• Advertisement

За ревността

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Мнениеот MapTu4ka » 6 Декември 2007, 19:36:53

Е значи имаме нещо общо с теб. Само искам да ти дам моя съвет- да оцениш искреността му и факта, че ти споделя. Много връзки страдат именно от това, че липсва диалог, че не се познават добре...Моя приятел също ми споделя и аз на него. И трябва да ти кажа, че това си оказва положителното влияние във всеки аспект. Няма нищо по-хубаво от това да познаваш партньора си.
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот elle » 10 Декември 2007, 01:00:38

Liska написа:Някой, някъде беше казал: "Аве дай да си верваме, оти ако си не верваме, ше се следиме, а следиме ли се ше се 'фанеме..."

... а 'фанеме ли се ше се тепаме " . ;)
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Re: За нета

Мнениеот neznamka » 17 Юли 2009, 04:50:57

;-)
Аватар
neznamka
Нов потребител
Нов потребител

Re: За ревността

Мнениеот seli » 6 Септември 2009, 20:03:38

Жени - шпионки дебнат отвсякъде

Кой би отрекъл, че едно от най-страстните занимания на жените е да “шпионират” половинките си, а после да сипят обвинения срещу тях. Понякога за щяло и нещяло, а друг път – за “сериозни” прегрешения.

Мъжете пък съвсем не им остават длъжници. Тези от тях, които имат по-силно его, директно отричат обвиненията. По-уравновесените от тях предпочитат да отбиват ударите с дълги обяснения. Има и такива, които заемат отбранителни позиция – просто замълчат.

Каквито й да са реакциите на прадставителите на силния пол, има безкрайно много причини, заради които жените имат основания да шпионират любимите си. Има обаче обвинения, които могат да бъдат наречени “нелепи”. Тях всяка уважаваща себе си дама трябва да изтрие от подсъзнанието си и изхвърли от злободневното говорене:

Обвинение 1: “Той не помни датите на годишнините!”
Ако беше една дата – да я запомня! Но е нелепо да се помнят датата на запознанството, на първата среща, на първата целувка, на първия секс, на годежа, на сватбата....
Сигурно е, че за мъжът наистина важни дати са служебните крайни срокове, но дори и тях си ги записва. Помни и кога се е оженил, защото умишлено е избрал тази дата. А има и такива дни, в които така го е “завъртяла шайбата”, че въобще не знае кой ден от седмицата е това.
Така че, хайде да оставим летоброенето и да се радваме на живота!

Обвинение 2: “Той не ми обръща внимание!”
Когато видя нацупената физиономия и мрачното настроение на любимата си, веднага ми става ясно, че следва дежурното обвинение. Много пъти е отделял време, за да й обясня като на малко дете, че не може да й бъда нон-стоп “под ръка”. Но укротяването е временно и пак се връща на любимата реплика. Странното е, че детето разбира много по-добре в подобна ситуация, а жената продължава да се бори за внимание по наивен и глуповат начин. Така всичките старания на мъжа да е добър съпруг и грижовен баща отиват “по дяволите”. А подобни обвинения провалят всичките ми усилия за това.
Затова, мила, искай по-малко внимание, а току-виж си получила повече, отколкото очакваш!

Обвинение 3: “Той се заглежда по чужди жени!”
Обвинението би имало смисъл, ако се заглежда по чужди мъже. Няма нищо лошо в това, че е естет и цени женската хубост. Има милиони красиви жени по света, защо да е тесногръд и да гледа само своята? С очи не се вършат неща, а просто се задоволява висшата потребност да се ценят красивите неща около нас. Едни ще ги погледа, с други може и да поговор5, защо не и да потанцува? Изневярата рядко се поражда след “гледане”. Има си далеч по-сериозни причини за възникването й.
Хей, скъпа, не се засягай като се възхищавам на хубавото, а се гордей, че съм избрал теб!

Обвинение 4: “Той не може да ме успокои, когато съм нервна!”
Как да бъде успокоен човек, особено жена, която не иска да се успокои, а се самонавива? Всяка реплика, с която цели да й върне спокойствието, се оказва клечка кибрит. Към повода за сегашната нервност се прибавят още стотици лоши отминали случки, които донавиват пружината на емоционална неудовлетвореност. Те би трябвало отдавна да са забравени, но излиза, че са добре запаметени. Понякога от това следват сълзи, викове, истерия..., апокалипсисът е неизбежен. Накрая вместо той да успокоя нея, тя го изкарва от равновесие и положението става неспасяемо. Той се чувства като “психоаналитик без портфейл”.
Е хайде, бейби, дай да се обичаме, без да се ядосваме за дреболии!

