• Advertisement

Енергийни вампири в любовта

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Енергийни вампири в любовта

Мнениеот Lea » 3 Декември 2016, 11:28:43

Понеже тук има хора различни, новобранци и стари кучета, хора с повече и по-малко опит реших да подхвана една доста лична тема, която на колкото по-малко хора се с лучвала, толкова по-добре.
Та става въпрос за манипулаторите в любовта. За партньор, който упражнява емоционален терор спрямо другия във връзката.НО...тук идва голямото но....не по -лош начин , обиждайки и създавайки комплекс за малоценност, ами точно обратното. С думи създава един страхотен илюзиорен свят, в който ти си the one and only, и бавно плете паяжина около теб. Така че накрая можеш да бъдеш манипулиран, без реално да го осъзнаваш, а и даже да успееш да го прозреш, то създадения свят е толкова хубав, че не искаш и не можеш да го напуснеш.
И когато накрая по една или друга причина дойде финале гранде (щото фимале винаги има), не знаеш откъде ти е дошло...но си толкова " обработен" вече, че продължаването напред е кажи-речи невъзможна мисия

Та има ли хора , преминали през подобно нещо? И тия вампири- как се раждат болните мозъци?
Аватар
Lea
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 18 пъти

Re: Енергийни вампири в любовта

Мнениеот bknf » 3 Декември 2016, 12:07:16

Като се замисля, май не ми се е случвало. Струва ми се, че жените са в тая област - по-способни. При уговорката разбира се, че от 100 жени всички са различни. И те май и между тях си, си правят определени, невидими "номера". Така погледнато, то щом има и се обменя енергия между хората - то такива "вампири", ще да са не само в отношенията между мъж и жена.

партньор, който упражнява емоционален терор спрямо другия във връзката. но....не по -лош начин , обиждайки и създавайки комплекс за малоценност, ами точно обратното. С думи създава един страхотен илюзиорен свят, в който ти си the one and only, и бавно плете паяжина около теб. Така че накрая можеш да бъдеш манипулиран, без реално да го осъзнаваш, а и даже да успееш да го прозреш, то създадения свят е толкова хубав, че не искаш и не можеш да го напуснеш.
Така май, работи и рекламата-)

Една друга голяма област, в която лесно може да се манипулира някой - е сексуалността. В случая, човека от женски пол - може да я използва, за.. определени цели-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот ScheissMannn » 3 Декември 2016, 12:28:54

:-s
Аз съм само един "Приятел на Мъдростта"
Аватар
ScheissMannn
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 10 пъти
Благодарено: 11 пъти

Мнениеот Mony60 » 3 Декември 2016, 18:58:46

Lea написа:Та има ли хора , преминали през подобно нещо? И тия вампири- как се раждат болните мозъци?

Мда, „сценарият“ ми е познат. Това са хора, имащи някакъв проблем и манипулиращи другия с цел да получат тяхното си удовлетворение и Bestätigung. „Оръдието“ им е словото, умеят добре и хубаво да говорят и да ти кажат това, което ти се иска да чуеш. Това не означава обаче, че непременно мислят това, което казват и създават в „жертвата“ си чуството за един прекрасен свят. Като си получат това, което са целяли, настъпва както казваш „финале гранде“ и се чудиш откъде ти е дошло? Започваш да се питаш: „Толкова ли съм тъпа/наивна, та да се оставя на един подобен вампир да ми източи енергията и да ми вземе почвата под краката?"
Но ако започне човек да се съмнява във всекиго и във всичко, което той казва, къде остава доверието???
Доверието е " das A und O" във всяко едно взаимоотношение, без него просто НЕ МОЖЕ!

Та, мила Леа, освен да го пуснеш „да пасе“ въпросния вампир, друго не мога да те посъветвам. Бъди все пак благодарна, че си се оттървала от него и дерзай напред. Не изгубвай доверието си в хората, не всички са такива.

@bknf, имаш абсолютно право, че в областта на сексуалността, мъж може да стане жертвата и да бъде оплетен много зле от женски вампир. Както му казват германците: hörig, т.е. зависим.
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот amatama » 3 Декември 2016, 23:16:18

доверието е убило най много Хора ! това за което става Дума тука е много по сериозно особенно за неподготвени-манипулациите,и лъжата са проявления на тъмната страна-на злото,това е Метод за насочване на отрицателна енергия широко известно като магия.ако някои иска да научи повече за това и за начина по които да се предпази сте потърся link по темата : http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0ahUKEwiop7D4-NjQAhWGECwKHVDwD2IQFggZMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.yogaclubnamaste.com%2Fimages%2Fstories%2FLibrary%2Fkarin.doc&usg=AFQjCNHxPJx4xZmp4TyafoS-7JKsTkZaIA&bvm=bv.139782543,d.bGg освобождаване от енергийни влияния и зависимости
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 48 пъти
Благодарено: 37 пъти

