• Advertisement

Стабилност или страст?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Стабилност или страст?

Мнениеот Avigea » 18 Септември 2007, 20:37:45

Здравейте!
Днес се замислих дали само аз съм си задавала този въпрос.Кой избор е по-добрият: да си с човек,който те подкрепя във всичко,обича те,грижи се за теб,най-добрия ти приятел е.. или да си с човек, с който ще изживееш най-изпепеляващата,страстна и разтърсваща любов,но никога няма да му имаш пълно доверие?Кое е по-добре да послушаш сърцето или разума?И къде е златната среда? Защо единия във връзката винаги е обичащ,а другия обичан?
Аватар
Avigea
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 3 пъти

Мнениеот Bossy » 18 Септември 2007, 22:19:40

:roll: малко са тези като мен който предлагат пълен пакет акции :roll: 8)
Bossy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 2 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот estira » 19 Септември 2007, 21:23:37

Тя и мексиканската кухня е много изпепеляваща, но за цял живот уврежда стомаха.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.

Потребители благодарили на автора estira за мнението:
boyko123
Рейтинг: 4%

Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот daisy » 19 Септември 2007, 21:39:50

А защо не и двете?
Аз никога не съм си задавала този въпрос. Но е истина, че с годините и това, което търсим, се променя. :wink:
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот azbuk » 19 Септември 2007, 22:01:26

важното е докато те бие ток да не отделиш крака от земята. иначе по-добре далеч от контакта :D
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Re: Стабилност или страст?

Мнениеот tonic » 20 Септември 2007, 09:20:39

Avigea написа:Здравейте!
Днес се замислих дали само аз съм си задавала този въпрос.Кой избор е по-добрият: да си с човек,който те подкрепя във всичко,обича те,грижи се за теб,най-добрия ти приятел е.. или да си с човек, с който ще изживееш най-изпепеляващата,страстна и разтърсваща любов,но никога няма да му имаш пълно доверие?Кое е по-добре да послушаш сърцето или разума?И къде е златната среда? Защо единия във връзката винаги е обичащ,а другия обичан?

след доста години семеен живот и наблюдение на случващото се около мен установих, че има грубо казано два типа мъже: мъжът МАЧО и мъжът ЧИЧО... е, мъжът Мачо е "изпепеляващ" и всичко свършва рано или късно - той просто не става за семейство, а мъжът Чичо не те кара да имаш "пеперуди в стомаха", но обичайно е грижовен баща и партньор на който можеш винаги да разчиташ. Така че, както винаги в живота, щастие на 100 % няма :) ... аз лично залагам на Чичото, още повече, че "грозничките" са винаги по-старателни /това в рамките на шегата/...
Аватар
tonic
Роден писач
Роден писач

Местоположение: nothing happens unless first a dream... yours truly: a nasty granny

Мнениеот sie » 20 Септември 2007, 09:24:37

Кой избор е по-добрият: да си с човек,който те подкрепя във всичко,обича те,грижи се за теб,най-добрия ти приятел е

Това е по-добрият вариант, според мен.
Аз мога да обичам единствено такъв човек и съответно да правя същото за него. В другото няма особен смисъл, на него му казвам кратка и страстна връзка, но до там. :wink:
Science is God
Аватар
sie
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот Pipi_Lotta » 21 Септември 2007, 12:14:29

Лошото е, че има и един особено неприятен вариант на появяване на тези два типа мъже. Още по-лошо е, че на мен точно той ми трови живота напоследък. До едно време беше "чичо", а сега изведнъж откри света на мнoгoто жени и стана тип
"всички жени ме харесват и аз ще се държа така сякаш само аз съществувам за тях"
и
"мен не ме интересува какво е било досега и ще се впусна в новата си роля, независимо, че някой ден така ще остана сам и ще съжалявам за това".

"И всичко това въпреки, че знам че наранявам човека до мен ".

