• Advertisement

Може ли един мъж да остане верен само на една жена?

В категорията попадат: "Искрено и лично", "(Не)споделена любов", "Първи трепети" и "Мъжът и жената интимно" :-)

Може ли един мъж да остане верен само на една жена?

Да
47
57%
Не
36
43%

Общо гласове : 83

Re: Може ли един мъж да остане верен само на една жена?

Мнениеот Pavlin_d88 » 28 Ноември 2014, 07:14:00

Аз имам малко различна история от тази. Мъж съм и харесвам жени, имам един приятел, та братовчедка му сякаш си търси друг приятел, защото сегашния и е страшно ревнив, което всеки знае, че голямата ревност не е за добре хубаво е да има, но в умерени количества, та въпроса ми е, че този мой приятел ме изпитва и сякаш аз се провалям, аз съм с идеята, че трябва да се събера с дадено момиче, за да покажа привързаността си и да покажа, че не желая друга, но този мой приятел ми няма доверие още си нямам приятелка и разбира се, се заглеждам наляво надясно и искам да намеря, не знам дали аз не бъркам нещо знаците и той казва без много размисъл, че аз със сигурност ще изневеря на бъдещата си приятелка, но аз съм на друго мнение и това започва да ме дразни страшно много обикновено е винаги прав и е страхотен приятел обаче наскоро започва да ме изнервя, а приятелството ни е било до сега толкова години непоколебимо, а сега се съмнява в това, че мога да изневеря, а съм бил верен приятел толкова време... Сякаш вече започва да ми писва от неговите тестове просто е изнервящо, аз я харесвам обаче щом не получавам неговото одобрение няма да правя нищо по въпроса. Не знам и как бих разбрал сам, че не бих могъл да сторя такова нещо, казано е че е човешко, но от това човешко нещо някой ще страда, а аз в никакъв случай нямам намерението да накарам който и да е да страда. Иска ми се да му кажа толкова неща обаче от думи няма смисъл. А искрено се надявам мъжа до теб да ти е верен истински. Ако се обичате и си вярвате истински предполагам, че любовта ще пребъде, може би се хвърлям малко в приказките, но вярвам. че има верни хора може да са малко, но съм сигурен, че има.

Потребители благодарили на автора Pavlin_d88 за мнението:
Stojan
Рейтинг: 4%

Pavlin_d88
Нов потребител
Нов потребител

Благодарил: 1 път
Благодарено: 1 път

Мнениеот Stojan » 28 Ноември 2014, 19:03:54

Павлине, голям талант си! Писането ти е призвание. И голяма забава за околните. Човек като си го може, си го може!
---
Апропо, аз като си пускам гласа за подобни неща, гласувам за противното. Явно не съм съвсем сам.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот asenbg » 29 Ноември 2014, 22:37:24

Аз от дълго време искам да попитам относно изневярата и какво означава тя за жената?
Каква стойност или смисъл придобива или влагате в изневярата?

Аз като мъж - за мен си е чист сексуален акт и нищо повече. Естествено не съм първоистинктен щом видя някоя жена :mrgreen:
asenbg

Мнениеот Mony60 » 30 Ноември 2014, 10:12:39

Асене, а за тебе каква стойност или смисъл би придобила изневярата, ако жена ти от чисто сексуална гледна точка си има взаимоотношение/я с друг мъж? :-k
asenbg написа:Естествено не съм първоистинктен щом видя някоя жена

Ми то и ние жените само си „плакнем“ очите като видим добре сложен мъж ;-)
Аватар
Mony60
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 147 пъти
Благодарено: 184 пъти

Мнениеот contraintuitive » 30 Ноември 2014, 14:54:30

Aceне, сигурно ще ти отговорят на питането, ама лично моето мнение за това как разглеждат жените изневярата се потвърди от писалите жени в тема. И то е ...според жената и връзката. Явно за някои дори и целувка е изневяра, някои биха приели и секс само да не чуват и виждат, предполагайки че има нещо, но не искат да изкарват джина от бутилката.

Аз си мисля, че колкото повече жената се е раздала емоционално и физически до момент във връзката, толкова повече ще я боли ако разбере, че си и изневерил, според нейните критерии за изневяра. Сигурно се чувстват дълбоко себе се като предадени, унизени и изнасилени в емоциите и чувствата им.

