• Advertisement

Когато Тя те нервира с глупости

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Когато Тя те нервира с глупости

Мнениеот contraintuitive » 24 Ноември 2012, 16:40:29

Здрасти,

днес докато си чистех жилището мислих за една тема от НЛП/NLP, която се нарича Anker - на нашенски буквално "котва".
В същност това са асоциации, които мозъка ти прави за неща, които си преживял преди време.
Проблемът с тези асоцииации е, че те НЕ ВИНАГИ са ВЯРНИ!

Така напрамер ако си имал смъртен случай в семейството опaзил те господ :mrgreen:/ и близките и родните са те тупали съчувствено по рамото, докато си се чувствал кофти и са ти били потънали гемиите, мозъка Ти е асоциирал тупането по рамото с лошите чувства, които си изпитвал.
От тогава всеки път, когато някой те потупа по рамото, се чувстваш кофти и не знаеш защо...

Ако си се чувствал неодобно, когато си заставал да рецитираш стихотворения пред класа си и колената ти са се огъвали, може би имаш проблеми или дори страх да говориш пред публика...

Така до тук с теорията!

Аз използвам този научен факт, когато някоя жена ме нервира - било то защото иска внимание, било то ей така само от гевезелък или е ревнива или от аления прилив.
На много мъже им се случва да загубят самоубладание и мъжката си полярност, когато нещата които Тя казва и които ти звучат мъничко логично, правдоподобно или правилно, те докосват.

Защо е така?

Като си бил малък сигурно си чувал майка ти хиляда пъти да ти повтаря - не прави това, не прави онова....това не е добре, това е добре... [-X
Колко пъти съм трябвал да подреждам стаята си, да хвърлям боклука или "дойда за малко" точно преди края на някой филм или точно преди отборът ми да поведе срещу кръвния враг: ](*,)

Майчиният инстикт или изброените по-горе неща могат да се появат винаги и по-често, дори в най-неподходящия момент.
Така, че преди да се отзовеш на желанията на Твоето съкровище, хайде замисли се за малко, за какво точно става въпрос и не върти всеки път опашка и не тръчкай след нея като някое кученце. Това И ТЯ НЕГО ИСКА реално!

btw, това са "оръжия" на една дама да тества, що за мъж си Ти.
Това правят жените в крайна сметка с Тебе и то непрекъснато, особено когато се съмняват в Тебе и Твоето мъжество.

Запомни!

Един мъж никога не предава себе си и не се оставя да го водят за носа!

Твой сi
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Re: Когато Тя те нервира с глупости

Мнениеот aleksandrinka » 24 Ноември 2012, 19:59:32

Мдааа- все едно чета момчешкия (не мъжкия!) вариант на "Космополитън"... Дрън- дрън като цяло. Винаги се чудех на приятелка, която го купуваше и четеше с голям интерес... Но не стана "Космо- момиче". 'Щото или си космо- момиче или не си ...

Help for Viktor !!!
Последна промяна aleksandrinka на 24 Ноември 2012, 22:33:34, променена общо 1 път
"Мнението на хората зависи от времето, мястото и обстоятелствата." Франсоа Волтер
Аватар
aleksandrinka
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 82 пъти
Благодарено: 177 пъти

Мнениеот jamiemirror » 24 Ноември 2012, 21:34:24

Никой не може да те нервира ако си стъпил на своя път.

ПП: заеби НЛП и живей нормално :-({|=
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 5 пъти
Благодарено: 29 пъти

Мнениеот ysmivka » 24 Ноември 2012, 22:26:40

Избрани техники за манипулиране на хората: Котва
http://www.karierist.com/kariera/priloz ... rata-kotva
Вземи си прекръсти темата на „Когато contraintuitive те нервира с глупости“ :)
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот contraintuitive » 24 Ноември 2012, 22:52:56

[quote="popwill"]Някой разбра ли на кой блог или списание са тия теми/глупости или трябва да чакаме още?[/quote

В една книга май се казваше, който чака ще бъде възнаграден...

Темите са за тези, които искат да ги четат и които смятат, че може да им помогне с нещо. Ако не те интересуват ами окей :) ,нямам нищо напротив...иначе мерси за критиката! Уважавам я, ако е направена добронамерено и конструктивно!

Представям тук само и единствено собствени мисли и впечатления от опита ми с жените, естествено през призмата на това, което съм прочел. Много от нещата съм ги изпитал на свой гръб в реалния живот и лично на мене са ми помогнали.

Мисля, че много мъже имат проблеми в комуникацията си с жените и си блъскат главите дни и нощи наред.
Това им пречи да намерят своя ПЪТЯ, за който пише jamiemirror!
Да има и мъже, които по-начало имат успех и не трябва нищо да правят. Ако се един от тях - супер! Дай малко акъл ;-) Другите, като не изключвам себе си, трябва да инвестират време в това, за да имат желания успех.

Окей?! Спи спокойно! :)

сi
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот jamiemirror » 25 Ноември 2012, 01:03:22

Мисля, че много мъже имат проблеми в комуникацията си с жените и си блъскат главите дни и нощи наред.
Това им пречи да намерят своя ПЪТЯ, за който пише jamiemirror!

Слагаш каруцата пред коня. Ама така е, ако от дете беше научен да гледаш какво искаш и да правиш каквото е нужното за да го постигнеш - нямаше да дискутираме "път" а щеше да си се подразбира. Комуникацията с жени няма нищо общо. И изобщо не разбирам фиксацията ти върху жените като цяло.