Та това е...
Аватар
Pipi_Lotta
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот lubo_kranchew » 21 Септември 2007, 18:41:54

Pipi_Lotta написа:"мен не ме интересува какво е било досега и ще се впусна в новата си роля, независимо, че някой ден така ще остана сам и ще съжалявам за това".

Хората са устоени да търсят промяна, когато не са удовлетворени от живота, който водят. Причната? Може и да е в теб, може и да не е, незнам. Сещам се за една мъдрост: "Бракът е като крепост, тези които са отвънка искат да влязът, а тези които са вътре - да излязът".

Pipi_Lotta написа:"мен не ме интересува какво е било досега и ще се впусна в новата си роля, независимо, че някой ден така ще остана сам и ще съжалявам за това".

Сещам се за още една мъдрост. Значи един човек попитал мъдрец:
- Ами имам възможност да се оженя. Какво ще ме посъветвате - да го направя ли или не?
- Каквото и да направиш, човече, след 20 години ще съжаляваш.

Та това е тъжното на цялата история, която и роля да хване мъжа, на стабилността или на страстта, все един ден се оказва прецакан. От една страна е глупаво да се ограничаваш с една жена, при положение, че има милярди от тях на таз земя. От друга страна ако караш само на едносемични връзки, чувстваш, че не живееш в точно в "дом", а в общежитие. :)

Добре, че поне ние не се колебаем да избираме измежду стабилна или страстна жена. Мене лично жените, които ме привличат не мога да им имам доверие. А да ме подкрея нямам нужда, тъй като и сам мога да взимам решения. Така, че трябва да е страстна. :)
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот azbuk » 21 Септември 2007, 22:08:12

докато гледаме на любовта като на форма на опитомяване на другия, ще възприемаме страстта и стабилността като взаимноизключващи се понятия.
"Недостаток оригинальности...считался всегда первым качеством и лучшею рекоммендацией человека дельного, делового и практического."

Потребители благодарили на автора azbuk за мнението:
Sinn
Рейтинг: 4%

Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Мнениеот liverbird » 21 Септември 2007, 22:34:34

А не сте ли срещали страст(не задължително най-, най, но все пак силна страст), която дотолкова силно да ви свързва и емоционално, че от нея да тръгват и разбирателство, доверие и цялата емоционална връзка?
Me? No, man! I don't wanna be a God..... That is way too much pressure!

Представи се в Заедно сега

Аз използвам нашето куче-търсач. А ти?
Аватар
liverbird
Професионалист
Професионалист

strast

Мнениеот stefche67 » 22 Септември 2007, 00:18:32

да,страст,изживях й,беше велика,последва истинска любов с години.бяхме двойка за завиждане.жалко,че всичко е в миналото,и сега сме добри прийтели.промени се стройт ни,а животът се преобърна,така и ние решихме да изберем по-добър живот за нашите деца,тоест,тук да дойдат и живейт.

радвам се,че съм изживяла голямата и истинска любов.
Аватар
stefche67
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот Liska » 22 Септември 2007, 18:54:44

И двете, и двете!!! Е, не е задължително едновременно, но не и за пренебрегване такава въчможност... ;)
Ако не знаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде...
Аватар
Liska
Роден писач
Роден писач

Мнениеот velingrad » 23 Септември 2007, 01:57:58

Стабилност - като поживеете, ще разберете за какво говоря :wink: Страстта,не е изключение, даже при ежедневието...
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот azbuk » 23 Септември 2007, 07:32:48

разбира се, че разбираме за стабилността - тя води до теми като "само за мъже", да не споменаваме другите теми...
с второто съм съгласна. най-вече съм съгласна, че няма щампи - нито е хубаво да си стабилничиш пред хладилника, нито да си "страстваш" на улицата. познавам много "страстни" хора, които са по-стабилни в личните си отношения и от най-големия приятел на хладилника. може би щото гледат любовта и са искрени.

много съм съгласна обаче с Лиска :lol:
Аватар
azbuk
Златен писач
Златен писач

Следваща

Назад към Всичко е любов