• Advertisement

Кавалери ли са българите

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Мнениеот lubo_kranchew » 20 Май 2007, 12:06:20

Абе май не сме толкова зле

Стефан Данаилов и Veronique Jannot
http://www.vbox7.com/play:972c0f4b

Припев:
Comment ça va?
comme ci comme ci comme ci comme ça.
Ще те наричам mon amour,
ще съм ти верен pour toujours. /2

Аз съм от Твърдица,
ти си от Париж,
но една искрица
блесна в нас и виж -
сега мълчим
смутени двама,
в плен на любовта,
за нея километри няма,
малък е света.

Припев...

Български незнаеш,
с френския съм в мрак,
на "Шанел" ухаеш,
аз на "Ален мак".
Сега те чувствам много близка,
как не ме е срам.
Колко много искам
обич да ти дам.

Припев...
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 7 пъти

Мнениеот vwpolo » 20 Май 2007, 12:13:02

lubo_kranchew написа:
vwpolo написа:а какво мислите за кавалерите дето са винаги много мили и отзивчиви а като останат сами в колата почват да псуват като последни каруцари? :roll:

Сигурно 99% от мъжете, когато не са в женска компания се държат бая по просташки - това не вие ли ясно. Много пъти съм виждал как един и същи човек се държи в една и съща ситуация по коренно различен начин в зависимост дали гаджето му е там или не. Пример: в последната фирма дето бях в България, отначалото бяхме само мъже в стаята - цинизми, простотии и псувни няма да ви разправям. Аз направо си мислех, мене казарма не ми трябва и в офиса мога да изпростея. Явно шефа се усети обаче, че така не става и взе, че доведе една жена. Ама не каква да е - ми симпатично и забавно русо маце с невероятни характеристики. И гледеш в кратки срокове хоооп, мъжете смениха бермудките и тениските с ризи и панталони, идват на работа избръснати, напарфюмирани, псувните секнаха, появиха се цветя в стаята. :)

хахахаха мдааааам такива сме мъжете. аз зададох въпроса, защото винаги като съм с приятелите - лиготия, простотия, псувни, груби псувни, подмятания....
а като съм с приятелите и красива жена - говорим за бизнес, за пътувания, споделяме опи, а като ни дойде да псуваме се поглеждаме и без глас "ах мамичката ти после..." :lol:
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот lili_vlaeva » 20 Май 2007, 17:13:10

Ми напълно нормално поведение. Вие да не би да мисличе че ние, жените, не суваме, не се лигавим и не правим простотии,когато сме само в женска компание. Нормално е поведението коренно да се променя,когато сме в компанията на сегашната ни или потенциална половинка! :wink:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот breez » 23 Юли 2007, 00:53:49

lelia_mery написа:Според мен не е въпрос на национални черти, а на възпитание (домашно) и на характер (дали имаш желание да направиш нещо хубаво за другия ей така).

Напълно съм съгласна. Това с кавалерството опира, до възпитание, характер, а според мен и до интелект. По-интелигентният мъж, дори и да не е възпитаван в такива обноски, само от наблюдение може да си изгради поведение, което да го направи по-привлекателен за женския пол :wink:
Аватар
breez
Нов потребител
Нов потребител

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот I_Vsichki_Goli » 23 Юли 2007, 11:25:42

Истински кавалер ли сте?

1. С коя ръка трябва да хване кавалера вилицата, ако държи в дясната ножа, а в лявата - пържолата?

Вие сте истински кавалер, ако:

Измивате ръцете си преди ядене и панталоните след ядене.

Избърсвате обувките си в изтривалката, преди да започнете да ритате по вратата.

Оставяте дамата да се качи преди вас в трамвая, ако е с къса пола.

Изпращате дамата до тях, само ако има шанс да намажете нещо.
I_Vsichki_Goli
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 6 пъти

Мнениеот klatilina » 23 Юли 2007, 14:18:59

не намесвайте етикецията с понятието кавалер. кавалер е сбор от качества, както положителни така и отрицателни според оценяващия и неговата ценностна система и оценката на приятелите. и не на последно мясно, неясни критери при оценяването на един кавалер. един кавалер може да е кавалер за една девойка, но простак за друга. взависимост от тва колко любов показва към дадена жена. но ако полага същите услилия за друга, той вече е нежелан от първата и не е кавалер. има голяма доза егозизъм и ревнивост от страна на оценяващия. личния фактор и отношение играе 90% от играта на оценяващия.
Handsome boy modeling school is the best sixty dollars I ever spent.
So, If you got sixty dollars left in your pocket go to Handsome boy modeling school.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот klatilina » 25 Юли 2007, 01:32:27

искам само да ви кажа, че мразя да ми се изтриват мнения от некви модератори.
защо ме гоните?
защо?
защо омаловажавате труда и енергията, който влагам при посещението си във ващия форум?
трийте, трийте. с кеф аз. ще пусна майл на провайдера ми да си филтрирам и заедно.де.
който от този форум иска да поддържа връзка с мен знае как да ме намери.
ай, успех и незабравима ваканция ви пожелавам. наслука.
Handsome boy modeling school is the best sixty dollars I ever spent.
So, If you got sixty dollars left in your pocket go to Handsome boy modeling school.
Аватар
klatilina
Роден писач
Роден писач

Мнениеот liverbird » 25 Юли 2007, 09:52:30

Изтритото мнение беше едно изречение, което беше провокативно и подканваше към нови конфликти. Ако я караме по протокола пък може и да се каже, че изобщо не беше по темата.
Поздрави
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Re: Кавалери ли са българите

Мнениеот ScheissMann » 26 Февруари 2014, 11:15:16

Според мене ДА :thumbleft: Но малко жени го оценяват това :mrgreen:
Аватар
ScheissMann
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 98 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот contraintuitive » 7 Март 2014, 01:58:34

Зависи от консумираната литература, първите 7 години и по това как са реагирали потенциалните му партньорки на неговите мувс и на какви жени е кавалерствал и кавалерства и в какъв момент...абе зависи ;-)

Кавалер ми звучи по настояще както Любо Кранчев го е описал. Един джентълмен според мене не е винаги и със всяка/всеки джентъл, но винаги е мен.
Последна промяна contraintuitive на 7 Март 2014, 02:06:45, променена общо 1 път
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Re:

Мнениеот contraintuitive » 7 Март 2014, 02:06:01

klatilina написа:не намесвайте етикецията с понятието кавалер. кавалер е сбор от качества, както положителни така и отрицателни според оценяващия и неговата ценностна система и оценката на приятелите. и не на последно мясно, неясни критери при оценяването на един кавалер. един кавалер може да е кавалер за една девойка, но простак за друга. взависимост от тва колко любов показва към дадена жена. но ако полага същите услилия за друга, той вече е нежелан от първата и не е кавалер. има голяма доза егозизъм и ревнивост от страна на оценяващия. личния фактор и отношение играе 90% от играта на оценяващия.

така си е...
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот Orel_S_Oriz » 7 Март 2014, 10:23:48

Всъщност кавалер е по-скоро понятие с няколко значения. Първоначално така се наричали просто ездачи, след това рицари, в други държави така се наричат хората носрещи дадена титла/орден и чак по-късно започва и да се използва за човек, който придружава дама. Тъй че съм съгласен с това, че понятието кавалер - има много малко общо с понятието джентълмен (първоначално човек от знатен род, по-късно човек с добри маниери и изискван говор). Та, Кавалери имаме в България, често носят дори ордена "Стара планина", джентълмени по-скоро малко.

Но ако темата е конкретно дали българите като цяло се държат добре с една дама - това преди всичко изисква и от жената тя да се държи като дама (допускам, че това има предвид и ScheissMann).

И третото, което е може би по-свързано конкретно с първото мнение на vwpolo - мисля, че по-точното определение е двуличник :-k
Мога да искам,зная да искам,ама съм инат и не искам ...
You've got a heart as loud as lions
So why let your voice be tamed?
Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Снимки: 2
Благодарил: 115 пъти
Благодарено: 60 пъти

Мнениеот ysmivka » 7 Март 2014, 12:23:02

Orel_S_Oriz написа:И третото, което е може би по-свързано конкретно с първото мнение на vwpolo - мисля, че по-точното определение е двуличник :-k

Двуличници като vwpolo, определено са за предпочитане пред гробари като –––– – ––––.
По–важно е един мъж да е Мъж а не кавалер, това обаче мое си мнение, а аз съм си изключение.
Изображение
Аватар
ysmivka
Писач без спирка
Писач без спирка

Снимки: 349
Благодарил: 99 пъти
Благодарено: 358 пъти

Мнениеот boyko123 » 7 Март 2014, 12:31:51

ysmivka написа:По–важно е един мъж да е Мъж а не кавалер, това обаче мое си мнение, а аз съм си изключение.

По този въпрос не си... каквото и да значи голямото "М".
Ако написаното от мен противоречи на здравия ви разум, вероятно е прав разумът ви ;-)
boyko123
Златен писач
Златен писач

Снимки: 1
Статии: 2
Благодарил: 751 пъти
Благодарено: 686 пъти

Мнениеот Orel_S_Oriz » 7 Март 2014, 13:01:46

ysmivka написа:
Orel_S_Oriz написа:И третото, което е може би по-свързано конкретно с първото мнение на vwpolo - мисля, че по-точното определение е двуличник :-k

Двуличници като vwpolo, определено са за предпочитане пред гробари като –––– – ––––.
По–важно е един мъж да е Мъж а не кавалер, това обаче мое си мнение, а аз съм си изключение.

Ще ме извиниш, но не ми е приятно мнението ми да бъде цитирано с коментари съвсем извън контекста. Още повече, че никъде не правя извод кой какъв е, нито пък имам такова желание.
Мога да искам,зная да искам,ама съм инат и не искам ...
You've got a heart as loud as lions
So why let your voice be tamed?

Потребители благодарили на автора Orel_S_Oriz за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

Аватар
Orel_S_Oriz
Роден писач
Роден писач

Снимки: 2
Благодарил: 115 пъти
Благодарено: 60 пъти