Аз съм на мнение, че е окей анонимен секс и за двете страни. Но да си остава анонимен...иначе си се издънил/а и играта свършва :mrgreen:
find your path and stay on it
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 209 пъти
Благодарено: 123 пъти

Мнениеот asenbg » 30 Ноември 2014, 15:15:30

contraintuitive написа:
Аз си мисля, че колкото повече жената се е раздала емоционално и физически до момент във връзката, толкова повече ще я боли ако разбере, че си и изневерил, според нейните критерии за изневяра. Сигурно се чувстват дълбоко себе се като предадени, унизени и изнасилени в емоциите и чувствата им.

Добре, но какво точно емоционално че той е имал секс с друга? Може би от сексуална гледна точка не е доволен от това което получава от половинката си или тя не иска да му сбъдне някоя фантазия? Знам ли, жените много тежко го приемат това, докато един мъж в най-лошият случай да и покаже вратата или да си вкара тая мисъл за вратата в главата. При мъжете е може би като собственост "Това е мое или не е мое" и няма средно положение. При жените може би е същото или?

ЕДИТ:
при мъжете понякога хормоните са в повече и човек прави някои неща които по принцип не би направил..
asenbg

Мнениеот contraintuitive » 30 Ноември 2014, 15:52:58

e как какво емоционално...само виж как реагират когато разберат за изневерява...дори самия факт, че имат страх от изневерята и я разискват е красноречив..
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот bknf » 1 Декември 2014, 08:49:42

Може ли един мъж да остане верен само на една жена? По принцип може, но и за всеки един човек понятието вярност има различно значение. За някой, и самата мисъл за някоя друга, е вече изневяра.
Както и мъжа и жената имат различна сексуалност. Тялото е устроено по различен начин. Мъжа може да влиза някъде, докато при жената влизат. Което може би и обяснява, отношението и към сексуалността.

Потребители благодарили на автора bknf за мнението:
contraintuitive
Рейтинг: 4%

bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Re:

Мнениеот contraintuitive » 11 Септември 2015, 21:18:17

gina написа:Човекът си е животно, нищо, че еволюционната теория му е лепнала това "хомo сапиенс", а ролята му по късно като член или глава на семейството също му е наложена и не следва никакъв природен закон, поне не за дълго време. Така, че въпросът не е дали един мъж може да бъде верен, а нормално ли е един мъж да е верен на една жена. Според мен това е абсолютно ненормално, и един мъж с отпуснати юзди е много по-верен, защото верността не означава секс само със партньора, а чувства - респект, преди всичко. Моят съпруг е запознат с моето мислене, освен това сам на принципа - "да не виждам и да не чувам", но не чета СМС-и, не звъня на работа и след работа. Според мен всеки има нужда от анонимен секс, и мъжете и жените, но никoй не си го признава, а които го прилага открито, вие знаете, как се нарича...

Супер мнение. Харесва ми. Явно от абсолютно балансирана жена намерила себе си. Респект!

Eто едно друго мнение :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=8ShI4DKBdyw
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 1 Октомври 2015, 23:55:07

ами, според мен е много трудно. лично аз трудно бих повярвала, че някой е 100% верен цял живот. Колкото по-южен е мъжът, толкова повече кръшка. :mrgreen: Но аз си мисля, че чак пък цял живот е прекалено дълго :mrgreen: .

Но не трябва човек да се настройва. Аз, когато съм влюбена, също ставам страшно ревнива, но гледам да го подтискам в себе си и да не го показвам. Мъжът има нужда да знае, че му вярваш и да се старае оправдае доверието ти. Аз съм обвинявала и вдигала скандали и това никога не е водило до нищо хубаво.

Много зависи и от темперамента на мъжа. Преди сегашния ми приятел, бях безумно влюбена в човек, който знаех, че ще ми кръшне. Просто с беше такъв характер, то се усеща. Това естествено, не ми попречи да го обикна безумно и после да сътворим материал за няколко сапунени опери.
На сегашния си приятел имам 100% доверие, поне в обозримо бъдеще. Не, че е по-добър човек, но така го усещам, такъв тип мъж е.
Та, извод, търси моногамен и сериозен тип мъж. не е гаранция, но шансовете се увеличават, че на теб ще ти писне моногамията , преди него.

