• Advertisement

Св. Валентин или Трифон Зарезан

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Мнениеот Mishle » 20 Февруари 2008, 05:11:46

Venera написа:Мишле, колко хора според теб разбират какво се крие под "тоя комерсиален слой на нещата" ?
Има цяла индустрия- така наречения "поп"- която е създадена да измъква пари от деца и подрастващи. И то с милиaрди. Хайде, моля те, да не бъркаме комерса и консуматорството, с празника. Или ти е непозната мисълта "За мене днеска е празник" ? :)

може би е от късния час, ама наистина не разбрах какво искаш да ми кажеш :)
аз не мисля, че бъркам комерс c празник, а колко хора разбирали - ами не знам, който иска - може и прави разлика, както за това, така и всичко останало в живота
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот estira » 20 Февруари 2008, 10:11:24

lili_vlaeva написа:danchello, айде де, време е да пускаш темата за 1-ви и за 8-и март...

Опазил Господ!

[url=http://zaedno.eu/postt4592.html&highlight=1+март]Честита Баба Марта![/url]

[url=http://zaedno.eu/postt1797.html&highlight=3+март]Честит 3-ти март на всички![/url]

[url=http://zaedno.eu/postt4644.html&highlight=8+март]Честит празник 8-ми март[/url]
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот Venera » 20 Февруари 2008, 14:53:50

Мишле, исках да кажа, че на Запад индустрията си е присвоила правото да определя празниците и как да ги празнуваме ( то се знае- чрез консумация! ;) )

Лили, не забелязвам някои тук да плюе..Или изказването на независимо мнение от тебе се определя като такова?
Аватар
Venera
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот nightrain » 20 Февруари 2008, 15:06:01

и мисля 4е няма място за сравнение м/у 1 март и св. валентин. нека правим малко разлика м/у традиция и модерни празници. Venera. restecpa :)) :thumbright: съгласна съм с вси4ко казано от теб
Аватар
nightrain
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 1 път
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот lili_vlaeva » 20 Февруари 2008, 15:17:50

Venera написа:Лили, не забелязвам някои тук да плюе..Или изказването на независимо мнение от тебе се определя като такова?

Разбира се, че свободното изразяване на мнение не го приемам като плюене. Просто някои хора,като мен, го харесват този празник и не виждат нищо лошо в него дори и да е превърнат в индустрия и става малко неприятно,когато постоянно се четат постове за отхвърлянето му.

nightrain, повярвай ми едва ли има човек,който да държи повече от мен на традициите, но това не пречи да празнувам и модерните празници. И ако ще се разглеждат нещата от индустриална гледна точка, то тогава трябва всички да са под един знаменател. Защото колкото валентинките са машина за пари, то същото е с цветя. Или не е? :roll:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот nightrain » 20 Февруари 2008, 15:28:51

lili_vlaeva, доколкото знам на 1 март не се подаряват цветя а мартеници. ако гре6а да ме поправи някой. и за конкретното сравнение 1. март vs. 14.02: една мартеница би струвала 50 ст. горе долу докато букетите стигат и до 50 Е и пове4е. с това исках да съпоставя два коренно разли4ни празника и да кажа то4но 4е не могат да се поставят под един знаменател и не ми е ясно за6то прие поста ми така ли4но и ре6и 4е твърдя 4е то4но ТИ не държи6 на традициите
Аватар
nightrain
Тукашен
Тукашен

Мнениеот estira » 20 Февруари 2008, 15:36:19

Нещо много се задълбахме в тавата и започнахме да изстъргваме и прегорялото на вкусния сладкиш. Хора, не превръщайте празниците в делници! Това, колко комерсиални ще бъдат си определя всеки според настроението и джоба. Радвайте сe, че си имате Трифон или Валентин (най-добре двустранно) и си пазете ритуалите. Моят Валентин например от нямане на работа се хвана да продава круши на женския пазар! :lol:
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот nightrain » 20 Февруари 2008, 15:42:50

estira написа:Нещо много се задълбахме в тавата и започнахме да изстъргваме и прегорялото на вкусния сладкиш. Хора, не превръщайте празниците в делници! Това, колко комерсиални ще бъдат си определя всеки според настроението и джоба. Радвайте сe, че си имате Трифон или Валентин (най-добре двустранно) и си пазете ритуалите. Моят Валентин например от нямане на работа се хвана да продава круши на женския пазар! :lol:

да наистина е така, make love not war, нека празнуваме, а не да тъгуваме и по повод казаното от estira, ми тогава нека делниците си ги направим празници :D
Аватар
nightrain
Тукашен
Тукашен

Мнениеот elle » 20 Февруари 2008, 15:47:34

nightrain написа: тогава нека делниците си ги направим празници :D

Няма да стигнат богатите мъже, които да превръщат всеки наш делник в празник :?
Но, който се уредил - се уредил :)
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот vwpolo » 20 Февруари 2008, 16:01:11

Това ви е проблема - обръщате го всичко на пари. За ваше сведение Св. Валентин е празник на любовта, а не на счетоводителите. Жалко за тези, които мислят, че любовта е право пропорционална на похарчените пари. Една любовна бележка, съчетана с някакво интимно преживяване (примерно) може да излезе дори безплатно, но с това можеш да покажеш много по-ясно, че за половинката ти ти пука, отколкото като дадеш маса пари. И знаете ли защо? Защото парите са крайна величина, а любовта - безкрайна.
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот elle » 20 Февруари 2008, 16:04:06

elle написа:Аз днес не похарчих нито евро за любов. Не накарах и някого да се чувства длъжен да харчи пари за всякакви розови щуротии и боклучета, само и само да види блясък в очите ми. Тоя блясък си го има постоянно. Любовта ми е факт, всеки ден, всеки час.

pas de problèmes
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот paparazzo » 20 Февруари 2008, 16:06:01

estira написа:
Опазил Господ!

[url=http://zaedno.eu/postt4592.html&highlight=1+март]Честита Баба Марта![/url]

[url=http://zaedno.eu/postt1797.html&highlight=3+март]Честит 3-ти март на всички![/url]

[url=http://zaedno.eu/postt4644.html&highlight=8+март]Честит празник 8-ми март[/url]

-е как можа да подминеш най най празника за всички-9ти септември-този е легенда-абе история просто...
-силно се надявам,че не е нарочно...
:) :) :)
“Хайде да се позабавляваме, защото може да ни е за последно.'"
Аватар
paparazzo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот Venera » 21 Февруари 2008, 00:28:34

lili_vlaeva написа:
Venera написа:Лили, не забелязвам някои тук да плюе..Или изказването на независимо мнение от тебе се определя като такова?

Разбира се, че свободното изразяване на мнение не го приемам като плюене. Просто някои хора,като мен, го харесват този празник и не виждат нищо лошо в него дори и да е превърнат в индустрия и става малко неприятно,когато постоянно се четат постове за отхвърлянето му.

nightrain, повярвай ми едва ли има човек,който да държи повече от мен на традициите, но това не пречи да празнувам и модерните празници. И ако ще се разглеждат нещата от индустриална гледна точка, то тогава трябва всички да са под един знаменател. Защото колкото валентинките са машина за пари, то същото е с цветя. Или не е? :roll:

Вярно е, че задълбахме, затова ще бъда много кратка :) Лили, на мене също ми е неприятно да чета, че някакви хора се връзват на такъв евтин трик- и даже влагат чувства. Само че не съм тръгнала да ги определям като "плюещи" или "бълващи глупости", примерно.
Не искам и мен да ме определят така.

nightrain- благодаря ти, радвам се :)
Аватар
Venera
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот lili_vlaeva » 21 Февруари 2008, 02:51:02

Venera написа: Само че не съм тръгнала да ги определям като "плюещи" или "бълващи глупости", примерно.
Не искам и мен да ме определят така.

Не съм говорела персонално и съжалявам,ако така е прозвучало. Наистина не е нищо лично. :)
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот Mr.Bombastic » 21 Февруари 2008, 11:07:00

Хубаво оакахте приятната тема ... ама да е нещо ново?
Аватар
Mr.Bombastic
Администратор
Администратор

Снимки: 250
Статии: 31
Благодарил: 459 пъти
Благодарено: 303 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко е любов