• Advertisement

Колко трае любовта и кое и скъсява живота?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Мнениеот elle » 24 Октомври 2007, 21:50:38

bgpower написа: Е аз лично смятам, че когато има желание двойката може да се вкара в тези 49%, за които не важат тези правила.

“Може и да няма утре.

Искам днес да живея.

Забрави за правилата.

Ще променяме играта.

Само ние ще сме важни.

Кой може нещо да ни каже ? “
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот paparazzo » 16 Ноември 2007, 16:28:15

това си е хормонална интоксикация-така,че няма начин винаги си отива-по рано по късно все е тая надеждата и мерака обаче....
Аватар
paparazzo
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 2 пъти

Мнениеот elle » 17 Юли 2008, 02:01:50

любовта може да трае и цяла нощ.. :oops: .. че и повече. "Неумеещите" мъже скъсяват живота ;)
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот Venera » 24 Юли 2008, 03:42:10

мда. явно бъркаме тука влюбването с любовта.. Aко в миналото 3 години са били достатъчни семейството (двойката) да постигне всичко, което иска, в днешно време нещата изглеждат съвсем различно. Слaа Богу :)- има еволюция.

В миналото- дори в близкото минало за нас българчетата- хората е трябвало да пораcтват бързо. Да гледат деца- и родители, на свой ред. С какъв резултат...Резултатите от подобен "живот" и подобно неизживяно детство се изразяват само в насилие и жестокост. Oтветна реакция срещу жестокостта на живота. Bойни, дразги...Винаги неразвитите общества- което за мене са и Щатите- упражняват насилие. Хора, които са отраснали спокойно и в уют, като Германците, Скандинавците и други, през съзнателния си живот само създават- не рушат.

Благодарение на техническата Революция и изобилието в Западния свят в днeшно време човек може най-после да се концентрира върху себе си. Което значи и да се концентрира върху връзката си- нещо, което преди го е нямало. Докато развода е бил табу, половината семейства са живяли нещастно. Сега пък половината са разведени. Рецептата ще трябва ние да я открием- ние сме тук и сега.

Виждала съм баби и дядовци, които и след 50г. брачен живот се ОБИЧАТ.. Само като ги видиш как се гледат...как се грижат..Има я любовта, ама е много повече от пеперудките в стомаха. Пак се разфилосовствах безобразно, знам, ама в сбит преразказ- има значение как изглеждаме, нали затва имaмe тяло, не само душа. Някои беше казал, че тялото е материално огледало на душевността, или нещо от сорта. Върху тва трябва да се мисли малко повече обаче- не е толкова буквално .

...Мъжът ми ме вижда редовно по анцуг като си правя Пилатес-упраженията. А щото косата ми се омазнява бързичко, вижда ме често и с мазна коса. Да не говорим за сутрешния дъх на неизмити зъби, неугледността по време на мензис от нечовешките болки, бледността от напиване и цигарения дъх ( той е непушач). Как ли ме обича вече 8 години всеотдайно? Даже да твърди, че се засилва с всяка измината година?
Аватар
Venera
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот solay » 27 Юли 2008, 03:04:51

в няква дрвна митология или нещо такова се споменаваше, че господ или там всевишния бил създал хората еднополови но след еди кви събития ги разделил и оттогава всеки си търси истинската половинка, така че не висете по форумите ако не сте ги намерили :)
Аватар
solay
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 1 път

Re: Колко трае любовта и кое и скъсява живота?

Мнениеот nanie » 22 Януари 2009, 22:05:49

А знам,4е крити4еската година в една връзка е 7 год.,това е наи трудната година в дългите връзки,ако вси4ко е ок,зна4и наистина двамата са един за друг.А 3-те год от вразката са за да се опознаят-пак има вероятност да се разделят но е по малка,тъй като не се ознават изцяло.(мое мнемие) :flower:
Бъди себе си,има достата4но други хора.

Не забравяй да оби4а6 себе си!!

Приятелите идват и си отиват,а враговете се натрупват!
Аватар
nanie
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот estira » 22 Януари 2009, 23:03:49

Любовта трае няколко секунди - тогава, когато разбираш, че си влюбен. Когато не виждаш, не чуваш, не усещаш, когато целият свят се върти и те повлича безметежно. Като в нашепнато заклинание. Като в песен докосваща тялото ти. Май така беше, може и да съм забравила.
Ich hab keinen Bock mehr. Bin zaubern.
Аватар
estira
Доживотен
Доживотен

Снимки: 275
Статии: 10
Благодарил: 699 пъти
Благодарено: 426 пъти

Мнениеот nanie » 7 Февруари 2009, 14:15:30

4етох на скоро,4е "Лüбовта била комунисти4еско название на уважение и прибързаност" :strah:
Бъди себе си,има достата4но други хора.

Не забравяй да оби4а6 себе си!!

Приятелите идват и си отиват,а враговете се натрупват!
Аватар
nanie
Редовен писач
Редовен писач

Мнениеот pamporo » 11 Май 2009, 13:44:33

аз от опит ще кажа, 3 години ама това е максимума....!
Изображение
Аватар
pamporo
Нов потребител
Нов потребител

Предишна

Назад към Всичко е любов