Не го приемам това с еволюцията. Хората сме еволюирали и да убиваме и да сме канибали. Жените също не са еволюирали да са моногамни, напротив. Има и физиологически доказателства за това.
Аз ако ще му отпускам юздите, със сигурност ще отпусна и моите и то къде ще му излезне края. На мен би ми било безумно мъчително в отношения, в които мъжът ми да спи с други, поне така си мисля. но това си е до човек.
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

Мнениеот bknf » 2 Октомври 2015, 08:51:27

А то проблем ли е изобщо, ако мъъничко кръшне, човека..
И ако жената не разбере и не знае, да речем ;-)
bknf
Професионалист
Професионалист

Снимки: 0
Благодарил: 276 пъти
Благодарено: 429 пъти

Мнениеот Stojan » 2 Октомври 2015, 09:53:45

Мъж, който няма интерес към чуждо, няма и към собствената си жена.
Останалото трябва да е фино балансирано за да не вреди на семейството.
Stojan
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 110 пъти
Благодарено: 263 пъти

Мнениеот contraintuitive » 2 Октомври 2015, 10:34:58

Според мене повечето хора са заседнали в дилемата дали мъжете могат да бъдат моногамни или не. Отговорът ми е - той е и двете. Това дали аз съм моногамен или полигамен зависи и от мене и от партньорката ми и емоционалния период, в който се намирам.Според мене теоретично един мъж може да е физически моногамен, но на практика никой себеуважащ се мъж с високо самочувствие няма да играе тая игра. Защото е против природата и инстинктите му. Това не го оневинява в това, че заангажира партньорката си емоционално, като и декларира своята любов, внимание, интерес и се прави на моногамен. Симулира супер екслузивна и дълбока емоционална връзка. Това е още по-лошо от физическата изневяра. Затова като се срещам с някоя жена и казвам, още от още началото, че физически не съм верен, което не пречи да я обичам и уважам и респектирам нея, нейните емоции и чувства. Нещо повече жените обичат тази рамка, защото самите те почват да се амбицират да ми променят настройката и се кфалифицират за мене. :mrgreen:
Малък майндфак, но си е така и аз имам без да се хваля успех сред жените с тази настройка. Отначало се учудих колко много жени са готови на отворени връзки, сега вече не.
А, жените!? И вие не сте склонни да сте моногамни, но при вас практически играят други фактори, които ви спират - страхове, хормони, желанието за контрол /над неконтролируемото/, самия факт, че може да получите /нежелано/дете и необходимостта ви от закрила и сигурност. Затова и по отношение на дългосрочен материал се ориентирате към ужким "сигурните" мъже и почвате /въпреки това/ да го контролирате и след това, се чудите - оооо типа ми изневерявал :mrgreen:
contraintuitive
Роден писач
Роден писач

Мнениеот бонджорно'принчипеса » 2 Октомври 2015, 11:09:49

А ти готов ли си и приятелката ти да ти изневерява само физически, или това е едностранно споразумение? Абе не мисля, че никой мъж със самочувствие не би се съгласил. Айде сега, не изхождай само от себе си. Естествено, за теб ти си си еталон, но това не означава, че обективно е така. На мен не си ми :P.

Всеки е различен, тези неща са индивидуални. В един брак на 20+ години някаква спорадична изневяра е човещинка. Но за млада връзка на под 10 години, според мен е съвсем друго и аз лично категорично не бих била съгласна, заради това съм си подбрала партньор, който да ми подхожда.
Имала съм отношения с женен мъж и много добре знам колко сексът е само секс. Няма такова нещо, освен ако сексът не е едноразов. Има ли страст, има ли привличане и някаква продължителност на "само секса", мъжът започва да има чувства. Тъкмо защото съм била от тази страна на медала, не бих допуснала да бъда от другата.
Сравнително моногамни и много свестни мъже има достатъчно, и това зависи от мъжа, а не само от партньорката. Има си мъже, които и най най най дълбоката връзка да имат, те не могат да бъдат верни. Това да си женкар е генетично и на тези хора мине ли им началният период на влюбване, започват да си набавят тръпка. Заради това, видя ли такова нещо у човека, бягам.
За жените също не бих генерализирала толкова. Просто жените се крият доста по-умело. Точно при жените връзката секс-емоция ги кара да търсят връзки настрани, заради това съм чувала от мъже, че омъжените жени са лесна плячка за съблазняване. А нуждата за сигурност и страховете, ги кара да си прикриват следите по-умело.
Така, че ако от мен се очаква вярност, и аз изисквам вярност, ако ще си караме през просото...мъжът трябва да е МНОГО богат, иначе аз могат да си карам през просото и без връзка. Това поне е моята гледна точка, потребностите са много индивидуална работа.
Последна промяна бонджорно'принчипеса на 2 Октомври 2015, 11:28:20, променена общо 1 път
бонджорно'принчипеса
Роден писач
Роден писач

Благодарил: 92 пъти
Благодарено: 71 пъти

ПредишнаСледваща

Назад към Всичко е любов