• Advertisement

Кавалери ли са българите

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Кавалери ли са българите

Мнениеот pim1985 » 20 Юли 2006, 00:26:07

Аз като българин в Германия искам да попитам дамите във форума какво мнение имат по въпроса.И най-вече в сравнение с немските мъже.Форумки,вие сте на ход.(Колеги,споделяй те и вие,ако нещо вие е направило особенно впечатление).

П.С.Извинявам се,ако има подобна тема,ама се съмнявам :wink: :D
pim1985
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот azbuk » 20 Юли 2006, 11:18:58

хихи, абе що никой не пише тук? :D :D :D
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Ayame » 20 Юли 2006, 11:37:53

Защото не знам какво е съвременното значение на думата кавалер. Кавалер е понятие за ПОКРОВИТЕЛ на Дамата. Но при съвременната еманципация....
Ayame
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот liverbird » 20 Юли 2006, 11:58:42

Много мъже не прекаляват с кавалерството и са му 'отвикнали' именно заради въпросната еманципация. Някои от уважение към жените ги оставят да се оправят сами, така да се каже.
Познавам пък индивиди, които се държат кавалерски само като решат да свалят някоя дама. Към жени, които са само познати или приятелки никакви кавалерски жестове. Но като цяло не са кавалери българите. По мои преценки към 1/3 от младите българи са кавалери във всички случаи. Но то си е до човека, в крайна сметка.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот azbuk » 20 Юли 2006, 12:18:11

кавалер е за мен този, който прави безкористен и красив жест на дамата. и при това не спорадично, а като част от ежедневието.
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот pim1985 » 20 Юли 2006, 12:30:20

Ами да го кажем така,джентълмени ли сме :D И дами сравнявайте ни с местни.Аз съм на мнение,че без да преиграваме,сме като че ли мало по-добре възпитани в това отношение.Хайде,развитие по темата,някои май още спят :lol:
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот Liska » 20 Юли 2006, 13:06:52

Е, не знам какво е кавалер... Такова дето подава якето, отваря вратата? Не вярвам. Ако това имаш предвид, ето малко от моя опит - с бивш Но 1, ако се опитвах да мина през въпросна врата първа, се получаваше сблъсък на входа. Резултата - до момента винаги влизам последна, че да виждам какви ги върши този пред мен ;). То кавалерството не е само мъжка черта я!
Ако не знаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде...
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот azbuk » 20 Юли 2006, 13:11:35

защо ти е това сравнение?

с немец не мога да подхвана нищо, така че съм пас.

и все пак по въпросите ти, много голяма рядкост са немците, които действително създават усещането, че се грижат за жената, да не говорим за чувството за топлина. но това се дъжи сигурно и на еманципацията на техните жени. не мисля, че би им пречило да се грижат или че са чааак пък толкова студени. всичко е възпитание. примерно майките им са също много студени към тях. но не всички, разбира се.

българите са в известен смисъл по-грамотни в личните отношения и емоционално по-зрели, но имат и редица недостатъци, които според мен са наследили от югоизточните ни съседи. в Германия няма да чуеш "млъкни бе, жена!", например.

но това всичкото са общи приказки. добрите кавалери навсякъде са рядкост. рядкост е мъж, който просто обича жените и провява грижа за тях, без да е Дон Жуан и да си търси нещо. българите могат да са мили към тяхната си жена, но рядко са така възпитани към всички. така че пак става дума за някаква стомашна привързаност, не точно кавалерство - в повечето случаи.

ама това си е мое мнение, не го натрапвам на никого.
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Brownie » 20 Юли 2006, 15:05:20

А пък според мен българските мъже като цяло са по-големи кавалери...(всъщност май не само българите, ами като цяло южняците- сърби, хървати, гърци примерно).
Германците пове4ето са големи егоисти(... винаги има изклю4ения, разбира се). Мисля си, 4е те просто така са възпитани...всеки сам да се оправя! Това е нещо, с което никога няма да мога да свикна- например един германец може да отиде да си купи нещо за пиене и няма да се сети да пита хората, които са с него някой друг иска ли нещо, или пък ще си приготви ядене и ще си го яде сам, без да предложи на другите...Ей такива дребни нещица, то дори не става въпрос само за мъжете, но с този типи4ен немски егоизъм просто не мога да свикна. Сега със сигурност ще има несъгласни :shock: , но това е просто мое мнение, а и както казах винаги има изклю4ения.
Аватар
Brownie
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот azbuk » 20 Юли 2006, 15:20:52

съгласна съм за егоизма. имам същия проблем. затова казах, че с немец нищо не мога да подхвана. ама не ми и трябва.
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Luke » 20 Юли 2006, 15:25:14

azbuk, форумите не са чат. Моля те не коментирай всяко едно мнение, което видиш, просто заради коментара. Нищо лично нямам към теб, но когато чета една тема, не желая да чета всяко мнение през 1 коментиращо твое.
„Die Philosophen haben die Welt nur verschieden interpretiert, es kömmt darauf an, sie zu verändern.“
Karl Marx
Аватар
Luke
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот azbuk » 20 Юли 2006, 15:31:45

не виждам само по какъв друг начин мога да поясня нещо, което съм казала преди и за което е станало въпрос. ако го добавя към предишното мнение, не става ясно, че съм се уточнила. ако имаш практично решение да предложиш, няма проблем.
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот Brownie » 20 Юли 2006, 16:40:41

Я, котетата ви как мило само се гледат, а вие така лошо да си мяукате...Luce, не разбирам защо се ядосваш, ами нали за това са форумите- всеки да си каже мнението. Мир да има!!! :wink:
Аватар
Brownie
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот pim1985 » 20 Юли 2006, 18:46:21

Ами,това на Luke гледа малко по-злобно :lol: .Не се отмятайте от темата :wink: .Аз също не мога да свикна с типичния немски егоизъм,направо се вбесявам.А и не мога да гледам как немците тръшкат входната врата на дамите,без да помислят да я задържат или нещо подобно и никога не се сещат да помогнат на някоя жена,когато е затруднена-я на пазар,я да носи или мъкне нещо.Колкото и да са им еманципирани жените,това прави лошо впечатление.
pim1985
Роден писач
Роден писач

Мнениеот lelia_mery » 20 Юли 2006, 18:57:46

Аз имам както положителен, така и горчив опит и от двете страни българска и немска. Два брака, първият ужасно неспоучлив, вторият (с немец) ... става. Според мен не е въпрос на национални черти, а на възпитание (домашно) и на характер (дали имаш желание да направиш нещо хубаво за другия ей така).
И друго, според мен германките изобщо не са еманципирани, но това е друга тема.
Аватар
lelia_mery
Нов потребител
Нов потребител

Следваща

Назад към Всичко е любов