• Advertisement

Кавалери ли са българите

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Мнениеот pim1985 » 15 Ноември 2006, 18:09:12

Десс,уважавам мнението ти,но според мен бъркаш.Говорил съм си с хиляди жени тука и те са ми казали,че немци въобще не познават значението на думата кавалерство.Все пак хората са толкова различни,няма еднозначен отговор.
pim1985
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот dess » 15 Ноември 2006, 18:19:49

Моето мнение е от хората които познавам, може това да се дължи и на региона не знам и не споря но сас сигурност има и такива които не са кавалери
Аватар
dess
Тукашен
Тукашен

Мнениеот ivonag » 16 Ноември 2006, 23:09:00

...думата кавалерство...

Мисля, че в Германия въпросната дума е доста демоде и дори на привържениците и им викат представители на Алте Шуле, демек "пенсиите". Няма и такова деление на силен и слад пол, каквото е познато от БГ-то. В това общество всички трябва да са "силни". И това е добре така.:)
Аватар
ivonag
Тукашен
Тукашен

Мнениеот dess » 16 Ноември 2006, 23:59:57

сьгласна сам с това че там няма слаб и силен пол което и това е дното нещто за което ми харесва Германия... :)
Аватар
dess
Тукашен
Тукашен

Мнениеот mart » 29 Април 2007, 22:15:37

Кавалери са ,и оште как,Един писач ,ми го доказа,трогната сам няма што,не отговорих ,за дане стане много ли4но.НО има една слу4ка ,за която се замислих за на6ите кавалери,та;СОФИЯ-летиште по точно и новичко,Ама няма багажно .Като попитах една от служителките тя направо ми обърна гъб.Трябваше да стоя на летиштето цели 6 часа. Ех жените сас тия наши сълзи,разплаках се де,Ама един хубав мъж ''служител'''',,ми пошушна на ухото,''''Качисе,горе вав ресторанта,там има гардероб кажи на момчето че аз те праштам.Ама се направи че,уж стоиш вав ресторанта за малко,че е забранено да се остава багаж.
Аватар
mart
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 1 Май 2007, 02:33:21

pim1985 написа:Десс,уважавам мнението ти,но според мен бъркаш.Говорил съм си с хиляди жени тука и те са ми казали,че немци въобще не познават значението на думата кавалерство.Все пак хората са толкова различни,няма еднозначен отговор.

Значението на думата кавалер е конник, по-точно войник от конна армия. Демек нещо остаряло. Колкото ние имаме общо със средновековните рицари, толкова и жените имат нещо общо със средновековната жена. Ей го днешните жени пушат, пият, че и по жени ходят, а искат ние да сме с манталитета на средновековните ухажори. Еееее къде отиваш ти може би... :)
Лично аз, а предполагам че и голяма част от мъжете кавалерстват на жени, които стават за секс. Включително и на тези, с които нямаме реални шансове. Е в Германия ми се е случвало да кавалерствам и на жени, които не стават много за секс, ама като няма риба и рака е риба. Една непривлекателна жена (почти) винаги ще остане пренебрегната откъм мъжко внимание - и това мисля, че важи за всички времена и всички народи.
Иначе по мое мнение най-големи кавалери са французите. Преди съседите ми бяха французи. Ма тоя французина беше невероятен - свиреше на мацката на китара, береше и букетчета от полянката, за секс да не говориме - не е майтап работа, при това че шумоизолацията в Германия не е като в Студентски град. То и аз и бях навит на французойката, ама си викам тоя младеж толкова е вдигнал летвата, че аз, дори и да се закача, 100% ще се изложа. И после кой ще ми помага с домашните по френски... :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот info_france » 1 Май 2007, 10:32:54

Според мен, истинскияT джентълмен би трябвало да кавалерства на всички жени .. на майка си, на леля си, на приятелката/съпругата си, на очилатата възпилничка колежка в службата, на съседката която се прибира от Carrefour със сума ти торби, а не само на тези които стават за секс..
В това отношение, франсетата наистина понякога са ме удивлявали, със способността си да накарат всяка една жена да се чувства специална. Мисля си, затова им се носи и славата на страхотни любовници. Дребните жестове, които съседа ти Любо, прави за приятелката си като това да и посвири на китара или да и набере полски цветя са много романтични. За съжаление една част от мъжете в България не отдават голямо значение на тези неща и наистина има едно криворабрано кавалерство като това, което ти спомена по-горе "ок, ще те ти помогна с покупките маце" ..но само защото е засукана. Това разбира се опира до начина по който са възпитавани.. Гледала съм ги франсетата как живеят и смея да твърдя, че отношението към жената на повечето им се "преподава" oT ранна детска възраст. Нормално.. какъв по добър учител от баща ти и неговото специално отношение към майка ти.
Аз все още обаче се надявам, че един ден нашенско момче ще "оглупее от любов" по мен. Даже и да не може да свири на китара :wink:
Anes de ver el sol prefiro escuchar tu voz...
Аватар
info_france
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lubo_kranchew » 1 Май 2007, 13:01:19

