• Advertisement

Може ли един мъж да остане верен само на една жена?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Да
47
57%
Не
36
43%

Общо гласове : 83

Мнениеот MapTu4ka » 22 Ноември 2007, 01:39:59

Напоследък все по-често се чудя, дали мъжът срещу мен може да ми остане наистина верен, както се кълне? Нали винаги на хоризонта ще се появява някоя супер яка мацка, млада и хубавичка...Винаги около мъжете ни има по една (поне една) привлекателна партия, било то в работата, във фитнеса....Бих искала да чуя вашето мнение по въпроса, дали наистина е възможно един мъж да бъде верен само на една жена...

Мъжете бих помолила да обяснят от тяхна гледна точка как стоят нещата, тъй като едно от най-честите оправдания които съм чувала от "бивши" е , че са имали момент на слабост, на нужда и че жената, с която са преспали за тях не значи нищо. Е, да но нас ни боли!

Тъй като много пъти са ме наранявали, всеки път ставах все по мнителна и затворене в себе си...Но сега се влюбих може би за пръв път истински...Даже и сватба ще гласим. Надявам се да ми помогнете поне малко да придобия увереност, защото се страхувам като малко дете да не се разочаровам отново, защото този път незнам как ще го преодолея.

Моля, изложете си мнението.
Благодаря!
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Благодарил: 0 пъти
Благодарено: 0 пъти

Мнениеот elle » 22 Ноември 2007, 02:29:52

Има една стара приказка:

„Няма мъж, който не изневерява, има мъж, който не е изпаднал в ситуация.“

Нормално е да се "страхуваш", защото го обичаш. Ho, oT изневяра никoй не е застрахован (в това число и мъжете). Не бъди "мнителна" (защото това дразни) и не го карай да ти се "кълне", защото:

Колко мъжки клетви, мила,
са си тръгвали в нощта...
elle
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарил: 24 пъти
Благодарено: 22 пъти

Мнениеот Venera » 22 Ноември 2007, 03:15:10

браво еlle, страшно успокоение, няма що.

аз пък на моя мъж се научих да му вярвам. а бях като тебе, MapTu4ka. Вече 7 години не ме е разочаровал, при всичките възможности. Просто си зависи от мъжа. Всъщност, просто си зависи от човека :) защото има мнооого женки, които като изпаднат в ситуация, също изневеряват.

много любов и доверие ви пожелавам. ако човека е свестен, всичко ще се нареди :)
Аватар
Venera
Редовен писач
Редовен писач

Благодарено: 1 път

Мнениеот insatiable » 22 Ноември 2007, 03:22:24

А е зависи от много неща, но наи-вече от жената. Ако тя не го "дразни" и тои знае ,че е намерил наи-добрата, тои няма да тръгне да изневерява, дори и да попадне в ситуация супер яка мацка да му се сваля. Но ако мъжа си мисли "моята приятелка е страхотна, ама тази е по-яка" нищо чудно да изневери в "ситуация" . Лошо е когато мъжа или жената вече са отегчени един от друг и търсят изневярата умишлено, наи-често при семеините. Отговорих с "да" , защото е напълно възможно, но отговора не е толкова прост. Аз например съм много верен на моята приятелка , за 4 години съм изневерявал само 2 пъти, при това без секс, само флирт с целувки и т.н.. В дискотека. Пияни. Даже не си го броя. Но това, че не се стигна до секс, не зависеше от мен. Така, че може би щях да изневеря. Но разбираемо е , като се има предвид, че живеем разделени от 2 години. Но пък като се съберем и не можем да се нарадваме един на друг. Е , в моя случаи, верен ли съм или не съм :?: Зависи какви са критериите на питащите.
Аватар
insatiable
Роден писач
Роден писач

Статии: 1
Благодарено: 1 път

Мнениеот AnGeLy » 22 Ноември 2007, 03:32:15

Защо въпросната трябва да е по-яка. Даже вероятността да е някоя по-смотана си е доста голяма. Наскоро станах свидетелка на подобна ситуация. Обяснението беше, 4е мъжете, които имат сериозна връзка, нямат интерес да се занимават да свалят някоя яка мадама, защото тя изисква време и внимание. По-скоро ще забършат някоя смотана, защото тя ще им се върже по-лесно и по-бързо за едната нощ секс.
Избори се печелят от тези, които излязат да гласуват!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот velingrad » 22 Ноември 2007, 06:53:48

