• Advertisement

Стабилност или страст?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Мнениеот Mishle » 24 Септември 2007, 14:09:25

под "не е задължително едновременно" се разбира "не е задължително да е едновременно с един човек", ли :)
Аватар
Mishle
Роден писач
Роден писач

Снимки: 0
Благодарил: 19 пъти
Благодарено: 99 пъти

Мнениеот bachinkata » 24 Септември 2007, 19:06:44

Авигея, много палави въпроси задаваш 8) Отговорът може да бъде и много лесен. Ако познаваш добре сърцето си ще знаеш накъде да поемеш. Понеже сигурността е само илюзия дето цял живот се опитваме да удължаваме, а накрая винаги ни се изплъзва (с физическата смърт), истината е само една - следвай сърцето си. Проблематиката разбира се ще се задълбочи ако се замислим колко добре го познаваме онуй моторче дето вика - туп-туп и дали винаги то ни води когато си мислим че сме срещнали някой спешъл :wink:
Аватар
bachinkata
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 1 път

Мнениеот lili_vlaeva » 24 Септември 2007, 21:41:53

Ами аз не съм си задавала сериозно този въпрос, но сега като се замислих,стигнах до следното заключение: "Мачото" - ще ти даде невиждани изживявания, които да имаш да разказваш на внуците. Ама ще ги има ли тия внуци,ако ги чакаш от "Мачото". Колкото повече времето минава, толкова повече започвам да ценя хората,които са до мен и затова аз бих избрала човека,който ще е до мен, който ще ме обича въпреки всичко,дори и да не е толкова страстен колкото би ми се искало.

Аз съм намерила и двете неща в един човек и сьм щастлива от това, затова от личен опит мога да кажа,че двете неща не са зваимно изключени.

lubo_kranchew написа:От една страна е глупаво да се ограничаваш с една жена, при положение, че има милярди от тях на таз земя. От друга страна ако караш само на едносемични връзки, чувстваш, че не живееш в точно в "дом", а в общежитие.

много добре казано, съгласявам с две ръце

lubo_kranchew написа:Мене лично жените, които ме привличат не мога да им имам доверие.

А сега де, това пък защо? :roll:
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Мнениеот vivere » 24 Септември 2007, 23:00:45

***Модерирано мнение

Правила и условия:
1. Не се допуска дискриминация на основата на възраст, пол... estira
Аватар
vivere
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 26 Септември 2007, 15:41:31

lili_vlaeva написа:
lubo_kranchew написа:Мене лично жените, които ме привличат не мога да им имам доверие.

А сега де, това пък защо? :roll:

Конкуренцията за красивите момичета не спи. :(
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот bgpower » 26 Септември 2007, 15:43:57

Конкуренцията все пак ти прави услуга, като ти показва с кого трябва да се занимаваш и с кого - не :)

Поздрави,
Аватар
bgpower
Майстор на перото
Майстор на перото

Мнениеот lili_vlaeva » 26 Септември 2007, 15:51:19

да bgpower е много прав.Аз пък винаги съм си мислела,че мъжете трябва да са радостни,от факта,че жените им са харевани и от други.Ама това пък не значи,че жената пуска на всеки срещнат, само се затормозявате излишно,ако мислите така. :)
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Мнениеот vivere » 26 Септември 2007, 20:20:27

***Модерирано мнение

Правила и условия:
1. Не се допуска дискриминация на основата на възраст, пол... estira
Аватар
vivere
Редовен писач
Редовен писач

loveee ...

Мнениеот jorjo21 » 10 Март 2008, 13:35:48

да кажа и аз какво мисля. Любовта е свързана до голяма степен с разума, докато страстта, секса ... "пеперуди в корема" и прочие е силно свързано с емоциите и сърцето на човека, което за нещастие се променя със скоростта на светлината... Аз лично съм бил винаги от страната на разума и съм търсил любовта, затова си изгубих и девствеността на 20 сега съм на 21 правете мъ сметка :roll: но без грешки не е минал никой, в крайна сметка идва в следствие на разума! :)
Аватар
jorjo21
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот incredibus » 10 Март 2008, 20:38:08

Ако гледам от родителите си, предпочитам точно онази изпепеляващата любов, с някой на когото никога да нямам доверие, пред това да съм като тях - две сърдити старчета, които незнам поради какви причини са се оженили и поради какви причини са още заедно, всъщност майка ми твърди че някога са били влюбени.
Нали казват да се учим от грешките си - аз се уча от техните! Не ми харесват, те самите не се чувстват добре вече, а именно защото липсва огъня, който на стари години би трябвало да е на жар, но не и пепел като тяхната (нарекох ги стари, а всъщност не са! от многото пепел ще да е!).
Незнам защо винаги в една връзка единя е този, който наистина обича, а другия е този, който остава някак пасивен без особен интерес - и все пак е с теб. Това е въпрос от висотата на "Какво е вселената?". И все пак - обичам да обичам, но най-много обичам да бъда обичана!
incredibus
Нов потребител
Нов потребител

Мнениеот lili_vlaeva » 11 Март 2008, 00:55:03

incredibus написа: предпочитам точно онази изпепеляващата любов, с някой на когото никога да нямам доверие

Нали знаеш поговорката :"Внимавай какво си пожелаваш, че може и да се сбъдне" :wink: Според мен, колкото и банално да звучи, доверието спомага изключително много, за да просъществува една връзка във времето. То е като маята, без която тестото не може да бухне. А и ако се замислиш, колко наистина според теб би продължила една такава страст. Не страстта е силата,която събира и задържа заедно двама човека. Нещо повече е ....