Мнениеот bknf » 3 Декември 2016, 23:26:37

С думи създава един страхотен илюзьорен свят, в който ти си единствен, и бавно плете паяжина около теб.. и без реално да го осъзнаваш, а и даже да успееш да го прозреш, то създадения свят е толкова хубав, че не искаш и не можеш да го напуснеш

Тоест става дума за това, че някой е създал определена "илюзия" - и човек е повярвал в нея. В случая обаче, може
и да не е само илюзия. А може да стане и реалност. Дали е А1 (илюзия), или ще стане Р2 (реалност) - зависи и от двамата. Тоест първо трябва да се определи, каква е разликата между А1 и P2, и какво трябва да се направи, за да стане от А1 - P2. И съответно да се подбуди човека, да почне да иска това да се случи.

Въпроса също и в това, дали аз (или в случая - ти), сме в състояние да различим създадения "илюзорен свят" от "реалността". Дали има възможност А1 да стане стане реалност Р2. Или няма как - каквото и да направи човек.
Последна промяна bknf на 3 Декември 2016, 23:36:03, променена общо 1 път

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
drebosyk
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот amatama » 3 Декември 2016, 23:32:43

И съответно да се подбуди човека, да почне да иска това да се случи.винаги става каквото трябва-3 закон на Вселената :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Lea » 4 Декември 2016, 22:29:39

Мони много правилно го напипа, бладогаря за мнението.
Бкнф, принципно това, което казваш за А1 и Р2 - да можеш рзграничиш едното от другото, да си дадеш ясна сметка дали Р2 е постижимо и да седнеш с партньора да обсъдиш начините Р2 да стане реалност - това е признак за изключително голяма емоционална зрялост, която и двамата трябва да притежават. И все пак това ми се трува като оптимален метод за решаване на проблеми в една нормална връзка.
Това, за което аз писах, е както ти го определи - като маркетинг...и както зад една успешна реклама седи една или няколко умни глави, които са анализирали таргет група и са мислили кое послание най-добре ще ги подтикне да си купят даден продукт, така и зад моето стои едно фино манипулиране, което преминава границата на нормалните романтични човешки взаимоотнешия...тъй като целта е да те направи зависим, за да може манипулаторът да задоволи някоя своя потребност (поне ако правилно разбирам Мони )...
С други думи, ако не си изпитвал такова нещо на собствен гръб, може само да се радваш...
Аватар
Lea
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bknf » 4 Декември 2016, 22:58:20

Хрумнаха ми и други интересни примери, но за тях някой друг път.-)

Рекламата, май така работи. Създава се някакъв илюзорен пример - и евтл. хората да се асоциират него. "Дивия Запад, свободата и цигарата"-) Понеже не съм пушач, не ми е ясно - как може такова нещо да действа.

Май наистина не съм засичал такова нещо..Но то никога не е късно-)
Или може би имам радар и емоционални гранични войски-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот Lea » 5 Декември 2016, 21:48:29

Иво75, позна!
Според мен българите са по емоционални, затова може и да няма много "вампири". При други културни кръгове, както го нарече, играе по-голяма роля мисловната дейност...в конкретния случай преднамереното осмисляне какво аджеба да кажеш или направиш, за да влезе другия в торбата...
И то функционира- и в друга ситуация забелязвам как уж интелигентни хора се оставят да бъдат манипулирани. Или прекрасния пример по-горе..,виждам, че примерно за теб усещането за свобода е важно, аз те харесвам, започвам да ти предлагам Марлборо и да ти приказвам за свободата, която ще имаме двмата и само двамата заедно, докато ти пушиш...и от цигарка на цигарка от време на време ти просветва, че свобода може и а няма, но вече си станал пушач и без цигара не можеш, а и сладките приказки няма кой да ги замести и айде...

Потребители благодарили на автора Lea за мнението:
drebosyk
Рейтинг: 4%

Аватар
Lea
Тукашен
Тукашен

Мнениеот bknf » 21 Февруари 2017, 22:32:22

Lea написа:..тъй като целта е да те направи зависим, за да може манипулаторът да задоволи някоя своя потребност..

Ми то една жена лесно може да направи един мъж зависим - c игрите около сексуалността ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Мнениеот amatama » 22 Февруари 2017, 23:15:41

точно на вампиризма му трябват емоции-такива вампири са 99% от българите-за това "България" е на първо място по смъртност и последна по раждаемост в света ! :mrgreen:

Без любов няма живот- 6 закон на Вселената ! нали сте чували -циганска любов-? а как си я представяте българската любов ? :mrgreen:
amatama
Редовен писач
Редовен писач

Назад към Всичко е любов