• Advertisement

Прагматични или емоционални - изберете сами

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Прагматични или емоционални - изберете сами

Мнениеот xamsterdamm » 5 Февруари 2015, 16:19:07

Любопитен съм как чувствате различните хора, делите ли ги на националности и ако да - променяте ли се с времето в посока местния манталитет?

Например - немци и българи, прагматични и съответно емоционални натури, планиращи и разчитащи на късмета и т.н.

Също и очаквате ли всеки отделен човек да следва общата представа за националността си (пак в случай че делите националностите по темперамент и поведение) ?
xamsterdamm
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 23 пъти
Благодарено: 23 пъти

Re: Прагматични или емоционални - изберете сами

Мнениеот ScheissMann » 5 Февруари 2015, 19:50:41

xamsterdamm написа:Любопитен съм как чувствате различните хора, делите ли ги на националности и ако да - променяте ли се с времето в посока местния манталитет?

Например - немци и българи, прагматични и съответно емоционални натури, планиращи и разчитащи на късмета и т.н.

Също и очаквате ли всеки отделен човек да следва общата представа за националността си (пак в случай че делите националностите по темперамент и поведение) ?

Няма значеие кой от къде е като цяло за мене.С времето колкото повече общуваш с даден човек ставате по близки .По принцип германците са дръпнати хора които спазват дистанция ,но с времето всичко се променя .А на последното питане ще отговоря по следния начин : Ако си шеф на германец, веднага България му става любима \:D/
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 7 Октомври 2015, 16:15:46

Познавам много прагматични българи...познавам и един силно емоционален немец.
:mrgreen:
Старая се да подхождам индивидуално към човека, да го усетя него, а не да го съдя предварително. Аз никога не съм харесвала прекалено емоционални мъже, тъй като и аз съм много емоционална. Забелязала съм, че ако мъжът е кибритлия, или много властен, сравнително бързо ми бие шута или пък много се караме и не можем да се изтърпим. :mrgreen:

Спокойните, психически стабилни мъже са моето всичко. противоположностите се привличат, и на мен ми харесва да има прагматичност и оправност в мъжа. Най-важното е да ми попълва данъчните декларации. :mrgreen:
Но се пак някаква емоционалност и темперамент трябва да си има в мъжа, иначе е ужасно стерилно...
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти

Мнениеот bknf » 7 Октомври 2015, 19:04:41

Да си емоционален - е знак на слабост, според мен. Тоест, човека не може да се контролира.
Но, по принцип може, лошо няма ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 8 Октомври 2015, 11:42:54

абе, темпераментът си е вроден. Човек се учи да се контролира донякъде, но генът си казва думата. :mrgreen: един флегматик и един холерик са от различни планети. Но това няма общо с прагматичност, май :-k .
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот contraintuitive » 8 Октомври 2015, 12:35:10

А ти от коя планета от двете си? :mrgreen:
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 9 Октомври 2015, 11:02:02

contraintuitive написа:А ти от коя планета от двете си? :mrgreen:

от тези, които не могат да попълват декларации и формуляри. имам дислексия за такива неща. :mrgreen: Затова не е ли оправен мъжът, хич не мога да го възприема като мъж.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот contraintuitive » 9 Октомври 2015, 11:32:34

хахаха, ми отиди на Steuerberater или Steuerhilfe, бъди индипендънт уомън. Закво ти е мъж? :mrgreen:
Най-разтоварващото /до момента/ в комуникацията с теб е, че след много твои постове почвам да гуугълвам за непознати думи ;-)
find your path and stay on it

Потребители благодарили на автора contraintuitive за мнението:
baconsutan
Рейтинг: 4%

contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 9 Октомври 2015, 11:45:41

contraintuitive написа:Най-разтоварващото /до момента/ в комуникацията с теб е, че след много твои постове почвам да гуугълвам за непознати думи ;-)

?!?!!?!?

Щоербератърът ще спи ли с мен? Ще ми прави ли закуска. Аз ако за всяко нещо си търся поотделно кой да ме обслужи, къде ще му излезне края. Ще тряба и техник и монтьор и пазарувач и какво ли не...Ами колелото ?! Гуми, ала бала? Спряла съм се на по-икономичния вариант.

Между другото, към предишната ми работа имахме безплатна данъчна експертка, ей богу, гениална беше с тия данъци. Вади дебелите книги и се почва...винаги ми връщаха разни суми благодарение нея. Бих се оженила за нея, наистина! Гениален човек!
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Мнениеот baconsutan » 9 Октомври 2015, 23:13:42

бонджорно'принчипеса написа:
contraintuitive написа:Най-разтоварващото /до момента/ в комуникацията с теб е, че след много твои постове почвам да гуугълвам за непознати думи ;-)

?!?!!?!?

Щоербератърът ще спи ли с мен? Ще ми прави ли закуска. Аз ако за всяко нещо си търся поотделно кой да ме обслужи, къде ще му излезне края. Ще тряба и техник и монтьор и пазарувач и какво ли не...Ами колелото ?! Гуми, ала бала? Спряла съм се на по-икономичния вариант.

Между другото, към предишната ми работа имахме безплатна данъчна експертка, ей богу, гениална беше с тия данъци. Вади дебелите книги и се почва...винаги ми връщаха разни суми благодарение нея. Бих се оженила за нея, наистина! Гениален човек!

Обслужваме всякак. Прагматично, икономично и качествено. Разполагаме с необходимите инструменти. Гарантирано попълване на декларации.
baconsutan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 128 пъти
Благодарено: 125 пъти

Назад към Всичко е любов