Обвинение 5: “Той псува и ругае!”
Не виждам по-чист и по-първичен начин да изразиш възмущението си или някакво друго несъгласие от една натурална псувня. Евфемистичните изрази не вършат работа, когато ядът ти се е насъбрал и имаш нужда да изпуснеш напрежението. Ами ако в този момент му се иска да чупи, блъска, удря, не е ли най-безобидно ако изригне в поток от псувни и ругатни. Животът е крайно жесток на моменти и не ти идва отвътре да бъдеш изискан в изказа и поведението. Да запазиш възпитание в подобни случаи е излишно, а по-често и невъзможно усилие. Човешката простотия също няма граници понякога.
Така че, слънчице, не се стряскай от грозните думи, те не са за теб! Аз дори и не съм си го помислял, просто така – изплъзнаха ми се от езика!

www.frodnews.bg
Аватар
seli
Професионалист
Професионалист

Снимки: 256
Благодарил: 205 пъти
Благодарено: 246 пъти

Мнениеот vwpolo » 6 Септември 2009, 20:55:26

Хахахах мене никога не са ме овбинявали по точка 3 :mrgreen:
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот Rozmari » 6 Декември 2009, 00:17:32

Изображение

Ревността е силно болезнено, обсесивно и разяждащо те като киселина чувство. Възможно е наистина да има реална ситуация на изневяра. Но начинът и на мисловно възприемане, емоционално преживяване и поведенческо отреагиране зависи единствено от теб самия. От връзката ти с онова щастие, сигурност и спокойствие, които идват от дълбините на съществото ти!

Изображение

Ревността замъглява ума ти, задушава щастието и радостта ти и те приковава в тревожната мъчителна гневност на тъмницата си! Изходът към спокойствието, увереността и щастието на светлината е в разума и дълбоката свързаност с духа ти! Тогава ти разумно вземаш правилните решения в живота си - рационално, но твоето спокойствие и емоционална хармония зависят единствено от самия теб!

Изображение
Ревността и Свободата

На всеки му е приятно да бъде ревнуван до известна степен - това е проява на внимание, грижа, присъствие на другия с мисъл и тяло...но това е до известна степен. Когато ревността се превърне в неконтролирана, болезнено онсесивна страст и агресия, присъстваща като постоянна характеристика на партньора ни, тогава обсебващата и сила и депресиращата и потискащост стават очевидни. Тогава тя се превръща повече или в по-малка степен в болестно състояние. Поначало присъща на всички ни и играеща определено добра роля в приятелските и семейни отношения, поддържаща морала и единството в двойката, ако е в нормални граници, надхвърлила ги, тя се превръща в опасно бреме и тежък товар и за двамата.
Изображение

Ревността като следствие от неувереността в себе си

Нима човек трябва да се постави в клетка и да не общува? Нима не трябва да работи? Нима трябва да общува само с хора от своя си пол?
Ревността - ако е в малки дози, е нормална - тя е част от животното в което живеем. Но, ако е прекомерна - това значи, че това животно язди човека, а не обратното!
Много често ревността съществува предимно благодарение на предразположеността на притежателя си към нея! По този начин тя само трови живота и на ревнуващия, и на ревнувания! И го подтиква към изневяра, тъй като това чувство се проявява амбивалентно, едновременно изисквайки верност, и едновременно тлаксайки към изневяра - чисто енергийно и мисловно! Това е един вид магия - изпращаш на някого много мощна, подплътена със силни страсти (ревност) мисъл! Ти си представяш как той/тя ти изневерява, виждаш го в съзнанието си! И съответно тази мисъл се стоварва върху адресанта си и го подтиква несъзнателно към внушаваното действие, излъчвано от съзнанието ти (предходните разсъждения не претендират за научна достоверност, но представляват популярно описание)! В същото време поведенчески единствената тема, която те интересува, докато ревнуваш, това е изневярата и лъжата на партньора ти. Съответно се променя поведението ти от спонтанно приемане в подозрителна напрегнатост, в постоянно изискване за разговори и "чоплене" на тази тема и "търсене на телета изпод воловете".

Ревността е признак за така наречената в психологията "несигурна привързаност" или "емоционална недиференцираност". Ревнивецът през детските си години най-вероятно не е получавал достатъчно обич и безрезервна вяра в силите си. Ревността е признак за слабост, зависимост и неувереност. Привлечи другия със силата и спокойствието си, с вътрешния си баланс и увереност. Само това ще задържи човека до теб. Ако ревнуваш, ако постоянно търсиш грешките му, ти проектираш в него собствената си неувереност и дисбаланс. Колкото и да те обича човекът до теб, все някога ще му омръзне и ще избяга, или поне ще се отдръпне емоционално!