Само...с какво отговорите в тая Тема, ще се различават от тая?
Ама карай - всички сме любов :wink:
Ако не харесваш нещо, промени го. Ако не можеш, промени отношението си. Не мрънкай.
На народите с къса памет,
преходите им са много дълги!
Аватар
velingrad
Доживотен
Доживотен

Снимки: 392
Благодарил: 659 пъти
Благодарено: 712 пъти

Мнениеот lili_vlaeva » 22 Ноември 2007, 14:14:13

Ами аз снощи пак доста размишлявах над тия въпроси и нищо ново не можах да измъдря. Абсолютно всеки въпрос е твърде субективен,за да може да се даде общо определение. Един би бил верен, друг не. На един ангелите са му по-слаби от на друг. Някои ще имат смелостта да се възползват от "ситуацията", други не. И така до безкрай.

Но въпреки всичко подкрепям мнението на insatiable за това,че много точно,кратко и ясно една двойка трябва да си изясни по между си какво за тях е изневяра, къде започва и къде свършва. Както elle каза, никoй не е застрахован, но не може да се живее с тази мисъл постоянно. Човек ще психяса,ако само мисли дали,кога и как би му изневерила половинката. Ако даваш всичко на човека до себе си, от което той има нужда, не би трябвало този въпрос да стои на дневен ред изобщо.

Аз лично за себе си съм разбрала следното нещо - не искам изобщо да разбирам,ако нещо такова се случи. Честност,честност,ама тя много боли понякога и предпочитам после да пиша в " Как преживявате разделите", отколкото да се унижа да разбера за лъжата. Истината много повече би ме наранила.

А на Мартичка бих казала следното - красиви жени винаги ще има около нашите мъже, ситуации винаги ще има,но доверието помежду ви и любовта ви може да пребори и най-сложните "ситуации" и трябва да вярваш в това напълно, за да бъдете щастливи.
I hope life isn't a big joke, because I don't get it. ~Jack Handey
Аватар
lili_vlaeva
Златен писач
Златен писач

Благодарено: 5 пъти

Re: Може ли един мъж да остане верен само на една жена?

Мнениеот vwpolo » 22 Ноември 2007, 16:08:00

MapTu4ka написа:...Но сега се влюбих може би за пръв път истински...

Никога не позволявай някой да ти отнеме това чувство! Дори и на непознати във форум... обичай си мъжа, имай му доверие, радвай му се и се наслаждавай на живота. За всичко друго ще съжаляваш още по-горчиво, според мен.

Заслужава си да рискуваш да обичаш ида те разочароват, отколкото никога да не си обичала! Успех ти пожелавам :)

едит: не всички мъже сме скапаняци, а някои имат нужда да им се даде шанс, за да покажат, че хората могат да се променят. Често мъжката изневяра не е въпрос на мъж, а въпрос на жена!
Aut inveniam viam, aut faciam
Аватар
vwpolo
Писач без спирка
Писач без спирка

Благодарено: 4 пъти

Мнениеот lubo_kranchew » 22 Ноември 2007, 18:36:55

Ей това ме дразни в сериозните връзка бцв. браковете, че партньорите почват да си вменяват отговорност един на друг, да си налагат правила на поведение един на друг и да се държат собственически с чувствата на другия. Любовта се изражда в егоизъм в най-висша степен.
Аватар
lubo_kranchew
Роден писач
Роден писач

Благодарено: 7 пъти

Мнениеот batemisho » 22 Ноември 2007, 20:23:41

Един мъж и една жена могат да са си верни цял живот. Могат да са безкрайно щастливи и взаимно неизчерпаеми и никога да не помислят за чуждо. Дори и да вземат да се бракуват. Дори да командироват единия на Северния, а другия на Южния полюс. Дори и да ги заведат на Острова на отегчението и да ги лъжат с разни изкусители/ки. Всичко е въпрос на любов - такава, дето по книгите я описват, на голям екран я дават и за каквато май Марти4ка говори в 1л.ед.ч.- затова: радвай се на любовта ви, която ако е толкова истинска, аз лично ти обещавам, че няма да ти изневери!
Ние ви обичаме, обичайте се и вие!

