• Advertisement

За ревността

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Мнениеот lili_vlaeva » 24 Ноември 2007, 17:56:34

vwpolo написа:... Честа практика е мъжете да не чакат идеалната жена, а през това време да бъдат и с доста не-идеални - едната имала това, другата онова, и рядко се случва една да бъде "всичко от което имам нужда". Така че компромисите не се правят само от женска, но и от мъжка страна.

Аха, и за какъв компромис викаш става дума в случая с чатенето с други жени? "Аз съм с тебе,ама така чатейки, може да открия нещо по-добро,но ти не се притеснявай,няма нищо с тия другите". Кое му е компромисът на това по-точно,че не зацепвам нещо.:roll: И от страна на кого е по-точно тоя компромис. От твоя страна,че видиш ли трябва да се радваш ,че въпреки че има и други, съм избрал да съм с тебе. Или от страна на жената,че позволява и търпи подобно отношение? :evil:

vwpolo написа:
lili_vlaeva написа:Абсолютно всеки човек има право на своята свобода,колкото и малка да е тя. Всеки си има своето лично пространство

Така е, ама като си използваме и малката свобода, за да гледаме встрани...? ....навикът си остана - символ на недоверие и гузна съвест.
Но все пак, ако никога не е имало какво да пазя, щях ли да го заключвам?

Ами точно за това си говорим де. Именно, ти сам си го каза и отговори на въпроса на авторката на темата. Трябва ли да се притесняваме? Ами явно трябва. Въпросът не е в това дали ще си го заключваш, или не, а дали има какво да криеш. Когато си с един човек, такива неща са повече от неуместни и грешни.

vwpolo написа:
lili_vlaeva написа:От това мнение разбирам,че от всяка една жена, с която си говориш, искаш секс?

...или не искам щото не ме кефи.

Тук,ако приемем,че според твоите две причини, изказани по-горе, поради които един мъж си пише с една жена, не търсиш финансови облаги, ами то тогава доста си противоречиш. Значи, хем мъж си пише,за да получи секс, хем пък не искал,щото не го кефела примерно. Последно?! :roll:

vwpolo написа:
lili_vlaeva написа:"Виждаш ли, не си единствената, ако искам мога да имам всяка". Тъпо,адски тъпо.

тъпо е наистина. просто вашето женско поведение често казва "аз съм единствената, с която ти можеш да спиш".

Ами, слънце, тук много зависи от жената. Някои имаt основание да го казват, други не! :wink: Някои го натрапват постоянно без основание, други успяват умело по тънката лайсна да убедят мъжа,че действително е така. Уважавам и поздравявам втория тип,защото си е цяло изкуство. :)
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 5 пъти

Мнениеот MapTu4ka » 25 Ноември 2007, 03:02:46

vwpolo написа:
lili_vlaeva написа:"Виждаш ли, не си единствената, ако искам мога да имам всяка". Тъпо,адски тъпо.

тъпо е наистина. просто вашето женско поведение често казва "аз съм единствената, с която ти можеш да спиш".

г-н vwpolo да това казва нашето "женско поведение". Обаче си зависи и от ситуацията и от жената. Както има мъже и... мъже, така си има жени и ...жени. Има такива жени, за който не е важно да имат връзка, държат само на хубавия, див секс, досущ като мъжете. В това няма нищо лошо- да спиш с един партньор, но да няма нищо обвързващо. Така и мъжа, а и някои жени се чувстват по- добре. Дори в някои случей партньорите и на мъжа и на жената са повечко. Ок. Нямам нищо против. Но аз не съм такава. Аз съм от тия дето казват : "аз съм единствената, с която ти можеш да спиш". Въпроса е, че почти винаги спя с мъжа, след като имаме връзка и сме се опознали. Аз не залъгвам никой. Просто нямам нужда от чисто и просто "чукане " с някой. Търся човек, който да е до мен, да дели с мен едно легло, една маса, едни тревоги, едни радости....Слава Богу съм го намерила. Но в никой случей не толерирам изневяра. За мен тя си е лъжа. След като аз съм била искрена с мъжа и съм му показала какво търся, от какво се нуждая и какво чувствам, т.е била съм искрена с него, то е редно и той да бъде такъв с мен. Иска да спи с други жени.....Еми, ок! Но нека ми каже. Като иска да се чука с други нека го прави, но тогава на мен вече ми става ненужен и ще трябва да търся по-добър и да шия рана....
След като един човек е решил, че чувства нещо към друг и е заедно с него, редно е да има коректност и вярност.
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот estira » 25 Ноември 2007, 03:37:32

