• Advertisement

За ревността

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Мнениеот nona » 25 Декември 2006, 15:39:03

А трябва ли да се ревнува от компютьра, ако партньора нон стоп виси на него-сваля филми, 4ете вестници, поликтика и какво ли още не...??? Да ама това важи и за 2 мата и то на 2 ПЦ та в отделни стаи, трябва ли да се подозираме...и какво би променило това, ако това наистина е най-лесния вариант за информация от цял свят и БГ :oops: :roll: !!!
Аватар
nona
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот azbuk » 25 Декември 2006, 17:07:44

Barby написа:малко сте извън темата...
мен ме интересува: може ли човек с изключителната си ревност да накара партньора си да се отдръпне?

ами да, разбира се. това е недоверие. а без доверие няма любов.

До колко можем да ограничаваме партньора си?

имаме право да ограничаваме себе си, ако искаме. другите имат свободна воля. и по свободна воля са с нас или не са.

Много ли е да очакваш партньотът ти да не излиза без теб и да не комуникира с други жени, освен служебно?

това е сигурен път към разпад на връзката. рано или късно тя се превръща в затвор и ако някой някой ден се пробуди - край.

как може да забраниш на партьора си да общува с други жени? то е все едно да му отнемеш въдуха. не е любов, а егоистично чувство за притежание.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот elle » 25 Декември 2006, 17:33:25

Много ли е да очакваш партньотът ти да не излиза без теб и да не комуникира с други жени, освен служебно?

Моника Белучи : Нямам нищо против мъжа ми да заглежда други жени - така най-лесно ще оцени какво има до себе си.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот danaily » 5 Януари 2007, 02:29:57

[Моника Белучи : Нямам нищо против мъжа ми да заглежда други жени - така най-лесно ще оцени какво има до себе си.
quote]

майкъл джордан: нямам нищо против колегите ми да играят баскетбол- така най-лесно ще разберат че не могат..

elle, жена като моника дали и се налага да ревнува?...[/quote]
danaily
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот danaily » 5 Януари 2007, 02:38:51

и да бъде оценявана...

а мъжът и ако се заглежда по други жени му се налага да си направи upgrade и да си сложи nod32 :blob:
danaily
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот isisito » 6 Януари 2007, 00:23:07

Bo написа:Рядко пиша,но този път не издържах.Миналото лято се запознах с едно момиче и заради него зарязах всичко в БГ и дойдох в Германия.От тогава съм се прибирал само веднъж(Декември)и единствения начин да комуникирам с приятелите и ПРИЯТЕЛКИТЕ ми от БГ е ICQ или SKYPE.Според нея ако си пиша с някое момиче задължително съм спал с нея,без дори да се замисля,че това може да е някоя моя братовчедка,която не съм виждал от година заради нея.Е това чесно ли е?

Че не е честно - не е. Но ако си приказвате малко повече може и да се кротне половинката ти..
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Мнениеот elle » 6 Януари 2007, 00:35:51

danaily написа:elle, жена като моника дали и се налага да ревнува?...

абе тя да си има едно на ум с този frenchy
Последна промяна elle на 8 Януари 2007, 14:57:00, променена общо 1 път
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

по ведро

Мнениеот deskata_a » 8 Януари 2007, 14:39:41

neznamka ,горе главата.живота продължава,сега вероятно боли ,но скоро ще отмине
Аватар
deskata_a
Нов потребител
Нов потребител

oh

Мнениеот go6kohubavetza » 9 Януари 2007, 13:23:25

лошо Седларов,лошо
Аватар
go6kohubavetza
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот paparazzo » 16 Ноември 2007, 16:33:27

чата не ми върви-обичам живия разговор-не знам остарявам ли какво обаче е факт...
Аватар
paparazzo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот liverbird » 16 Ноември 2007, 18:12:36

danaily написа: жена като моника дали и се налага да ревнува?...

Според мен един човек като е ревнив си ревнува, независимо колко невероятен е, и колко го обича партньорът и т.н. . Въпрос на характер е ревноста.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот isisito » 16 Ноември 2007, 21:22:29

liverbird написа:Според мен един човек като е ревнив си ревнува, независимо колко невероятен е, и колко го обича партньорът и т.н. . Въпрос на характер е ревноста.

Напълно съм съгласна. И точно такива хора си търсят повод да вдигат аларма на половинките си. Защото ако в началото ревността е само закачка, то по-нататък тя се превръща в тежест, която в повечето случаи се износва от ревнувания...
Аватар
isisito
Роден писач
Роден писач

Re: За ревността

Мнениеот vwpolo » 23 Ноември 2007, 21:33:36

neznamka написа:Как реагира един мъж, който си чати с други жени в нета, а любимата му приятелка за пореден път й става неприятно от този факт и ревнува??? :?:
Който има опит с интернет връзките, моля ако желае да отговори! :cry:
Мисля, че това с интернет задявките е някакъв вид зависимост :(
Уж, няма нищо, обикновени разговори... :cry:

1. Зависи дали приятелката му е (наистина) толкова любима, колкото той казва.
2. Зависи дали наистина той пише ... ммм странни работи с тая негова приятелка (виж му в history-то, ако си е сложил парола наистина има повод за притеснение)
3. Интернет връзките - съществуват!
4. Обикновени разговори между мъж и жена няма /според мене/. Ако мъж и жена наистина говорят, то е защото:
    - мъжът иска да прави секс с тази жена
    - мъжът има финансова изгода от жената

Но това си е наистина лично моето мнение и никого не обвързвам с него. Даже и себе си, защото то е плод на моментното ми настроение :twisted: .
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Re: За ревността

Мнениеот lili_vlaeva » 24 Ноември 2007, 12:11:11

Такааааа, почвам по точки. Зна4и:
vwpolo написа:1. Зависи дали приятелката му е (наистина) толкова любима, колкото той казва.