Ваша

Нахалия Симеонова
от "Умре от Любов"

с благодарности към @batemisho за предоставената възможност за изява :)
Аватар
batemisho
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 14 пъти
Благодарено: 20 пъти

Мнениеот DrJeckyl_and_MrHyde » 22 Ноември 2007, 21:40:14

И аз отдавна си блъскам главата с подобен род мисли докато днес случайно не се сетих за един отговор от Радио Ереван: ;)

По принцип да! Един мъж винаги остава верен на всяка една жена, дотогава, докогато тя дори не подозира за съществуването на останалите! Изображение

А иначе въпрос на виждане, взаимно споразумение...с други думи доверие!

ПП Някой да знае дали с този препарат Постинор, дето го обсъждахме наскоро, мога да отпуша канала на банята! ;)
Аватар
DrJeckyl_and_MrHyde
Редовен писач
Редовен писач

Благодарил: 9 пъти
Благодарено: 44 пъти

Мнениеот daisy » 22 Ноември 2007, 22:34:15

Когато двама души са щастливи заедно, нямат нужда от "забежки". Според мен изневяра има, само когато нещо във връзката "куца".
А ревността е много неприятно чувство. И то мисля най-вече за този, който е потърпевш. Все едно му нямаш доверие. И в един момент дори може да се стигне до там, че наистина да вземе да изневери, само защото му е писнало непрекъснато да го подозират, а той да е невинен.
Истинско е онова приятелство, където дори да мълчите ви е приятно.
Аватар
daisy
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 45 пъти
Благодарено: 108 пъти

Мнениеот AnGeLy » 22 Ноември 2007, 23:38:34

lubo_kranchew написа: ...да се държат собственически с чувствата на другия. Любовта се изражда в егоизъм в най-висша степен.

Най-висшият сремеж на 4истата любов не е великодушната щедрост, а утоляването на собствената жад :wink:
Избори се печелят от тези, които излязат да гласуват!
Аватар
AnGeLy
Професионалист
Професионалист

Благодарено: 8 пъти

Мнениеот MapTu4ka » 23 Ноември 2007, 02:56:03

Хм...това относно ревността напълно го подкрепям. Бях много ревнив човек, но с времето осъзнах ,че не е това начина и че освен да създавам напрежение не постигам друго, дори в някои ситуации подтиквам към определени постъпки. На мен ми е трудно, защото приятелят ми си е в България и понятия като доверие, честност, ревност малко трудно могат да се дефинират. За мен целувката също е изневяра...
Въпроса е, че искам да усещам сигурност, защото понякога нахлуват ужасни мисли в главата ми...И под влияние на напрежение и стрес, започвам да изпитвам безпокойство, което влияе на работата и ученето ми тук.
Явно точен отговор би било трудно да се даде. Аз лично съм на мнение , че ако и двамата изпитват еднакви чувства, уважават се и се отдават един на друг, за изневряра няма място...Аз съм моногамен човек, но за жалост повечето не са, в това число както мъже, така и жени. Прави ми впечатление, че дори един мъж да изневери, това не означава, че не обича жената , която е избрал да бъде до него. Тогава някой може ли да ми обясни, ако даваш всичко на един човек, показваш му колко важен е той за теб, колко го обичаш и уважаваш и колко неща би направил за него, та как същия тоя човек може да ти каже аз правих бурен секс с тази жена, но обичам теб, връщам се при теб, спя до теб...а тя за мен не значи нищо. Как е възможно?

Вярвам в любовта, отдала съм се изцяло и знам , че ако пак ме наранят, трудно ще се съвзема, защото няма нещо, което да не съм направила за човека с когото съм.
Аватар
MapTu4ka
Тукашен
Тукашен

Благодарено: 0 пъти

Мнениеот kukla » 24 Ноември 2007, 00:44:49

Някои могат, някои не.
Какво значи вярност, а?
Някои са верни на жените си,
но въпреки това уважават и
по някоя и друга колежка или