• Advertisement

Честит празник 8-ми март

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Мнениеот mammamia » 8 Март 2007, 00:59:48

.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот copland » 8 Март 2007, 01:17:18

Честит Празник, скъпи жени! :flower:
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот velingrad » 8 Март 2007, 06:54:38

Честит Ви празник скъпи жени!
Любов, щастие и по-малко ядове с нас мъжете!
Изображение
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот vwpolo » 8 Март 2007, 11:14:49

Дами, честит осми март! Да сте ни живи и здрави, щастливи и дечицата да ви слушкат повече :D
Днеска пожелавам на всяка една от вас да си вземе някое ново парцалче, което да я направи още по-щастлива, едно масажче и вечерта една вана за релакс на макс :roll:
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот ronina78 » 8 Март 2007, 12:30:59

фиилен данк :P
/малии, как ми се 6те и на мен ново парцал4е :wink:
ама раста с такава скорост, 4е незнам април ве4е дали 6те ми стане :D
Юлиа - 11.08.2007
Аватар
ronina78
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот copland » 8 Март 2007, 13:19:12

Една по-различна женска гледна точка :arrow:
днес.бг написа:Тя не празнува осми март и не се притеснява да го каже
От: Красимира Хаджииванова

Сега ще прочетете нещо, което вероятно ще ви подразни. Защото съм жена и мнозина от близначките ми /по първични полови белези/ със сигурност ще скокнат наперено, задето се отнасям така остро и пренебрежително към ... „празника на жената 8-ми март“.

Не го харесвам. Осми март си е осми март – съответно след седми и преди девети. Радостното е, че не съм единствената – не че щях да се обезкуража, ако се окажа сама срещу всички осмомартенички.

Няколко години подред на този ден се опитвам да обяснявам защо не празнувам, мерси.

Обикновено срещам уголемени от почуда очи, вопиющо искащи да кажат „ти си ненормална“ /което не е невярно, но не е и изначалната причина да не харесвам „празника“/.

И тъй като изненадата в женските /!/ очи не намалява всяка година, вече се отказах да обяснявам. Просто казвам „благодаря, и на теб“ и с това се приключва.

Обаче вътрешно адски, адски много искам да кажа защо, по дяволите, този ден не ме кефи под формата на всенародни тържества, въздигащи в култ „жените, които непреклонно отстояват доброто в нашето не леко време и защитават специфичното женско светоусещане, с което облагородяват нашите дни“- цитат на председателя на парламента Георги Пирински.

Божке, наистина ли ТОВА правя в нелекото ни време?

На всичкото отгоре, според него, съвсем не трябвало да се забравя, „че честването на 8 март се зароди в средите на женското социалистическо движение преди близо 100 години, за да се превърне в символ на борбите за равенство“.

Е, мерси, подобно.

Защо някой смята, че искам да празнувам специалния ден, който Клара Цеткин си е конституирала преди 100 години, така, щото да има поне един светъл лъч в живота?

Не го искам.

Не искам и да ме разглеждат като представител на някакъв особен биологичен вид, който се нуждае от специален ден, за да се чувства окей. Чувствам се прекрасно през по-голямата част от 365-те дни на годината, защото съм щастливо, оптимистично и весело създание. А в няколкото дни, в които не се чувствам добре, то е именно, защото съм жена.

Не искам портиерът пред офиса да се чувства длъжен да ми пожелава „честит празник“ с леко извинителен поглед /щото човекът е нормален/, а аз, мамка му, за пореден път да казвам „мерси, ама аз....“.

На осми март не искам зюмбюлчета и карамфилчета, забрани от кашона на ъгъла. Предпочитам ги на девети март, седми април или която и да е друга дата.

Не искам да ми пожелават да съм „издръжлива, силна и да си спомням, че съм извор на житейски чудеса всеки път, когато се почувствам гадно“.

Защото не съм отчаяна суфражистка /отдавна си имам изборни права, благодаря/.

И защото когато искам, мога да бъда идеално издръжлива и силна, а когато не искам – да не бъда.

И защото от сто километра ми личи, че съм жена и досега не се е случвало някой да има съмнения по този въпрос.

А за да ви припомня и аз, като господин Пирински, откъде е тръгнала истерията „осми март“, ще ви дам един откъс от феминисткия бюлетин "Мать порядка":

„Съвременната жена знае повече от тенджерата и неизпраните пелени! Време е жените сами да изискат своя творчески, обществен и професионален потенциал, време е да се самоорганизират срещу Патриархата, Държавата, Капитала и Църквата. Навярно жените имат и своя собствена алтернатива на цялата тази мерзост. Празничния ден! Всяка година 8 Март трябва да бъде отново Ден за международна борба за Свобода, Равенство, Достоен Живот и за правото сам да си бъдеш господар..... Денят на борбата на жените изисква повече – пълно унищожение на Капитализма, Държавата и дискриминацията от всякакъв род във всички сфери на живота. И едва тогава празникът 8 Март може да стане така традиционен и носталгически, както Деня на Победата за старите фронтоваци. А засега – БОРБАТА ПРОДЪЛЖАВА!“

Е, честит ви празник. Аз лично нямам намерение да се правя на стар фронтовак, нито да се боря срещу капитализма. Сори.

