• Advertisement

чувствате ли се самотни понякога?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Мнениеот vwpolo » 5 Юли 2007, 23:35:15

какво е тва дет си го намерил ? ще я сваляш с танци ли...
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 4 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 6 Юли 2007, 09:56:10

vwpolo написа:какво е тва дет си го намерил ? ще я сваляш с танци ли...

Ами това е обява за бал за 14 юли, иначе не - за 1 седмица танцьор не мога да стана. :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот velingrad » 6 Юли 2007, 10:10:53

"Откъде тръгна - къде отиде?"
А направи ли ви впечатление, че Barby от февруари (пуснала Темата), до сега "ни вест-ни кост"?
Май вече не е самотна...или?
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот elle » 6 Юли 2007, 10:54:51

velingrad написа:Май вече не е самотна...или?

ами много вероятно.. който се е регистрирал в заедно без гадже не е останал :lol: :lol: Затова сме и ще останем номер 1 - защото сме едно дълбоко сплотено общество. Хората идват с проблемите си, ние помагаме с каквото можем, но типично по български някой път става ''Направи добро, ....'' :?
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот estira » 4 Септември 2008, 10:41:07

И какво правите като ви е самотно казахте, освен, че пишете по всевъзможни форуми и досаждате на приятелите си по цял ден? И като вече всичко ви е омръзнало?
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот elle » 4 Септември 2008, 10:55:13

Излизаме с гаджето тук. Излизаме с мама тук. Излизаме с приятелки тук. Вечер - пием. Това е единственият начин да преборим носталгията и тъгата по вече приключилата морска ваканция.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот Lea » 12 Септември 2008, 15:05:26

estira, нареваваме се едно хубаво, това правим. Ама не хленчене просто или мрънкане на тоя или ония, ами рев...и после е по-леко, а и нямаш сила вече да ти е гадно
Аватар
Lea
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 18 пъти

Мнениеот AnGeLy » 12 Септември 2008, 21:30:00

velingrad написа:"Откъде тръгна - къде отиде?"
А направи ли ви впечатление, че Barby от февруари (пуснала Темата), до сега "ни вест-ни кост"?

Barby миналата година се сгоди, а най-вероятно ве4е и се е омъжила :) И то то4но за този, заради който се 4увстваше самотна. Това ако не е happy end :)
Избори се печелят от тези, които излязат да гласуват!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот lili_vlaeva » 13 Септември 2008, 18:37:59

AnGeLy написа:
velingrad написа:"Откъде тръгна - къде отиде?"

Barby миналата година се сгоди, а най-вероятно ве4е и се е омъжила :) И то то4но за този, заради който се 4увстваше самотна. Това ако не е happy end :)

На това му казвам аз съдба. :love5: Да й е честито.
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Re: чувствате ли се самотни понякога?

Мнениеот roki » 15 Ноември 2008, 18:36:45

ех тая барби :)
да и честито :)
четох цялата тема.бая време ми отне ама доста интерсни мисли срешнах по пътя си :)

ами всеки си знае сам за себе си.

а по мое скромно мнение, единственото лесно и ефективно лекарство срещу самотата е намирането на занимавка.(това всеки по един или друг начин го разбирра и интерпретира естествено сам за себе си)
Очаквай неочакваното!
:O))
Аватар
roki
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот tanita » 2 Декември 2008, 15:20:35

За мен бе интересно следното наблюдение: през съботите и неделите, докато бях омъжена жена, се чувствах самотна, защото не ходихме на кафе и сладкиш при родителите на бившия ми съпруг. А всички наши приятели го правеха. Особено в неделя. Преди няколко години, вече като разведена жена, бях при родителите ми в България. По време на целия ми престой усещах липсата на приятеля ми (нали вече не бях омъжена). Можех да отида при баба ми, леля ми, да говоря с майка ми и баща ми, да ям сладкиш и да пия кафе с всички лели и роднини до ...докато ми стане лошо. Но тази перспектива не ме накара да почувствам по малко самотна. Тогава разбрах, че самотата не е свързана с физическото присъствие на даден човек, а по скоро с нашето психическо състояние в момента и при мен конкретно, колко близо чувствам някого. Ето също помага, когато се обадим на приятелка и я изтикаме напред в нашето съзнание. Тогава тя присъства в живота ни, както и всеки, за когото бихме мислили в момент на самота. Моят съвет е, когато сте самотни, разглеждайте лични снимки, помислете за всички хора, който обичате и които ви обичат. И тогава самотата престава да бъде свързана с парти в БГ или с приятели, които са в БГ. Мисля, че всеки от нас се е чувствал точно толкова самотен и на някои купон в БГ с много \"стари\" приятели. Само че там възможностите да се абленкваме от усещането за самота са били повече. Или сме си казвали, че купонът е тъп. Докато тук, прекарвайки повече време със самия себе си, неминуемо опознаваме и тази си част от себе си. Поздрави на всички.
tanita
Тукашен
Тукашен

Мнениеот lili_vlaeva » 5 Декември 2008, 18:57:56

tanita написа:Моят съвет е, когато сте самотни, разглеждайте лични снимки, помислете за всички хора, който обичате и които ви обичат. И тогава самотата престава да бъде свързана с парти в БГ или с приятели, които са в БГ.

Правела съм го и ме е натъжавало повече. Когато ми е гадно и започна да разглеждам разни стари снимки, желанието да съм с тези хора се усилва и положението става още по-тежко. Но щом на теб ти помага, това е най-важното. :)
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот tanita » 7 Декември 2008, 13:40:32

А как намираш твърдението, че носталгията е същото като надеждата, само че е насочена към миналото. Тоест, когато се чувстваме самотни, ние изпитваме носталгия (надеждата се отнася към бъдещето) към минали неща, т.е. липсват ни хора от миналото...Можем ли да заменим тогава носталгията с надеждата, ей така, с щракане на пръсти? И вместо да изпитваме носталгия да изпитваме надежда? Надеждата също може да боли...
tanita
Тукашен
Тукашен

Мнениеот liverbird » 7 Декември 2008, 14:20:45

Надеждата сама по себе си не може да боли. Боли страха от евентуалното неосъществяване на целите.

Носталгията не мога да приема като надежда. Защото нищо никога не може да се повтори и да е същото.
Но тази идея е интересен поглед в/у нещата.
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Предишна

Назад към Всичко е любов