46

На мен предизвикателства не ми трябват. Те са за тия които смятат че имат нужда да се доказват :)
Инак чета какво си изброил, то хубаво ама чак взех да се чудя дали има реална такава - по описанието ти :)))
Аз имам друго предвид - човек който има път, знае какво прави и иска - и може да го каже и покаже.

ПП: жена с хоби почти не се среща, нямам идея защо е така с другия пол.
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Следваща

Назад към Всичко е любов