Ама много ми е интересно как ги вземате тези решения с толкова лека ръка, без да гледате ни на ляво, ни на дясно. Жените са такива, мъжете са онакива, а ако той/тя ми изневери си вземам meine sieben Sachen и дим да ме няма. Че даже мога да си тръгна и само ако погледне някоя друга, защо не? И точно както в "Wer wird Milionär" ще избера 50/50 жокер, после ще ми се усмихне Гюнтер Яух и ще ми каже дали съм минал на следващото ниво, или губя всичко. И защо питаме и обмисляме такива неща, след като като ние самите попаднем ли в такава ситуация нито питаме, нито обмисляме.
Вместо да ревнувате нахалос по-добре вярвайте на партньора си и имайте винаги скилидка чесън вкъщи - предпазва от дяволи. :wink:
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот MapTu4ka » 25 Ноември 2007, 03:58:46

Е estira, съгласна съм, че тия съвети и мнения са малко...неточни. Но все пак целта тук не е ли да разберем гледните точки на мъжете, а те съответно нашите. Никой не казва да си вземаш твойте sieben Sachen. Просто всеки разсъждава и постъпва по различен начин, нали? Аз говоря от опит. Знам как съм постъпвала и то не е било веднъж. Мисля, че точно това обмисляне помага и на жените и на мъжете, да разберат защо постъпват по определен начин в дадена ситуация. И въпреки че всеки е отделна личност, има много допирни точки и теми. На мен лично мъжкото мнение по тривиалните проблеми в една връзка, ми помага често, просто да свикна, че някои неща не мога да променя.
А относно чесъна, да си призная има такива отрови ходеши, дето ни чесън, ни бой ги лови. :o
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Мнениеот vwpolo » 27 Ноември 2007, 22:25:09

lili_vlaeva написа:От твоя страна,че видиш ли трябва да се радваш ,че въпреки че има и други, съм избрал да съм с тебе.

да, точно така. Вие жените по-лесно можете да си намерите да изневерите, ама ние мъжете го правим по-често. Така че това, което казваш ми се струва доста актуално. Вярността трябва да се цени, а не да се счита като някаква даденост!

lili_vlaeva написа:Въпросът не е в това дали ще си го заключваш, или не, а дали има какво да криеш.

ами има, ама то всички имаме. всички имаме какво да крием и това се определя от прага на допустимост на партньора. Ти нищо ли не криеш от приятеля ти? .... честно :evil: а защо трябва да се заяждаш с мене?

@мартичка - наистина е хубаво да се разберем за мисленето на едните и на другите. Знам, че всеки луд си има номер, но като цяло мога да генерализирам жените и мъжете така - една жена е склонна да прави дълго време компромиси, докато един мъж ще трае малко и след това ще си намери липсващото парченце във връзката на друго място. Отделен е въпросът дали ще изясни проблема с тебе или ще вземе едностранно решение за изневяра.
И все пак замисли се - ако мъжът на живота ти ти каже, че нещо не е наред, а ти не можеш да го осигуриш, какво ще избереш? Ще бъдеш ли щастлива с "идеалния" ако той не е щастлив? "Мила не мога повече така, имам нужда от..." Е? Това май е въпрос към всички жени.
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот lili_vlaeva » 27 Ноември 2007, 22:55:09

vwpolo написа:
lili_vlaeva написа:От твоя страна,че видиш ли трябва да се радваш ,че въпреки че има и други, съм избрал да съм с тебе.

да, точно така. Вие жените по-лесно можете да си намерите да изневерите, ама ние мъжете го правим по-често. Така че това, което казваш ми се струва доста актуално. Вярността трябва да се цени, а не да се счита като някаква даденост!

То това добре, ама не разбрах как в две изречения помести и "изневярата" и "верността", като те се самоизключват автоматично като понятия. Иначе защо си мислиш,че на жените им е по-лесно да изневеряват? Определено смея да твърдя,че съвестта на една жена ще заговори много повече преди или след изневяра,отколкото на един мъж.

vwpolo написа:Ти нищо ли не криеш от приятеля ти? ....

Ами не не крия,но това всъщност не е твоя работа. А, ако случайно крия нещо, ооо то тогава определено не е защото не си харесвам прическата на някоя снимка примерно. Всичко си има причина и в случая с криенето си става въпрос за изневяра или поне бивше или бъдещо желание за такава.

vwpolo написа: честно :evil: а защо трябва да се заяждаш с мене?

Не се заяждам с теб, просто искам да ти покажа колко много си противоречиш в изказванията. Хем твърдиш,че преди си имал какво да криеш и затова си си заключвал компютъра, хем пък нали "вярвайте ми, щото аз вярвам в доверието". Е хубаво де,ама това трудно става ;)

vwpolo написа:една жена е склонна да прави дълго време компромиси, докато един мъж ще трае малко и след това ще си намери липсващото парченце във връзката на друго място.

Ами то това с пълна сила и за жената се отнася. Тя също може да си търси липсата другаде, но определено си прав,че просто ние ви търпим повече и правим повечето компромиси, а вие бързо и лесно се отказвате,отивате, намирате си липсващите парченца и после омазани до ушите в шоколад се прибирате вкъщи и нагло твърдите "Ама не бе миличко, аз не съм ял шоколад.Въобразяваш си!" :evil:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 28 Ноември 2007, 00:22:29

lili_vlaeva написа:..., но определено си прав,че просто ние ви търпим повече и правим повечето компромиси, а вие бързо и лесно се отказвате,отивате, намирате си липсващите парченца и после омазани до ушите в шоколад се прибирате вкъщи и нагло твърдите "Ама не бе миличко, аз не съм ял шоколад.Въобразяваш си!"

Според мен мъжете може да се разделят на 3 вида.
1. "Нормални", които ядът шоколад, но в къщи се правят, че нищо не е стаало.
2. "Идиоти", които допускат в къщи да ги изобличат, че са яли шоколад.
3. "Задръстени", тея които никога не ядът шоколад. Някои от тях - защото вярват на глупостите дето им разправят в къщи, че са вече стари или дебели за шоколад.
:)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот liverbird » 28 Ноември 2007, 00:29:27

lubo_kranchew написа:Според мен мъжете може да се разделят на 3 вида.
3. "Задръстени", тея които никога не ядът шоколад. Някои от тях - защото вярват на глупостите дето им разправят в къщи, че са вече стари или дебели за шоколад.

Е, защо някой трябва да е стар и дебел за шоколад? Може просто да не му се яде(аз лично, и наистина за шоколад говоря!, не обичам шоколад).
Та, дами, предпочитаме задръстените или? И романтично продължавам да вярвам, че не е задължително някой да е стар и дебел или задръстен, за да не му се яде шоколад...... И че то не зависи от сексапила, а от характера на човека.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот ljuba » 30 Ноември 2007, 16:26:54

lubo_kranchew написа:
Според мен мъжете може да се разделят на 3 вида.

Адаш,нали се сещаш,че от същия този шоколад и жените си хапват,не само вие мъжете :lol: Така че не си мислете,че това нещо е запазена марка само за вас :wink:
Освен това е и въпрос на избор дали ще ядеш или не,според мен ако човека срещу теб иска шоколад пусни го да се наяде-гладът ще премине!Ако го спираш изкушението ще седи в главата му много по-дълго.И освен това къде е според вас изневярата-в ума или в тялото? :wink:
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот vwpolo » 30 Ноември 2007, 18:08:39

и аз съм на принципа, че ако на човек му се яде точно шоколад, той или ще си го получи, или само това ще му е в главата. Затова на мене като ми се дояде - казвам, и се надявам и на мене да ми кажат :? не е приятно, но е по-малкото зло според мен.
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот elle » 30 Ноември 2007, 18:27:52

Като го усетя, че му се яде шоколад ще звънна на някоя от ония агенции, които идват у Вас и правят от тялото ти "сладкиш" - изрисуват те майсторски с шоколад, сметана и всякакви други сладкарски продукти. Като се прибере, докато не изяде всичко няма мира. Да видиме другия ден как ще има сили да отиде на работа и дали още ще му се яде шоколад.. :lol:
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот ljuba » 30 Ноември 2007, 21:14:22

elle написа:Като го усетя, че му се яде шоколад ще звънна на някоя от ония агенции, които идват у Вас и правят от тялото ти "сладкиш" - изрисуват те майсторски с шоколад, сметана и всякакви други сладкарски продукти. Като се прибере, докато не изяде всичко няма мира. Да видиме другия ден как ще има сили да отиде на работа и дали още ще му се яде шоколад.. :lol:

Elle,не забравяй,че на човек понякога не му се яде любимия шоколад,а примерно прости бонбони "Простор" :wink: Не винаги можем да задоволим всеки глад,както и нашия глад не винаги е за любимото ни ядене.
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот vwpolo » 30 Ноември 2007, 23:11:18

ljuba.... аферим
ИзображениеИзображениеИзображение не мога да повярвам, че жена има такъв поглед над играта! От днеска съм ти фен :) Ех ако всички жени бяха така либерални :roll:
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот MapTu4ka » 1 Декември 2007, 16:22:31

Незнам колко от вас ще се съгласят с моето мнение по темата, но то е следното:

В миналото, жената е била натоварена с тежката задача да бъде съпруга, добра майка, перфектна домакиня, добра спътница и съветник на съпруга. И тъй като жената е търсела сигурност, по него време рядно е помисляла за "шоколад", тъй като е имала достатъчно отговорности от ранно утро, до късен зрдач.
Мъжът от своя страна пък е бил отговорен само за материалното състояние на семейството си, което , не ме разбирайте погрешно, е също толкова важно. То всъщност идеята, според мен , е , че нито мъжът, нито жената поотделно биха се справяли, затова създавайки семейство, всеки си има отговорности и задължения, но не може да става сравнение на кого са по важни.

В днешно време всички обвиняват мъжете, че по природата не са много по моногамията. Обаче защо никой не признава, че и жените много са се променили. Майчинското чувство толкова липсва при някой, че чак не ми се дават примери.
Нещата са се променили, сега въпроса опира до човека. Вярно е, че както жените, така и мъжете са предразположени към определени действия, но мисля, че много жени също не са точно светици.
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Мнениеот incredibus » 4 Декември 2007, 11:57:32

MapTu4ka написа:В днешно време всички обвиняват мъжете, че по природата не са много по моногамията. Обаче защо никой не признава, че и жените много са се променили. Майчинското чувство толкова липсва при някой, че чак не ми се дават примери.
Нещата са се променили, сега въпроса опира до човека. Вярно е, че както жените, така и мъжете са предразположени към определени действия, но мисля, че много жени също не са точно светици.

Признавам си с ръка на сърцето - моногамията не ми е в кръвта и съм жена.
Дотук със самопризнанията.
Сега да разкажа и моята любовна мъка. Имам връзка, която с течение на времето беше неизбежно да се превърне в интернет такава и това е наистина голяма мъка.
Много пъти се опитвах да го убедя, че е свободен да прави каквото иска в мое отсъствие, стига аз да не разбирам после, защото съм ревнива, както наскоро установих. В това той ме превъзхожда многократно, толкова е див и ревнив, че налита на бой, буквално. Каза ми че той не можел да изневерява, не бил такъв човек, както и че ако аз му изневеря с връзката ни било свършено.Това което ме вбесява, е че той ме мисли за изповедалня и всеки път ми споделя всичко, къде е ходил, с кой/коя е ходил, какво е правил. Завършвайки с думите ''ама нищо не се случи, повярвай ми!''. Обясних му като на дете-идиот, че не искам да знам. Друго вбесяващо ме нещо е че ми се обажда от време на време само за ''да ме провери'' - къде съм, с кого съм, какво правим, на което най-честият ми отговор е ''спя'' или ''навън съм с приятелКА''. Ако пък дръзна да си призная че съм навън с приятел, следва неизбежния въпрос - ''Спала ли си с него'' или още по-ужасния ''Спиш ли с него''. Изморявам се от толкова глупости, и аз съм ревнива, но все пак всичко има граници. Не че съм му изневерила, освен всичко установих и че съм влюбена в него и просто сърце не ми дава да се занимавам с никой друг.
И да не пропусна - немец е. Най-дивият немец който познавам. Ако слуша, догодина ще се преместя в неговия град. :D
incredibus
Нов потребител
Нов потребител

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко е любов