А и откъде може да си сигурна, че преди родителите ти са не са изпитвали тази страст, за която говорим? А кой може да ни гарантира, че дори и най-силният огън един ден няма да бъде просто пепел ? :roll: .....Ще поживеем и ще видим! :wink:
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Мнениеот puffie » 11 Март 2008, 11:24:23

Ужасна тема...

Всеки ден се събуждам и започвам да мисля от какво имам нужда... Стабилността...та не сме ли самите ние достатъчно силни и стабилни? Не можем ли сами да се грижим за себе си, да бъдем самокритични, да различаваме доброто от лошото... Живеем сами, справяме се по някакъв начин с живота. Има моменти, в които ни се иска да крещим, но просто няма на кого, защото.. да, сами сме. Но сме стабилни, силни и тези моменти отминават. И хубавото е, че започват да се появяват все по-рядко, защото с всеки изминал ден ставаме все по-силни.
Търсим в другия онова, което сами не можем да си доставим. Мъчително е да искаш страст, мъчително е да осъзнаваш кое е правилно, а то да не ти харесва, мъчително е да нараняваш хора, които наистина ги е грижа за теб.

И все пак доверието се печели, хората се опознават и започват да си вярват, но страстта и желанието са.. като любовта. И те са нещата, които оцветяват световете ни!
puffie
Тукашен
Тукашен

Мнениеот kukla » 17 Март 2008, 02:08:40

Спокойствие и силна храна, това е рецептата.
Аватар
kukla
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 2 пъти

Мнениеот vwpolo » 17 Юли 2008, 01:02:51

Стабилност vs. Страст :arrow:

Много ясно, че страстта. Само който я е изпитал, знае, че tq чупи всякаква стабилност на парчета :)

Самата мисъл, самото гъделичкане в корема, по цял ден да мислиш за нея, по цяла нощ да мислиш за нея, да не можеш да се концентрираш... Забравяш за всякакви стабилни връзки, за всякакви предразсъдъци за изневери и т.н. и се хвърляш с главата напред. В такъв момент не можеш да мислиш - чакай бе, аз в заедното писах, че съм за стабилността. Поемаш дълбоко дъх и ... не можеш да вървиш срещу себе си, пък и за какво? Което неизбежно води до темата за изневерите, ама там пък всеки си има свой мироглед. Така че дали е изневяра пак може да се спори.

Мисля си обаче друго. В една връзка и за страстта и за стабилността трябва да мислят и двамата - иначе трети ще свърши работата. Ако няма страст в един момент всичко придобива рамка на държане - която пък в дългосрочен план... Ако пък само ти мислиш за всичко, пак в един момент ще ти втръсне.

Друга гледна точка - стабилността в общия случай е равна на "скука". "Имаш ли си гадже? - Да сериозна връзка." През цялото време да знаеш, че твоето си е твое и нищо няма да го промени това, си е доста скучно. Дори почва да ти тежи на раменете след време. Не се поддържаш, забравяш елементарните жестове - цветенце, барче, билярдче -
все неща характерни за свалка /страст/. Пък и друго си е всичките немци и турци да точат лиги, майстори да подсвиркват и прочее глезотийки :) Всичкото това поддържа интереса към партньорката, кара те винаги да си на ниво, да си пич. Всички знаем +овете на конкуренцията ;) . Лягаш си и ... абе тя дали е сама? Сама е бе, не може да е с някой друг... ама ако не... не бе не, не е възможно... -Абе, ало, бебче, тука забрави едни неща... абе я да сляза да ти ги дам... Ествествено, че подобни мисли рядко минават, но пък ако е наистина страст, не е невероятно!

Тръпката, страстта - винаги тях ще избирам, както и вие, ама някои не го знаете още :)

П.П. Това си е лично мое мнение, не ми се нахвърляйте сега :D Поздрави на всички :)
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот criyo » 17 Юли 2008, 01:09:53

Пък и друго си е всичките немци и турци да точат лиги, майстори да подсвиркват и прочее глезотийки

майстори да подсвиркват на приятелката ми? тази тема за софия ли се отнася, или за дълбоката провинция :?

а иначе истинският мъж не забравя цветенцата, дори връзката му да е сериозна, напротив.
The above written comment should not be accepted as a direct advice, as it only represents my opinion on the topic.
Аватар
criyo
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 51 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко е любов