О, и още нещо - обичам мъжете. Всеки ден.

А сега заповядайте да ме изядете с парцалите.

Авторката ми допада все повече и повече! :wink:
Последна промяна copland на 8 Март 2007, 20:18:58, променена общо 1 път
I have the simplest tastes. I am always satisfied with the best.
Аватар
copland
Златен писач
Златен писач

Благодарил: 56 пъти
Благодарено: 64 пъти

Мнениеот daisy » 8 Март 2007, 13:32:32

Хубаво е, че авторката си има мнение, но аз лично се радвам на всякакви празници. И мисля дори, че 8 март е по-скоро ден на майката и на майчинското в жената, а не на 15-годишната, която сега "дърпа" първата цигара.
А аз лично си чувствам празника и го харесвам.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот liverbird » 8 Март 2007, 13:59:33

И аз го приемам като празник на майката по-скоро. Но няма как пдобно пожелание да не ме зарадва :
vwpolo написа:Днеска пожелавам на всяка една от вас да си вземе някое ново парцалче, което да я направи още по-щастлива, едно масажче и вечерта една вана за релакс на макс :roll:
:)
Мерси господа, най-вече затова, че всеки ден се държите подобаващо добре с нас дамите от форума. :cheers:
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот mammamia » 8 Март 2007, 14:57:35

И мисля дори, че 8 март е по-скоро ден на майката и на майчинското в жената,

Хубаво си го казала Daisy "майЧинското в жената", затова и всяка жена, ако не е мама е потенциална мама :) . И моля, никак не съм забравила, но пусто не мога да намеря хубава песен за поздрав /или не зная как да търся/ :oops: Даже италианците дето са толкова "мамма" се изложиха в моите оЧи ."La mamma" на Азнавур е тъжна, а исках днес да потърся нещо жизнерадосно за милите ни мами във форума и у дома.
Вие с коя песен бихте поздравили мама ?
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Мнениеот liverbird » 8 Март 2007, 16:44:01

И честит имен ден на mamamia :D
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

Мнениеот mammamia » 8 Март 2007, 18:36:14

Благодаря, Liverbird ! :lol: Много мило, Че се сети за мен. :oops:
.
Аватар
mammamia
Роден писач
Роден писач

Мнениеот AnGeLy » 8 Март 2007, 19:10:10

На 8ми март дамите се 4увстват малко по-специални, отколкото през останалите дни :)
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот estira » 8 Март 2007, 20:52:48

Някой хора не празнуват рождените си дни - Абе какво да му празнувам на това, че остарявам с една година? Други - имените - А, имен ден ли, не знаех, че имам аз днес?! Трети пък, като ги питаш как са прекарали Нова Година, отговарят стряскащо - Ми, легнах си към 23:30... Има жени, които не празнуват 8 март (можетелидасипредставите) - Аз този социалистически празник не го признавам и не ми трябва ден на жената за да се почувствам жена!
Аз празнувам всичко под ред - рождени дни, католически и православни празници, ден на детето, на жената, на народните будители, на труда, на първата целувка, на последната целувка... само повод да има! И не само защото обичам да рисувам балони по календара на стената, а защото празниците са за това, за да се празнуват.
Точно сега 8 март не трябва да се губи в историята, защото съвременната жена лека полека се превръща в МАГАРЕ. Не вярвам да съм единствената, която се сблъсква ежедневно със ситуацията - с едната ръка си обувам обувката, с другата се гримирам, с третата държа бележката за пазаруване, а с четвъртата закъснявам за работа.
Честит празник, жени, майки, сестри, приятелки, готвачки, счетоводителки, аниматорки, любовници, къщовници - всичко това, което се изисква от нашите рамена!
И ме извинете, че толкова се разчуствах, ама днес половината, които поздравих, ме изгледаха с повдигната вежда - 8 март ли? Аз не празнувам!

Изображение
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот elle » 8 Март 2007, 21:00:20

Честит празник и от мен на нежната половина от форума. Обичайте и бъдете обичани. Облечени в нови "парцалки", с нови ботушки, със скъпо бижу, или навлекли тениската на гаджето респ. мъжа си.. няма значение когато си истинска дама.. :wink: Наздраве.
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот estira » 7 Март 2008, 23:18:37

Go_To_Quebec написа:Екипът ни честити този празник на всички мили и нежни същества по света с пожелание винаги да бъдат така мили, чаровни и желани!
И нека всеки ден от годината по нищо да не се различава от този!

http://www.go-to-quebec.net/08mart

Изображение

Драги ми Go_To_Quebec, у твойто форум търсачка няма ли? :wink:

... and God Save the Queen!!!
Последна промяна estira на 8 Март 2008, 01:41:03, променена общо 1 път
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10