Изображение

Ревността като обсесивно компулсивно разстройство

Когато нормалната здравословна ревност стане постоянна характеристика на менталния ни живот и присъства често или непрекъснато в ежедневието ни, тя се превръща в натрапчивост. Превръща се в обсесията на наситените с болезнена тревожност и агресия мисли на ревност и компулсията на ревнивото поведение - подозрителност, компулсивни ревниви разговори, различни стратегии за проследяване на ревнувания и т.н. Ако бъде поддържано дълго време и ако индивидът има генетична предразположеност, обсесията на ревността може да ескалира дори до психотични параноични състояния на налудни абсолютно нелогични мисли, зрителни и слухови халюцинации, нямащи никаква връзка с реалността.

Изображение

Учени откриха хормона на ревността

Изображение
Изследователи от Университета в Хайфа откриха, кой причинява ревността. Според учените хормонът окситоцин, известен още като хормон на любовта, може да предизвиква негативни емоции, като ревност и агресия. Окситоцин се отделя в организма по време на раждане и секс. На участниците в експеримента този хормон бил вкаран изкуствено, след което при тях се повишили алтруистичните чувства и чувствата на загриженост.

Резултати от експериментите ни накараха да започнем изучаването как хормона може да с еизползва в лечението на нервни разстройства, обяснява
Цялата магия на първата любов се състои в това, че все още не знаеш, че след нея ще има втора.“ — Дизраели

ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Rozmari
Тукашен
Тукашен

Мнениеот kotkata » 7 Декември 2009, 06:26:26

Ас мисля че ревноста е болестно състояние на влюбен човек,които се страхува да не бъде изоставен.Поне ас така се чувствах.Които може да не ревнува,но не е лесно.Завиждам на хората които не ревнуват. =D>
Аватар
kotkata
Нов потребител
Нов потребител

Re:

Мнениеот dog_g » 23 Февруари 2012, 23:00:33

megiza написа:Ах, я виж ти..имало и други като мене. И аз бях преди на сьщото дьредже ;)
Значи, ти като силна жена, не трябва да показваш такива "емоции" пред него. Ти трябва да имаш самочувствие и да знаеш, че ти се харесваш, че си красива, интелигентна и умна, а ако той това нещо не го вижда и има нуждата от някакъв загубен чат, просто го остави да си блее на екрана. През това време излизай на вънка с приятелки..или също с други мъже. Щом той се среща на кафе с други жени, и ти можеш. Игнорирай го в такъв случай. Ти не си зависима от такъв мъж. Рано или късно след като усъзнае че ти не си в къщи и не го чакаш да се върне в хола от чата, ще се замисли също. Ще се пита къде си и с кой си. Тогава той ще почне да ревнува.
Ако моят приятел така седи по интернета по цял ден, веднага бих го шутнала. Един мъж който е наистина в любов с една жена, не се нуждае от каквато и да е друга "връзка"...виж тука: http://www.therulesbook.com
супер е и ме научи на много неща, макар и да ми беше в началото доста тежко да се смирисам и да следвам правилата (-за ревността).

Много правилно. Това е мъж, които избива комплекси .... съжалявам, че ще кажа но това са мъже, които обикновено ги е срам или страх да разговарят с жени офлайн. А да не говорим как такъв вид на комуникация изкривява истинската представа за човека зад чата ......
dog_g
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот drebosyk » 16 Декември 2016, 13:03:34

А какво става когато ревноста стане неконтролируема? :-k Тоест партньора ни ревнува дори от родители, сестри и приятели. :-k Какво можем да направим в такава ситуация? Тоест как да му бъде показано, че аз в случая имам нужда понякога от това да разговарям с хора различни от него (баща, майка, сестра, братовчедка, хора) и нямам никакви задни мисли...Моля за мнение и съвети от хора с опит, ако срещна хейт просто ще спра да влизам в този форум. :(

Пс: Партньорът има горчив опит от предна връзка.
Аватар
drebosyk
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 64 пъти
Благодарено: 18 пъти

Мнениеот boyko123 » 16 Декември 2016, 13:54:24

За мен лично ревността е безсилие, ама не налагам това мнение на никого :). Питали са ме понякога как може да съм толкова не-ревнив (когато съм бил във връзка, де :)), а то всъщност е много просто - насила не можеш да спреш или задържиш никого. Ако някой иска да "хойка" зад гърба ми, ще намери начин, а аз ако разбера (или по-скоро "като", защото то се разбира), ще си направя изводите искам ли я тази връзка или не. Тъй че ако взема да "дебна", "пазя", "душа наоколо" и пр. ревниви действия, само си вгорчавам живота, и то вероятно за нищо.