Потребители благодарили на автора jamiemirror за мнението:
contraintuitive
Рейтинг: 4%

jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот ysmivka » 25 Ноември 2012, 11:14:13

[quote="contraintuitive"]В една книга май се казваше, който чака ще бъде възнаграден...[/quote

С лице в салатата ли заспиваш чедо или в десерта?
Щастието е в хармонията, не да си отгоре Изображение
Ако на едната половинка липсва нещо и то се допълва от другата(не дай боже женската), получаваме хармония, а не наранено ЕГО.
Изображение

Потребители благодарили на автора ysmivka за мнението:
contraintuitive
Рейтинг: 4%

Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот jamiemirror » 25 Ноември 2012, 12:42:08

ъъъхм, защо "не дай Боже женската" ?
Нали уж равни бяхме двата пола :-"
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот ysmivka » 25 Ноември 2012, 20:22:09

Чисто биологично, не сме. Аз мога да се пеня колкото си искам, дали ни приемате за равни, ти ми кажи.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот jamiemirror » 25 Ноември 2012, 20:33:36

Ами аз съм мъж - ако се държиш като мъж, сме равни :cheers:
Това в рамките на шегата, но равенството си е съвсем възможно. Особено във фирмите в които имам удоволствие да работя - е факт.
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот ysmivka » 26 Ноември 2012, 11:55:03

“Много интересен“ отговор, да разбирам, че не изключваш възможността и да сме по–добри :-$
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот jamiemirror » 26 Ноември 2012, 12:06:15

Какво пречи? Все едно ти да ми отречеш вероятността аз да съм по-добър само понеже съм мъж. Това не е свързано с пол а с квалификации (освен в много специфични области като кърмене например) :-"
jamiemirror
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот aleksandrinka » 26 Ноември 2012, 13:22:17

contraintuitive написа:Аз използвам този научен факт, когато някоя жена ме нервира - било то защото иска внимание, било то ей така само от гевезелък или е ревнива или от аления прилив.

Къде си тръгнал при жените, да те питам аз като жена, като теб те нервира основното, което искат жените (или поне повечето)- ВНИМАНИЕТО! Понякога губите час да ни се нервирате на глупостите, вместо да отбиете качествено номера с 3- минутно внимание. Че повечето от нас, дори и да знаят или усетят, че това е отбиване на номер , пак сме поласкани и стваме "ваши" за има- няма 3 минути внимание... Ама така е- като си тръгнал на поход срещу жените, не чакай и разбиране от наша страна... При все, че като жена са ми ясни нашите женски номера и прийоми...
"Мнението на хората зависи от времето, мястото и обстоятелствата." Франсоа Волтер
Аватар
aleksandrinka
Редовен писач
Редовен писач

Снимки: 0
Благодарил: 82 пъти
Благодарено: 177 пъти

Мнениеот ysmivka » 26 Ноември 2012, 13:57:01

jamiemirror написа:ъъъхм, защо "не дай Боже женската" ?
Нали уж равни бяхме двата пола :-"
jamiemirror написа:Какво пречи?

Не пречи, ти обаче ще се вържеш на панделка но не можеш да го напишеш. Това за мен си е чист предразсъдък.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот Sinn » 26 Ноември 2012, 14:41:12

contraintuitive написа:Темите са за тези, които искат да ги четат и които смятат, че може да им помогне с нещо.

...... през призмата на това, което съм прочел. .....

Теми се четат и разбират, само, когато са разбираемо написани. Мненията, които отнесе след публикацията си, са адекватни на начина, по който си я написал. Тотално не се разбира от поста ти най- отгоре за какво ВСЪЩНОСТ и ТОЧНО говориш. По причина, че вероятно не си систематизирал в главата си все още и не си изяснил сам на себе си това, което си прочел по книгите. Пиши теми тогава, когато мисълта ти тече гладко, а не подскача насам натам. Нищо против теб в случая, обяснявам гледната си точка.
Ако позволиш един съвет- поведение не се учи от книгите. Не можеш да разбереш жените, ако четеш нещо, което някой е написал, обикновено срещу определена сума пари. Най- добре можеш да разбереш жените просто като се потопиш в тяхната среда, да контактуваш с тях, да питаш тях, да си селектираш мнения и впечатления и да наблюдаваш. В природата всичко до голяма степен се научава със съзерцание.Съвета е персонално насочен към теб, не касае някого другиго, понеже се интересуваш от това да разбереш жените.
Трудна мисия като цяло, концентрирай се върху жени, които са наясно със себе си, другите и те не се разбират в повечето случаи.

contraintuitive написа:Мисля, че много мъже имат проблеми в комуникацията си с жените и си блъскат главите дни и нощи наред.

Проблема в случая се нарича едно нещо- неподходящата жена.
Като не ти тръгне комуникацията и отношенията с една жена, кво се пънеш още- тя просто не е за теб, ти не си за нея и айде толкова. То и за жените ъф корс важи.

contraintuitive написа:Да има и мъже, които по-начало имат успех и не трябва нищо да правят. Ако се един от тях - супер! Дай малко акъл ;-)

Те имат интуитивно поведение към различните жени, в това им е успеха.

Пардон, ако ти се струва, че тона ми е менторски, не е , но мисля, че излишно много се луташ да разбереш жените.
Все пак- успех ти пожелавам! :thumbleft:
Мога да отговарям само за това, което съм казала/ написала, не за това, как някой го е разбрал ...

Потребители благодарили на автора Sinn за мнението (общо 2):
contraintuitivealeksandrinka
Рейтинг: 8%

Аватар
Sinn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти

Следваща

Назад към Всичко е любов