И какво значение има в случая дали е "любима" или не? Щом той е избрал да е с нея по една или друга причина, най-малкото е да й отдаде нужното уважение, поне в нейно присъствие! Защото, пишейки си с други девойки пред нея, не само,че не е правилно,ами направо си е подигравателно.

vwpolo написа:2. Зависи дали наистина той пише ... ммм странни работи с тая негова приятелка (виж му в history-то, ако си е сложил парола наистина има повод за притеснение)

И тук не мога да се съглася. Ами то,ако почнем да се дебнем постоянно и да си ровим по компютрите и личната информация, до къде ще се стигне. Абсолютно всеки човек има право на своята свобода,колкото и малка да е тя. Всеки си има своето лично пространство и е страшно дразнещо и непочтително,ако някой започне да се рови там. Мен би ме изкарало от равновесие. А стигне ли се до ровене и шпиониране, то значи доверието в тая връзка го е хванала липсата и то къде отива пък самата връзка тогава.

vwpolo написа:3. Интернет връзките - съществуват!

С това се съгласявам, НО те могат да съществуват,само и единствено,ако човек го иска и го позволи.

vwpolo написа:4. Обикновени разговори между мъж и жена няма /според мене/. Ако мъж и жена наистина говорят, то е защото:
    - мъжът иска да прави секс с тази жена

Айде бе, как да не съществуват нормални разговори. От това мнение разбирам,че от всяка една жена, с която си говориш, искаш секс? Ако е така, жалко много, защото определено могат да съществуват разговори без сексулани намеци и желание и изобщо даже не е задължително това да се намесва. Ама де да знам, вие мъжете може и да не мислите така. Което мe кара да се замисля,колко от приятелите ми, с които общувам, искат нещо повече от мен? :roll: :lol:

Обощение: с две изречения по темата. Ако един мъж действително си чати постоянно с други жени пред приятелката му, без значение дали си говорят за времето или за секс, е неуважително спрямо нея и мен би ме накарало да си мисля,че го прави само и само да ме дразни и да ми каже едва ли не: "Виждаш ли, не си единствената, ако искам мога да имам всяка". Тъпо,адски тъпо.:evil:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Мнениеот vwpolo » 24 Ноември 2007, 13:57:40

lili_vlaeva написа:И какво значение има в случая дали е "любима" или не? Щом той е избрал да е с нея по една или друга причина, най-малкото е да й отдаде нужното уважение, поне в нейно присъствие! Защото, пишейки си с други девойки пред нея, не само,че не е правилно,ами направо си е подигравателно.

има значение, голямо. За нас мъжете да бъдеш с една жена може да означава много неща, наистина много. Ще изляза от 1л.ед.ч. и ще пиша от общия случай. Честа практика е мъжете да не чакат идеалната жена, а през това време да бъдат и с доста не-идеални - едната имала това, другата онова, и рядко се случва една да бъде "всичко от което имам нужда". Така че компромисите не се правят само от женска, но и от мъжка страна.

Уважението - ДА, 100% права си. Може би най-много боли от срещата с обратната дума на уважението - унижението. Егото е една доста богато снабдена с нерви част от човешкото тяло :shock:

lili_vlaeva написа:Абсолютно всеки човек има право на своята свобода,колкото и малка да е тя. Всеки си има своето лично пространство

Така е, ама като си използваме и малката свобода, за да гледаме встрани...? Аз лично започнах преди година и нещо да си заключвам компютъра, след това нямаше поводи за заключване, но навикът си остана - символ на недоверие и гузна съвест. Затова и с усилие почнах да го изтривам тоя вреден навик.
Но все пак, ако никога не е имало какво да пазя, щях ли да го заключвам? Предполагам доста мъже (а и жени) ще се замислят.

lili_vlaeva написа:От това мнение разбирам,че от всяка една жена, с която си говориш, искаш секс?

...или не искам щото не ме кефи. Но това не съм само аз, аз не съм уникален :lol: Кой иска да спи с тебе си е твоя работа... но е факт, кога един мъж и една жена са просто приятели - вариантите са 3 и никой от тях не се харесва на жените.

lili_vlaeva написа:"Виждаш ли, не си единствената, ако искам мога да имам всяка". Тъпо,адски тъпо.

тъпо е наистина. просто вашето женско поведение често казва "аз съм единствената, с която ти можеш да спиш". И това е адски тъпо, ама не се усешате като го правите и не ви се и сърдим. Не ни се сърдете и вие на нас 8) Просто някой някога трябва да ви сваля на земята.
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко е любов