А ако човек го ревнуват него и то без причина? Някой път може да е просто умора, напрежение, яд, несигурност. Тия неща правят на страха очите мноооого големи. Може би в цялата лудница да сте позабравили да се обичате, знам ли... Малко почивка, вино и приказка може да помогне. Не за обвинение и оправдание, а за разбиране. Да се потърси доверието между двамата. Дано да е останало...
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението (общо 2):
drebosykonufriy
Рейтинг: 8%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот drebosyk » 16 Декември 2016, 14:51:16

Може би и аз не го тълкувам правилно, може би не е ревност. :-k Понеже доверие има, но пък той се дразни като почвам да разговарям със сестра, баща , майка ( защо? :-k )...Може би трябва да намаля разговорите :mrgreen: .Или трябва да седна с него и да си поприказваме хубаво :mrgreen: Така хубаво да му понадуя главичката :mrgreen: Ех, дано празниците го поотпуснат малко.Много стрес и работа му се понасъбра напоследък.Мерси за мнението!
Аватар
drebosyk
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 64 пъти
Благодарено: 18 пъти

Мнениеот boyko123 » 16 Декември 2016, 14:58:02

drebosyk написа:Или трябва да седна с него и да си поприказваме хубаво

И да си починете хубаво също. Двамата :). Стрес, ядове и напрежение могат да направят такава негативна спирала, право към параноята... бил съм там, не е гот.
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)

Потребители благодарили на автора boyko123 за мнението:
drebosyk
Рейтинг: 4%

boyko123
Златен писач
Златен писач

Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот Mony60 » 17 Декември 2016, 10:31:09

Ревността била като солта в супата, както казват германците.
Ако съвсем липсва....означава, че няма обич.
Ако е малко в по-вече....започва да нагарча и е в състояние да унищожи любовта.
Но в твоя случай, drebosyk това не е ревност, а опит да те обсеби, да си само негова. Ако се оставиш да не смееш да разговаряш с близките си пред него, ще се стигне до там, че ще те изолира от останалия свят. Може би това е и причината за носталгията, която те мъчи.
Най-добре седнете и си поговорете на спокойствие по този проблем, преди да се е разрастнал и станал неуправляем.

Потребители благодарили на автора Mony60 за мнението:
drebosyk

Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот rikiking » 17 Декември 2016, 14:49:51

drebosyk написа:Така хубаво да му понадуя главичката :mrgreen:

Абсолютен женски садизъм и издевателство над мъжкия духовен мир,търпение и спокойствие.
Е това винаги най-съм го мразел.Да седнат до мен и да почнат да опяват едно и също нещо петнайсет пъти.Първата ми благоверна съпруга германка беше точно от тоя тип дразнители...Примерно че ме видяла подозрително любезен и ухилен да отварям вратата на самотната полякиня от третия етаж или че съм разхождал кучето по два часа, откакто се появила симпатичната студентка с далматинеца и куп подобни глупости - опява тихо,постоянно и едно също отзад напрад и отпред назад докато не те заболи главата накрая и не станеш агресивно - нападателен или не излезеш на чист въздух.:mrgreen:

Аз още като усетех че има зацикляне и повторение на тирадата бях на вратата,колата,ресторанта,бара или биергартена и поне няколко часа терапия далеч от дразнители всякакви.....Действа безотказно.
We can't help everyone, but everyone can help someone.
Ronald Reagan

Потребители благодарили на автора rikiking за мнението:
drebosyk

Аватар
rikiking
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 237 пъти
Благодарено: 425 пъти

Мнениеот estira » 18 Декември 2016, 01:15:23

drebosyk написа:А какво става когато ревноста стане неконтролируема? :-k Тоест партньора ни ревнува дори от родители, сестри и приятели. :-k Какво можем да направим в такава ситуация? Тоест как да му бъде показано, че аз в случая имам нужда понякога от това да разговарям с хора различни от него (баща, майка, сестра, братовчедка, хора) и нямам никакви задни мисли...Моля за мнение и съвети от хора с опит, ако срещна хейт просто ще спра да влизам в този форум. :(

Пс: Партньорът има горчив опит от предна връзка.

Първо: Както се казва, от печката, прахосмукачката и пералнята не ме ревнува, но oт компютъра да :)

Второ: Според мен това не е ревност. Може би в момента има нужда от внимание и подкрепа. Трудно се дават съвети, като не се знае неговото мнение по въпроса.

Трето: Спри с това детско мислене, на 30 стана. Ако срещнеш "хейт" във форума и спреш да влизаш, няма на никого да му пука. А да очакваш всички да са мили, нежни и разбрани е леко глуповато. Ти също не си такава. Личи си.

Четвърто: С какво горчив опит? Тя е телефонирала с майка си?

Пето: Колко дълго ще продължи една връзка, зависи единствено и само oт жената (с редки изключения). Ако искаш да го запазиш, работи над това.

Mony60 написа:Ревността била като солта в супата, както казват германците.
Ако съвсем липсва....означава, че няма обич.

Не е точно така. Аз не ревнувам и никога не съм ревнувала.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.

Потребители благодарили на автора estira за мнението:
drebosyk

Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти