• Advertisement

Да се влюбиш в "неподходящ" човек

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Да се влюбиш в "неподходящ" човек

Мнениеот elle » 26 Януари 2007, 14:05:47

Отварям една тема, която според мен съществува из архивите на повечето форуми..Защо тогава я отварям? Ами защото както писа в една тема klatilina
всички участници във форума са много интелигентни, умни и с по няколко семестера напред. дори повечето имат и висше, а някои и две. освен високата интелигентност участниците в този форум разполагат едновремено с уникално чувство за хумор и богат житейски опит, особено в чужда културна среда..

Знам че темата е достатъчно сълзлива, за да бъде пренебрегната от голяма част от мъжете във форума, но пък същевременно е или е била достатъчно проблематична за доста жени и се надявам че ще има включвания. Това не е изповедалня за неуспешни връзки така че не е задължително да се споредя болезнен личен опит в детайли.

"Неподходящ" е много субективно понятие. Обикновено в тази група се причисляват "лошите момчета" и "заетите" мъже. Ето малко статийки от нета за въпросните герои от приказките:

Защо жените се влюбват в „лоши момчета“

Психолозите отдавна са определили основните качества на „лошите момчета“, благодарение на които те се превръщат в магнит за жените, макар и за кратко.

Ето някои от основните характеристики на „лошите момчета“

Не се обаждат по цяла седмица, но винаги звънят в събота вечер , за да ви поканят на парти.

Не се извиняват, ако са забравили за срещата ви.

Забравят или изобщо не знаят кога е рождения ви ден и други важни дати.

Флиртуват открито с други жени, докато сте заедно.

Обаждат се по телефона в един през нощта, за да ви кажат колко им липсвате, след като цяла вечер са били с друга.

Поне един път са имали разправии с полицията.

И въпреки всички тези недостатъци, или по-точно именно заради тях, „лошите момчета“ се ползват с такава популярност сред жените. В съзнанието на нежния пол всички тези черти се превръщат в много привлекателен и сексапилен мъж, за който всяка жена си мечтае в определен момент от живота си.

Ето защо:

- Никога не е скучно с него. Той е непредсказуем и вълнуващ.
- Той е силен, агресивен и сигурен в себе си, това кара жените да се чувстват закриляни.
- Повечето жени не са срещали преди това друг, който да ги кара да се чувстват толкова желани .
- Неуспехите в живота му не са негова грешка, той определено се старае да си стъпи на краката.
- Той е адски чаровен и емоционален.
- Непрекъснато повтаря колко много харесва жената с него, което за дамите е сигурен знак, че той наистина го мисли.
- Има нужда от жената до себе си.
- Никога не изглежда жалък и нещастен.

Жените са изключително щастливи, когато успеят да привлекат вниманието на такъв човек. За него се носи славата, че може да има която поиска и всяка жена се чувства поласкана, че той се е спрял именно на нея.

Комбинацията между дете и мръсник в образа на „лошите момчета“ е това, което привлича жените толкова силно. Както обяснява Мадлен Алгафари, такива мъже успяват да изкарат на показ всички лица на една жена- на майка, любовница, приятелка довереница.

Много рядко връзката с такъв човек е дълготрайна, но сладко-горчивият спомен за него се връща отново и отново.

tialoto.bg

Повечето жени харесват "заетите" мъже

Мъжете са по-привлекателни в очите на жените при наличието на доказана конкуренция, показват резултатите от изследване, проведено от шотландски специалисти.

Според тях това твърдение се доказва непрестанно в практиката, когато много мъже молят своя позната да ги придружи в бара, където искат да се запознаят с момиче, или дори наемат красива девойка, която да флиртува с тях по време на служебно тържество или в клуба.

"И това те правят с единствената цел да бъдат по-привлекателни в очите на присъстващите жени", смятат учените, цитирани от Psychology Today.

Явлението, наричано от тях "социална обусловеност на личните предпочитания", показва, че 30 секунди интерес към мъжа от страна на една жена са напълно достатъчни да предизвикат симпатиите и на друга жена към него.

actualno.com

elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот estira » 26 Януари 2007, 17:54:43

Ние жените сме много странна материя. При нас съществува и случай да се влюбим в походящия и с течение на времето да се самоубедим, че е неподходящ (или обратното). И тогава се свиква целият кръжок от приятелки за разискване на "Какво бихте направили на мое място ако ходехте с ...", със задължително количество алкохол и носни кърпички . След това темата преминава във "Видяхте ли новият колега, хайде да се хванем на бас коя ще излезе първа с него!". Едната от приятелките отива за сладолед, а останалите приготвят сладки с кафе в кухнята. Вечерта завършва блестящо с "Легенди за страстта" и единодушното мнение, че Brad Pitt е simply the best.
И без да си разказвам цялата биография ще завърша само с това - Жените си падат по лоши момчета, защото им е писнало да свалят всички звезди от небето. Те просто се нуждаят да бъдат завладяни без много думи. Май.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

:)))

Мнениеот NiksMan » 12 Февруари 2007, 23:43:23

леле след толкова текстове въобще и не се съмнявам вече че жените владеят света :лол: :лол: :roll: :Д :винк:

леле, след толкова преводи не се съмнявам, че следващият път ще трия. превел: vel...
just Bossy :)) :P
Аватар
NiksMan
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Re: :)))

Мнениеот elle » 13 Февруари 2007, 00:02:31

NiksMan написа: леле след толкова текстове въобще и не се съмнявам вече че жените владеят света :lol: :lol: :roll: :D :wink:

Ха, добро утро :wink: ... Но точно тук изниква парадокса за мен лично - толкова еманципация, толкова борба да стигнем до позициите на които някои от нас са (ето днес чета че новият президент на Харвард е жена) а все още много от нас са подвластни на чара на лошите момчета 'дето звънят в 2h през нощта, не ти помнят РД-то и произнасят реплики от сорта на "абе бегай от тука с тая еманципация" или пък "виж, аз нищо не мога да ти обещая на тоя етап, защо правиш нещата сложни - не ти ли е готино така както сме си ..Hужно ли е да имаме връзка :roll: " и в един момент ни правят сами да си говорим :evil:
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Мнениеот BG_Baj_Ganjo » 13 Февруари 2007, 11:59:15

След това темата преминава във "Видяхте ли новият колега, хайде да се хванем на бас коя ще излезе първа с него!"

За6то си мислите, 4е при нас е по-разли4но? Като се появи нова съседка или колежка първия въпрос между нас е "Видя ли новата? Готина ли е?" и т.н.
Аватар
BG_Baj_Ganjo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 4 пъти
Благодарено: 26 пъти

Мнениеот ljuba » 13 Февруари 2007, 15:07:34

Ех,Elle,докато има живот на земята ще тичаме по лошите момчета и ще бягаме от добрите :wink: Или поне някои от нас,щото познавам и такива дето останаха при добрите,ама ги броя на пръстите на едната си ръка :lol: Но ако по някакъв начин звучи успокояващо-мъжете също тичат по онези дето им разказват играта :wink: Явно така сме устроени-привлича ни трудното,недостъпното.Както пишеше в една книга мисля на Стайнбек-добродетелта се учи,докато грехът е по природа в нас! :wink:
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот liverbird » 13 Февруари 2007, 19:32:01

ljuba написа:Ех,Elle,докато има живот на земята ще тичаме по лошите момчета и ще бягаме от добрите :wink: Или поне някои от нас,щото познавам и такива дето останаха при добрите,ама ги броя на пръстите на едната си ръка :lol: Но ако по някакъв начин звучи успокояващо-мъжете също тичат по онези дето им разказват играта :wink: Явно така сме устроени-привлича ни трудното,недостъпното.Както пишеше в една книга мисля на Стайнбек-добродетелта се учи,докато грехът е по природа в нас! :wink:

аз винаги съм свързвала това явление с мазохизма :D не, че не съм си го обяснявала по начина на Люба, ама много ми наподобява на мазохизъм :lol:
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот copland » 14 Февруари 2007, 00:14:05

ljuba написа:Ех,Elle,докато има живот на земята ще тичаме по лошите момчета и ще бягаме от добрите :wink: Или поне някои от нас,щото познавам и такива дето останаха при добрите,ама ги броя на пръстите на едната си ръка :lol: Но ако по някакъв начин звучи успокояващо-мъжете също тичат по онези дето им разказват играта :wink: Явно така сме устроени-привлича ни трудното,недостъпното.Както пишеше в една книга мисля на Стайнбек-добродетелта се учи,докато грехът е по природа в нас! :wink:

Да знаеш само колко си права... :evil: :evil: :evil:

Поздрави за поредното мнение, попаднало право в десетката (без Иво Инджев) и за напомнянето за един от любимите ми автори!
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Re: :)))

Мнениеот solay » 14 Февруари 2007, 03:23:59

elle написа:
NiksMan написа: леле след толкова текстове въобще и не се съмнявам вече че жените владеят света :lol: :lol: :roll: :D :wink:

Ха, добро утро :wink: ... Но точно тук изниква парадокса за мен лично - толкова еманципация, толкова борба да стигнем до позициите на които някои от нас са (ето днес чета че новият президент на Харвард е жена) а все още много от нас са подвластни на чара на лошите момчета 'дето звънят в 2h през нощта, не ти помнят РД-то и произнасят реплики от сорта на "абе бегай от тука с тая еманципация" или пък "виж, аз нищо не мога да ти обещая на тоя етап, защо правиш нещата сложни - не ти ли е готино така както сме си ..Hужно ли е да имаме връзка :roll: " и в един момент ни правят сами да си говорим :evil:

затва 4овек си фа6та мацка която е родена на неговата дата и се успиват работите :)
Аватар
solay
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот liverbird » 14 Февруари 2007, 08:46:44

Момичета, има надежда - има и момчета, които имат качества на лоши, но най-важните им характеристики(за една връзка) са от качествата на 'добрите момчета'. Горе главата, търсенето продължава! :D

Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот vwpolo » 14 Февруари 2007, 12:29:34

аз съм от лошите момчета :lol: :lol: :lol:

преди 2 години ми написаха акт за говорене по телефон и още не съм го платил => съм извън закона :lol: :lol: жените като чуят и направо припадат :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Последна промяна vwpolo на 14 Февруари 2007, 15:03:02, променена общо 1 път
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот liverbird » 14 Февруари 2007, 13:43:14

vwpolo, имам няколко въпроса:
къде се намираше телефонът?
в колко часа?
за говоренето ли е акта или за придружаващите го действия?
случайно да е било в мил разговор с някой държавен служител?

Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот ljuba » 14 Февруари 2007, 14:28:24

vwpolo написа:аз съм от лошите момета :lol: :lol: :lol:

преди 2 години ми написаха акт за говорене по телефон и още не съм го платил => съм извън закона :lol: :lol: жените като чуят и направо припадат :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

@vwpolo,нямаше нужда да казваш от кои момчета си,ние отдавна сме разбрали :lol:
Ако нямаш усмивка ще ти подаря моята
Аватар
ljuba
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 90 пъти
Благодарено: 168 пъти

Мнениеот vwpolo » 14 Февруари 2007, 15:07:22

liverbird написа:vwpolo, имам няколко въпроса:
къде се намираше телефонът? - Говорех по него, до ухото ми
в колко часа? около 22:30 - таман се бях накиприл за диско и трябваше да събера бандата
за говоренето ли е акта или за придружаващите го действия? - придружаващи действия нямаше. патрулката ме следя около 3 минути, след това се изравни с мене, но аз бях убеден, че не могат да ми напишат акт за телефон... е вече съм убеден в обратното

случайно да е било в мил разговор с някой държавен служител? Случайно беше с един приятел който се смя с глас след това :) то и аз де... акта си го пазя в рамка!

а защо задаваш толкова въпроси? да не си журналист? или полицай под прикритие? щото както казах съм извън закона хахахаха :D

edit: поздрав за всички женки! -
щото ние лошите така ви наричаме :D
Последна промяна vwpolo на 14 Февруари 2007, 15:12:18, променена общо 1 път
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот elle » 14 Февруари 2007, 15:10:47

vwpolo написа:преди 2 години ми написаха акт за говорене по телефон и още не съм го платил => съм извън закона :lol: :lol: жените като чуят и направо припадат :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

...

Забранено ли е да примигваш на тоя пред тебе, ако той се движи в крайната лява лента и те принуждава да намаляш, за да го изчакаш?

...

абе май трябва да го прочета тоя правилник най-накрая

...

как съм взел книжка ли... ами инструктора ми беше жена, а самия изпит си го купих със 100 лева прубуемо?

Vwpolo , с дадените ми от Господ, админа, модераторите и всички мои приятелки във форума права ти присъждам титлата Лошо Момче :king:
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Следваща

Назад към Всичко е любов