info_france, не говорим май за едни и същи неща. Естествено, че ще помагам на майка ми, на сестра ми, дори на възпълничка съседка да си занесе покупките. В крайна сметка бих помогнал и на съсеДА, ако го видя, че носи нещо прекалено тежко. Но това са си нормални човешки взаимоотношения.
Под кавалерство разбирам точно това - да накараш някоя жена да се чувства специална (не точно ти де, говоря по принцип :) ). Да и береш цветя от полянките и т.н. Е не мога да си кривя душата - такова нещо не бих направил за жена, която не ме привлича. Евала на този, който го може. Има и нещо друго обаче, ако правиш такива жестове към жена, е твърде вероятно тя да го изтълкува, че имаш някакви чувства към нея. Е защо да давам напразни надежди? Предпочитам в такива случаи взаимоотношенията да са ми като човек с човек, а не мъж и жена. Подобни взаимоотношения предпочитам да имам и към жени, които дори и да са привлекателни им липсва женственност, т.е. държът се като мъже. Истинско кавалерство за истински дами - ей го за съседката бих оскубал всички маргаритки от Английската градина, въпреки че съм с българско възпитание. :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот lili_vlaeva » 1 Май 2007, 14:22:09

Съгласна сам с последното мнение на lubo_kranchew. понякога жените имат навика да тълкуват нещата погрешно и е напълно възможно да хлътнат по някои мъж,които просто се е държал добре с тях и е бил любезен. Това разбира се изключва държание на "простак" или побни,просто защото не му е симпатична дамата на някои господин. Има доста ако-та в тази тема,но като цяло смятам,че доброто възпитание и любезното държание крият в себе си джентълменското поведение и обратното.

Когато един мъж в продължение на 2 години ми подава ръкавсеки път, когато слизам от превозно средство, когато не ми позволява на нося тежко,когато сме били на пазар и тн., това за мен е кавалер. И не,защото трябва да ме впечатли, а просто така е възпитам. Не приемам преструвките на някои мъже за кавалерство, били те българи,немци,руснаци или авганистанци!:wink:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Мнениеот info_france » 1 Май 2007, 14:33:18

lili_vlaeva написа:понякога жените имат навика да тълкуват нещата погрешно и е напълно възможно да хлътнат по някои мъж,които просто се е държал добре с тях и е бил любезен.

Aз такива жени не познавам.

Има доста ако-та в тази тема,но като цяло смятам,че доброто възпитание и любезното държание крият в себе си джентълменското поведение и обратното.

Всеизвестна приказка. Съгласна съм.

Когато един мъж в продължение на 2 години ми подава ръкавсеки път, когато слизам от превозно средство, когато не ми позволява на нося тежко,когато сме били на пазар и тн., това за мен е кавалер.

На мен са ми нужни по-малко от 2 години, за да разбера някой кавалер ли или не е ...

Не приемам преструвките на някои мъже за кавалерство, били те българи,немци,руснаци или авганистанци!:wink:

И как точно разбираш, че се преструват на кавалери, а всъщност не са такива?
Аватар
info_france
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот vwpolo » 1 Май 2007, 14:33:51

Да си кавалер ти идва отвътре... само когато си с истинска дама!!!
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот info_france » 1 Май 2007, 14:37:41

info_france Пуснато на: 1 Май 2007, 14:33

vwpolo Пуснато на: Вто Май 01, 2007 14:33

:lol: :lol: :wink:
Аватар
info_france
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот lili_vlaeva » 1 Май 2007, 15:05:00

info_france написа:Aз такива жени не познавам.

Ами не знам, аз лично познавам.Дори на мен ми се е случвало да разтълкувам погрешно нечие поведение!

На мен са ми нужни по-малко от 2 години, за да разбера някой кавалер ли или не е ...

В случая говоря за приятеля ми,които след повече от 2 години го прави, не за да ме впечатли,защото веднъж вече го е направил, а просто защото чувства,че така трябва да се държи с една жена, независимо дали е "негова" или не!

И как точно разбираш, че се преструват на кавалери, а всъщност не са такива?

Ми просто разбирам по цялото им държание. Ако 1 или 2 пъти се прояви като кавалер,ама после видиш ли спре изведнъж,ами то е ясно за какво става въпрос. Или какво, просто понякога забравя човека...:roll: Не мисля,че това се забравя.То или го имаш,или не!
[/quote]
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Мнениеот vwpolo » 1 Май 2007, 15:28:25

а какво мислите за кавалерите дето са винаги много мили и отзивчиви а като останат сами в колата почват да псуват като последни каруцари? :roll:
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот info_france » 1 Май 2007, 15:32:44

Bъпросът подвеждащ ли е :roll:
Аватар
info_france
Редовен писач
Редовен писач

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко е любов